آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • فیبروز ابرو
 • -
 • آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران❤️【سال1403】⭐
آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران آشنا کنیم. یکی از روش های جدید اصلاح فرم ابروها و رفع عیوب ابرو، فیبروز ابرو است. اصطلاح فیبروز از نام شرکتی در صربستان گرفته شده است که Brow Fibrosis را برای داشتن ابروهای زیباتر تاسیس کرده است. در کلمه فیبروز نشان دهنده نام شرکت است و Buroz به معنای خط ابرو یا ابرو است. بسیاری از دانشجویان ایرانی در شرکت فیبروز کار می کنند و در حال حاضر در ایران از فیبروز ابرو برای فرم دادن و حالت دادن به ابروها استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

فیبروز ابرو مانند لیفت ابرو یکی از انواع روش های نیمه دائمی برای آرایش ابرو است. در این روش از سوزن های یکبار مصرف به صورت دستی برای سایه زدن ابرو استفاده می شود و پس از اتمام فرآیند فیبروز شکلی زیبا و طبیعی خواهید داشت.

فیبروز ابرو چیست ؟

چگونگی انجام فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو یکی از روش های جدید آرایش و زیبایی ابروهای نیمه دائمی است که به صورت دستی و با کمک سوزن های یکبار مصرف دریچه یا سایه بین ابروها ایجاد می کند. هدف اصلی این روش ارائه راه حل و اصلاح عیوب ابرو با طرح و رنگ خاص است. فیبروز ابرو روشی دائمی نیست و پس از مدتی از بین می رود، بنابراین برای داشتن ابروهای طبیعی با زیبایی خاص باید ابروهای خود را بعد از مدتی ترمیم کنید.

چگونگی انجام فیبروز ابرو :

برای انجام فیبروز ابرو از چه دستگاهی استفاده می شود ؟

قلم میکروبلیدینگ برای میکروپیگمنتیشن و هاشور ابرو به روش فیبروز استفاده می شود. سوزن های فیبروز مخصوص دستگاه فیبروز هستند و بسیار تیز هستند. آن ها همچنین برای سوراخ کردن پوست در ابعاد خاص طراحی شدند. از یک طرف هدف آن ها برش هایی در اندازه های مختلف است و از طرف دیگر طراحی آن ها امکان ضربه های آسان را فراهم می کند. برش های کوچک شبیه فولیکول های مو هستند و به همین دلیل است که فیبروز طبیعی به نظر می رسد.

مراحل فیبروز ابرو

ابتدا خطوط ابرو در تاج ابرو زده می شود، هر خط کشیده شده 2 بار کشیده می شود، سپس نوبت به تزریق رنگ می رسد، پس از 3-4 دقیقه ابروها رنگ می شوند و نوبت به رنگ آمیزی می رسد. 10 روز قبل از انجام فیبروز ابرو نباید ابروها را رنگ کرد، رنگ انتخابی روشن نباشد، در مرحله بعد آرک ابرو و دم ابرو کشیده می شود تا تاتو رنگ پریده به نظر نرسد. ضخامت ضربه ها بسته به نوع پوست افراد انجام دهنده باید دو برابر شود، فیبروز ابرو در چند مرحله رخ می دهد و پوست خشک و نرمال برای عملکرد بهتر فیبروز ابرو مناسب تر است.

فیبروز ابرو و میکروبلدینگ چه تفاوتی دارند ؟

علاوه بر میکروبلیدینگ و فیبروز، کمپانی فی روش‌های منحصر به فرد دیگری مانند فیکانتور، ابروهای پررنگ، ابروهای نانو، ابروهای بریز یا هالیوود، ابروهای پادر، ابروهای سایه‌دار را ارائه می‌دهد. روش جدید پاک کردن تاتو ایمن ترین روش را به دنیا معرفی کرده است. میکروبلیدینگ فیبروز توسط یک فرد آموزش دیده با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز انجام می شود. فیبروز ابرو روشی جدید برای فرم دادن به ابروها با استفاده از قلم میکروبلیدینگ است. این روش بسیار زیبا توسط آکادمی فی و آقای برانکو بابیچ ایجاد شده است. الگوی اصلی فیبروز بر اساس الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خطوط همان جهت موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر در انتهای کار می شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می بخشد.

