بهترین مرکز فیبروز در تهران⭐️【سال1403】❤️

 • خانه
 • -
 • فیبروز ابرو
 • -
 • بهترین مرکز فیبروز در تهران⭐️【سال1403】❤️
بهترین مرکز فیبروز در تهران⭐️【سال1403】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مرکز فیبروز در تهران آشنا کنیم. ابروها اولین شاخص زیبایی در صورت هستند و هر چه ظاهر ابروها پرتر و شبیه تر باشد، زیبایی و جذابیت بیشتری برای چهره ایجاد می کند. گاهی ممکن است به دلایل مختلفی مانند برداشتن بیش از حد ابرو، تراشیدن ابرو، نازک بودن ابرو، ابروها ظاهر خوبی نداشته باشند. یکی از روش های جدید اصلاح فرم ابروها و رفع عیوب ابرو، فیبروز ابرو است. اصطلاح فیبروز از نام شرکتی در صربستان گرفته شده است که فیبروز را برای داشتن ابروهای زیباتر تاسیس کرده است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین مرکز فیبروز در تهران با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

یکی از روش ها میکروبلیدینگ است. امروزه تاتو ابرو یا با ابزارهای دستی و یا با استفاده از ابزارهای الکتریکی انجام می شود. برای انجام میکروبلیدینگ در آرایش دائمی، تکنیک های برتری در دنیا وجود دارد که شناخته شده ترین آن ها روش های PR و فیبروز است. فیبروز روشی است که از تیغ یا بلید برای بریدن پوست و انتقال رنگ به لایه‌های پایینی بافت پاره شده استفاده می‌کند. به دلیل تجزیه اپیدرم، رنگ به مقدار بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بیشتر به لایه های زیرین پوست منتقل می شود. فیبروز روشی جدید برای ایجاد ابرو است که توسط آکادمی فی و با ایده آقای برانکو بابیچ ابداع شد. این کار با قلم مخصوص میکروبلیدینگ انجام می شود و به شکل گیری ابروهای طبیعی زیبا کمک می کند.

برای انجام میکروبلیدینگ فیبروز از نسبت طلایی یا فی استفاده می شود و با این روش ابروها هم تراز شده و هماهنگی بین اجزای صورت باعث زیبایی آن می شود. نسبت طلایی یا عدد فی نسبت بزرگ‌ترین قسمت به کوچک‌ترین بخش است که برابر با نسبت کل به بزرگ‌ترین قسمت است. گاهی اوقات از نرم افزار برای بررسی نسبت طلایی بین ابروها استفاده می کنند. فیبروز میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی و دستی است که با وارد کردن ضربه های کوچک با سوزن مخصوص خطوطی شبیه به موم ایجاد می کند و ابروهای شما را بسیار طبیعی و پر جلوه می دهد. دوام میکروبلیدینگ به پوست و نگهداری فرد بستگی دارد، اما رنگدانه ها در عرض 12 تا 18 ماه از بین می روند.

این روش برای افرادی که پوست حساسی دارند کمی دردناک است به همین دلیل میکرو کار از بی حس کننده استفاده می کند. ابزار میکروبلیدینگ یک قلم دستی است که در آن تعدادی سوزن در یک ردیف قرار گرفته و رنگدانه ها به اپیدرم سطحی پوست نفوذ کرده و موهای ظریفی ایجاد می کنند. میکروکار رنگی را متناسب با رنگ موهای ابرو و نوع پوست انتخاب می کند. این رنگدانه ها به لایه سطحی پوست وارد می شوند و در جهت رویش طبیعی مو انجام می شود، بنابراین ظاهری طبیعی به ابروها می دهد و برای این کار حدود 2 ساعت زمان نیاز است. البته همه نمی توانند میکروبلیدینگ فیبر انجام دهند.

فیبروز ابرو چیست ؟

انواع مدل های فیبروز ابرو

فیبروز ابرو مدل های مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مدل upper spine :

در این نوع نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابرو قرار دارد و تمامی مژه ها در جهت بالای ابرو طراحی می شوند.

مدل spine-3 :

این مدل ابرو به تیغه ماهی معروف است، در این مدل نقطه کانونی ابرو در انتهای ابرو قرار دارد و تمام قسمت های ابرو در جهت انتهای ابرو طراحی شده است.

