میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش های آرایش نیمه دائم ابرو هاست که باید با توجه به فرم صورت و حالت ابروها طراحی شود. این روش باعث می‌شود ابروها ظاهری پرتر داشته باشند و دیگر نیازی نباشد از طریق لوازم مختلف ابروها را آرایش کرد. در انتخاب بهترین مرکز میکروبلیدینگ دقت کنید.

میکروبلیدینگ ابرو یک فرآیند کاملا دقیق و حرفه ای می باشد که با ابزارهای خاص انجام می شود. بنابراین برای انجام آن حتماً باید به یک متخصص کاملاً حرفه ای و با تجربه مراجعه کنید. میکروبلیدینگ همراه با قلم مخصوص با یکسری شیارها بر روی صورت خطوطی ترسیم می شود. این قلم حدود ۱۰ الی ۱۲ سوزن ریز در انتهای آن وجود دارد. این سوزن‌ها وارد پوست نمی‌شود. بلکه بر روی سطح پوست به شکل کاملا سطحی و شبیه به برش با کاغذ برش داده می شود. خطوطی که توسط این دستگاه در بین ابروها و قسمت های خالی زده می شود باید کاملاً نازک و به قطر یک تار مو باشد.

خیلی ها بابت دائمی بودن این روش سوال می پرسند میکروبلیدینگ نوعی روش نیمه دائمی است. یعنی تا ابد باقی نمی ماند و نیاز به ترمیم دارد تا ظاهر آن حفظ بماند. به طور کلی میکروبلیدینگ حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه ماندگاری دارد که این ماندگاری بستگی به نوع پوست فرد ممکن است متغیر باشد.

اگر فکر می کنید برای ابروهای شما نیاز به میکروبلیدینگ دارید و دوست دارید این روش را نسبت به دیگر روش ها امتحان کنید. بهتر است هنگام انتخاب مرکز زیبایی به نکات زیادی توجه کنید. ما در این مقاله به معرفی ۱۰ تا از بهترین مرکز میکروبلیدینگ  پرداخته ایم تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

بهترین مرکز میکروبلیدینگ را چگونه انتخاب کنیم؟

معمولاً خدمات میکروبلیدینگ در سالن های زیبایی انجام می شود امت باید برای انجام میکروبلیدینگ کاملا حرفه ای باید به سراغ یک سالن زیبایی معتبر بروید. امروزه سالن های زیادی در زمینه خدمات زیبایی فعالیت می‌کنند که کار را برای انتخاب شما بسیار سخت و دشوار کرده است. سالن های زیبایی در مقایسه با آرایشگاه ها تفاوت‌های زیادی دارد و خدمات گسترده تری ارائه می دهند. در واقع خدمات سالن های زیبایی زیر نظر افراد متخصص و ماهر انجام می شود.

شاید تصور کنید مراجعه به سالن زیبایی هزینه بیشتری نسبت به آرایشگاه ها دارد. اما آرایشگاه ها خدمات به روز و حرفه ای به شما ارائه نمی دهند. پس اگر  می خواهید میکروبلیدینگ ابرو خود را به صورت کاملاً تخصصی انجام دهید تا بعد دچار پشیمانی از نتیجه کار نشوید، بهتر است به یکی از بهترین مرکز های زیبایی مراجعه کنید.

 

ویژگی یک سالن زیبایی خوب برای انجام میکروبلیدینگ چیست؟

هنگامی که به بهترین سالن زیبایی در تهران مراجعه می‌کنید باید به پرسنل آن درباره نحوه ارائه خدمات، کیفیت محصولات، امکانات سالن و هزینه مربوط به آن به شما اطلاعات مفیدی برساند.

۱.یکی از ویژگی‌های مهم سالن زیبایی موقعیت مکانی آن است.

اگر به دنبال کیفیت میکروبلیدینگ هستید و دوست دارید نتیجه کار به دلخواه شما انجام شود. بهتر است نسبت به قضیه مسافت حساسیت خاصی نشان ندهید  و اگر سالن بسیار خوبی برای انجام میکروبلیدینگ پیدا کردید که از محل زندگی شما فاصله زیادی دارد، بهتر است به همان جا مراجعه کنید‌.

۲.رفتار مناسب و ارائه مشاوره های تخصصی

پرسنل و متخصصین سالن زیبایی در انجام میکروبلیدینگ تاثیر مستقیم می‌گذارد. پس زمانی که به سالن زیبایی مراجعه می کنید، حتماً به نحوه برخورد پرسنل  با مراجعه کنندگان دقت کافی داشته باشید. در حقیقت زمانی می‌توانید شما خواسته خود را با پرسنل مربوطه برای انجام میکروبلیدینگ در میان بگذارید که رابطه خوبی با آن برقرار کنید .

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پرسنل مرکز زیبایی  خوش قولی و رعایت حقوق مشتری است.

میکروبلیدینگ چگونه بر روی پوست انجام می شود؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم رنگدانه های مخصوص توسط چند سوزن داخل پوست قرار می گیرد و متخصصی که این کار را برای شما انجام می دهد باید به صورت تخصصی سوزن و نوع آن را با توجه به پوست شما انتخاب کند.  رنگدانه ها باید به درستی در عمق مناسب پوست وارد شوند تا رنگ ابروها کاملا طبیعی جلوه دهد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، میکروبلیدینگ به گونه‌ای است که طرح ابرو مانند رویش طبیعی موها بر روی پوست ایجاد می شود. بنابراین نتیجه کار باید کاملا شبیه به رویش ابرو باشد. انجام میکروبلیدینگ حدود دو ساعت طول می‌کشد که باز هم بستگی به مدل ابرو انتخابی و میزان قطر آن دارد.

