بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس❤️【سال1403】⭐
بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین آموزشگاه میکروبلبدینگ در تهرانپارس آشنا کنیم. میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابرو است که با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابرو با استفاده از قلمی که از چندین سوزن تشکیل شده است، خطوط نازک و باریکی شبیه موهای طبیعی ابرو ایجاد می کند. این روش ابروها را پرتر کرده و زیبایی آن ها را دو چندان می کند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین آموزشگاه میکروبلدینگ در تهرانپارس با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

تعداد خانم هایی که به دلیل داشتن ابروهای نازک و نازک مجبورند مدام از مداد، ژل یا سایه ابرو برای پرکردن ابرو استفاده کنند کم نیست. در سال های اخیر برخی از افراد از روش های دائمی پرکردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده می کنند و از نتیجه کار چندان راضی نیستند. اگر شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که با مشکل ابروهای کم پشت و کم پشت دست و پنجه نرم می کنید، به نظر می رسد زمان آن رسیده که با امتحان یکی از روش های جدید میکروبلدینگ ابرو، چهره ای جدید را تجربه کنید.

ابروها مهمترین قسمت صورت هستند. اگر از ابروهای خود ناراضی هستید، راه های زیادی برای تغییر آن ها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تاتو. اما امروزه یک مورد بسیار طبیعی وجود دارد که نتایج دائمی دارد. میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابرو است که با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو از طریق قلمی که از چندین سوزن تشکیل شده است، خطوط ظریف و باریکی مانند موهای طبیعی ابرو ایجاد می کند. این روش ابروها را پرتر کرده و زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

میکروبلدینگ چیست ؟

انواع میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ یک روش آرایش دائمی است که با استفاده از دستگاه خاصی برای ایجاد تیرگی و سایه در نواحی مختلف صورت انجام می شود. در ادامه با انواع میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 

میکروبلیدینگ لب :

در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص، رنگ تیره تری بر روی لب ها ایجاد می شود تا حجم و فرم لب ها بیشتر شود و رنگ طبیعی لب ها برای ایجاد طراوت و جذابیت بیشتر بیشتر شود.

میکروبلیدینگ ابرو :

در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص، میکروبلیدینگ ابرو برای تیره شدن و سایه زدن نواحی مختلف ابرو انجام می شود. این روش برای ایجاد فرم و حجم دلخواه ابرو و پرکردن خطوط خالی ابرو استفاده می شود.

میکروبلیدینگ خط چشم :

در این روش به کمک وسیله ای خاص، خطوط بالا و پایین چشم تیره و سایه می شود و در صورت لزوم شکل دلخواه چشم ها ایجاد می شود.

قبل از میکروبلیدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

در روز انجام میکروبلیدینگ ورزش نکنید. از آفتاب گرفتن و مراجعه به مرکز مورد نظر برای میکروبلیدینگ با صورت آفتاب سوخته خودداری کنید. 24 ساعت قبل از میکروبلیدینگ از برخی داروها مانند آسپرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن استفاده نکنید. در روز عمل از مصرف الکل یا کافئین خودداری کنید. 3 روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهای خود را رنگ نکنید. توجه داشته باشید که حساسیت شما در دوران قاعدگی بیشتر خواهد بود. برای آشنا شدن با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

توصیه می شود بعد از میکروبلیدینگ با استفاده از پنبه و سرم نمکی به آرامی اطراف ابروها را تمیز کنید. از کرم هایی که برای شما تجویز شده است به طور مرتب استفاده کنید و هر 4 ساعت یکبار آن ها را تجدید کنید. تا یک هفته بعد از انجام فعالیت هایی که ابروها را خیس می کند، مانند ورزش یا پاشیدن آب به اطراف ابروها خودداری کنید. بلافاصله پس از فیبروز میکروبلیدینگ نگران تیرگی بیش از حد ابرو نباشید، زیرا حداقل 30 درصد از آن به تدریج محو می شود و حالت طبیعی تری پیدا می کند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن دو روش متفاوت در زمینه زیبایی و آرایش دائمی هستند که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارند. میکروبلیدینگ یا میکرونیدلینگ روشی بسیار پیشرفته است که در آن با استفاده از میکرونیدلینگ های بسیار کوچک، رنگ دائمی روی پوست اطراف چشم، ابرو، لب، پیشانی اعمال می شود. از این روش برای ترمیم نواحی بی‌جان مانند سوختگی، ندو آمیبوئیدی، وایت سپتیک، آلوپسی استفاده می‌شود.

