مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو آشنا کنیم. میکروبلندینگ ابرو یکی از جدیدترین و دائمی ترین روش های زیبایی است که برای اصلاح فرم ابروها و از بین بردن نازکی آن ها استفاده می شود. علاقه مندان و طرفداران آراستگی می دانند که داشتن ابروهای کم پشت یا خیلی پرپشت، ابروهای نازک و بد شکل و ابروهای افتاده می تواند از جذابیت چهره بکاهد. استفاده زیاد از ریمل، سایه چشم و مداد ابرو یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث بدشکل شدن ابروها و آسیب دیدن آن ها می شود. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ بهترین روش دنیا است که فضاهای خالی ابروهای شما را به صورت کاملا طبیعی و با حالت خواب طبیعی موهای ابروی خودتان پر می کند. در این روش از قلم دستی و همچنین تیغه های بسیار ظریف و یکبار مصرف استفاده می شود. بنابراین با وسایل برقی و تاتو مانند روش های قدیمی انجام نمی شود. عمق کار در روش میکروبلیدینگ در لایه های سطحی پوست انجام می شود. در نتیجه هیچ درد یا خونریزی وجود ندارد. و بعد از یک تا سه سال از سطح پوست پاک می شود. بدون اینکه اثری از خود بجا بگذارد. بنابراین، برخلاف تاتو، نیازی به پاک کردن آن نیست. در این روش از بهترین و با کیفیت ترین برندهای رنگی دنیا استفاده می شود که باعث می شود تارهای ضعیف موهای ابرو دوباره روییده و قسمت های خالی ابرو دوباره پرپشت شود. زیرا به فولیکول های ضعیف مو ضربه وارد می کند و باعث رشد مجدد آن ها می شود.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

روند انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو یک تکنیک تاتو نیمه دائمی است که برای ایجاد ابروهایی پرتر و با ظاهر طبیعی استفاده می شود. هر نوع ابرویی را می توان با این روش ایجاد کرد، از ابروهای شفاف و بسیار طبیعی تا ابروهای پررنگ. ابتدا میکروبلیدر با مشتریان در مورد بهترین فرم ابرو برای صورت آن ها مشورت می کند و رنگی را انتخاب می کند که با رنگ طبیعی مو و رنگ پوست آن ها مطابقت داشته باشد. سپس ناحیه ابرو برای درمان تمیز و بی حس می شود.

او به جای استفاده از دستگاه تاتو، از یک ابزار دستی کوچک برای ترسیم طرح‌های دستی موها استفاده می‌کند و در نهایت برای تکمیل کار، از یک پماد ترمیم‌کننده برای کمک به روند بهبودی استفاده می‌کند. بسته به اینکه مشتری می‌خواهد ابروهایش چقدر بزرگ باشد، این فرآیند می‌تواند 30 تا 40 دقیقه طول بکشد. به مشتریان توصیه می شود که 4 تا 6 هفته پس از میکروبلیدینگ یک قرار ملاقات تعیین کنند تا مطمئن شوند که از نتایج راضی هستند و در صورت نیاز به تنظیمات جزئی می توانند این کار را انجام دهند.

چه افرادی برای انجام میکروبلیدینگ ابرو مناسب هستند ؟

قوانین زیادی در مورد میکروبلیدینگ وجود ندارد، بنابراین شما واقعا باید بهترین قضاوت خود را به کار ببرید، تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید، نظرات را در رسانه های اجتماعی و وب سایت ها بخوانید و عکس های سالن و کارهای آرایشگر را بررسی کنید. شما می توانید از سالن زیبایی و حمام او دیدن کنید. تا اطمینان حاصل کنید که ابروهای شما سالم و بدون عفونی هستند. میکروبلیدینگ در سالن های ابرو ارائه می شود و هنرمندان میکروبلیدینگ باید آموزش ببینند.

