بهترین زمان برای ترمیم شیدینگ لب❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • شیدینگ لب
 • -
 • بهترین زمان برای ترمیم شیدینگ لب❤️【سال1403】⭐
بهترین زمان برای ترمیم شیدینگ لب❤️【سال1403】⭐

میکروبلیدینگ مانند شیدینگ لب می تواند با افزودن رنگ و شکل به لب ها، ظاهر آن ها را بهبود بخشد. شیدینگ لب در حال تبدیل شدن به یک عمل زیبایی محبوب برای افرادی است که می خواهند لب های پرتر و حجیم تر داشته باشند. در حالی که لوازم آرایشی می تواند به طور موقت لب ها را حجیم کند، تاتو لب می تواند رنگ و شکل طبیعی لب های شما را بهبود بخشد و ظاهری پرتر و ماندگارتر به آن ها بدهد. این روش را می توان یک تاتو نیمه دائمی در نظر گرفت که می تواند رنگ و شکل لب های شما را افزایش دهد و آن ها را پرتر و برجسته تر نشان دهد. این کار با تزریق جوهر رنگی به لب انجام می شود و رنگ آن به انتخاب و سلیقه هر کدام انتخاب می شود. برای آشنا شدن با بهترین زمان برای ترمیم شیدینگ لب با ما همراه باشید.

شیدینگ لب چیست؟

روشی نسبتا قدیمی که بسیاری از افراد برای زیبایی لب های خود از آن استفاده می کردند. اما شیدینگ لب یکی از روش های نسبتا جدید در دنیای آرایش دائمی صورت است که با روشی نیمه تهاجمی ظاهر شما را تغییر می دهد. شیدینگ لب یک عمل زیبایی سرپایی نیمه دائمی است که به شما کمک می کند رنگ و شکل لب های خود را اصلاح کنید. در این روش رنگدانه های مورد نظر با سوزن های ریز وارد لب شما می شود و در نهایت وقتی پیکسل های رنگی روی پوست لب شما کنار هم قرار می گیرند، رنگ و طرح آن تغییر می کند. نکته مهم این است که بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند چیزی به نام شیدینگ پودری لب وجود دارد.

اما در واقع ظاهر پودر ایجاد شده در نتیجه استفاده از این روش بر روی لب ها به تکنیک خاصی بستگی ندارد و اگر متخصص حرفه ای باشد نتیجه ای که در نهایت به دست می آورید ظاهری زیبا خواهد بود. مکانیسم شیدینگ لب مانند خط لب دائمی است و مانند همان تکنیک، رنگ ها با استفاده از سوزن به لب های شما تزریق می شوند تا در نهایت به نتیجه دلخواه برسید. بسته به رنگ پوست و سلیقه خود می توانید رنگ های مختلفی را برای این کار انتخاب کنید. از شیدینگ لب کالباسی گرفته تا رنگ های تیره تر مانند قرمز. البته از آنجایی که قرار است این رنگ ها برای مدت طولانی روی لب های شما باقی بمانند، بهتر است قبل از انتخاب رنگ، فاکتور رنگ پوست خود را در نظر بگیرید تا از نتیجه آن راضی باشید.

شیدینگ لب چیست ؟

 

مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش آرایشی نیمه دائمی یا موقت است که پس از مدتی محو می شود. به عبارت دیگر پس از مدتی شکل و رنگ لب ها می تواند به حالت طبیعی خود بازگردد. ماندگاری شیدینگ لب حدود 10-6 ماه است. برای افزایش ماندگاری این روش می توانید هر ماه سایه لب را رفع کنید. در برخی موارد، ماندگاری رژ لب شما ممکن است کمتر از 6 ماه باشد. عوامل مختلفی در کاهش ماندگاری این روش نقش دارند که از جمله آن ها می توان به لایه برداری مداوم لب ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خشک شدن بیش از حد لب ها و … اشاره کرد.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