مراحل فیبروز ابرو

انواع مدل های فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

spine-3 :

ین الگو به الگوی تیغه ماهی معروف است. در این مدل نقطه کانونی هاشور در انتهای ابرو قرار خواهد گرفت.

spine-5 :

این الگوی فیبروز ابرو به عنوان ابروی آسیایی شناخته می شود و نقطه کانونی هاشور در پایین ابرو و بین شروع و قوس ابرو قرار دارد.

spine-6 :

به این مدل ابرو کلاسیک می گویند در این روش نقطه کانونی ابرو در قوس پایینی قرار می گیرد و تمام ابروها در این جهت قرار می گیرند.

upper spine :

در این روش تمام هاشورها بالای ابرو قرار می گیرند زیرا نقطه کانونی در بالای ابروها قرار دارد.

آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟

برای انجام فیبروز ابرو از بی حسی موضعی استفاده می شود که در کم شدن درد و ناراحتی در زمان فیبروز ابرو تاثیر بسزایی خواهد داشت و آنچه که احساس خواهید کرد شبیه به حس برداشتن ابرو است. اما ابروها احساس می کنند درد و ناراحتی در هنگام فیبروز ابرو بستگی به آستانه تحمل افراد و استرسی دارد که تحت آن قرار دارند. هرچه آرامش بیشتری داشته باشید، درد و ناراحتی کمتری احساس خواهید کرد.

ماندگاری فیبروز ابرو :

می توان گفت ماندگاری ابروها به روش فیبروز به عوامل زیادی بستگی دارد. اما می توان گفت که ماندگاری فیبروز ابرو بین 6 ماه تا 1 سال خواهد بود، زیرا هاشور ابرو انجام شده با روش میکروبلیدینگ نسبت به سایر روش ها کم عمق تر است و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد. اگر ابروها در فیبروز ابرو عمیق تر باشند و جدیدترین رنگ های فیبروز تهیه و استفاده شود، ماندگاری ابروهای فیبروز بیشتر می شود. جوهر تاتو فیبروز ابرو به دلیل اینکه کمتر به پوست نفوذ می کند ماندگاری کمتری دارد. اما در روش تاتو ماندگاری طرح ابرو بیشتر از فیبروز است.

فیبروز ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

فیبروز ابرو برای افرادی که قبلا روی صورت خود تاتو نکردند مناسب است. اگر افرادی از تاتو استفاده کرده باشند، اجرای این روش امکان پذیر نخواهد بود زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف است که این طرح روی ابروهای تاتو دیده نمی شود. برای انجام این روش باید پوست فرد عاری از هر نوع زخم و زخمی باشد، بر این اساس می توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود زخم دارند باید فیبروز را به تاخیر بیاندازند تا بهبود یابد. با استفاده از این تکنیک قطعا رضایت کافی را خواهید گرفت و زیبایی بی نظیری به ابروهای خود خواهید بخشید.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو :

استفاده از تاتو برای زیباسازی ابرو روشی بسیار قدیمی است و در فیبروز ابرو به صورت غیر طبیعی و مداوم روی ابرو تزریق می شد. و پاک کردن تاتو از روی صورت بسیار دشوار بود و همیشه مقداری جوهر زیر پوست باقی می ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ می کرد. اما با ابداع روش فیبروز ابرو اثری باقی نمی ماند که یکی از بارزترین تفاوت های فیبروز ابرو با تاتو است.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ نمی کند بنابراین برداشتن جوهر آسان خواهد بود. در فیبروز ابرو می توانید بدون ترس الگوی ابرو خود را تغییر داده و آن را پهن یا باریک کنید. جوهر باقی مانده علاوه بر این در فیبروز ابرو فرد می تواند ابروی شما را به صورت یک تار مو طراحی کند تا به هیچ عنوان به عنوان تاتو شناخته نشود و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر برسند.

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد ؟

افرادی که تا به حال از تاتو استفاده کردند هرگز نباید از فیبروز ابرو برای زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده خواهد بود. با توجه به اینکه با اعمال فشار به دستگاه میکروبلیدینگ، کاربر مراحل فیبروز را انجام می دهد و به مرور زمان مچ دست کاربر خسته می شود و در پایان کار از میزان فشار کاسته می شود و این ممکن است بر کیفیت کار انجام شده تأثیر بگذارد. با توجه به اینکه تیغه دستگاه فیبروز با دست کاربر ساخته می شود، خطر آسیب به دست بسیار بیشتر است و افرادی که این کار را انجام می دهند باید بسیار مراقب باشند.

