فیبروز ابرو چیست ؟✅【سال1403】⚡

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • فیبروز ابرو چیست ؟✅【سال1403】⚡
فیبروز ابرو چیست ؟✅【سال1403】⚡

شاید برای شما سوال باشد که فیبروز ابرو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدل ابرو متناسب با فرم صورت شما منجر به زیباتر شدن چهره می شود. میکروبلیدینگ یکی از تکنیک های تاتو نیمه دائمی است که برای تغییر ظاهر ابروها و از بین بردن عیوب استفاده می شود. این روش باعث حجیم شدن ابروها می شود. این روش که رقیب سرسخت کاشت ابرو است، امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. در ادامه برای آشنا شدن با فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

فیبروز ابرو بهترین و پرکاربردترین آرایش دائمی ابرو است که مورد علاقه خانم ها به خصوص خانم هایی است که به زیبایی صورت و استایل خود اهمیت زیادی می دهند و این روش زیباسازی ابرو بهترین وسیله برای رسیدن به اهداف این خانم ها می باشد. این روش با ابداع روش زیبایی فیبروز ابرو، این تکنیک به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت، به طوری که پس از مدت کوتاهی، برونکو از فیبروز ابرو و روش های فیبروز لب راضی نشد. فیبروز خط چشم، فیبروز مژه به دست آمده است. در روش فیبروز ابرو ابتدا باید ابرو کشیده شود و در تاج ابرو کشیده شود و هر خط یا خط ایجاد شده دوبار امتداد داده شود سپس به رنگ شوک زده شود.

اینکه 10 روز قبل از فیبروز ابروهایتان را رنگ نکنید و رنگی که انتخاب می کنید خیلی روشن نباشد. در مرحله بعد قوس ابرو و دم ابرو کشیده می شود تا تاتو کمرنگ نشود ضخامت ضربه ها باید دو برابر شود. فیبروز ابرو یکی از روش های جدید نیمه دائمی آرایش و زیبایی ابرو است که به صورت دستی و با استفاده از سوزن های یکبار مصرف باعث ایجاد رنگ و سایه در کناره ابرو می شود. هدف از فیبروز ابرو رفع عیوب ابرو با طرح و رنگ سلیقه مشتری است. این روش دائمی نیست و اثرات آن پس از مدتی از بین می رود اما همچنان برای خانم هایی که به دنبال ابروهای طبیعی و زیبا هستند روش بسیار مناسبی است.

فیبروز ابرو چیست ؟

کاندیدای مناسب برای فیبروز ابرو

آرایش ابرو به روش فیبروز ابرو برای کسانی مناسب است که هرگز ابروهای خود را تاتو نکردند. افرادی که تا کنون از تاتو ابرو استفاده کردند، نمی توان این روش را روی ابروهای خود اعمال کرد و نباید به آن استرس وارد کرد زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف است که این طرح روی ابروهای تاتو شده دیده نمی شود. برای انجام این روش پوست ابروی فرد یا محل درمان باید عاری از زخم و زخم باشد با توجه به این مبحث به این نتیجه می رسیم که اگر در این قسمت از صورت خود زخم یا زخمی دارید باید صبر کنید تا محل مورد نظر بهبود یابد، آن را پیدا کنید و فیبروز را انجام دهید. نتیجه روش فیبروز ابرو به قدری زیبا و طبیعی است که بدون شک از این روش راضی خواهید بود و زیبایی بی نظیری را بر روی ابروهای خود خواهید دید. برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

هاشور ابرو با روش فیبروز چگونه است ؟

هاشور ابرو به روش فیبروز شکل ابرو را تغییر می دهد و در تغییر چهره فرد تاثیر بسزایی دارد و اگر ابرو حالت طبیعی نداشته باشد صورت از حالت طبیعی خود خارج می شود. با مراجعه به مرکز میکروپیگمنتیشن می توانید بهترین نوع سایه زدن ابرو را به روش فیبروز انجام دهید. بالا یا پایین رفتن بیش از حد باعث می شود که صورت از حالت طبیعی خود خارج شود. ابروها باید از فرم کلی صورت و فاصله بین چشم ها پیروی کنند. فیبروز ابرو به صورت دستی و روی لایه سطحی پوست انجام می‌شود تا طبیعی‌تر به نظر برسد، به همین دلیل ماندگاری کوتاه‌تری دارد و تا یک سال دوام نخواهد داشت و در عرض شش ماه از بین می‌رود. هزینه روش فیبروز ابرو نسبت به میکروپیگمنتیشن بیشتر است. اما هر چه وضعیت پوست مشتری مطلوب تر باشد، ماندگاری آن بیشتر است.