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلدنیگ :

تمام مراحل کاشت ابرو، از مشاوره اولیه تا دوره پس از بهبودی، یک سال طول خواهد کشید. کاشت ابرو در 3 تا 4 ساعت انجام می شود. از آنجایی که کاشت ابرو یک روش غیر تهاجمی است، می‌توانید در عرض 2 ساعت پس از انجام آن، فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. تفاوت اصلی بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ این است که روش میکروبلیدینگ کمتر دائمی است. اما از طرفی عوارض کاشت ابرو یا میکروبلدینگ با یکدیگر متفاوت است.

در جلسه میکروبلدینگ ابرو چه اتفاقاتی رخ می هد ؟

بعد از اینکه متخصص ابرو را بیهوش کرد، در مورد شکل ابرویی که باید کشیده شود با شما مشورت خواهد کرد. اگرچه می توانید عکس ابروی مورد نظر خود را به عنوان مدل مو نشان دهید. البته برخی از متخصصان دوست دارند جهت ایجاد موهای طبیعی ابرو را دنبال کنند و تقارن چهره و سن مشتری را در نظر بگیرند. متخصصان همچنین در مورد رنگدانه جوهر با شما مشورت می کنند و رنگدانه ای را بر اساس رنگ طبیعی ابرو و پوست شما انتخاب می کنند. سپس آرایشگر خط ابروی شما را با استفاده از قلم میکروبلیدینگ می کشد که بسته به ناحیه ابرو می تواند بین 30 تا 40 دقیقه طول بکشد. پس از تکمیل ابروها، متخصص میکروبلیدینگ از پماد مراقبت از میکروبلیدینگ برای کمک به بهبودی استفاده می کند و جلسه بعدی را 4 تا 6 هفته بعد برنامه ریزی می کند. در این جلسات او می تواند در صورت لزوم نتیجه نهایی را اصلاح کند.

روند انجام میکروبلدینگ

مزایا و معایب میکروبلدینگ ابرو

میکروبلدنیگ ابرو مانند هر روش دیگری دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • مزایا :

کوتاه بودن مدت زمان انجام :

توجه داشته باشید که جلسه میکروبلیدینگ سریع و کوتاه است، حدود دو ساعت طول می کشد. به عبارت دیگر برای استفاده از این روش نیازی به مشکل ندارید. بنابراین می توانید دو ساعت وقت بگذارید و ابروهای طبیعی زیبایی داشته باشید که ماندگاری طولانی مدت دارند.

ایمن و بدون درد :

اگر می خواهید شکل مناسبی برای ابروهای خود ایجاد کنید، حتما میکروبلیدینگ ابرو را در نظر بگیرید. با استفاده از این گزینه، ظاهری طبیعی و ابروهای نیمه دائمی جذابی خواهید داشت. اکثر مردم از این روش استفاده می کنند زیرا بی خطر و بدون دردسر است.

صرفه جویی در زمان :

یکی از مزایای این روش این است که می تواند حتی بیشتر در وقت شما صرفه جویی کند، مخصوصا در صبح که آماده رفتن به محل کار برای روز می شوید. اگر صبح زمان زیادی را صرف آماده سازی ابروهای خود می کنید، این روش به دلیل دائمی بودن آرایش در زمان شما صرفه جویی زیادی خواهد کرد.

نتایج طبیعی :

اگر تصمیم به انجام این روش دارید، حتما بهترین کلینیک های میکروبلیدینگ را انتخاب کنید تا از نتیجه کاملا راضی باشید. پس از انجام این روش، شما از نتیجه راضی خواهید بود زیرا ابروهایی طبیعی خواهید داشت و مطمئن باشید که گاهی اوقات نمی توان تفاوت بین ابروهای میکرو تیغه و طبیعی را تشخیص داد.

  • معایب :

عفونت و واکنش آلرژیک :

یکی از معایب اصلی میکروبلیدینگ عفونت و واکنش های آلرژیک است. استفاده از تجهیزات غیر استریل و بی کیفیت می تواند منجر به مشکلات پوستی زیادی شود. در بسیاری از موارد. از کرم ها و جوهرهای بی حس کننده بی کیفیت استفاده می شود که ممکن است برای پوست مناسب نباشد.

