کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو❤️【سال 1403】⭐

 • خانه
 • -
 • فیبروز ابرو
 • -
 • کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو❤️【سال 1403】⭐
کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو❤️【سال 1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو آشنا کنیم. فیبروز ابرو روشی جدید در آرایش ابرو است که جلوه ای بسیار زیبا و طبیعی به ابرو می دهد. در این روش که خطوط موی طبیعی ایجاد می کند، رنگدانه ها با استفاده از سوزن های مخصوص یکبار مصرف به زیر پوست ابرو منتقل می شوند. انتقال این رنگدانه ها در فیبروز به طور کامل به صورت تارهای مو بدون ایجاد پود صورت می گیرد. فیبروز ابرو مانند هر عمل زیبایی دارای مزایا و معایبی است. اما میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو مزایای بیشتری نسبت به عوارض جانبی دارد و به همین دلیل پیروان زیادی دارد. در ادامه برای آشنا شدن با کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز چیست ؟

یکی از روش های نیمه دائمی آرایش و زیبایی، فیبروز ابرو است که بسیار رایج شده و در بین خانم ها محبوبیت پیدا کرده است. این روش به صورت دستی با استفاده از سوزن های یکبار مصرف انجام می شود و خطوط کاملا طبیعی و ظریفی ایجاد می کند. فیبروز چیست و چه اسکارهایی دارد؟ در این تکنیک خطوط بسیار ظریف ظاهر شده و با ابروهای طبیعی هماهنگ شده و سایه ایجاد می کند. در واقع با خطوط پررنگ خاصی مواجه نیستیم و سوزن های مخصوص فیبروز باعث ایجاد سایه می شود. این روش مخصوص اصلاح عیوب ابرو با طرح و رنگ طبیعی به صورت نیمه دائمی بوده و می توان از آن به صورت دائم و متوالی استفاده کرد.

کاشت رنگدانه‌ها با سوزن‌های مخصوص فیبروز که نوع دیگری از سوزن‌های میکروبلیدینگ است، فیبروز نامیده می‌شود و در واقع شکل دیگری از میکروبلیدینگ است. هر میکروبلیدینگی که با سوزن شرکت فیبروز اعمال شود و حداکثر ظرافت را نشان دهد، فیبروز نامیده می شود. سوزن های این شرکت و مخصوص این کار 3 صدم باریکتر است که تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد. این سوزن مانند قلم دستی خطوط و نقطه های بسیار ظریفی روی پوست ایجاد می کند و انواع مختلفی مانند سر U، شیب دار یا کلاسیک دارد.

فیبروز چیست ؟

چگونگی انجام فیبروز ابرو

ابتدا خطوط ابرو در تاج ابرو کشیده می شود، دو خط دوبار کشیده می شود، سپس شوک رنگی انجام می شود، رنگ استفاده شده باید با ابرو هماهنگ باشد و کمی تیره تر باشد. بعد از 3-4 دقیقه و زمانی که ابروها رنگ می شوند، پوست بی حس می شود. به مدت 10 روز نباید ابروها را رنگ کرد. حالا دم و قوس ابرو کشیده شده و ضخامت ضربه ها دو برابر شده است. همچنین، نوع پوست تعیین می‌کند که چند بار این کار باید انجام شود. افرادی که پوست خشک و نرمال دارند سریعتر به نتایج دلخواه می رسند.

آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟

هنگامی که سوزن یا رنگدانه به پوست زیر ابرو نفوذ می کند، احتمال آسیب رساندن به فولیکول های مو افزایش می یابد.  آسیب به فولیکول های مو باعث ریزش موهای ابرو می شود. اما در مورد تکنیک فیبروز ابرو، احتمال این آسیب بسیار کم است. در فیبروز ابرو، انتقال رنگ به پوست به صورت کاملا سطحی صورت می گیرد. ظرافت کار فیبروز ابرو حتی می تواند فولیکول های مو را تحریک کرده و ابروها را ضخیم کند.