از طرفی میکروپیگمنتیشن یا تاتو دائمی یک روش آرایش دائمی است که در آن از رنگ دائمی روی پوست اطراف چشم، ابرو، لب، صورت و بدن استفاده می شود. اما در این روش از نوار برای قرار دادن رنگ استفاده می شود و خطوط برجسته تری ایجاد می شود که ماندگاری بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد. بنابراین تفاوت اصلی این دو روش در نوع درمان و استفاده از دستگاه های مختلف برای قرار دادن رنگ روی پوست است. هر کدام از این روش ها ویژگی ها و محدودیت های خاص خود را دارند و با توجه به نیاز و سلیقه فرد انتخاب می شوند.

انواع میکروبلدینگ ابرو

انواع روش میکروبلیدینگ

در ادامه با انواع روش میکروبلدینگ آشنا می شوید :

میکروبلیدینگ با استفاده از دستگاه فشرده :

در این روش از دستگاه فشرده برای تزریق رنگ دائمی برای ایجاد تیرگی و سایه در نواحی مختلف صورت استفاده می شود.

میکروبلیدینگ با دستگاه معمولی :

در این روش با استفاده از دستگاه معمولی برای تزریق رنگ دائمی، برای ایجاد تیرگی و سایه در نواحی مختلف صورت انجام می شود.

میکروبلیدینگ با استفاده از میکروسکوپ :

در این روش از میکروسکوپ برای انجام عملیات سایه دهی دقیقتر استفاده می شود.

میکروبلیدینگ با دستگاه دیجیتال :

این روش با استفاده از یک دستگاه دیجیتال برای ایجاد یک سایه طبیعی تر و دقیق تر استفاده می شود.

بعد از میکروبلیدینگ چه انتظاراتی باید داشته باشیم ؟

ابروهای میکروبلیدینگ مراحل مختلفی را برای بهبودی کامل طی می کنند. رنگدانه ها در روز اول درمان بسیار تیره به نظر می رسند و دلیل آن این است که رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست هستند و به طور کامل به عمق نفوذ نکردند. رنگ استفاده شده به تدریج کم می شود. اگر رنگدانه روی بافت مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه ها یا مایعات اضافی بدن هستند که به طور طبیعی از پوست خارج می شوند.

هنگامی که پوست شروع به بهبود می کند، ناحیه پوست خشک یا ذرات شوره مانند را نشان می دهد. این مشکل ممکن است باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو و ناپدید می شوند. اما رنگ سطح و پوست خشک است که از ابروهای شما پاک می شود. حتما از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کنید تا ابروهایتان به طور کامل بهبود یابد. قرار گرفتن در معرض نور شدید باعث می شود رنگدانه ها سریعتر محو شوند.

تفاوت بین میکروبلیدینگ در زنان و مردان :

هیچ تفاوتی بین میکروبلیدینگ ابرو برای مردان و زنان وجود ندارد و این روشی است که در آن جنسیت اهمیتی ندارد. تنها کاری که آرایشگر شما به طور متفاوت انجام می دهد، میزان نقشه برداری ابرو است که برای رسیدن به یک فرم خاص انجام می دهد. خانم ها ابروهای کمانی دارند و این نیاز به رنگدانه غلیظ تری دارد. در حالی که در مورد آقایان دقت کمتری نیاز است، زیرا در ابروهای آقایان به این قوس نیازی نیست.

یکی از مواردی که بسیاری از متخصصان زیبایی بر روی آن اتفاق نظر دارند این است که هنگام میکروبلیدینگ ابروهای مردانه ترجیح می دهند آن ها را با دست بکشند و فرم دهند، زیرا شکل ابروهای مردانه انحنای کمتری دارد و با زنانه متفاوت است. به همین دلیل است که پیگمنتر خطوط را با دست می‌کشند، سپس آن‌ها را به جای استفاده از شابلون یا نقشه‌برداری ریاضی دقیقی که روی زنان انجام می‌دهند، با خطوطی که شبیه موهای طبیعی هستند پر می‌کنند.