آیا شیدینگ لب درد دارد؟

فرآیند شیدینگ لب با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ دردی احساس نمی کنید. اما ممکن است در طول این فرآیند سوزن را روی لب های خود حرکت دهید یا احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید. در نهایت، همه چیز به شما و تحمل شما بستگی دارد. در بسیاری از موارد چیزی که برای یک فرد دردناک تلقی می شود برای فرد دیگر اصلا دردناک نیست و آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که فرآیند شیدینگ لب ها دردناک نیست یا درد قابل تحملی دارد. اما باز هم اگر نگران این هستید که در حین شیدینگ آزارتان دهد، نیم ساعت قبل از اجرا مسکن مصرف کنید.

شیدینگ لب با روش فیکانتور:

یکی از کارهایی که می توانید در کنار تزریق رنگدانه به پوست لب انجام دهید، شیدینگ لب به روش فیکانتور است. هدف از این روش ابتکاری، فرم دادن و اصلاح فرم لب ها است. فیکانتور روی بسیاری از قسمت های صورت اعمال می شود تا آن ها را به هم نزدیک کند. بسیاری از متخصصان از این روش با شیدینگ لب استفاده می کنند تا اگر فردی از ظاهر لب های خود ناراضی است یا درخواست برجسته تر شدن لب های خود را دارد، بتواند به نتیجه دلخواه برسد.

چگونه برای شیدینگ لب آماده شد؟

اولین و مهمترین کاری که باید قبل از ریزش انجام دهید، مشورت با پزشک متخصص است. به خصوص اگر شرایط خاصی دارید که فکر می کنید ممکن است سایه را تحت تأثیر قرار دهد. زنان باردار یا مادران شیرده، افرادی که تحت هورمون درمانی قرار می‌گیرند و کسانی که بیماری‌های پوستی خاصی دارند، بزرگ‌ترین گروه‌هایی هستند که باید قبل از کار با پزشک مشورت کنند. از مصرف هر نوع داروی استروئیدی به مدت حدود شش هفته قبل از انجام شیدینگ لب خودداری کنید. این داروها می توانند باعث تورم لب های شما بعد از کار شوند.

داروهایی مانند پردنیزولون یا هیدروکورتیزون از مهم ترین داروهای این گروه هستند که باید مصرف آن ها را قطع کرده یا جایگزین مناسبی برای آن ها بیابید. لازم است چند هفته قبل از عمل مصرف ویتامین A و انواع دیگر رتینوئیدها را قطع کنید تا عوارض شیدینگ لب شما را آزار ندهد. اگر زخم روی لب دارید یا از اگزما رنج می برید، ریزش آن را تا بهبود کامل به تعویق بیندازید و سعی کنید پوست خود را مرطوب نگه دارید. در نهایت قبل از انجام شیدینگ لب، رنگ مورد نظر خود را متناسب با چهره و رنگ پوست خود انتخاب کنید تا از همه لحاظ آماده کار باشید.

مراقبت های بعد از شیدینگ لب :

روند بهبودی پس از شیدینگ لب مشابه روند بهبودی پس از تاتو است. مشاهده تورم و قرمزی اطراف لب یک مشکل طبیعی است و نباید جای نگرانی باشد. برای کاهش التهاب لب می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. این کار باعث کاهش درد و تسریع روند بهبودی می شود. یکی دیگر از عوارض شایع پس از جراحی، پوسته پوسته شدن لب ها پس از چند روز است. زخم یا پوسته های روی لب خود را لمس نکنید و اجازه دهید روند بهبودی به طور طبیعی انجام شود. زیرا هر نوع دستکاری می تواند منجر به بی نظمی و ظاهر ناخوشایند روی لب شما شود. ریزش لب و تبخال یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در روزهای بعد از اجرای این روش است. اگر از شیدینگ لب به خوبی مراقبت کنید، خطر ابتلا به تبخال کاهش می یابد، اما در هر صورت اگر بعد از رژ لب دچار تبخال شدید، زخم را استریل و تمیز نگه دارید و اگر بعد از چند روز بهبود پیدا نکرد، با پزشک مشورت کنید.