مدل spine-6 :

این مدل به ابروی کلاسیک معروف است، در این مدل نقطه کانونی ابرو در قوس پایینی ابرو قرار دارد و خطوط ابرو در جهت این نقطه کشیده می شود.

مدل spine-5 :

این الگوی هاشور در بین مردم به عنوان هچ ابرو آسیایی شناخته می شود و نقطه کانونی هچ در این روش در قسمت پایینی ابرو و جایی بین شروع و قوس ابرو قرار می گیرد.

فیبروز ابرو چگونه انجام می شود ؟

ابتدا باید خطوط ابرو را در قسمت تاج ابرو زده شود، هر خط کشیده شده 2 بار کشیده می شود، سپس نوبت به شوک دادن با رنگ می رسد، پس از 3-4 دقیقه ابروها رنگ می شوند، توجه داشته باشید که 10 روز قبل از استفاده از فیبروز ابروها باید رنگ آمیزی شود، رنگ انتخابی نباید خیلی روشن باشد، در مرحله بعد استخوان ابرو و دم ابرو کشیده می شود تا میکروبلیدینگ خیلی کم رنگ نباشد در روش های ابروهای پررنگ و مد ابرو، ضخامت ضربه ها بسته به نوع پوست افراد مبتلا به فیبروز ابرو باید دو برابر شود که در چند مرحله انجام می شود.

مزایای فیبروز ابرو :

فیبروز که توسط افراد مجرب و با تجربه انجام می شود باعث می شود موهای ابرو به صورت طبیعی و بسیار هنرمندانه بسته به نظر برسند، زیرا در این روش رنگدانه ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند و در نهایت تمیز کردن آن بسیار راحت تر می شود. هر زمان خواستید می توانید مدل ابرو را بدون مشکل تغییر دهید. در ادامه با مزایای فیبروز ابرو آشنا می شوید :

 • فرم دادن به آرک ابرو‌ها
 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با دیگر روش‌ها
 • دادن حالت ظریف و طبیعی به موهای ابرو‌
 • دقت بالا و در نهایت داشتن ابرو‌هایی به ظاهر طبیعی
 • سوزش و درد کمتر
 • ایجاد تراکم بالا در این قسمت
 • فرم دادن به تاج ابرو‌ها
 • تغییر آسان مدل ابرو
 • بهترین گزینه برای ایجاد قرینه در ابرو‌ها
 • وجود مدل‌های مختلف برای اجرای این متد
 • داشتن هزینه بسیار مناسب

انواع مدل های فیبروز ابرو 

برای انجام فیبروز ابرو از چه دستگاهی استفاده می شود ؟

قلم میکروبلیدینگ برای میکروپیگمنتیشن و سایه زدن به روش فیبروز استفاده می شود. سوزن های فیبروز مخصوص دستگاه فیبروز هستند و بسیار تیز هستند. آن ها همچنین برای سوراخ کردن پوست در ابعاد خاص طراحی شدند. از یک طرف هدف آن ها برش هایی در اندازه های مختلف است و از طرف دیگر طراحی آن ها امکان ضربه های آسان را فراهم می کند. برش های کوچک شبیه فولیکول های مو هستند و به همین دلیل است که فیبروز طبیعی به نظر می رسد.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو :

در تاتو جوهر به صورت غیر طبیعی و مداوم به زیر پوست تزریق می شود و به دلیل عمق تزریق برداشتن آن بسیار مشکل خواهد بود و در نهایت مقداری از جوهر زیر پوست باقی می ماند. اما در روش فیبروز ابرو به دلیل سطحی بودن تزریق، برداشتن آن بسیار آسان خواهد بود و پس از برداشتن اثری از آن باقی نمی ماند و به راحتی می توانید الگوی ابرو خود را تغییر دهید و بدون ترس آن را پهن یا باریک کنید. از محل تاتو قبلی باقی مانده است. قلم مورد استفاده در هاشور فیبروز بسیار ظریف است و متخصص این کار ابروهای شما را با ظرافت کامل طراحی می کند و به راحتی تارهای مو را طوری طراحی می کند که پس از آن هیچکس متوجه تاتو ابروهای شما نشود. اما در تاتو، شکل ابروها غیر طبیعی به نظر می رسد.

