بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس⭐️【سال1403】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس آشنا کنیم. میکروپیگمنتیشن ابرو در آرایش نیمه دائمی فرآیندی است که طی آن رنگدانه های معدنی توسط میکرو سوزن ها به صورت کاملا طبیعی در زیر اپیدرم در درم کاشته می شوند. این تکنیک از نظر پزشکی پیشرفته است و برای استفاده نیمه دائمی و ایمن طراحی شده است. میکروپیگمنتیشن جایگزین ایمن و طبیعی برای آرایش روزانه است و نیازی به تجدید آن در طول روز ندارد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس با ما همراه باشید.

میگروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

میکروپیگمنتیشن ابرو یکی از روش های محبوب و نسبتا جدید برای اصلاح عیوب ابرو است. این روش حالتی زیبا و بی نقص برای ابروها ایجاد می کند تا در نهایت به دلیل تقارن ابروها، چهره فرد زیباتر از قبل شود. میکروپیگمنتیشن صورت یکی از روش های آرایش نیمه دائمی است که سال ها ماندگاری دارد. اگر رنگ کم شد، می توانید دوباره آن را بازیابی کنید. ابروها تاثیر زیادی در زیبایی چشم دارند اما متاسفانه همه افراد دارای ابروهای متقارن و خوش فرم نیستند. به همین دلیل افرادی که در ابروهای خود نقص دارند از روش هایی مانند فیبروز ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، کشیدن ابرو استفاده می کنند.

میگروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

روش انجام میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن روشی است که در آن پیگمنتر یا کاربر از دستگاه های استاندارد و دستگاه های یکبار مصرف استریل برای دستیابی به آرایش دائمی استفاده می کند. پیگمنتر مهمترین عامل برای میکروپیگمنتیشن موفق و ایمن است. یک پیگمنتر آموزش دیده به سلامت شما اهمیت می دهد و از دستگاه ها و مواد مصرفی که مجاز به استفاده از آن ها هستید استفاده می کند. در این روش پیگمنتر ها رنگدانه های زیست سازگار را در عمق مشخصی از لایه پوست می کارند تا پوست آسیب نبیند. از روش میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل سازی و تقویت صورت استفاده می شود و این روش باعث زیباتر شدن چهره می شود.

روش انجام میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چه کاربرد هایی دارد ؟

این روش کاربردهایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

  • از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها و یا سیاهی دور لب
  • تقویت مژه برای مژه های کم پشت
  • هاشور رژلب جهت قرینه سازی لب یا حجیم سازی لب
  • بهبود ظاهر پلک ها
  • سایه چشم پلک بالا و پایین که به آن به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه می گویند.
  • بهبود خط لب
  • طراحی و قرینه سازی ابرو ها با تکنیک های مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سایه ابرو و …
  • ایجاد خط چشم دائمی پلک بالا و پایین
  • اضافه کردن یا جایگزین کردن ابرو

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو :

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو در این است که در میکروپیگمنتیشن رنگ مانند دانه های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست قرار می گیرد و مانند تاتو دیگر فریمی وجود ندارد. پررنگ و دست و پا چلفتی فقط تارهایی شبیه مو با یک سوزن نازک در ابرو کشیده می شوند که بسیار پررنگ و شفاف نیستند، اما رنگ طبیعی دارند. تفاوت دیگر در دستگاه میکروپیگمنتیشن است. امروزه برای این کار از دستگاه هایی استفاده می شود که قطعات ثابت آن از قطعات قابل تعویض و یکبار مصرف جدا می شود تا جریان معکوس نداشته باشند و ضمانت ایمنی انجام این کار از نظر عدم انتقال بیماری است. از یک نفر به فرد دیگر میکروپیگمنتیشن برخلاف تاتو که برای نقاشی روی بدن استفاده می شود درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر است.

آسیب کمتری به پوست وارد می کند و با تکرار ترمیم هر چند سال یکبار رنگ آن قرمز یا سبز نمی شود. در روش میکروپیگمنتیشن بسته به نوع پوست و ویژگی های بدن فرد، التهاب و زخم بسیار کم است و فرد به راحتی در اجتماع ظاهر می شود. سوزن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت میکروپیگمنتیشن است. کارتریج یک دستگاه یکبار مصرف است و به جای سوزن های یکبار مصرف در دستگاه های تاتو سنتی استفاده می شود که با سیستم بسته خود تضمین کننده عدم بازگشت خون و انتقال ترشحات از فردی به فرد دیگر می باشد. سوزن های کارتریج های استاندارد بسیار تیز هستند و رنگدانه ها را به درستی و با حداقل تخریب بافت کاشت می کنند.