عوارض فیبروز ابرو

عوارض میکروبلیدینگ فیبروز ابرو از جمله مهمترین مواردی هستند که آگاهی از آن برای تمام متقاضیان فیبروز ضروری است. این آگاهی موجب می شود تا متقاضیان با اطمینان بیشتری نسبت به انجام فیبروز اقدام کنند. در ادامه با عوارض فیبروز ابرو آشنا می شوید :

درگیری با بیماری های خطرناک :

در فیبروز، لازم است که سوزن ها برای تزریق رنگ به پوست نفوذ کنند که می تواند خطر انتقال بیماری را به شما افزایش دهد. بیماری هایی مانند هپاتیت و ایدز از جمله بیماری های عفونی هستند که می توانند در حین فیبروز ابرو ایجاد شوند. البته احتمال درگیری با این نوع بیماری ها کم است. بهترین راه حل برای درگیر نشدن در این نوع بیماری ها مراجعه به مراکزی است که تمام استانداردهای بهداشتی را به درستی رعایت کنند، تجهیزات یک مرکز معتبر و استاندارد یکبار مصرف باشد و همه چیز به طور مداوم ضدعفونی شود.

عفونت :

عوارض عفونت شایع ترین عوارض فیبروز ابرو است که می تواند بعد از فیبروز ایجاد شود. مهمترین عامل عفونت استفاده از تجهیزات آلوده و ضدعفونی نشده است. برای جلوگیری از عفونت، مصرف آنتی بیوتیک و داروهای ضد باکتری ضروری است.

احتمال ایجاد گوشت اضافه در ناحیه پوست ابرو :

این عارضه در روش های قدیمی مانند تاتو که نیاز به نفوذ سوزن زیادی به داخل پوست داشت، بیشتر بود، اما در روش فیبروز ابرو کمتر اتفاق می افتاد. اما این احتمال همیشه وجود دارد و اگر اتفاق بیفتد می تواند آسیب زیادی به زیبایی شما وارد کند.

نامتقارن شدن ابروها :

عدم تقارن ابرو پس از فیبروز یکی دیگر از عوارض ظاهری است که ممکن است اتفاق بیفتد. با توجه به اینکه تمام مراحل فیبروز ابرو به صورت دستی انجام می شود، احتمال خطا افزایش می یابد. بنابراین می تواند باعث از بین رفتن حالت طبیعی ابروها و ایجاد فرم نامتقارن در آن ها شود که زیبایی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. البته برای جلوگیری از این مشکل قبل از انجام کار، الگوی مورد نظر را روی پوست ایجاد می کنند تا با استفاده از راهنماها، نتیجه متقارن شود. اما نمی توان این احتمال را نادیده گرفت و از آنجایی که در این روش هزینه زیادی متحمل می شوید، در صورت اشتباه همه چیز از بین می رود و نمی توان هزینه را جبران کرد.

حساسیت :

فیبروز ابرو می تواند با حساسیت و آلرژی همراه باشد زیرا در روش فیبروز ابرو مقادیری جوهر که یک ماده شیمیایی است وارد بدن می شود. این احتمال وجود دارد که ورود این ماده به بدن برخی افراد باعث واکنش های آلرژیک شود. حساسیت پوستی پس از فیبروز ابرو با علائمی مانند خارش و قرمزی یا تورم و التهاب پوست همراه است. قبل از انجام کار به عنوان آزمایش از جوهر در قسمتی از ابرو استفاده کنید تا نتیجه برای ادامه کار واضح باشد و تنها راه تشخیص حساسیت یا عدم حساسیت شما است.

ناهماهنگی رنگ ابرو :

گاهی اوقات پس از فیبروز، رنگ منتقل شده به پوست با رنگ طبیعی ابرو بسیار متفاوت است. این عارضه ظاهری غیر طبیعی به ابروها می دهد و از زیبایی آن ها می کاهد. برای جلوگیری از ناهماهنگی رنگ ابرو توصیه می شود تا چند ماه قبل از فیبروز از رنگ کردن ابرو خودداری کنید و در انتخاب رنگ فیبروز نهایت دقت را به خرج دهید.

عوارض فیبروز ابرو 

چه مدت بعد از فیبروز می توان فعالیت های روزمره را شروع کرد ؟

در طول دوره بهبودی فیبروز ابرو، باید مراقب ابروهای خود باشید و از فعالیت های شدید و ورزش های سنگین و همچنین قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. به طور معمول دوره بهبودی کامل فیبروز ابرو بین 3 تا 10 روز است و زخم فیروزه ابرو پس از این مدت بهبود می یابد.