پیج اینستاگرام پریسا خاوندگار

شیدینگ لب چه عوارضی دارد ؟

از آنجایی که تزریق رنگ به لایه سطحی پوست لب یک روش تهاجمی است، پس از شیدینگ، لب ها دچار درد و تورم می شوند. استفاده از داروهای بیهوشی می تواند درد شما را کاهش دهد. برای حفظ سلامت لب بهتر است بعد از شیدینگ  تمام موارد بهداشتی را به درستی انجام دهید، در غیر این صورت با عوارضی مواجه می شوید. در ادامه با عوارض شیدینگ لب آشنا می شوید :

 • احتمال انتقال بیماری های عفونی خطرناک مثل HIV و هپاتیت ب
 • ایجاد تورم و قرمزی در ناحیه لب
 • عفونت های ناشی از کاربرد لوازم آلوده و استرلیزه نشده
 • واکنش های آلرژیک
 • ایجاد تبخال
 • فشار بیش از اندازه دست یا عمق زیاد سوزن که ممکن از باعث پاره شدن لب ها شود.
 •  بروز زخم های سطحی و خشکی پوست که برای درمان باید کرم های مخصوص استفاده کرد.

انتخاب رنگ لب برای شیدینگ

در ادامه انتخاب رنگ لب برای شیدینگ را بررسی می کنیم :

پوست تیره :

رنگ پوست های بسیار تیره طیف وسیعی از انتخاب ها برای رنگ لب دارند. از سایه های مرجانی یا رنگدانه با عامل نارنجی برای برجسته کردن رنگ استفاده کنید. از رنگ های گچی یا خیلی سفید خودداری کنید.

پوست رنگ پریده :

در مورد سایه های هلویی که می توانند در طول روز مناسب باشند. از رنگ های قهوه ای تیره یا آبی که بیش از حد با پوست تضاد دارند خودداری کنید.

زمینه زرد :

قرمز مایل به آبی برای چنین افرادی مناسب است.

زمینه صورتی :

رنگ های هلویی برای یک جلوه طبیعی مناسب هستند.

پوست زیتونی :

اگر پوست شما زیتونی است، رنگ های طبیعی یا گرم دارید. به دنبال رنگ های قرمز غروب خورشید، مرجان ها و کهربا باشید. از رنگ های بنفش که روی پوست زرد می شوند خودداری کنید. قهوه ای بسیار مناسب است.

بهترین زمان برای ترمیم شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی نیمه دائمی است. برای بازیابی و جلوگیری از محو شدن رنگ لب، باید هر از چند گاهی آن را بازیابی کنید. زمان مناسب برای ترمیم به کیفیت رنگ، کیفیت کار و نحوه نگهداری از آن بستگی دارد. اما در کل بهتر است بعد از 6-8 ماه با یک تاتو کار مشورت کنید.

 

 

 

علت رنگ نگرفتن شیدینگ لب چیست؟

یکی از مشکلات عمده تاتو کارها و افرادی که می خواهند شیدینگ لب انجام دهند عدم رنگ تاتو لب است. در ادامه با دلیل رنگ نگرفتن شیدینگ لب آشنا می شوید :

چرب بودن پوست لب: منافذ باز و پوست چرب لب

مهارت تاتو کار: فشار زیاد یا کم، مواد نامرغوب، مصرف بی حسی زیاد، عمیق و یکسان نبودن سطح کار

عمل جراحی: تا 6 ماه بعد از عمل

زایمان و شیردهی: 6 ماه پس از زایمان و شیردهی

عادت ماهانه:  قبل از شروع و تا 4 روز بعد از شروع

داروهای هورمونی: استفاده از داروهایی مانند عوامل اعصاب، رقیق کننده خون، دیابت و داروهای ضد بارداری که بر سیستم ایمنی تأثیر می‌گذارند.

