بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ در تهران【سال1402】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ در تهران آشنا کنیم. میکروبلیدینگ روشی جدید برای پرپشت کردن ابرو است که شبیه تاتو ابرو است اما مانند کاشت ابرو دائمی نیست. مهمترین نکته این روش مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو است که باید به آن توجه ویژه ای شود. با رعایت نکردن این مراقبت، ممکن است تمام دردها و هزینه های متحمل شده را از دست بدهید.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های آرایش نیمه دائمی و فرم دهی ابرو است. این روش در واقع یک نوع تاتو با ظاهری طبیعی است که در رفع نقص هایی مانند کم پشتی ابرو موثر است. با توجه به نقش مهم ابرو در زیبایی صورت، استفاده از این روش به زیباتر شدن چهره کمک می کند. تکنیک میکروبلیدینگ با استفاده از تیغه زاویه دار با سوزن های یکبار مصرف انجام می شود. این تیغه یک ابزار قلمی شکل بسیار دقیق است که دارای 10 تا 12 سوزن بسیار ظریف است.

در میکروبلیدینگ ابرو سوزن ها فقط سطح پوست را خراش می دهد و به زیر پوست نفوذ نمی کند و رنگدانه ها در اپیدرم و درم و در کنار موهای ابرو به طور نوار مویی قرار می گیرد. خطوط طبیعی شبیه موهای واقعی ابرو ایجاد می شود. قلم های میکروبلیدینگ علاوه بر سر منحنی دارای مدل های تخت هستند. معمولا از مدل های تخت برای برجسته کردن تاج ابرو استفاده می شود. در این میان از خودکارهای کج برای ترسیم خط ابرو استفاده می شود. برای آشنا شدن با هزینه ترمیم میکروبلیدینگ ابرو به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو

بعد از میکروبلیدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو بسیار اهمیت دارد زیرا رعایت نکردن آن ها باعث خطرات زیادی می شود. بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ رنگ ابرو کاملا تیره می شود و پوست زیر آن قرمز می شود. در روز چهارم، رنگدانه ها هنوز بسیار شفاف و تیره به نظر می رسند. زیرا رنگدانه ها به خوبی روی پوست می نشینند. مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو برای ظاهر و ماندگاری ابروهای جدید بسیار مهم است.

میکرو کار با گذشت 2 ساعت از کار خود باید با یک پنبه ای که به آب استریل آغشته شده است به آرامی رنگ های اضافی روی ابروی شما را پاک کند تا از نجمع خون جلوگیری شود و باعث عفونت نشود. در حین انجام این کار بسیار مراقب باشید که ابروهای خود را مالش ندهید. در مراقبت از میکروبلیدینگ ابرو صبور باشید. زیرا بین 7 تا 14 روز طول می کشد تا پوست بهبود یابد و رنگدانه ها به رنگ طبیعی خود برگردند.

مراحل میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه با مراحل میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

طراحی خطوط ابرو و ایجاد قاب :

ابتدا با استفاده از تقسیم کننده مخصوص، زوایای و خطوط موازی و مورب ابرو اندازه گیری می شود. در هر مرحله متخصص ابرو نظر شما را می پرسد تا مطمئن شود که شکل و زاویه ابرو مطابق میل شما طراحی شده است. در مورد ضخامت تارهای برای کشیدن، فاصله بین خطوط مو و نحوه تغییر شکل ابروها واضح باشید. در پایان با در نظر گرفتن شکل، تقارن و زوایای صورت، خطوط ابرو با مداد مخصوص کشیده می شود.

تزریق بی حسی :

پس از تایید طرح، ابرو با اسپری یا آمپول لیدوکائین بی حس می شود. بی حسی موضعی باید به مدت 30 دقیقه بماند تا پوست شما کاملا بی حس شود.

فرایند سوزن زدن :

پیگمنتر ابرو برای انجام کار با ابزار های میکروبلیدینگ به آرامی رنگدانه ها را به سطح پوست منتقل می کند. این خطوط مانند تار مو است و باعث طبیعی تر شدن ابروهای شما می شود. ابزار میکروبلیدینگ حدود 10 تا 12 سوزن ظریف برای انتقال رنگدانه ها به زیر پوست دارد. اگر در حین کار همچنان احساس درد داشتید، بی حسی اعمال می شود.

