میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب ❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب ❤️【سال1403】⭐
میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب ❤️【سال1403】⭐

یکی از روش های آرایش و زیبایی نیمه دائمی ابرو، میکروبلیدینگ ابرو است که در آن خطوطی در ابرو ایجاد می شود. جوهر استفاده شده برای این کار رنگ های مختلفی دارد که شما بسته به رنگ مو و سلیقه خود می توانید آن را انتخاب کنید. این روش می تواند تاثیرات مثبتی بر ظاهر ابرو بگذارد و آن را خوش حالت تر و زیباتر نشان دهد و در نتیجه تاثیرات مثبتی بر روی ظاهر شخص بگذارد. ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب نسبت به انواع دیگر پوست همچون پوست خشک ممکن است کوتاه تر باشد و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. بنابراین پیش از اینکه برای انجام این روش مراجعه کنید بهتر است اگر پوست چربی دارید به پزشک مراجعه کرده و با استفاده از محصولات مناسب چربی پوستتان را کنترل کنید و سپس برای انجام میکروبلیدینگ اقدام کنید. در ادامه مطالبی را تحت عنوان میکروبلیدینگ ابرو چیست، مزایا و معایب آن، تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور ابرو و نکات مراقبتی بعد از انجام آن را بیان می کنیم.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ چیزی است که به آن هاشور ابرو هم گفته می شود. در این روش تاج و دم ابرو در جهت طبیعی کشیده می شود و فضاهای خالی ابرو پر می شود. هرچه رنگی که در میکروبلیدینگ استفاده می شود تیره تر باشد، کار طولانی تر می شود. امروزه میکروبلیدینگ یکی از روش های جدید پر کردن و کانتور کردن ابرو است. این روش با دستگاه مخصوص در کم عمق ترین لایه پوست ابرو انجام می شود و به همین دلیل ظرافت و زیبایی فوق العاده ای را ارائه می دهد. در روش میکروبلیدینگ ابرو، نخ های بسیار ظریفی توسط یک سوزن بسیار ظریف روی پوست کشیده می شود که منجر به ظاهر طبیعی تری ابروها می شود. میکروپیگمنتیشن ابرو ماندگاری کمتری دارد و شما می توانید بعد از مدتی مدل ابروهای خود را تغییر دهید. برای انجام این روش به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

فرایند میکروبلیدینگ ابرو

مهمترین قسمت میکروبلیدینگ ابرو، یافتن مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابرو است. اولین کاری که باید بعد از اولین قدم انجام دهید مراجعه به کلینیک و دریافت مشاوره رایگان پزشکی است. فرآیند میکروبلیدینگ ابرو به این صورت است که ابتدا از یک ابزار مخصوص برای ایجاد برش های کوچک در پوست شما استفاده می شود. این ابزارها چند نمونه سوزن متصل به یک دسته هستند. مدل و ابروها با توجه به مشاوره و نمونه کار ارائه شده توسط شما انتخاب می شود.

ویژگی های بهترین مرکز:

ویژگیخصوصیات
✔️مواد اولیهمواد فی اروپا
⭐تجهیزات مدرن اروپا
❤️زمان استاندارد انجام کار40دقیقه
⚡ماندگاری بیش از 4 سال
✅تعداد ترمیم 2 بار

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یک روش زیبایی است که در آن از سوزن های ریز برای ایجاد خطوطی مشابه تارهای ابرو استفاده می شود. این فرآیند می تواند به بهبود شکل ابروها، بهبود نواقص ابرو و زیبا و خوش حالت نمودن ابروها کمک کند. اما با این حال برای اینکه نتایج ماندگار و مطلوبی از میکروبلیدینگ ابرو حاصل شود، بسیاری از عوامل تاثیرگذار هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. در ادامه به عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو اشاره خواهیم کرد:

 • تجربه و مهارت تکنسین: تجربه و مهارت تکنسین انجام میکروبلیدینگ ابرو بسیار مهم است. تکنسین با تجربه می تواند نتایج بهتر و ماندگارتری را به دست آورد.
 • استفاده از تجهیزات مناسب: استفاده از تجهیزات مناسب و بهداشتی نقش بسزایی در جلوگیری از عفونت و بهبود فرآیند ترمیم پوست دارد.
 • نحوه استفاده از محصولات: استفاده از محصولات مناسب پس از میکروبلیدینگ ابرو، ماندگاری و نتایج بهتر را فراهم می کند.
 • نوع و کیفیت رنگ استفاده شده: استفاده از رنگ های با کیفیت و مناسب می تواند به ماندگاری بهتر نتایج کمک کند.
 • وضعیت پوست و نوع پوست: وضعیت پوست شخص و نوع پوست مثلا چرب، خشک و مختلط نیز می تواند بر ماندگاری نتایج آن تاثیر بگذارد. پوست باید سالم و آماده برای فرآیند ترمیم باشد.
 • رعایت دقیق دستورالعمل ها: رعایت دقیق دستورالعمل های پس از مراحل میکروبلیدینگ ابرو، بسیار حائز اهمیت است.
 • سلامت عمومی: سلامت عمومی بدن و سیستم ایمنی قوی نقش بسزایی در فرآیند ترمیم و ماندگاری نتایج دارد.
 • سن: سن فرد نقش بسزایی در فرآیند ترمیم و بازسازی ابرو دارد. با افزایش سن، قابلیت ترمیم پوست کاهش می یابد.
 • استفاده از داروها: استفاده از داروهای خاص یا عوارض دارویی نقش بسزایی در فرآیند ترمیم پوست و در نتیجه ماندگاری نتایج میکروبلیدینگ ابرو دارد.
 • رعایت بهداشت شخصی: رعایت بهداشت شخصی بعد از فرآیند ميکروبلیدینگ ابرو، نقش بسزایی در جلوگيری از عفونت و بهبود فرآیند ترميم دارد.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی انجام می شود ؟

برای از بین بردن برخی عیوب اطراف ابرو، می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید تا آن را یک ساعت بعد از میکروبلیدینگ در آب استریل قرار دهید و رنگدانه های اضافی اطراف ابرو را پاک کنید. به طور کلی بین 12 تا 15 روز طول می کشد تا پوست خود را ترمیم کند و به حالت اولیه خود بازگردد و رنگدانه ها روشن شوند و به رنگ طبیعی خود برگردند. اگر این روند بیش از 15 روز طول بکشد، باید به پزشک خود اطلاع دهید. به مدت دو هفته از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید. به هیچ وجه ابروهای خود را دستکاری و فشار ندهید. از فعالیت های ورزشی شدید که باعث تعریق در صورت و ابرو می شود خودداری کنید. مراقب باشید رطوبت و گرما به ابروهایتان نرسد.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ مانند سایر روش های زیبایی صورت مزایای خاص خود را دارد و امروزه به لطف همین مزیت ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از بهترین و مهم ترین مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که این روش نیمه دائمی است. اگر پشیمان شدید به راحتی می توانید ابروهای خود را به حالت اولیه برگردانید. علاوه بر این در این روش می توان از رنگدانه های مختلف برای فرم دهی و زیبایی ابروها استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که خانم هایی که زمان زیادی برای مراجعه به آرایشگاه ندارند می توانند از این روش استفاده کنند تا برای مدتی ابروهای خود را زیبا و مرتب نشان دهند و در وقت صرفه جویی کنند. افرادی که به برخی از لوازم آرایشی صورت حساسیت دارند، می توانند ابروهای خود را با میکروبلیدینگ ابرو زیبا کنند.

میکروبلیدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

در مورد مضرات استفاده از میکروبلیدینگ ابرو باید گفت که استفاده از این روش فرآیندی است که منجر به ایجاد خراش های باریک زیادی روی پوست می شود و شما باید مدت زیادی این خراش ها را روی پوست خود تحمل کنید. ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد تا این خراش های روی پوست شما بهبود یابد. البته به شرطی که مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را رعایت کنید. اگر دستورالعمل ها و مراقبت هایی که پس از میکروبلیدینگ به شما داده شده است را رعایت نکنید، خطر عفونت و آلودگی پوست شما وجود دارد. یکی دیگر از معایب و عوارضی که میکروبلیدینگ ممکن است برای شما داشته باشد این است که اگر پوست شما به رنگدانه های استفاده شده حساس باشد، ممکن است این روش باعث التهاب در پوست شما شود. بهتر است میکروبلیدینگ را در یک مرکز زیبایی معتبر و شناخته شده انجام دهید که همه این موارد را به طور کامل بررسی کند.