مدل های هاشور ابرو به روش فیبروز :

ابروها بسته به فرم صورت شما به روش های مختلفی انجام می شود. در ادامه با مدل های هاشور ابرو آشنا می شوید :

Spine – 3 : 

نقطه کانونی ابرو که به تیغ ماهی معروف است، در نوک ابرو قرار دارد.

 Spine – 5 : 

نقطه کانونی که به الگوی آسیایی معروف است در قسمت پایینی ابروها و جایی بین شروع و قوس ابرو قرار دارد.

Spine – 6 :

این روش به هاشور کلاسیک ابرو معروف است که نقطه کانونی آن استخوان زیرین ابرو است.

 Upper Spine :

در این روش فیبروز، نقطه کانونی قسمت بالایی ابروها است.

کاندیدای مناسب برای فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چه مزایایی دارد ؟

یکی از مزایای استفاده از فیبروز ابرو این است که باعث تراکم زیاد ابروها می شود، بنابراین اگر در دوران بارداری دچار ریزش ابرو شدید و از این مشکل رنج می برید، نگران نباشید، زیرا این مشکل به دلیل تغییر در هورمون های جنسی و با فیبروز شما به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید. شکل دادن به استخوان ابرو را می توان با فیبروز ابرو انجام داد زیرا در بسیاری از زنان استخوان ابرو ناقص است. یکی از مزیت های فیبروز ابرو نسبت به خالکوبی این است که فیبروز را می توان پاک کرد، اما تاتو این ویژگی را ندارد، بنابراین اگر الگوی ابرو خود را دوست ندارید، نگران نباشید، می توانید به راحتی آن را پاک کرده و دوباره انجام دهید.

یکی از مشکلات بسیاری از خانم ها عدم هماهنگی ابروها است که با استفاده از این روش می توانید به راحتی ابروهایی هماهنگ و زیبا داشته باشید. در این روش از دقت بیشتری برای اجرای آن استفاده می کنند زیرا فیبروز یک روش دستی است و نیاز به دقت دارد. تغییر شکل تاج ابرو از دیگر ویژگی های فیبروز ابرو برای زیبایی شما خانم های باردار عزیز می باشد که اگر به دنبال تنوع و تغییر در چهره خود هستید می توانید از این روش استفاده کنید.

یکی از مزایای این روش برای کسانی که از سوزن می ترسند این است که به دلیل نازک بودن سر سوزن، پوست شما کمتر ملتهب می شود و درد کمتری احساس می کنید. اما نکته بسیار مهم این است که ماندگاری رنگ یا ته ابرو بر اساس روش فیبروز بستگی به نوع پوست دارد و این ماندگاری می تواند بین یک ماه تا یک سال باشد. مواد فیبروز ابرو حاوی سموم خطرناکی نیستند و از این رو می توان از این مواد در دوران بارداری استفاده کرد. خوشبختانه این سوال در مورد عدم سمیت در مورد فیبروز دائمی و نیمه دائمی صدق می کند. فیبروز ابرو برای جنین مشکلی ایجاد نمی کند و ممکن است در دوران بارداری رخ دهد.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

در ابتدا امکان دارد رنگ ابرو بسیار تیره باشد، سپس 30-40 درصد محو شده و محو می شود. 70 درصد از طول عمر فیبروز ابرو به دلیل مراقبت های انجام شده پس از فیبروز ابرو است، اگر توصیه های مراقبتی را جدی نگیرید، 80 درصد رنگ ابرو را از دست خواهید داد. بعد از 28 روز برای ترمیم به مرکز میکروبلیدینگ ابرو مراجعه کنید. نور خورشید بر دوام رنگ تأثیر می گذارد، بنابراین می توانید از نور مستقیم خورشید دور بمانید. ماندگاری سایه ابرو یا سایه ابرو بسته به نوع پوست بسته به روش فیبروز بین یک ماه تا یک سال است و در ماه اول و پایان یک سال نیاز به ترمیم دارد. سعی کنید فعالیت هایی که باعث تعریق می شوند را به حداقل برسانید. بهتر است ابروها را در برابر شستن، تعریق صورت و سایر رطوبت برای چند روز محافظت کنید.