مزایای فیبروز ابرو :

اجرای فیبروز توسط افراد ماهر و با تجربه باعث می شود موهای طرح دار به صورت طبیعی و بسیار هنرمندانه ظاهر شوند، به دلیل اینکه در این روش رنگدانه ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند، در نهایت بسیار زیاد است. تمیز کردن آسان تر است و می توانید الگوی ابرو را در هر زمان بدون هیچ مشکلی تغییر دهید. این یکی از بهترین و اصلی ترین مزایای فیبروز ابرو است. مزایای فیبروز ابرو عبارت است از :

 • فرم دادن به آرک ابروها
 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با دیگر روش ها
 • دادن حالت ظریف و طبیعی به ابرو ها
 • دقت بالا و در نهایت داشتن ابروهایی به ظاهر طبیعی
 • سوزش و درد کمتر
 • ایجاد تراکم بالا در این قسمت
 • فرم دادن به تاج ابرو ها
 • تغییر آسان مدل ابرو
 • بهترین گزینه برای ایجاد قرینه در ابرو ها
 • وجود مدل های مختلف برای اجرای این متد
 • داشتن هزینه بسیار مناسب

چه مدت طول می کشد تا زخم ابروها بهبود یابد ؟

بلافاصله پس از فیبروز ابرو، روند بهبودی شروع می شود. البته امکان دارد تا چند روز بعد از فیبروز ابرو دچار حساسیت پوستی، پوسته پوسته شدن، خارش و قرمزی شوید که کاملا طبیعی است و پس از مدتی با رعایت نکات این عوارض از بین خواهند رفت.

مراحل فیبروز ابرو

مراحل فیبروز ابرو عبارت است از :

مشاوره :

در ابتدا خدمات مشاوره ای به شما ارائه می دهند. تا با سلیقه و نظرات شما آشنا شوند. صورت شما بررسی می شود تا بتوان بهترین طراحی ممکن را برای شما انجام داد. انتخاب رنگ در این مرحله انجام می شود.

طراحی ابرو :

با استفاده از نرم افزارها و ابزارهای خاص، ابروهای شما توسط بهترین طراح ابرو طراحی می شود. در این مرحله می توانید نمای دقیق پایان کار را داشته باشید. در این مرحله می توانید طرح ابرو را به دلخواه تغییر دهید.

تزریق بی حسی :

به دلیل استفاده از تیغه فیبروز، لازم است بیهوش شوید. سعی می شود از بهترین و با کیفیت ترین مواد بیهوشی استفاده شود تا در حین جراحی هیچ دردی احساس نکنید.

انجام فیبروز :

ابتدا خطوط در تاج ابرو کشیده می شود و سپس طبق طرح مصوب قسمت های استخوان ابرو و دم ابرو اجرا می شود. برای افزایش مقبولیت رنگ های هر خط، حداقل 2 بار توسط متخصص ترین اساتید برای شما انجام می شود.

مراحل فیبروز ابرو 

هزینه فیبروز ابرو چقدر است ؟

هزینه فیبروز ابرو در تهرانپارس بسته به تخصص و مهارت آرایشگر و البته محل آرایشگاه متفاوت است. در نظر داشته باشید که قیمت فیبروز ابرو بستگی به فاکتورهای دیگری مانند نوع رنگ تاتو استفاده شده، نوع و برند سوزن تاتو متغیر است، به عنوان مثال یکی از بهترین سوزن های تاتو سوزن میکروبلیدینگ فیبروز یا رنگ های برند فیبروز است که در علاوه بر قیمت بالا، کیفیت عالی دارند.

کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو

کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو شامل :

 • افرادی که هنوز به 18 سالگی نرسیده اند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری به سر می برند.
 • پرستارها و بانوانی که حوزه کاری آن ها در این زمینه است.
 • خانم هایی که کودک شیرخوار دارند.

بعد از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

تا سه روز پس از فیبروز ابرو، ابروهای خود را نشویید. از روز اول تا یک هفته پس از ابتلا به فیبروز ابرو، از پماد ویتامین A استفاده کنید و روزی 3 بار با گوش پاک کن مقداری از آن را به ابروهای خود بزنید. در چند روز اول فیبروز ابرو، ابروهای شما ممکن است متورم یا پوسته پوسته شوند. مراقب باشید ابروهای خود را خراش ندهید و آن ها را پوست نکنید. پس از فیبروز ابرو تا یک هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید. از روز اول تا یک هفته پس از فیبروز ابرو، از پماد چشمی هیدروکورتیزون برای افزایش روند بهبود فیبروز استفاده کنید.