فرایند میکروبلیدینگ ابرو 

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ :

هر دو روش از جمله روش های متداول برای کشیدن و زیباسازی ابرو هستند اما مهمترین و اصلی ترین تفاوت این دو روش در این است که فیبروز معمولا در کلینیک های معتبر و شناخته شده انجام می شود. این کار طبق یک سری دستورالعمل ها و استانداردهای لازم انجام می شود، اما میکروبلیدینگ روشی است که ظاهر کلی تری دارد و در مکان های مختلف حتی در آرایشگاه های زنانه استفاده می شود. در کشور ما بسیاری از آرایشگاه های زنانه به صورت غیرقانونی فیبروز را برای مشتریان خود انجام می دهند. هر دو روش به صورت دستی انجام می شوند، اما سوزن ها و رنگدانه های مورد استفاده در فیبروز کیفیت بالاتری نسبت به میکروبلیدینگ دارند. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با بهترین پزشکان مشورت کنید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکروبلیدینگ ابرو نیستند ؟

اگر باردار هستید بهتر است کار ابرو را به تعویق بیندازید. اگر در حال شیردهی هستید، این روش را تا پایان شیردهی به تعویق بیندازید. در دوران قاعدگی توصیه نمی شود. اگر ابروهای شکسته دارید بهتر است میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب نکنید. اگر دیابت دارید این روش به شما توصیه نمی شود. اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید، قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو با پزشک خود مشورت کنید. اگر الکل یا هر نوع داروی رقیق شده مصرف می کنید بهتر است پس از مشورت با پزشک، میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب کنید. در صورت آفتاب سوختگی توصیه می شود از انجام میکروبلیدینگ ابرو خودداری شود. اگر از صرع، سرطان و بیماری های مشابه رنج می برید، بهتر است پس از مشورت با پزشک از این روش استفاده کنید.

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور ابرو

تفاوت اصلی بین هاشور و میکروبلیدینگ ابزار کار آن ها است. در میکروبلیدینگ از تیغه ای با 10 یا 12 سوزن ظریف استفاده می شود اما تیغه هاشور یک تیغه است که خراش های یک تکه روی پوست ایجاد می کند. پس از ایجاد راه راه ها، حجم کافی رنگدانه متناسب با رنگ ابروها بر روی آن ها رسوب می کند که مدل و فرم ابرو را کاملا طبیعی می کند. هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند تغییرات جزئی ایجاد کنند بسیار مناسب خواهد بود. علاوه بر این، کنترل تیغه با این روش راحت تر است و فرم دادن به ابرو با سرعت بیشتری انجام می شود.

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن ؟

این دو روش میکرواسکالپ کاربردهای مشابهی دارند. اما از آنجایی که در میکروبلیدینگ می‌توان ناحیه بزرگ‌تری از پوست را در مدت زمان کوتاه‌تری خراش داد یا تاتو کرد، این تکنیک سریع‌تر است. اما از طرفی میکروپیگمنتیشن توسط متخصصان مجرب انجام می شود، عمیق تر از پوست و با استفاده از دستگاه دیجیتال برقی و در محیطی کاملا استریل رنگدانه های طبیعی بیشتر از پوست نفوذ کرده و ماندگاری بیشتری دارند.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن :

بسیاری از مردم این دو کلمه را به جای هم استفاده می کنند. البته این دو روش شباهت های زیادی دارند و هر دو از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو هستند. میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ از نظر تکنیک به کار رفته شباهت های زیادی دارند. اگر می خواهید ابروهایتان پرتر و سایه دارتر به نظر برسند، میکروپیگمنتیشن را انتخاب کنید. در این روش افکت سایه روی ابرو ایجاد می شود. در میکروبلیدینگ خطوط ریز به صورت نخ ابرو ایجاد می شود. برای نتیجه بهتر می توانید این دو تکنیک را با هم ترکیب کنید. میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن کمی متفاوت هستند. میکروپیگمنتیشن فرآیند کاشت رنگدانه با استفاده از قلم الکتریکی است که ماندگارتر از میکروبلیدینگ است، اما کمتر ظریف است. میکروپیگمنتیشن اگر به روش نانو براش انجام شود، ظرافتی نزدیک به میکروبلیدینگ خواهد داشت. تفاوت دیگر رنگ این دو روش است و رنگ های میکروپیگمنتیشن نازکتر از رنگ های میکروبلیدینگ هستند.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز چیست و چگونه صورت می گیرد ؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن کمی متفاوت هستند. میکروپیگمنتیشن یک فرآیند کاشت رنگدانه با استفاده از یک قلم الکتریکی است که ماندگارتر از میکروبلیدینگ است، اما کمتر ظریف است. میکروپیگمنتیشن اگر به روش نانو براش انجام شود، ظرافتی نزدیک به میکروبلیدینگ خواهد داشت. تفاوت دیگر رنگ این دو روش است و رنگ های میکروپیگمنتیشن نازکتر از رنگ های میکروبلیدینگ هستند. به همین دلیل رضایت مشتری دوچندان خواهد شد. این روش جامع ترین روش آرایش دائمی ابرو می باشد که شامل تمامی ابعاد یعنی هم استانداردها و هم نظر مشتری می باشد. پیگمنتر از انواع رنگ های میکروبلید متناسب با رنگ پوست و ابرو فرد و بر اساس موضوع رنگ شناسی تاتو برای انجام میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز استفاده می کند.