در برخی از مراکز از رنگ های بسیار بی کیفیت استفاده می شود که ماندگاری آن ها را کم می کند و پس از مدت کوتاهی رنگ ابروها محو می شود که به همین دلیل توصیه می شود به مراکزی مطمئن و قابل اعتماد مراجعه کنید. با توجه به دستی بودن قلم نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است برای انجام فیبروز به افراد متخصص و حرفه ای مراجعه شود.

مزایای فیبروز ابرو

در ادامه به مزایا فیبروز ابرو می پردازیم :

 • دقت زیاد به دلیل دستی بودن روش
 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با سایر روش‌ ها
 • سوزش و درد بسیار کمتر
 • دقت بالا و در نهایت به وجود آمدن ابرو‌هایی با ظاهری طبیعی
 • فرم و شکل دادن به تاج ابرو‌ها
 • ایجاد تراکم بالا در قسمت ابرو
 • بهترین گزینه برای قرینه کردن ابرو‌ها
 • تغییر راحت مدل ابرو
 • مناسب بودن هزینه فیبروز ابرو
 • وجود انواع مدل‌های مختلف برای اجرای فیبروز ابرو

مزایای فیبروز ابرو

بعد از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

در ادامه با مراقبت های بعد از فیبروز ابرو آشنا می شوید :

فعالیت های روزمره :

اگر چتری دارید، حتما هفته اول مراقبت کنید تا رنگ آن به هم نخورد و از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. در فعالیت هایی که ممکن است باعث تعریق بیش از حد شود، مانند ورزش یا سونا شرکت نکنید.

پاک کردن آرایش :

در ناحیه ای که ابروهای خود را تاتو کردید، از چیزی غیر از پماد استفاده نکنید. استفاده از مرطوب کننده، آرایش، روغن یا لوسیون باعث عفونت و آسیب به نتیجه نهایی می شود.

شستن صورت :

ممکن است زشت باشد، اما دریافت آب در ناحیه تحت درمان می تواند باعث مشکلات ماندگاری آرایش نیمه دائمی شود. به جای پاشیدن آب به تمام صورت، از پاک کننده برای پاکسازی صورت خود به جز تاتو استفاده کنید. اگر تاتو ابرو را خیس کردید، به آرامی آن را با دستمال خشک کنید.

پاک کردن فیبروز ابرو چگونه است ؟

برداشتن فیبروز از ابروها در یک مرکز تخصصی دیگر مانند قبل دشوار نخواهد بود. در گذشته پاک کردن ابرو یک کار دشوار به حساب می آمد. اما امروزه روش های تاتو ابرو را می توان به راحتی با کمک محلول های پاک کننده پاک کرد. حذف تاتو ابرو به درخواست مشتری بستگی دارد. روش های پاک کردن تاتو ابرو با یکدیگر متفاوت است. این به دلیل تفاوت در کنترل از راه دور است. برخی از پاک کننده های ابرو اثر خود را در یک جلسه می گذارند. اما برخی از حذف ها برای موثر بودن و حذف ابرو نیاز به چندین جلسه ریمو دارند. فیبروز از تکنیک های زیبایی دائمی ابروها هستند. این روش بدون درد است و به راحتی با محلول های ریمو قابل حذف است. اما با انتخاب یک مرکز تخصصی مجرب و به دست آوردن نتیجه نهایی ایده آل، هرگز به فکر پاک کردن فیبروز ابرو خود نخواهید بود.

آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران

دوره آموزشی میکروبلیدینگ توسط مربیان مجرب و حرفه ای در آموزشگاه آرایشگری برگزار می شود. این دوره شامل مباحث تخصصی مربوط به آموزش صفر تا صد فیبروز ابرو و کار با دستگاه میکروبلیدینگ فیبروز ابرو می باشد. در پایان آموزش هنرجویان برای ورود به بازار کار آماده می شوند و می توانند گواهینامه میکروبلیدینگ حرفه ای و بین المللی دریافت کنند. آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران در 6 جلسه برگزار می شود که در آن مواردی مانند آموزش تیغه ابرو به شما معرفی می شود.

چه عواملی در ماندگاری فیبروز ابرو تاثیر گذار است ؟

عواملی هستند که در ماندگاری فیبروز ابرو تاثیر گذار هستند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

نوع پوست :

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در طول عمر فیبروز ابرو، نوع پوست است. هر چه پوست چرب تر باشد، ماندگاری هاشور کوتاه تر است. قبل از انجام فیبروز، بهتر است برای افزایش دوام هاشور، اسکراپت صورت انجام دهید.