در چه مواقعی نباید میکروبلیدینگ انجام شود؟

اگر شرایط گفته شده در زیر را دارید بهتر است میکروبلیدینگ را برای زمان دیگر به تعویق بیندازید یا به طور کلی از انجام آن پشیمان شوید.

 • خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند بهتر است میکروبلیدینگ به تعویق بیاندازند.
 • افرادی که دارای بیماری جدی مانند سرطان، اختلالات خود ایمنی، صرع هستند، باید میکروبلیدینگ را با مشورت پزشک انجام دهند.
 • افرادی که به تازگی داروهای رقیق کننده خون مصرف کردند.
 • هر نوع اختلالات خونی کخ ممکن است برای انجام میکروبلیدینگ مشکل خاصی ایجاد کند.
 • در صورت داشتن اختلالات گردش خون نیز حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • در صورت مصرف دارو پس از انجام میکروبلیدینگ با پزشک خود صحبت کنید.
 • اگر به تازگی بوتاکس انجام داده اید بهتر است با مشورت پزشک میکروبلیدینگ را انجام دهید.
 • در صورتی که علائم سوزش و بیماری های پوستی در ناحیه ابرو دارید بهتر است بعد از خوب شدن بیماری پوستی و انجام میکروبلیدینگ مراجعه کنید.
 • اگر دچار آفتاب سوختگی شدید شدید
 • اگر در ناحیه ابرو شکستگی دارید .
 • بعد از اپیلاسیون باید به مدت سه روز برای انجام میکروبلیدینگ صبر کنید.
 • بعد از لایه برداری شیمیایی بهتر است حدود دو هفته برای انجام میکروبلیدینگ صبر کنید.

نکاتی که باید قبل از میکروبلیدینگ انجام آنها را فراموش نکنید

 • روزی که قرار است برای انجام میکروبلیدینگ مراجعه کنید از نوشیدن الکل نوشیدنی های انرژی زا و قهوه بپرهیزید.
 • سه روز قبل از انجام این روش سعی کنید در زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.
 • ۲ الی ۳ روز بعد از قبل از انجام میکروبلیدینگ از انجام وکس صورت خودداری کنید.
 • حدود دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ نباید لایه برداری شیمیایی پوست یا لیزر موهای زائد بر روی صورت تان داشته باشید.
 • قبل از انجام میکروبلیدینگ بهتر است دوش بگیرید و صورت خود را تمیز نگه دارید. چرا که ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن نداشته باشید.
 • حدود یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ هیچگاه روغن ماهی یا قرص امگا ۳ مصرف نکنید.
 • از مصرف آسپرین، ویتامین e، ایبوپروفن، نیاسین به مدت ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ خودداری کنید.

قبل از مراجعه برای انجام میکروبلیدینگ مدل ابروی خود را انتخاب کنید.

بهتر است قبل از انجام هر کاری، وقت کافی برای صحبت با متخصص برای انجام این روش زیبایی در نظر بگیرید و خواسته های خود را با او در میان بگذارید. مدل ابرو و رنگی دلخواه خود براب انجام میکروبلیدینگ انتخاب کنید. سعی کنید رنگی انتخاب کنید که با رنگ موی شما متناسب باشد.

سپس متخصص میکروبلیدینگ مدل ابرو شما بر روی پوستتان می کشد. در این موقع باید با دقت به مدل کشیده شده نگاه کنید تا قبل از شروع کار  همه جوانب را در نظر بگیرید. کمان ابرو، هلال ابرو، پهنای ابرو و گوشه ها با دقت بررسی کنید و مدل هر دو ابرو را با یکدیگر بسنجید. بنابراین هر جایی از مدل ابرو با نواقص خاصی روبرو بود، حتماً به متخصص مربوطه اطلاع دهید.

بعد از انجام میکروبلیدینگ چه کارهایی باید رعایت شود؟

 • به مدت یک هفته از خوردن غذاهای تند خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته نباید بر روی صورت خود بخوابید.
 • سعی کنید در طول دو هفته بعد از میکروبلیدینگ از محصولات آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم در محل میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 • از قرار گرفتن در وسایل نقلیه روباز مانند دوچرخه، خودروهای سرباز و موتورسیکلت جداً خودداری کنید.
 • روش های لایه برداری مانند لیزر و لایه برداری های شیمیایی و هر نوع کرم حاوی رتینا یا اسید گلیکول بر روی صورت و گردن خودداری کنید.

 

به مدت یک هفته از محل زخم ابروها خوب مراقبت کنید.

به گفته بهترین متخصص پوست و مو حدود یک هفته الی ۱۰ روز قسمت ابروها با زخم همراه می شود که ممکن است در این نواحی دچار خارش شوید. اما در مورد این موضوع هیچ نگران نباشید. چرا که با رعایت نکات گفته شده و مراقبت های لازم عوارض جانبی به سرعت بهبود می یابد. محل زخم با توجه به نوع پوست حدود دو هفته رفته رفته کاهش پیدا می‌کند که در صورت نیاز برای ترمیم باید حدود یک ماه الی یک ماه و نیم صبر کنید تا محل زخم کاملاً بهبود یابد.