آیا میکروبلیدینگ برای همه مناسب است ؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های پیشرفته آرایش دائمی است که برای بسیاری از افراد جواب می دهد. برای افرادی که مشکلات پوستی مانند پوست حساس، عفونت، ترشح زیاد سبوم، آلرژی و … دارند، ممکن است این روش مناسب نباشد و قبل از انجام میکروبلیدینگ باید با پزشک یا تکنسین مجرب مشورت کنند.

افرادی که قبلا از میکروبلیدینگ استفاده کردند و نتایج منفی داشتند باید از این روش اجتناب کنند. میکروبلیدینگ برای افرادی که می خواهند آرایش دائمی روی پوست خود داشته باشند گزینه خوبی است، اما بهتر است با یک تکنسین یا پزشک مجرب مشورت کنید و مزایا و معایب آن را با هم در میان بگذارید. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است قبل از انجام میکروپیگمنتیشن با پزشک یا تکنسین مجرب مشورت کنید.

انواع روش میکروبلدینگ

بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس

انتخاب بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس با مدرک بین المللی برای افرادی که می خواهند میکروبلیدینگ را یاد بگیرند و نحوه کشیدن خطوط میکروبلیدینگ را بیاموزند بسیار مهم است. یک آموزشگاه خوب میکروبلیدینگ در تهرانپارس علاوه بر آموزش حرفه ای میکرو باید مزایای دیگری از جمله اعطای مدرک بین المللی میکروبلیدینگ، پشتیبانی از هنرجو داشته باشد. اگر بهترین آموزش میکروبلدینگ ابرو را در آکادمی حرفه ای و توسط استاد بزرگ مجرب راه اندازی کنید، می توانید آینده درخشان خود را تضمین کنید.

بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس دوره های خود را با صدور گواهینامه بین المللی بر اساس ضوابط و استانداردهایی که نیاز به تاتو ابرو دارد برگزار می کند. بسیاری از دوره های میکروبلیدینگ فاقد استانداردهای اولیه هستند که منجر به نارضایتی هنرجو می شود. حتی در مواردی مشاهده شده است که پس از شرکت در دوره میکروبلیدینگ به دلیل عدم رضایت، هنرجو برای تکمیل یادگیری خود در آکادمی دیگری ثبت نام کرده است.

آموزش میکرو ابرو در بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ چگونه است ؟

آموزش میکرو ابرو در بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ ارائه می شود. در آموزش میکروبلیدینگ هنرجو 2 مرحله تئوری و عملی آموزش حرفه ای میکروبلیدینگ را می گذارند. افراد پس از یادگیری میکروبلیدینگ به روش فیبروز علاوه بر اخذ مدرک میکروبلیدینگ می توانند از موارد زیر آگاهی مناسبی کسب کنند :

 • مراقبت های قبل و بعد از میکروبلدینگ
 • بهداشت فردی
 • نحوه درست حرکت دست و گرفتن قلم
 • انواع بیماری های پوستی
 • نحوه طراحی و هاشور زدن پیش از عمل اصلی
 • آشنایی با رنگ پوست و چهره
 • بایدها و نبایدهای میکروبلیدینگ
 • آشنایی با ابزارآلات میکروبلدینگ

با یادگیری تئوری کلی میکروبلیدینگ، هنرجو اعتماد به نفس و دانش بیشتری خواهند داشت. در این مرحله دانش آموزان برای مرحله بازبینی عملی دوره آموزشی میکروبلیدینگ آماده می شوند. روش میکروبلیدینگ ابرو و طراحی فرم نهایی ابرو بسیار مهم است. میکروبلدینگ ابرو طرح های مختلفی دارد و استاد با توجه به چهره مشتری طرح فرم نهایی ابرو را انتخاب می کند. بنابراین طراحی ابرو بر اساس حفظ هارمونی سایر قسمت های صورت انتخاب می شود. برای اینکه از نتایج میکروبلیدینگ ابرو یا سایر روش های تاتو ابرو مانند فیبروز ابرو، هاشور ابرو راضی باشید، باید فرم ابرو مناسب را انتخاب کنید.