ماندگاری فیبروز ابرو :

ماندگاری فیبروز ابرو یکی از سوالات رایج در بین کاربرانی است که قصد انجام این کار را دارند. هاشور ابرو با روش فیبروز به عوامل مختلفی مانند شرایط پوستی و هورمون ها بستگی دارد. اما می توان گفت که از 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد زیرا خطوط ایجاد شده به روش میکروبلیدینگ نسبت به روش های دیگر کم عمق تر است و بنابراین ماندگاری آن ها کمتر است. ایجاد خطوط عمیق و استفاده از رنگ های به روز در روش فیبروز ماندگاری آن را افزایش می دهد. جوهر تاتو به کار رفته در این روش کمتر به پوست نفوذ می کند و از ماندگاری آن می کاهد. اما در روش تاتو ماندگاری طرح ابرو بیشتر از فیبروز است.

کاندیدای نامناسب فیبروز ابرو

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان صورت را شست؟

طبق گفته متخصصان این حوزه از زیبایی بهتر است تا 3 روز به هیچ عنوان ناحیه ابرو با آب تماس پیدا نکند. همینطور لازم است تا 10 روز باز هم احتیاط زیادی به خرج دهید. سوالی چون میکرو بلیدینگ ابرو چیست به طور متعدد از سوی بانوان شنیده می شود. نوعی تکنیک آرایش دائم است که برای کسب یک نتیجه دلنشین باید مراقبت های بعد از بلیدینگ را رعایت کرد. میکروبلیدینگ از متدهای پرطرفدار اصلاح فرم ابرو می باشد و برای کسب یک نتیجه فوق العاده با ماندگاری بالا نباید نسبت به مراحل تغییر فرم ابرو ترمیم ابرو بعد از میکروبلیدینگ با بیشترین ماندگاری سهل انگاری کنید. مراحل ترمیم مهم ترین بخش تثبیت رنگ بلید ابرو به روش فیبروز هستند و هرگونه کوتاهی می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد. این روش می تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد. مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ نیز بخشی از فرایند میکرو هستند و باید تا تمام شدن آن ها صبوری به خرج داد.

برتری این خدمات زیبایی دائمی بر لوازم آرایشی چیست؟

امروزه وسایل آرایشی زیادی برای ابروها به بازار آمده است، اما این محصولات موقتی هستند و زمان زیادی برای استفاده از آن ها نیاز است. بنابراین افراد ترجیح می دهند از روش هایی چون میکرو ابرو استفاده کنند. استفاده از وسایل آرایشی حالتی مصنوعی به ابروها می دهد در صورتی که میکرو حالتی طبیعی به آن می بخشد. میکروی ابرو در مدل دخترانه نیز قابل انجام است. میزان تغییرات پس از میکرولیدینگ را می توانید در عکس قبل و بعد میکرو ابرو سایر افراد مشاهده کنید. طبق این عکس ها تفاوت ها را بسنجید و مدلی متناسب با صورت خودتان انتخاب کنید. نظر کاربران در مورد میکروبلدینگ ابرو و شیوه کار پیگمنترها را جویا شوید. قیمت میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز نیز در تصمیم شما تاثیرگذار خواهد بود. مراجعه به پزشک بعد از میکروبلیدینگ در 99 درصد مواقع ضرورتی ندارد و تنها با یک سری مراقبت های بعد از بلیدینگ ساده می توان حالت ابرو را به حالت طبیعی خود بازگرداند.

تفاوت میکرو با سایر روش ها :

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو دخترانه با هاشور، در نوع ابزار آن ها می باشد. تاتو ابرو ماندگاری بیشتری دارد اما نتیجه کار چندان طبیعی نخواهد بود و بعد از مدتی شاهد تغییر رنگ آن خواهید بود. در صورتی که نتیجه میکرو ابرو بسیار طبیعی تر است. کاشت ابرو نیز در مقابل میکرو بلیدینگ بسیار گران تمام می شود. در کل تتو روشی قدیمی است که در مقایسه با میکرو تفاوت عمده ای دارد. میکرو ابرو دخترانه تا جای ممکن سعی در طبیعی تر شدن ابروی شما دارد. نحوه پخش رنگ در تتو ظرافت کمتری دارد و زیر پوست پخش می شود. در حالی که در روش های جدید سعی می شود تارهای ابرو با دقت و ظرافت تمام کشیده شود. مدل ابرو میکروبلیدینگ و طبیعی، ظریف و نچرال بودن آن و همچنین اصلاح فرم ابرو از معیارهای انتخاب بهترین مرکز میکروبلدینگ ابرو در تهران هستند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز فیبروز در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.