روش انجام میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چه عوارضی دارد ؟

اگر این کار توسط پزشک متخصص انجام شود و پزشک در کار خود تمام نکات بهداشتی را رعایت کند، مشکلی نخواهید داشت. احساس درد و ناراحتی روی پوست تا زمان بهبودی اسکار وجود دارد. پوست باید خیلی سریع به حالت عادی برگردد، زیرا عوارض میکروپیگمنتیشن لب و ابرو مانند تورم یا قرمزی خفیف است و در صورت عدم بهبود باید با متخصص پوست مشورت کنید. بروز حساسیت به لوازم آرایشی دائمی زیاد نیست. اما برای اطمینان، قبل از اقدام به میکروپیگمنتیشن، تست حساسیت انجام می شود. سوزن های میکروپیگمنتیشن به داخل پوست وارد می شوند و می توانند باعث خونریزی و پخش شدن رنگدانه شوند. پس از انجام پیگمنتیشن لب و رنگدانه پوست، به دلیل خطا در انجام کار، زخم ایجاد می شود.

مدت زمان دوام میکروپیگمنتیشن :

میکروپیگمنتیشن بین 6 ماه تا 3 سال روی پوست باقی می ماند و البته مدت زمان آن تحت تاثیر عوامل مختلفی خواهد بود که برخی به مرحله و کیفیت کار و برخی به مراقبت هایی که فرد باید انجام دهد مربوط می شود. یک موضوع مهم در انجام کلیه عمل های زیبایی مانند تاتو، کاشت مو و …. کیفیت کار و تخصص فرد انجام دهنده آن است.

نوع اجرا، شرایط آب و هوایی محل سکونت، نوع پوست فرد و میزان چربی آن، نوع رنگدانه های مصرفی و فاصله از اشعه ماوراء بنفش خورشید از عوامل موثر در ماندگاری میکروپیگمنتیشن نوع پوست بیمار چه چرب و چه خشک در ماندگاری میکروپیگمنتیشن بسیار مهم است. در افرادی که پوست چرب دارند، حفظ رنگ کمتر است. در یک میکروپیگمنتیشن خوب و حرفه ای لازم است متخصصی که عمل را انجام می دهد از رنگدانه های اصلی و با کیفیت برای این کار استفاده کند. برای آشنا شدن با ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروپیگمنتیشن برای چه افرادی مناسب است ؟

میکروپیگمنتیشن ابرو برای افرادی که ابروهای کم رنگ، پراکنده و نازک دارند مناسب است، می توان با این روش ظاهری بسیار زیباتر ایجاد کرد. ابروها بخش مهمی از صورت هستند و بیشتر انتقال احساسات از طریق ابروها انجام می شود. داشتن ابروهای پرتر و بلندتر می تواند شما را جوان تر نشان دهد. با این نوع آرایش نیمه دائمی می توانید به راحتی شنا کنید، ورزش کنید و صورت خود را پاک کنید بدون اینکه نگران از بین رفتن آرایش ابرو باشید. روش میکروپیگمنتیشن برای مردانی که ابروهای کمرنگ و کم رنگ دارند مناسب است و ظاهری بسیار طبیعی ایجاد خواهد کرد. اگر میکروپیگمنتیشن به درستی و با دقت انجام شود، هیچکس نمی تواند آن را از یک ابروی طبیعی روی صورت مردان تشخیص دهد.

مزایای استفاده از میکروپیگمنتیشن

هدف از میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان آرایش دائمی ایجاد ظاهری زیبا حتی پس از ساعات طولانی خواب و صرفه جویی در زمان و انرژی برای نظافت است. اگر میکروپیگمنتیشن انجام می دهید، نیازی نیست که بیشتر روز خود را صرف آرایش و اصلاح ابرو کنید. اگر از مدل ابروهای خود خسته شدید و به دنبال ایجاد تنوع برای زیبایی بیشتر هستید، میکروپیگمنتیشن گزینه بسیار خوبی برای شما است. این روش برای افرادی که به دلیل بیماری، تصادف، جراحت یا هر دلیل دیگری حالت طبیعی ابروهای خود را از دست دادند بسیار مفید خواهد بود. برای آشنا شدن با فواید میکروپیگمنتیشن ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای استفاده از میکروپیگمنتیشن