مراقبت های پیچیده :

مراقبت پس از این روش بسیار پیچیده و تا حدودی دشوار است. یکی از آن ها آرایش نکردن روی ابرو یا اطراف آن در چند روز اول است. مهمتر از آن، اگر فردی که این کار را انجام می دهد به اندازه کافی ماهر نباشد، می تواند منجر به زخم دائمی شود زیرا این روش شامل بریدن پوست شما با سوزن است که از بهبودی بعد از آن جلوگیری می کند.

برای آشنا شدن با عوارض میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا می توان مدل میکروبلدینگ ابرو را تغییر داد ؟

در جلسه اول قبل از کار یک مدل ابروی مناسب برای مشتری توسط پیگمنتر طراحی شده و پس از تایید نظر مشتری با هم مقایسه می شود. رنگ با توجه به نوع و رنگ پوست مشتری با نظر پیگمنتر و مشتری انتخاب می شود. جلسه یا تعمیر دوم شامل تثبیت کار و رفع نقص می باشد. تمامی مراحل با دقت و توجه بیشتر به جزئیات انجام شده و تغییرات قابل اعمال است. بعد از یک سال می توان آن را تغییر داد و به طور کلی طراحی مجدد کرد.

مزایا و معایب میکروبلدینگ ابرو

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو

یکی از کارهایی که برای گرفتن بهترین نتیجه از میکروبلیدینگ ابرو باید انجام دهید این است که قبل از انجام آن مراقب باشید. همانطور که مراقبت بعد از هر درمان یا عمل مهم است، رعایت دستورالعمل های قبل مهم است زیرا باعث راحتی فرد در حین عمل می شود و تاثیر این عمل بر روی ابروها و صورت اهمیت بیشتری دارد. در روز جراحی از مصرف نوشیدنی های کافئین دار یا الکل خودداری کنید.

رنگ کردن ابرو قبل از میکروبلیدینگ ممنوع است. 3 روز قبل از قرار ملاقات از برنزه کردن خودداری کنید. 2 روز قبل از اپیلاسیون یا کندن ابرو خودداری کنید. حداقل 2 تا 3 هفته قبل از عمل از لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های شدید صورت خودداری کنید. قبل از عمل حمام کنید، زیرا ابروها حداقل به مدت 7 روز نباید با آب در تماس باشند. حداقل یک ماه قبل از مصرف ویتامین A و بوتاکس خودداری کنید. حداقل یک هفته قبل از عمل، مصرف روغن ماهی یا هر رقیق کننده خون طبیعی دیگر مانند ویتامین E را متوقف کنید.

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از میکروبلیدینگ ابرو و حداقل یک هفته پس از آن، ابروهای فرد ممکن است تیره تر به نظر برسند. ممکن است به دلیل پوسته پوسته شدن و بهبودی احساس خشکی یا کمی درد داشته باشند. از طرفی احساس قرمزی و تورم خفیف طبیعی است و معمولا به مرور زمان از بین می رود. اما برای گذراندن دوره ریکاوری هر چه سریعتر، باید بعد از میکروبلیدینگ ابرو بیشتر مراقب باشید.  ابروها را به آرامی با نوک انگشتان بشویید، حدود 10 ثانیه با آب و صابون ضد باکتری بشویید، سپس خشک کنید. در طول روز از مرطوب کننده استفاده کنید. ابروها را به مدت 7 تا 10 روز از آب دور نگه دارید. در حین بهبودی از آرایش کردن روی ناحیه ابرو خودداری کنید تا این ناحیه تا حد امکان تمیز بماند.

حداقل تا 4 هفته پس از عمل از نور مستقیم خورشید یا برنزه شدن خودداری کنید. حداقل تا 4 هفته پس از جراحی از اسکراب یا لایه بردار صورت استفاده نکنید. تا 10 روز بعد از عمل روی صورت نخوابید. مهمترین محصولی که می توانید بعد از درمان میکروبلیدینگ استفاده کنید ضد آفتاب است. مانند سایر تاتو ها، کرم های ضد آفتاب به طولانی شدن عمر ابروها و جلوگیری از محو شدن آن ها در زیر نور خورشید کمک می کنند. یک هفته قبل از عمل و 30 روز پس از عمل، از مصرف محصولات حاوی رتین A یا رتینول خودداری کنید، زیرا این مواد می توانند باعث تغییر رنگ زودرس رنگدانه ها شوند.