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری فیبروز ابرو یکی از مواردی است که بدون شک افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند به این سوال بسیار حساس هستند. نازک شدن ابروها به روش فیبروز به دلایل زیادی بستگی دارد. اما به طور معمول ماندگاری این روش آرایش ابرو بین 6 ماه تا 1 سال خواهد بود زیرا هاشورهایی که به روش فیبروز انجام می شود نسبت به سایر روش ها کم عمق است و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد. ماندگاری فیبروز ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

تغییرات در هورمون های بدن :

در دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی، هورمون‌های بدن تغییر می‌کنند و بر ماندگاری هاشور تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل تا پایان دوره های فوق صبر کنید و سپس اقدام به فیبروز کنید. همچنین برای انجام فیبروز در دوران بارداری باید توجه داشته باشید که انجام فیبروز در چهار ماه اول بارداری امکان پذیر نیست و پس از آن فقط با تایید پزشک انجام فیبروز مجاز است.

عمق هاشور ابرو :

با توجه به اینکه تاتو با قلم دستی انجام می شود، هر چه تاتو کار هاشور را عمیق تر انجام دهد، ماندگاری آن بیشتر و عمق آن کمتر، مدت زمان آن کمتر می شود. بنابراین این عامل به عملکرد فیبروز در محل کار بستگی دارد.

نوع پوست :

یکی دیگر از عوامل موثر در ماندگاری فیبروز نوع پوست مشتری است. هر چه پوست چرب‌تر باشد، دوام ابرو بیشتر می‌شود و بهتر است قبل از انجام میکرو فیبروز برای افزایش طول عمر، تراشیدن صورت انجام شود.

اثر بخشی فیبروز ابرو به چه عواملی بستگی دارد ؟

کیفیت پوست افراد، مراقبت های بعد از فیبروز ابرو، قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف خارجی، بنابراین توصیه می شود قبل از انجام فیبروز ابرو و مواردی مانند مشکلات پوستی، مشکلات سلامتی فرد، مصرف داروهای خاص و انجام تاتو قدیمی روی ابرو را با متخصص فیبروز ابرو در میان بگذارید. دکتر شما یک ابرو می کند تا بر این اساس بهترین و مناسب ترین خدمات به شما ارائه شود.

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از فیبروز ابرو آشنا می شوید :

شستن صورت :

قرار گرفتن آب در ناحیه تحت درمان می تواند باعث مشکلات ماندگاری آرایش نیمه دائمی شود. به جای پاشیدن آب به تمام صورت، از پاک کننده برای پاکسازی صورت خود به جز تاتو استفاده کنید. اگر تاتو ابرو را خیس کردید، به آرامی آن را با دستمال خشک کنید.

پاک کردن آرایش :

در ناحیه ای که ابروهای خود را تاتو کردید، از چیزی غیر از پماد استفاده نکنید. استفاده از مرطوب کننده، آرایش، روغن یا لوسیون باعث عفونت و آسیب به نتیجه نهایی می شود.

فعالیت های روزمره :

اگر چتری دارید، هفته اول پیشانی خود را واکس بزنید تا رنگ آن به هم نخورد و همچنین از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. در فعالیت هایی که ممکن است باعث تعریق بیش از حد شود، مانند ورزش یا سونا شرکت نکنید.

هزینه فیبروز ابرو چقدر است ؟

هزینه فیبروز ابرو به عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیای مرکزی که به آن مراجعه کردید، تخصص و مهارت تکنسین، تعداد سوزن‌ها، میزان و نوع و برند و پیگمنت رنگ بستگی دارد. برای آشنا شدن با هزینه فیبروز در تهرانپارس به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

رنگ های مورد استفاده در فیبروز :

رنگ های مورد استفاده در فیبروز از انواع مختلفی از مواد معدنی ساخته شدند که حاوی فلزات سنگین نیستند و به راحتی توسط پوست جذب می شوند. این رنگ ها جلوه و رنگ طبیعی به ابرو می دهند و پس از برداشتن به طور کامل از روی پوست پاک می شوند و رنگ قرمزی به جا نمی گذارند.

قبل از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از انجام فیبروز ابرو باید پوست اطراف ابرو کاملا سالم و عاری از آسیب، زخم، عفونت، اگزما و سوختگی باشد و در صورت بروز این مشکلات، تمام مراحل بهبود و ترمیم پوست باید انجام شود. بوتاکس و فیلر، لایه برداری پوست با مواد و ترکیبات اسیدی، لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی، قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید 20 روز قبل از انجام فیبروز ممنوع است.