تغییر هورمون های بدن :

قاعدگی، بارداری و شیردهی زمان هایی هستند که هورمون های بدن تغییر می کند و این تغییرات تاثیر زیادی در طول عمر ابرو خواهد داشت. بنابراین بهتر است فیبروز را به دیرتر از این دوره موکول کنید.

عمق هاشور ابرو :

افزایش عمق هاشور توسط تاتو کار باعث می شود که ماندگاری بیشتری داشته باشد. هر مقدار از هاشور توسط قلم میکروبلیدینگ دستی کم عمق باشد، دوام کم می شود.

آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران

ماندگاری میکروبلیدینگ به روش فیبروز

با توجه به اینکه در متد جدید میکروبلیدینگ به روش فیبروز از تمام محاسن دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ استفاده می شود و شما می توانید معایب این دوروش را با محاسن آن کاور کنید و تبدیل به یک روش جذاب و بدون ایرادی کنید، می توان به جرات گفت که ماندگاری آن کمی طولانی تر خواهد شد و با توجه به نوع پوست و مواد به کار رفته در این روش تقریبا بین ۸ ماه تا دو سال ماندگاری خواهد داشت. نوع پوست فرد که معمولا پوست معمولی ماندگاری بیشتری دارد و پوست های خشک و چرب به ترتیب ماندگاری پایین تری خواهند داشت.

مهارت دست فرد پیگمنتر، که تاثیر مستقیمی بر ماندگاری میکرو دارد. در این روش فرد پیگمنتر می بایست با فشار دست ملایم مقدار مناسبی از رنگ را درون شیارهای ایجاد شده در لایه میانی پوست قرار دهد، لذا اگر فشار دست زیاد باشد، مسلما رنگ ها بیشتر پخش شده و ظرافت و باریکی طبق تارهای ابرو نخواهد داشت و از طرف دیگر رنگ ها در عمق پوست جای می گیرند. کیفیت رنگ که می تواند تاثیر بسزایی در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو داشته باشد. بهداشت و ضدعفونی کردن وسایل موجب عدم عفونت در این روش خواهد شد و لذا ماندگاری بیشتری را تضمین خواهد کرد. ترمیم به موقع موجب ماندگاری بیشتری میکروبلیدینگ می گردد. اگر در تایم توصیه شده نسبت به ترمیم ابروهای خود اقدام کنید مسلما تایم بیشتری را با ابروی خود سپری خواهید کرد.

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد ؟

طراحی ابرو :

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب مشتری می تواند از پیگمنتر درخواست نماید با نظارت و تایید ایشان مرحله به مرحله فرآیند طراحی را انجام دهد. یادتان نرود که هر تکنیکی از تاتو میکاپ نیست که اگر دلمان نخواست آن را به راحتی پاک کنیم. ممکن است طرحی که امروز برای ابرویتان در نظر می گیرید به درد مثلا ۱۰ سال آینده نخورد و در آن زمان این مدل ، طرحی نا زیبا به شمار آید. این مورد به خصوص برای ابروهایی که بر اساس مد روز طراحی می شوند صدق می کند.

همانطور که طی چند دهه گذشته ابروهایی نازک با خطوطی مرتب مد بوده است و در حال حاضر ابروهای پهن و طبیعی تر پرطرفدار است . برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای پیگمنتر باید حرفه ای باشد و به مشتری مشاوره مناسب دهد. پیشنهاد ما طراحی متناسب با جام چهره مشتری است نه سلیقه او و مد روز . یادتان نرود هر انتخابی مسائل خاص خود را دارد

رنگ های خیلی تیره یا بد رنگ :

درصورتی که پیگمنتر به خوبی پوست را بشناسد ، ترکیب رنگ ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره صحیح نماید و مشتری نیز انتظارات نامعقول نداشته باشد می توان از موارد ناخواسته و نا معقول جلوگیری کرد.

قرینه نبودن طراحی و تاتو :

پیگمنتر موظف است طرح نهایی و قرینگی آنها را با نظارت مشتری بررسی کرده و پس از تایید مشتری اقدام به انجام کار نماید. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده نماید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز فیبروز در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله آموزش فیبروز ابرو صفر تا صد در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (18 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.