آیا میکروپیگمنتیشن ابرو همان هاشور ابرو است ؟

اصطلاحات هاشور ابرو، تاتو ابرو و میکروپیگمنتیشن اصطلاحات رایج در سالن های زیبایی و کلینیک های پوست و مو هستند. سایه ابرو به معنای طراحی و کشیدن خطوط مو مانند به جای ابرو است که برای ترمیم ناحیه کمری ابرو یا زیبایی بیشتر ابروها استفاده می شود. تاتو ابرو جایگزین روش های قدیمی و خطرناک تاتو است و ظاهر بهتری ایجاد می کند. فرم دهی ابروها به دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجام می شود. پس در واقع می توان گفت که میکروپیگمنتیشن نوعی هاشور ابرو است.

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلدینگ :

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن تکنیک های جدیدی هستند که جایگزین تاتو ابرو شدند. این دو روش منجر به رفع عیوب ابرو و فرم دادن به ابروها می شود، هرچند تفاوت هایی با هم دارند. در تکنیک میکروپیگمنتیشن برای رفع عیوب ابروها به صورت لک و سایه از خط مو، رنگ ناحیه مورد نظر را تغییر می دهند. اما روش میکروپیگمنتیشن یک روش رایج است و به جای روش نقطه ای از هاشور زدن برای فرم دادن به ابروها استفاده می شود. اما در میکروبلیدینگ کشیدن نخ ابرو فقط برای شبیه سازی نخ واقعی ابرو امکان پذیر است.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

چه میکروپیگمنتیشن لب، سر، خط چشم یا ابرو داشته باشید، پس از درمان همان عوارض جانبی را تجربه خواهید کرد. به طور کلی مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن برای هر کدام از آن ها روند خاصی را طی می کند، البته توصیه های پزشک متخصص که با توجه به شرایط هر فرد گفته می شود در وهله اول قرار دارد. هر فرد با سرعت متفاوتی بهبود می یابد، به این معنی که تعداد دقیق روزهای قبل از اینکه مراجعین بتوانند به روال عادی خود بازگردند و از این دستورالعمل ها خارج شوند، ناشناخته است. به طور کلی توصیه می شود به مدت هفت تا ده روز اجازه دهید پوست به طور طبیعی بهبود یابد و در صورت تورم، حساسیت یا قرمزی مداوم با پزشک خود تماس بگیرید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا می شوید :

قرار دادن کمپرس سرد :

اگرچه استفاده از کمپرس سرد در ناحیه درمان به طور کامل از عوارض میکروپیگمنتیشن جلوگیری نمی کند، اما به کاهش تورم کمک می کند. استفاده از کیسه های یخ بسیار سرد بسیار بهتر از کیسه های یخی است که باید در فریزر قرار گیرند زیرا خنک کننده پوست به طور موثر عمل می کند، در حالی که یخ می تواند به ناحیه درمان آسیب برساند.

خودداری از کندن پوسته ها :

اگر فقط یک توصیه را جدی می گیرید، هرگز نباید زخم یا پوسته ها را بکنید و ناحیه درمان را خراش دهید. خارش در این ناحیه طبیعی است، نشان می دهد که بدن شما به طور طبیعی خود را بهبود می بخشد. همچنین باید اجازه دهید که دلمه ها خود به خود از بین بروند، روند بهبودی را با خاراندن پوسته ها مختل می کند، خارش یا کنده شدن پوست مرده نه تنها رنگدانه های ناهموار ایجاد می کند، بلکه خطر عفونت را تا حد زیادی افزایش می دهد. اگر اجازه دهید پوست به طور طبیعی بهبود یابد، زخمی نخواهید داشت.

پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب :

ناحیه تحت درمان را برای مدتی در معرض نور خورشید قرار ندهید تا روند بهبودی کامل شود. ناحیه درمان از قبل نازک تر و حساس تر خواهد بود، بنابراین قرار گرفتن در معرض نور خورشید فقط این مشکل را تشدید می کند و خطر عوارض را افزایش می دهد. اگر ابروهای میکروپیگمنتیشن یا خط چشم دارید، اگر باید بیرون از منزل باشید، حتما از عینک آفتابی بزرگ برای محافظت از خود استفاده کنید. محافظت از میکروپیگمنتیشن لب کمی دشوارتر است، یک کلاه لبه پهن می تواند روی صورت سایه بی اندازد.