شیدینگ لب با رژ لب چه تفاوتی دارد؟

برخی افراد شیدینگ لب را با رژ لب اشتباه می گیرند. رژ لب با شیدینگ لب کاملا متفاوت است. در شیدینگ از رنگ های طبیعی برای زیبایی لب ها استفاده می شود و رنگ لب ها در مدت زمان مشخصی کاملا تغییر می کند. در رژ لب یک رنگ مصنوعی برای مدت بسیار کوتاهی روی لب ها قرار می گیرد و در شیدینگ لب از رنگ های خاصی برای افزایش رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود. اما با تزریق رنگ با سوزن، معمولا رنگ لب با استفاده از رنگدانه های مخصوص به طور کامل تغییر می کند. در شیدینگ لب رنگ های مورد نظر به لب تزریق می شود و یک روش زیبایی نیمه موقت است.

اگر می خواهید رنگ لبتان کمرنگ نشود، هر چند وقت یکبار سایه را اصلاح کنید. تعمیر سریع باعث دوام بالا و کیفیت مناسب سایه لب می شود. در نهایت مراقبت شخصی برای طول عمر لب ها بسیار مهم است و بعد از حدود شش ماه ترمیم صورت می گیرد که باید انجام شود. اگر لب‌های باریک و نازکی دارید، شیدینگ لب‌ها می‌تواند باعث برجسته‌تر جلوه دادن لب‌های شما و رنگارنگ‌تر شدن آن‌ها شود. اگر لب های بی رنگ دارید، شیدینگ می تواند رنگ بسیار طبیعی و زیبایی را به لب های شما اضافه کند. خانم هایی که از رنگ طبیعی لب خود راضی نیستند و یا لب های مشابهی ندارند و گاهی بر روی لب های خود جای زخم و لک دارند و شیدینگ گزینه بسیار مناسبی برای پوشاندن این لک ها و جای زخم است. برای آشنا شدن با تفاوت شیدینگ لب و رژ لب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

شیدینگ لب با رژ لب چه تفاوتی دارد؟

رضایت مراجعین گرامی

علت ریزش رنگ تاتو لب:

به هیچ مکان و کسی نمی توان برای انجام عمل های زیبایی روی صورت شما اعتماد کرد. لطفا برای تاتو لب یک سالن معتبر و متخصص تاتو کار را جستجو کنید، حساسیت پوست لب نیاز به ظرافت هنگام کار دارد و فشار زیاد سوزن روی لب علاوه بر ایجاد عوارض جدی بعد از تاتو، علت ریزش رنگ تاتو لب است. نکته مهم این است که عمق سوزن مناسب برای لب های حساس 1/5 و نرمال 2-2/5 باشد.
نکاتی که باید برای انجام شیدینگ لب در نظر بگیرید :

برای اینکه از انجام این روش زیبایی بهترین نتیجه را بگیرید، حتما تمام نکات زیر را مد نظر خود قرار دهید، چرا که در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است وقت و هزینه زیادی را صرف کنید و ظاهر زیباتری هم بدست نیاورید.

مراجعه به سالن‌ های زیبایی استاندارد

حتما برای انجام شیدینگ لب به سالن زیبایی بروید که مجوز بهداشتی و تخصص این کار را دارند تا دچار مشکل نشوید و سلامتی خود را به خطر نیاندازید.

مراجعه به متخصص شیدینگ لب

برای اینکه لب‌ ها رنگ و شکل طبیعی داشته باشد، این کار باید توسط متخصص باتجربه انجام شود.

کیفیت رنگ تزریقی

حتما رنگی که برای شیدینگ لب و تزریق استفاده می‌شود باید استاندارد و باکیفیت باشد، در ترکیب آن ها از مواد شیمیایی خطرناک استفاده نشده باشد و تاریخ گذشته هم نباشد تا منجر به عفونت و حساسیت نشود.