در هفته اول ممکن است قرمزی و سوزش احساس شود که با پماد های التیام بخش کم می شود. می توانید از سایر پمادهای شفابخش کمک بگیرید. پس از فیبروز باید یک سری اقدامات برای دوام بهتر و تثبیت زایمان انجام شود و از انجام برخی فعالیت ها خودداری شود. افزایش تعریق، ورزش، شنا، سونا و جکوزی، آفتاب گرفتن و برنزه کردن، اسکراب، لیزر، استفاده از هر نوع کرم پوست، لمس زخم، خاراندن، خاراندن برای از بین بردن رنگدانه، پوست آلوده و کارهای سنگین مانند تمیز کردن انبار و گاراژ، نوشیدن الکل و مواد انرژی زا که روند بهبود زخم را کند می کند. دوچرخه سواری، موتور سیکلت، قایق، دست زدن به محل زخم مراقبتی است که بعد از فیبروز ابرو باید انجام شود. برای آشنا شدت با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

آیا رنگ های استفاده شده در فیبروز برای خانم های باردار خطرناک است ؟

بسیاری از زنان باردار امکان دارد به دلیل ترس از مواد شیمیایی و سمومی که فکر می کنند در مواد فیبروز هستند از انجام این کار خودداری کنند، مواد استفاده شده در فیبروز ها غیر سمی هستند. رنگ های مورد استفاده در فیبروز از انواع مواد معدنی تهیه می شوند که فلزات سنگین ندارند و به راحتی جذب پوست می شوند. این رنگ ها جلوه و رنگ طبیعی به ابروها می دهند و پس از برداشتن به طور کامل از روی پوست پاک می شوند و رنگ قرمزی به جا نمی گذارند، بنابراین عدم وجود فلزات سنگین از جمله جیوه یکی از بزرگترین فواید فیبروز است، که باعث می شود به جنین آسیبی نرسد.

معایب فیبروز ابرو :

افرادی که در گذشته از تاتو استفاده کردند به هیچ عنوان نمی توانند از این روش برای زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این مشکل برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده است. با توجه به اینکه کاربر مراحل فیبروز را با اعمال فشار به دستگاه میکروبلیدینگ انجام می دهد و به مرور زمان مچ دست کاربر خسته می شود و در پایان کار از میزان فشار کاسته می شود که می تواند کیفیت کار انجام شده را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که تیغه دستگاه مربوط به فیبروز با دست کاربر ساخته می شود، احتمال آسیب به دست بسیار بیشتر است و افرادی که این کار را انجام می دهند باید بسیار مراقب باشند. در برخی از مراکز از رنگ های بسیار بی کیفیت استفاده می شود که ماندگاری آن را کم می کند و پس از مدت کوتاهی رنگ ابروها محو می شود به همین دلیل توصیه می شود به مراکزی مراجعه کنید که مطمئن و قابل اعتماد باشند.

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است ؟

ماندگاری فیبروز ابرو از دیگر مواردی است که بی شک افرادی که تمایل به انجام این روش دارند به این سوال بسیار حساس هستند. نازک شدن ابروها به دلایل زیادی به علت فیبروز بستگی دارد. اما به طور معمول می توان گفت ماندگاری این روش آرایش ابرو بین 6 ماه تا 1 سال خواهد بود زیرا میکروبلیدینگ نسبت به سایر روش ها عمق کمتری دارد و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد. در نظر داشته باشید که اگر دریچه های این روش عمیق تر ساخته شوند و رنگ های فیبروز به روز تهیه و استفاده شود، ماندگاری هاشور فیبروز افزایش می یابد. جوهر تاتو در این روش ماندگاری کمتری دارد زیرا کمتر نفوذ می کند در حالی که ماندگاری تاتو بیشتر از این روش آرایش ابرو است. برای آشنا شدن با میزان ماندگاری میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراحل فیبروز ابرو :