قرار دادن یک لایه رنگی :

بعد از انجام کار یک لایه رنگدانه روی نواحی خراشیده ابروها ایجاد می شود و بعد از 5 تا 15 دقیقه برداشته می شود. قرار دادن این لایه رنگدانه باعث می شود رنگ بیشتری در شیارها نفوذ کند و نتایج میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری بیشتری داشته باشد. ممکن است لازم باشد بعد از 6 تا 8 هفته یک جلسه ترمیم انجام دهید تا قسمت های بد رنگ شده را پر کنید. طی ده روز آینده، رنگ ابروهای شما تغییر می کند و ممکن است شروع به پوسته پوسته شدن کنند. تقریبا بعد از دو هفته و یک ماه رنگ و فرم نهایی ابرو مشخص می شود.

مراحل میکروبلیدینگ ابرو 

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

سعی کنید برای انجام این کار از نوشیدنی های الکی تا 24 ساعت خودداری کنید. از نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند پرهیز کنید. حداقل 24 ساعت قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن، آسپرین و ویتامین E خودداری کنید. یک هفته قبل از میکروبلیدینگ از مصرف امگا 3 خودداری کنید. 10 روز قبل از عمل ابروهای خود را رنگ نکنید. حداقل سه روز قبل از عمل از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید. حداقل 3 روز قبل از انجام این روش، از برداشتن ابروها و نواحی اطراف ابرو خودداری کنید. حداقل 2 هفته قبل از این روش از روش هایی مانند لایه برداری و لیزر استفاده نکنید. برای آشنا شدن با جدید ترین مدل میکروبلیدینگ ابرو به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

شست و شو ابرو بعد از میکروبلیدینگ :

اگر به هر دلیلی نیاز به شستشوی ابروها بعد از میکروبلیدینگ دارید، توصیه می شود مراحل زیر را به دقت انجام دهید. هنگام شستشو از آب سرد استفاده کنید و هرگز آب داغ را روی ناحیه فیبروز یا میکروبلیدینگ نریزید زیرا این کار رنگدانه ها را بیرون می آورد و ابروی شما به حالت دلخواه شکل نمی گیرد.

چند روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید از پماد استفاده کرد ؟

هنگامی که میکروبلیدینگ ابرو را انجام می دهید، پیگمنتر از پماد مخصوص روی آن ها استفاده می کند. بعد از حدود 2 تا 3 ساعت می توانید این پماد را با استفاده از گوش پاک کن یا گاز استریل از روی ابرو پاک کنید و رنگ اضافی آن پاک می شود. این کار را به آرامی و بدون وارد کردن فشار اضافی به ابروها انجام دهید. استفاده از پماد مخصوص را حداقل یک هفته بعد از میکروبلیدینگ ابرو و حداقل دو بار در روز ادامه دهید. بسته به شرایط پوست و مواد به کار رفته در کار، میزان پماد مصرفی بعد از میکروبلیدینگ تغییر می کند که توسط پیگمنتر به شما اعلام می شود. توصیه می شود این کار را فقط در مراکز معتبر و بهترین آرایشگاه های شهر خود انجام دهید تا از مشکلاتی مانند عفونت و التهاب جدی و یا رفع سریع موهای زائد ابرو جلوگیری کنید.

خطرات میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو در صورت عدم رعایت بهداشت و استفاده از مواد مرغوب می تواند عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. خطرات عفونت و واکنش آلرژیک به رنگدانه ها خطرات غیر استاندارد مرتبط با این کار هستند. عفونت می تواند باعث آسیب و ریزش موهای ابرو شود. حتی قبل از شروع، تست خراش روی دست شما انجام می دهند تا بررسی کنند که آیا به رنگدانه ها حساسیت دارید یا خیر. تا زمانی که واکنشی نداشته باشید، نباید نگران خطرات و عوارض ناشی از این عمل باشید. در واقع میکروبلیدینگ حتی می تواند به رشد موهای ابرو کمک کند. زیرا کمی تحریک ریشه ابرو باعث افزایش خون رسانی به این ناحیه و گردش مایع لنفاوی می شود. این باعث افزایش رشد فولیکول های مو می شود.

