آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • فیبروز ابرو
  • -
  • آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟❤️【سال1403】⭐
آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟❤️【سال1403】⭐

شاید برای شما سوال باشد که آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟ میکروبلیدینگ ابرو یکی از ظریف ترین تکنیک های آرایش دائمی محسوب می شود که با استفاده از قلم و ابزار دستی طراحی و اجرا می شود. در این روش با قلم معمولی خطوط ریز ایجاد می کنیم. مدت زمان این کار بین 6 ماه تا 2 می باشد. سال ها، این مقدار زیاد است و از آنجایی که خطوط ریز کشیده شده و بیش از یک سال دوام نمی آورد، علاقه این روش را دو چندان می کند. در ادامه برای آشنا شدن با فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

هنگامی که برخی از خانم ها به دنبال روشی مناسب برای اصلاح ابروهای خود هستند، با پیشنهاد فیبروز ابروی خود از طرف آرایشگر و متخصصین این حوزه مواجه می شوند. این یک تکنیک جدید در زمینه طراحی و اصلاح ابرو است و بر اساس اصول میکروبلیدینگ می باشد. در این روش با استفاده از سوزن های یکبار مصرف، خطوط هاشوری با طرح و رنگ خاص روی ابروها ایجاد می شود تا عیوب ابروها را بپوشاند. این روش نیمه دائمی است یعنی به مرور زمان کم کم کم رنگ می شود و نیاز به اصلاح و تکرار دارد.برای به دست آوردن بهترین نتیجه می توانید به کلینیک تخصصی زیبایی پریسا خاوندگار مراجعه کنید.

فیبروز ابرو چیست ؟

مراحل فیبروز ابرو

قبل از شروع فیبروز، پوست ابرو خود را کاملا بشویید و خشک کنید. پس از آن طراحی ابرو برای فیبروز توسط فیبروز کار انجام می شود، در این مرحله باید با مداد تمام خطوط را با دقت روی ابرو کشید. سپس ناحیه ابرو با استفاده از پماد بی حس کننده مانند لیدوکائین بی حس می شود و پس از مدتی تارهای مو با استفاده از تیغه ای از ابزار آغشته به رنگ روی پوست ابرو کشیده می شود. همه رشته‌ها باید با موهای طبیعی ابرو شما هماهنگ شوند تا فیبروز ابرو جلوه‌ای طبیعی داشته باشد.

یکی از مهمترین مراحل فیبروز ابرو، مرحله بهبودی است که بسته به سن شما و سیستم کلی بدن شما 4 تا 8 هفته طول می کشد، بنابراین روند تورم، حساسیت، پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ از بین می رود. هنگامی که بهبودی پس از پایان دوره بهبود فیبروز ابرو به دست آمد، می توانید جلسه بعدی را برنامه ریزی کنید که شامل بازیابی شکل نهایی ابرو می شود زیرا ممکن است مناطقی از ابرو وجود داشته باشد که رنگ نشده است.

فیبروز ابرو چگونه انجام می شود ؟

بسیاری از افراد فیبروز با میکروبلیدینگ را راهی ایده آل برای زیبایی ابروهای خود می دانند، به خصوص اگر ابروها بسیار نازک باشند یا به دلیل آسیب های ناشی از برداشتن مکرر ابرو و استفاده از رنگ های شیمیایی، تکه تکه یا ناهموار شده باشند. اگر می خواهید ابروهایتان همیشه عالی به نظر برسند، فیبروز ابرو یکی از بهترین گزینه های موجود است.

ماندگاری فیبروز ابرو :

آموزش و مهارت نقش مهمی در فیبروز دارد و اگر فیبروز با استانداردهای لازم انجام شود حتی تا یک سال ادامه خواهد داشت. بنابراین تجربه نقش بسیار مهمی در رضایت مشتری فیبروز دارد و اگر فردی تجربه کافی در این شغل نداشته باشد کار بی کیفیت ارائه می کند و باعث نارضایتی شما می شود. پس در مراجعه به فردی که در این کار تخصص کافی دارد دقت کنید تا از نتیجه فیبروز خود راضی باشید. یک استاد فیبروز سال ها طول می کشد تا دقت و مهارت خود را به دست آورد. شما باید فردی را برای انجام فیبروز انتخاب کنید که بتواند پس از فیبروز از شما حمایت کند و هیچ یک از سوالات شما را در مورد نحوه مراقبت از فیبروز بی پاسخ نگذارد. گاهی اوقات فیبروز نیاز به ترمیم دارد که برای جلسات ترمیم باید با شما هماهنگ شود. جلسه ترمیم به فیبروز شما اجازه می دهد تا ناهماهنگی ها یا شکاف های فیبروز را از بین ببرد و ماندگاری فیبروز ابرو را افزایش دهد.