بهترین مرکز فیبروز در تهران

بهترین مرکز فیبروز در تهران هزینه های معقول و مناسبی را از شما دریافت می کند و خدمات جامع فیبروز ابرو را در اختیار شما قرار می دهد. در حین انجام این کار، باید مراقب باشید که رنگ تاتو با رنگ ابرو و صورت شما مطابقت داشته باشد. در کنار هم قرار دادن ابروها صورت را کوچکتر نشان می دهد. تمام آرایشگران متخصص که در بهترین مرکز فیبروز در تهران کار می کنند این قوانین را کاملا می دانند. آن ها می دانند که ابروها نقش زیادی در زیبایی چهره افراد دارند، به همین دلیل این کار را با دقت تمام انجام می دهند. ارزان بودن یک سرویس نباید شما را به انجام آن تشویق کند، زیرا در وهله اول متخصص و آشنا به فیبروز ابرو آرایشگر بسیار مهم است، اما قیمت مناسب در انتخاب آرایشگاه مناسب بسیار تاثیرگذار است.

بهترین مرکز فیبروز در تهران

روش انجام فیبروز ابرو چگونه است؟

فیبروز ترکیب دو عبارت فی و بروز است. قسمت اول یعنی فی نشان دهنده عدد تناسب فرم و شکل ابرو است. در واقع برای فرم دهی و طراحی ابرو از نسبت این عدد استفاده می شود. بروز نیز به معنی ابرو است. فیبروز ابرو شباهت بسیار زیادی به روش میکروبلیدینگ دارد. حتی می توان فیبروز را زیرمجموعه ای از آن دانست. یکی از تفاوت های اصلی این روش قابلیت استفاده آن است. میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز معمولا برای افرادی پیشنهاد می شود که پیش تر از دیگر روش های زیبایی ابرو همانند تاتو و یا هاشور ابرو استفاده نکرده باشند.

در انجام فیبروز به چه نکاتی باید توجه داشت ؟

همه رنگ های روغنی و آب به معنای نامناسب بودن رنگ و ریزش آن نیستند، زیرا برخی از شرکت ها از فرمولاسیون هایی استفاده می کنند که کمبود آب و روغن را در تولید رنگ ها جبران می کنند و باعث ماندگاری بیشتر رنگ می شود. در طراحی ابرو به روش فیبروز حتما باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که افراد مجرب و واجد شرایط در این زمینه فعالیت می کنند تا در پایان کار نتیجه ایده آلی به دست آورید. قبل از زدن فیبروز روی ابروها با یک پزشک زیبایی مشورت کنید و از مناسب و سازگاری این روش با پوست خود مطمئن شوید.

زیرا در برخی موارد این پلیر با تمامی پوسته ها سازگاری ندارد و ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. کار تاتو به روش فیبروز ابرو باید دارای گواهینامه از آکادمی فیبروز باشد، افرادی که این گواهی را دریافت می کنند، لوگوی مخصوص این روش دریافت می کنند و نام فرد به عنوان بهترین تاتوکار در سایت اصلی فیبروز ثبت می شود. تاتو آرتیست ها بر اساس استعداد و مهارت خود در این زمینه دارای مدرک هستند و این مدارک به شرح زیر تقسیم بندی می شوند: تاتو آرتیست، بهترین تاتو آرتیست، دستیار معلم، استاد متخصص و استاد بزرگ.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ از نظر کیفیت رنگدانه ها :

دانه های رنگی یا همان رنگدانه ها مهم ترین بخش از خدمات فیبروز و میکروبلیدینگ هستند. در روش فیبروز معمولا از رنگدانه هایی با کیفیت بالا استفاده می شود که به مرور زمان زمان کمتر دچار تغییر می شوند. از طرفی کیفیت بالای رنگدانه ها در افزایش ماندگاری این روش نیز موثر است. در فیبروز رنگدانه ها کیفیت پایین تری دارند و ممکن است با گذشت زمان و شستشو دچار قرمزی شوند. به همین دلیل لازم است در فواصل زمانی کوتاه تر نسبت به روش فیبروز نسبت به ترمیم و اصلاح مراجعه کنند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.