چگونه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری آن را بیشتر کنیم ؟

میکروبلیدینگ 8 ماه تا 1 سال ماندگاری دارد اما با رعایت کردن مراقبت های بعد از آن می توانید این مدت زمان را بیشتر کنید. این مراقبت ممکن است شامل استفاده نکردن از محصولات آرایشی، دوری از آب، رطوبت، و پاک نکردن پوست شل باشد. در صورت عدم توجه، رنگدانه ها قبل از فیکس شدن از لایه های پوست پاک می شوند و ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

ترمیم ابرو بعد از انجام میکروبلیدینگ یکی از مهم ترین مسئله ها است زیرا با ترمیم نکردن ابرو مدت ماندگاری آن بسیار کم می شود. ترمیم برای ایجاد خطوط اصلی در ابروها است و ماندگاری آن ها بیشتر می کند. انتخاب رنگ مناسب موضوع بسیار مهمی است. زیرا رنگ های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما نه چرب و نه خشک است و پوست معمولی دارید، میکروبلیدینگ ابرو روی پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

خطرات میکروبلیدینگ ابرو 

بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ در تهران

بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ در تهران باید سر فصل های اصلی و کاربردی یک دوره جامع را به شما آموزش دهد تا شما بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید و مهارت خود را بیشتر کنید. در ادامه با سر فصل های آموزش میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

نحوه ترسیم ابروها بعد از میکروبلدینگ :

در این فصل نحوه کشیدن قاب ابرو با توجه به فرم صورت هر فرد و رعایت تقارن ابروها با مداد طراحی ابرو و نحوه انجام میکروبلیدینگ از این قاب را یاد می گیرید.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو :

در این قسمت نحوه استفاده از قلم میکروبلیدینگ و سوزن سایه زدن، کشیدن خطوط ریز مودار و ایجاد خطوط داخلی ابرو برای تزریق رنگ آموزش داده می شود.

آموزش روش قرینه سازی ابروها :

در این فصل یاد می گیرید که چگونه با توجه به فرم صورت فرد ابرو درست کنید و عدم تقارن تاج، دم یا عرض ابرو را اصلاح کنید.

آموزش روش نچرال :

روش طراحی موی ابرو دقیقا مشابه ابروی طبیعی است. یکی از مواردی که میزان حرفه ای بودن یک هنرمند را نشان می دهد تسلط آن ها بر طراحی ظریف تار ابرو است.

نکات میکروبلیدینگ :

در این فصل نکات و ترفندهای مهمی از جمله میزان و نحوه فشار دست در حین کار، استفاده از مواد بی حس کننده، روند رنگ آمیزی ابروها، ترتیب خط کشی و استفاده از ابزارهای مختلف آموزش داده شده است. دانستن این نکات باعث کاهش بروز خطا در کار می شود.

آموزش مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

دانستن نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ برای ارائه توضیحات لازم به مراجعین بسیار مهم است. مانند نحوه شستشو، استفاده از داروها یا کرم های مراقبتی و…

معایب و خطرات استفاده از میکروبلیدینگ :

این روش با تمام مزایایی که برای آرایشگران دارد، برای گروهی از افراد مناسب نیست که در طول دوره نیاز به توضیح دارد. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا توصیه های بهتری به زیباجو ارائه دهید.

فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو چه تفاوت هایی دارند ؟

فیبروز طبق استانداردهای شرکت فیبروز انجام می شود اما میکروبلیدینگ استاندارد خاصی ندارد و طبق نظر آرایشگر روی ابروها انجام می شود. به عبارت دیگر در مورد فیبروز، آرایشگر زوایا و خطوط فریم ابرو را طبق تعریف استاندارد شرکت فی محاسبه می کند. سپس با توجه به اصلاحاتی که باید انجام شود تا نسبت این زوایا به عدد پی نزدیک باشد که همان نسبت طلایی زیبایی است و میکروبلیدینگ خطوط ابرو را ترسیم می کند.

روند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ ابرو چگونه است ؟

بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو های شما تیره می شود و در نگاه اول امکان دارد باعث نارضایتی شما شود اما بعد از یک هفته رنگ ابروها روشن تر می شود. بعد از این مدت، ناحیه میکروبلیدینگ شبیه آفتاب سوخته شده و قرمزی و ناراحتی ایجاد می شود که کاملا طبیعی است. در دوره ریکاوری اولیه میکروبلیدینگ، امکان پوسته پوسته شدن در اطراف ابرو وجود دارد.

اگر این اتفاق افتاد، هرگز به زخم های در حال بهبودی و پوسته های شل دست نزنید. بگذارید ناحیه آسیب دیده به طور طبیعی بهبود یابد. اگر زخم های بهبود یافته را برش دهید، رنگدانه از زیر پوست خارج می شود. کل فرآیند ترمیم ابرو 4-6 هفته طول می کشد. پس از این مدت رنگ اصلی و واقعی میکروبلیدینگ مشخص می شود. در این دوره رنگ ابروها ملایم تر و روشن تر می شود. صبور باشید حتی اگر فکر می کنید رنگ زیادی در حال از بین رفتن است.

بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.