مزایای شیدینگ لب :

زمان لازم برای انجام شیدینگ لب با توجه به خواسته مشتری بین یک تا یک و نیم ساعت است. امروزه متخصصان برای شیدینگ لب از رنگ‌های ارگانیک و لوازم جدید و دیجیتال استفاده می‌کنند. نتیجه شیدینگ لب بر خلاف استفاده از فیلرها، ظاهر طبیعی‌تر و لب‌های برجسته و زیبا‌تر است.

اصلاح خط لب و بر طرف کردن نواقص آن

با استفاده از شیدینگ لب می‌توان برای مدت زیادی نواقص خط لب را برطرف و ظاهر آن را بهتر کرد. بهبود رنگ لب با استفاده از شیدینگ لب می‌توان لب‌هایی به رنگ دلخواه داشت. رنگ ‌های شیدینگ لب متنوع هستند.

بهبود شکل لب، برجسته سازی و قرینه‌ سازی

یکی از مهمترین مزایای شیدینگ لب برجسته و قرینه نشان دادن لب‌ها با استفاده از تکنیک سایه زدن است.

آراستگی همیشگی و صرفه جویی در وقت و هزینه

یکی دیگر از دلایل استفاده از این روش بین بانوان این است که شاید نتوان در تمام طول روز آرایش لب تمیز و خوبی داشت، پس آرایش دائم لب و استفاده از روش‌هایی می‌تواند گزینه خوبی برای نداشتن این دغدغه و حتی صرفه جویی در وقت باشد.

عوارض شیدینگ لب :

با وجود محبوبیت تاتو لب، هنوز خطرات و عوارض جانبی در رابطه با انجام آن وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. این موضوع به ویژه در مورد لب که همیشه حساس بوده، بسیار صادق است.

تورم

سوزن‌های تاتو، آسیب‌های ریزی را بر روی سطح پوست شما ایجاد می‌کنند. طبیعی است که پوست شما در واکنش به چنین آسیب‌هایی متورم شود، اما این تورم‌ها باید ظرف چند روز کاهش یابند. به همین دلیل برای سرعت بخشیدن به کاهش تورم، استفاده از کمپرس آب سرد کمک کننده خواهد بود.

عفونت

بعد از شیدینگ لب، ممکن است که فرد به چند دلیل دچار عفونت شود؛ به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید تاتوکار شما از تجهیزات و سوزن‌های استریل و یکبار مصرف استفاده می‌کند. همچنین باید دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت‌های بعد از تتو را به طور کامل رعایت کنید.

ایجاد زخم

اگر اثرات باقی مانده بعد از شیدینگ لب به درستی بهبود نیابد، ممکن است زخم ایجاد شود. واکنش‌های آلرژیک و عفونت‌های پس از خالکوبی نیز می‌توانند خطر ایجاد بافت اسکار را افزایش دهند.

رضایت مراجعین گرامی

واکنش‌های آلرژیک

در صورتی که سابقه آلرژی یا حساسیت پوستی را دارید، در مورد استفاده از جوهر آلرژی‌زا با تتوکار خود صحبت کنید. علائم واکنش آلرژیک ممکن است شامل خارش، بثورات پوستی و کهیر باشد.

جمع بندی

با افتخار معرفی می‌کنیم مرکز پریسا خاوندگار، محل ارائه خدمات شیدینگ لب بدون درد و التهاب، با رنگ‌های متنوع دلخواه شما.در این مرکز، متخصصان مجرب و با تجربه، با استفاده از روش‌های پیشرفته و مواد اولیه باکیفیت، به آرایش لب‌های شما با نتیجه‌ای طبیعی و دوام‌دار می‌پردازند.فرایند شیدینگ به‌گونه‌ای طراحی شده که درد و التهاب را به حداقل می‌رساند و شما می‌توانید به سادگی و بدون دغدغه، رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز شیدینگ لب در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.