ابتدا خطوط فیبروز باید در بالای ابرو اعمال شود که هر خط دو بار کشیده می شود. بعد از دور شوک رنگی، بعد از 3-4 دقیقه ابروها رنگ می شوند و نوبت به بی حس شدن می رسد. توجه داشته باشید که 10 روز قبل ابروهای خود را رنگ نکنید. این باعث ایجاد مشکلاتی در روند کار می شود. رنگ مورد استفاده در این روش نباید خیلی روشن باشد. بنابراین برای افرادی که به رنگ و استایل طبیعی نیاز دارند مناسب است. در مرحله بعد قسمت پشت ابرو و قوس آن کشیده می شود، ضخامت ضربه ها باید دو برابر شود تا رنگ تاتو کمرنگ نشود. ایجاد فیبروز ابرو بسته به نوع پوست در چند مرحله انجام می شود. بهتر است بدانید که پوست خشک و نرمال گزینه مناسبی برای فیبروز ابرو است.

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است ؟

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو :

استفاده از تاتو برای زیباسازی ابرو روشی بسیار قدیمی می‌باشد و همچنین در فیبروز ابرو به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر روی ابرو تزریق می‌شد؛ و پاک کردن تاتو از صورت بسیار سخت و دشوار می‌بود و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی می‌ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ می‌کرد؛ اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ اثری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله بارز‌ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می‌باشد.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نمی‌کند و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی خواهد بود و همچنین در فیبروز ابرو می‌توانید مدل ابرو اجرا شده خود را تغییر دهید و بدون ترس از به جای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید. هم چنین در فیبروز ابرو فرد می‌تواند ابرو‌ی شما را مثل تار مو طراحی کند به طوری که به هیچ وجه تاتو بودن آن قابل تشخیص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر برسد.

ابزار و لوازم فیبروز :

لوازم اندازه‌گیری چون خط کش دیوایدر، خط کش چسبی، مداد طراحی و … برای قرینه سازی ابرو و کشیدن خطوط اصلی ابرو ضروری است. در صورتی که ابروی شما درست قرینه سازی نشده و درست طراحی نشود هر چقدر اجرا صحیح باشد نمی‌توان نتیجه درستی گرفت. دسته دوم ابزارها ؛ابزارهای اجرا هستند که شامل قلم، سوزن و رنگ می‌شوند. قلم‌ها در این روش یکبار مصرف نیستند؛ با اینکه نوع یکبار مصرف نیز در بازار موجود است.

اما سوزن‌ها به صورت کامل یکبار مصرف هستند و در دو نوع در بازار موجود اند. انتخاب سری سوزن به نوع پوست شخص بستگی دارد و باید با پوست سازگاری داشته باشد. رنگ‌های استفاده شده در فیبروز باید از جنس های کاملا مرغوب باشند،که در آن ها از مواد مضر مانندسرب،اکسید اهن ونیکل استفاده نشده باشد. به کار گیری رنگهای نا مرغوب علاوه براین که از ماندگاری هاشور می کاهد، باعث به جا گذاشتن سایه قرمز در زیر هاشور می شود. مراکز فیبروز ابرو  باید دارای مجوز باشند. نکات بهداشتی چون ماسک، دستکش و سوزن یک بار مصرف را رعایت نمایند.

مراحل آمادگی قبل از فیبروز ابرو :

اگر قصد انجام فیبرو ابروهای خود را دارید، در پایین لیستی از کارهایی که قبل از فیبروز ابرو باید انجام داد را برایتان آموزش داده ایم:

 • حداقل یک روز قبل از مراجعه به آرایشگاه برای فیبروز ابرو، از مصرف الکل، فعالیت های شدید، ایبوپروفن، آسپرین و کافئین خودداری کنید.
 • از چند روز قبل، پوست خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • برای فیبروز ابرو؛ به هیچ وجه پنج روز قبل از اصلاح و ترمیم ابرو، موی صورت خود را اپیلاسیون و یا اصلاح نکنید.
 • در زمان مراجعه به متخصص و کلینیک زیبایی برای فیبروز کردن ابروهایتان، حتما یک لباس راحت بپوشید.
 • برای مشغول ماندن در طول فرآیند، میتوانید از هدفون برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید، زیرا با اینکار شما بی‌قرار نخواهید بود.
 • توصیه میشود از هر گونه پماد و کرم صورت بر روی پوست خود خودداری کنید. زیرا انجام این کار احتمال تحریک پوست را در حین و بعد از فیبروز ابرو بیشتر می کند.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. اگر دچار مشکل شدید و یا ناراحتی ایجاد شد حتما به کلینیک خود مراجعه فرمایید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.