خیس نگه داشتن ناحیه درمان :

اگرچه ممکن است دشوار باشد، اما سعی کنید ناحیه میکروپیگمنتیشن را تا حد ممکن در طول فرآیند بهبود خشک نگه دارید. هنگام دوش گرفتن یا حمام، صورت خود را با آب نشویید، در عوض مقدار کمی پاک کننده ملایم صورت را روی پنبه بمالید و صورت خود را تمیز کنید. از پاک کننده های حاوی الکل، اسیدها یا مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید زیرا ممکن است ناحیه درمان را تحریک کنند. اگر به طور تصادفی ناحیه درمان را خیس کردید، نگران نباشید، فقط با استفاده از یک دستمال تمیز یا توپ پنبه ای، ناحیه مورد نظر را به آرامی خشک کنید.

خودداری از ورزش های سنگین :

برای به حداکثر رساندن طول عمر میکروپیگمنتیشن، سعی کنید از انجام هر نوع ورزش سنگین به مدت پنج تا ده روز پس از میکروپیگمنتیشن، بسته به فرد و سرعت روند بهبودی خود اجتناب کنید. ورزش های سبک مانند پیاده روی تا زمانی که عرق نکنید مجاز است. عرق پر از نمک است که باعث تغییر رنگ رنگدانه میکروپیگمنتیشن می شود.

بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس

اصولا بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس باید دارای مجوز رسمی برای انجام خدمات و آموزش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ باشد. بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس کاملا بهداشتی بوده و از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می کند. در مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن و تاتو از رنگ های تاتو مورد تایید وزارت بهداشت برای خدمات میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده کنید. بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس با استفاده از تاتو آرتیست ها و تاتویست های حرفه ای و با تجربه بهترین خدمات تاتو و تاتو را ارائه می دهد.

بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهرانپارس 

پزشکان درباره میکروپیگمنتیشن چه می‌گویند؟

همان‌طور که گفتیم میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی کاربرد فراوانی دارد، اما کاربرد آن به شکل گسترده و به عنوان یک فرآیند زیبایی موضوعی است که باید به آن توجه کرد. امروزه در کاربرد‌های پزشکی از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می‌شود. از این روش برای درمان ضایعات پوستی، اسکارها، سوختگی، ترمیم ابرو، علامت‌گذاری در آندوسکوپی‌ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و… بهره می‌برند.

در کشور‌های پیشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می‌کنند، به‌طور مثال پس از جراحی پلاستیک جهت درمان لب شکری؛ رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آمیخته می‌شوند، زیرا هنوز لب فرم و شکل طبیعی خود را به دست نیاورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبیعی از طریق میکروپیگمنتیشن است. همانطور که خودتان هم می‌دانید زیبا شدن به این شیوه خالی از درد و نگرانی نیست. پوست یکی از حساس‌ترین عضو‌های بدن است که به صورت عادی هم مراقبت‌های خاص خود را می‌طلبد و اگر قصد انجام میکروپیگمنتیشن را دارید، باید توصیه پزشکان را جدی بگیرید:

دستگاه‌ها، رنگ‌ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده باید بر اساس اصول پزشکی تهیه و تولید شده باشند، در غیر این صورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می‌تواند عوارض جبران‌ ناپذیری برای آرایشگر و مشتری به همراه داشته باشد. پیگمنتر باید دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن، تکنیک‌های انجام کار، اصول زیبایی شناختی و طراحی چهره را گذرانده باشد؛ در غیر این صورت به دلیل دائمی بودن آرایش ممکن است خواست مشتری تامین نشود و باعث ایجاد بحران‌های روحی و روانی در فرد شود.

برای میکروپیگمنتیشن کجا برویم؟

برای انجام میکرو‌پیگمنتیشن باید به مراکز آرایشی مجاز که هم دوره‌های آموزشی لازم را گذراندند و هم دستگاه‌های پیشرفته دارند، مراجعه کنید. احتمالا پیامک این مراکز یا آگهی آن‌ها را در صفحات اینترنت و جا‌های دیگر مشاهده کرده‌اید. فقط به خاطر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن را به شرط سلامت و ایمنی انجام دهید و برای زیباتر شدن تن به هر کاری ندهید. حتما از پیگمنتر خود بخواهید گواهی آموزشی خود را به شما نشان دهد و از مجاز بودن رنگ و دستگاهی که استفاده می‌کند و گواهی وزارت بهداشت او مطمئن شوید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.