زمانی که استاد طراحی ابرو را انتخاب و اجرا می کند، نحوه شبیه سازی تارهای ابرو اهمیت دارد. اگر تمام تارهای شبیه سازی شده به سمت بالا یا پایین باشند، نتیجه نهایی غیر طبیعی به نظر می رسد. به همین دلیل هنگام طراحی ابرو باید دقیقا ابرو را شبیه سازی کنید تا مدل ابروی زیبایی داشته باشید. داشتن ابروی زیبا و خوش فرم جذابیت چهره را دو چندان می کند.

تفاوت میکروبلیدینگ و تاتو ابرو :

تاتو ابرو یکی از روش های پرپشت شدن ابروها یا فرم دادن به آن ها است که چند سالی است طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. اما پس از ظهور روش هایی مانند میکروبلیدینگ که نتایج طبیعی تری داشت، کم کم فراموش شد. البته هنوز هم ممکن است افرادی باشند که نتایج تاتو ابرو را به روش های دیگر ترجیح دهند. در این روش به جای رنگدانه از جوهر استفاده می شود و سوزن های آن بیشتر به عمق پوست نفوذ می کند.

در مقایسه با میکروبلیدینگ، تاتو ابرو بسیار طولانی تر است. اگر به افرادی که قبلا تاتو کردند نگاهی بیندازید، این را کاملا متوجه خواهید شد. نتایج تاتو خیلی طبیعی نیست و جوهر او بعد از مدتی تغییر رنگ می دهد و گاهی سبز یا آبی می شود. اگر قسمتی از ابرو تراشیده شود، رشد این قسمت‌ها می‌تواند چهره شما را ناخوشایند و زیباتر کند.

بهترین آموزشگاه میکروبلدینگ در تهرانپارس

چرا مراقبت ‌های بعد از ترمیم میکروبلیدینگ ابرو لازم است؟

مراقبت از ناحیه‌ای از پوست که در آن میکروبلیدینگ انجام می‌شود تا حدودی مشابه مراقبت ‌های بعد از تاتو است. مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو برای ظاهر و دوام ابروهای جدید بسیار مهم است. رعایت نکردن دستورات پزشک ممکن است باعث عفونت یا از بین رفتن رنگدانه‌ها شود. به این نکته توجه کنید که بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ، رنگ ابرو کاملا تیره و پوست زیر آن قرمز می‌شود. در روز چهارم، رنگدانه‌ها همچنان بسیار تیز و تیره به نظر می‌رسند؛ زیرا رنگدانه‌ها به خوبی روی پوست می‌نشینند. اما نگران نباشید؛ رنگ رنگدانه به تدریج نرم می‌شود.

در مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو حدود دو ساعت بعد از عمل، باید یک سواب پنبه مرطوب آغشته به آب استریل شده را به آرامی روی ابروها بمالید. با این کار رنگ اضافی ابروهای شما پاک می‌شود و از تجمع خون و لخته شدن آن در ناحیه ابرو نیز جلوگیری می‌شود. این کار را 2 تا 4 بار انجام دهید. در حین انجام این کار بسیار مراقب باشید که ابروها را مالش ندهید. فقط توجه داشته باشید که برای مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید صبور باشید؛ زیرا بین 7 تا 14 روز طول می‌کشد تا پوست بهبود یابد و رنگدانه‌ها به رنگ طبیعی خود بازگردند.

چگونه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری آن را بیشتر کنیم؟

مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو بین 8 ماه تا 1 سال است. اما اگر مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را رعایت کنید، ماندگاری آن را افزایش می‌یابد. این مراقبت‌‌ها می‌تواند شامل استفاده نکردن از لوازم آرایشی، دوری از آب، رطوبت و حذف نکردن پوست‌های جدا شده باشد. در صورت عدم توجه به این موارد رنگدانه‌ها قبل از فیکس شدن از لایه‌های پوست پاک می‌شوند و طبیعتا ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود عدم حضور در جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو است. این جلسات بسیار مهم است. زیرا خطوط اصلی ترمیم در این جلسات ترمیم می‌شوند و این باعث افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود. انتخاب رنگ مناسب هم یک مسئله بسیار مهم است. زیرا رنگ‌های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما چرب یا خشک نیست و پوست معمولی دارید، میکروبلیدینگ ابرو در پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟

هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید. هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید. هنگامی که با بیماري صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است. اگر بیماري پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید. اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود. هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید. هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا دچار خطرات و عوارض نشوید و بهترین نتیجه را کسب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.