مراحل فیبروز ابرو 

فیبروز ابرو چه مزایا و معایبی دارد ؟

فیبروز اولین رنگدانه کاملا خالص و بسیار پایدار در جهان است که دارای مزایای باورنکردنی است. با استفاده از فیبروز می توانید به بهترین تکنیک میکروبلیدینگ دست یابید، کافی است فردی که برای شما فیبروز را انجام می دهد به خوبی آموزش دیده باشد و در زمینه روش، ابزار لازم و ایمنی کار مهارت کافی داشته باشد. با دستیابی به فیبروز ابرو، دیگر نیازی به صرف زمان برای کشیدن ابروهای خود با مداد یا رنگ آرایشی هر روز ندارید. زیبایی دائمی ابروهای شما به اعتماد به نفس شما می افزاید.

نوآوری جدید پیگمنتر فیبروز استانداردهای جدیدی را نه تنها در زمینه میکروبلیدینگ و آرایش دائمی، بلکه در زمینه تاتو ایجاد کرده است. فیبروز فرمول غیر مغناطیسی تقریبا خالصی دارد. فیبروز حتی در پوست های چرب ممکن است رخ دهد. زمان بهبودی پس از فیبروز بسیار کوتاهتر از روش های مشابه است. از معایب فیبروز ابرو این است که گاهی به دلیل انتخاب رنگ بی کیفیت یا عدم مهارت فرد انجام دهنده فیبروز، ممکن است مواردی مانند عدم تطابق رنگ با طبیعی ابرو و تغییر رنگ ابرو را مشاهده می شود.

فیبروز بعد از مدتی اگر الگوی فیبروز ابرو به درستی انتخاب نشود یا با زوایای صورت مطابقت نداشته باشد، اصلا طبیعی به نظر نمی رسد. اگرچه قبل از فیبروز ابرو از داروهای بی حس کننده بر روی پوست ابروها استفاده می شود، اما گاهی اوقات بسته به آستانه تحمل درد هر فرد، ممکن است برخی افراد پس از فیبروز ابرو دچار درد یا سردرد در ناحیه ابرو شوند. البته این مسائل معمولا بعد از بقیه حل می شود.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

برای اینکه از فیبروز ابروهای خود نتیجه خوبی بگیرید و همچنین وقت و هزینه ای را که برای انجام آن صرف کردید هدر ندهید، لازم است به دقت از فیبروز ابروهای خود مراقبت کنید. پوست همه افراد یکسان بهبود نمی یابد، برخی افراد به سرعت و بدون اینکه عوارض فیبروز ابرو را تجربه کنند وارد مرحله بهبودی می شوند، در حالی که در برخی دیگر اسکارهای فیبروز ابرو دیرتر از بین می روند. شرایطی مانند سن، سلامت عمومی بدن و مراقبت از فرد در نکات مراقبتی زیر بعد از فیبروز ابرو همگی در سرعت بهبودی وی موثر است. البته نحوه مراقبت از فیبروز ابرو چندان سخت نیست که شما را نگران کند.

فقط نکاتی را در شستشوی فیبروز ابرو در نظر بگیرید زیرا حفظ فیبروز ابرو تا حد زیادی به استحمام شما بستگی دارد. این بدان معنی است که شما باید به مدت سه روز از شستشوی فیبروز ابرو خودداری کنید. اگر نیاز به حمام دارید، باید ابروهایتان را بپوشانید تا آب به آن ها نرسد، برای این کار می توانید یک دستمال یا یک توپ پنبه ای با نوار چسب روی ابروهایتان بگذارید. بهتر است در روزهای اول از پماد ویتامین A استفاده کنید و هر زمان که احساس کردید پوست زیر ابرو خشک شده، مقداری پماد روی پوست آن ناحیه بزنید.

لازم است تا مدتی در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید تا یک هفته به استخر و سونا نروید. اگر پوست ابرو خشک و خارش دار شد، از خاراندن آن خودداری کنید. با پیروی از توصیه های بعد از فیبروز، می توانید از نتیجه آن قدردانی کنید. از زمان بهبودی اولین جلسه فیبروز تا زمان ترمیم فیبروز ابرو، ممکن است احساس کنید رنگ ابروهای شما به درستی انتخاب نشده است یا ابروها با آنچه می خواستید متفاوت است. اما اصلا نگران نباشید زیرا تمام عیوب فیبروز در جلسه ترمیم برطرف می شود و بعد از بهبودی بعد از ترمیم نتیجه واقعی را خواهید دید.