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور ابرو 

میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب

پوست چرب به طور طبیعی مرطوب تر و انعطاف پذیرتر است. تمایل زیادی به پیری دارد، اما روغن اضافی می تواند منافذ را سریعتر مسدود کند. پوست های بسیار چرب مستعد بزرگ شدن منافذ هستند. پوست چرب به نرم ترین حالت ممکن التیام می یابد. در حالت ریکاوری مو مانند میکروبلیدینگ، پوست چرب برخلاف پوست خشک حالت پودری دارد، مثلا افرادی که میکروبلیدینگ انجام می دهند در حالت ریکاوری خشک هستند. چرب بودن پوست شما در این زمینه تفاوت ایجاد می کند. افرادی که پوست کمی چرب دارند مانند پوست های معمولی بهبود می یابند، در حالی که پوست های بسیار چرب بسیار کندتر خوب می شوند و رنگ پخش می شود. یک هنرمند میکروبلیدینگ که به خوبی آموزش دیده است، می‌داند که هنگام میکروبلیدینگ مشتری با پوست چرب، باید سکه‌های مو مانند را بیشتر از هم جدا کنند تا میزان پخش شدن آن ها پس از بهبودی روی یکدیگر به حداقل برسد.

برای پوست های چرب قبل از میکروبلیدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

افرادی که پوست های چرب دارند باید قبل از انجام آن مراقبت هایی انجام دهند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

پرهیز از مواد تحریک کننده :

پس از میکروبلیدینگ ابرو، بهتر است از استفاده از موادی که ممکن است پوست را تحریک کنند، مانند مواد شیمیایی قوی یا مواد آرایشی و ضد عفونی کننده خودداری کنید. این مواد می توانند به پوست حساس آسیب بزنند.

پاکسازی پوست :

قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، پوست خود را به خوبی تمیز کنید. استفاده از محصولی مناسب برای شستشو و تمیز کردن پوست های چرب بسیار مهم است. انتخاب محصولی با خواص خنثی کننده روغن و بازکننده منافذ می تواند کمک کننده باشد.

انجام آزمون حساسیت :

برخی از افراد ممکن است به مواد مورد استفاده در میکروبلیدینگ ابرو حساسیت یا آلرژی داشته باشند. قبل از انجام این روش، انجام تست حساسیت روی پوست، به خصوص در ناحیه کوچکی مانند پشت گوش، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که پوست شما مواد مصرف شده را تحمل می کند.

کنترل چربی پوست :

استفاده از محصولات کنترل چربی می تواند قبل از میکروبلیدینگ ابرو کمک کند. این محصولات می توانند چربی اضافی را جذب کرده و پوست را مات کرده و برای لیفت ابرو آماده کنند.

مراقبت بعد از روشن کردن ابرو :

بعد از میکروبلیدینگ ابرو پوستی حساس و متحرک خواهید داشت. بنابراین برای مراقبت از پوست باید از محصولات تسکین دهنده و مرطوب کننده استفاده کنید. با قرار دادن کمپرس سرد روی پوست و استفاده از ماسک های آرامش بخش می توانید به خنک شدن و آرامش پوست کمک کنید.

میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب

کلام آخر

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های رایج و موثر برای پرپشت نمودن و خوش حالت نمودن ابروهاست که برای بسیاری از افراد در سنین مختلف مناسب است. در این روش خطوطی مشابه تارهای ابرو در میان تارهای ابرو ایجاد می شود که باعث می شود زیبایی ابروها طبیعی به نظر برسد. ماندگاری این روش می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گیرد و ماندگاری آن در افراد مختلف متقاوت است. توصیه می کنیم پیش از اینکه برای انجام میکروبلیدینگ ابرو اقدام کنید نسبت به روش انجام آن و مزایا و معایب مربوط به آن اطلاعات لازم را کسب کنید و با آگاهی مناسب برای انجام آن اقدام کنید. همچنین قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز و بهترین آرایشگر را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید.

ممنون از اینکه تا آخر مقاله میکروبلیدینگ ابرو برای پوست چرب همراه ما بودید. ما در سایت پریسا خاوندگار همواره تلاش می کنیم اطلاعات مفیدی در حوزه آرایش دائم در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم. در صورتی که سوال یا پیشنهادی در این زمینه دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2.2/5 - (9 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.