تفاوت بین میکروبلدینگ و هاشور ابرو :

هاشور ابرو یکی دیگر از روش های میکروبلیدینگ است. به جای استفاده از ابزار چند تیغه، از ابزار تک تیغه برای برش های دقیق استفاده می کند. فرآیند در هر دو روش یکسان است. رنگدانه اضافه شده در برش های ایجاد شده توسط تیغه، ظاهری کاملا طبیعی به موهای ابرو می دهد. این نوع میکروبلیدینگ برای افرادی است که به طور طبیعی ابروهای پرپشت تری دارند. اما می خواهند کمی شکل را تغییر دهند، مناسب تر است. تکنیک هاشور به تکنسین امکان می دهد دقیق تر باشد.

میکروبلدینگ و تاتو ابرو چه تفاوتی با هم دارند ؟

تاتو ابرو مانند تاتو بدن است. در این روش سوزن به عمق پوست نفوذ کرده و جوهر را به زیر آن تزریق می کند. این روش تا چند سال پیش طرفداران بیشتری داشت. اما امروزه افراد کمی به آن علاقه مند هستند. استفاده از جوهر به جای پیگمنتر تفاوت اصلی این دو روش است. همچنین در تاتو ماندگاری کار بیشتر است و گاهی چندین سال طول می کشد. در حین میکروبلیدینگ فقط لایه سطحی پوست خراشیده می شود و رنگدانه پس از مدتی محو می شود. یکی از دلایلی که مردم میکروبلدینگ را به تاتو ترجیح می دهند این است که تاتو غیرطبیعی است. با گذشت زمان تغییر رنگ داده و جلوه ای ناخوشایند ایجاد می کند. برای آشنا شدن با تفاوت میکروبلدینگ با تاتو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو

چرا مراقبت ‌های بعد از ترمیم میکروبلیدینگ ابرو لازم است؟

مراقبت از ناحیه‌ای از پوست که در آن میکروبلیدینگ انجام می‌شود تا حدودی مشابه مراقبت ‌های بعد از تاتو است. مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو برای ظاهر و دوام ابروهای جدید بسیار مهم است. رعایت نکردن دستورات پزشک ممکن است باعث عفونت یا از بین رفتن رنگدانه‌ها شود. به این نکته توجه کنید که بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ، رنگ ابرو کاملا تیره و پوست زیر آن قرمز می‌شود. در روز چهارم، رنگدانه‌ها همچنان بسیار تیز و تیره به نظر می‌رسند؛ زیرا رنگدانه‌ها به خوبی روی پوست می‌نشینند. اما نگران نباشید؛ رنگ رنگدانه به تدریج نرم می‌شود.

در مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو حدود دو ساعت بعد از عمل، باید یک سواب پنبه مرطوب آغشته به آب استریل شده را به آرامی روی ابروها بمالید. با این کار رنگ اضافی ابروهای شما پاک می‌شود و از تجمع خون و لخته شدن آن در ناحیه ابرو نیز جلوگیری می‌شود. این کار را 2 تا 4 بار انجام دهید. در حین انجام این کار بسیار مراقب باشید که ابروها را مالش ندهید. فقط توجه داشته باشید که برای مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید صبور باشید؛ زیرا بین 7 تا 14 روز طول می‌کشد تا پوست بهبود یابد و رنگدانه‌ها به رنگ طبیعی خود بازگردند.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن ها :

دیجیتال بلیدینگ، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود .

ابزار مورد استفاده

میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام مي شود . بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد . در صورتی که میکروپیگمنتیشن  با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتور انجام مي شود .

میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادي ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ مي کند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.

میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن ولی در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده مي شود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر مي شود ، جلوه ای طبيعي تر به ابرو ها می بخشد.

دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این که هزینه کم تر دوام کوتاهتری هم دارد. به همین علت می توان بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها به شمار می رود .

مدت ماندگاری

به علت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو، می توان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می شود این در حالی است که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر می باشد .

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.