مدت زمان بهبود زخم فیبروز ابرو چقدر است ؟

خیلی زود پس از فیبروز ابرو، روند بهبود زخم شروع می شود، البته در روزهای اول ممکن است تورم، قرمزی و حساسیت پوستی و شاید کمی کبودی در قسمت فیبروتیک ابروهای خود را تجربه کنید، اما این موارد در ابرو شایع است. فیبروز طبیعی برای کوتاه کردن زمان بهبودی فیبروز ابرو، مراقبت های بعد از فیبروز ابرو را دنبال کنید، زمان بهبودی شما خیلی سریع می گذرد. استفاده از پمادها برای تسریع بهبود زخم که توسط متخصص رنگدانه یا پزشک شخصی شما توصیه می شود، سرعت بهبود اسکارهای فیبروز را افزایش می دهد. برای این کار از هیچ نوع پمادی استفاده نکنید زیرا ممکن است اثر معکوس داشته باشد و به دلیل زخم های باز روی پوست شما باعث حساسیت پوستی شدید و احتمالا عفونت شود.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

پاک کردن آرایش بعد از فیبروز ابرو :

حداقل تا دو هفته پس از درمان فیبروز از آرایش سنگین روی پوست خود اجتناب کنید. به خصوص استفاده از کرم ها یا پودرهایی که می توانند ابروهای شما را تحت تاثیر قرار دهند، زیرا ورود این مواد آرایشی به داخل زخم های فیروزه ای باعث عفونت می شود. برای پاک کردن آرایش از شامپو بچه یا صابون ملایم استفاده کنید و با آب ملایم یا سرد بشویید و تمیز کنید. در هفته اول بهبودی فیبروز ابرو توصیه می شود هر صبح و عصر کمپرس آب یخ را روی ابروهای خود قرار دهید و حدود 10 تا 15 دقیقه روی ابروهای خود نگه دارید. انجام این کار در چهار روز اول باعث تسریع روند بهبود اسکار فیبروز ابرو می شود.

آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟

برای انجام فیبروز ابرو معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود که در کم شدن درد و ناراحتی در زمان فیبروز ابرو تاثیر بسزایی خواهد داشت و آنچه که احساس خواهید کرد شبیه به احساس رفع موهای زائد ابرو خواهد بود. اما احساس درد و ناراحتی در هنگام فیبروز ابرو به آستانه تحمل افراد و استرسی که متحمل می شوند بستگی دارد. هرچه آرامش بیشتری داشته باشید، درد و ناراحتی کمتری احساس خواهید کرد. بهتر است در دوران قاعدگی فیبروز ابرو نداشته باشید. زیرا در این دوران بدن بسیار حساس است و ممکن است درد بیشتری احساس کنید.

آمورش فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو شامل استفاده از قلم میکروبلیدینگ برای تغییر شکل، فرم و رنگ ابرو است و با کمک این روش می توان حجم ابروها را افزایش داد. آموزش فیبروز ابرو برای ارائه خدمات زیبایی در آرایشگاه های زنانه یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشگاه است و هنرجویان زیادی برای یادگیری این تکنیک پرکاربرد در دوره های فیبروز ابرو شرکت می کنند. مربیان مجرب آموزشگاه فیبروز ابرو کلیه روش ها و تکنیک های مربوط به میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو را به شرکت کنندگان آموزش می دهند و شما می توانید بلافاصله پس از اتمام دوره آموزشی وارد بازار کار شوید.

فیبروز ابرو که با نام های دیگری مانند تاتو ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو شناخته می شود، یکی از محبوب ترین تکنیک های زیبایی در بین خانم ها است و با یادگیری آن می توانید درآمد مناسبی کسب کنید. علاقه مندان به آموزش در این دوره ها با ابزارهای مورد استفاده برای رسیدن به فیبروز ابرو مانند قلم میکروبلیدینگ آشنا می شوند، با جدیدترین روش ها و سبک های طراحی ابرو و سرعت و مهارت خود برای رسیدن به این زیبایی آشنا می شوند. بنابراین شرکت در دوره فیبروز ابرو تنها چیزی است که شما نیاز دارید و می توانید با شرکت در این دوره ها در مدت زمان کوتاهی به این تکنیک زیبایی مسلط شوید.

فعالیت های روزمره بعد از فیبروز ابرو چگونه است ؟

در طول دوره بهبودی ناحیه فیبروز، باید مراقب فعالیت های بدنی خود باشید و از ورزش های سنگین و فعالیت های بدنی شدید خودداری کنید. تا حد امکان از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. از خاراندن یا دست زدن به زخم ابرو خودداری کنید، زیرا این عمل در آینده اسکار فیبروز ابرو را بر جای می گذارد. دوره مراقبت پس از فیبروز ابرو حدود دو هفته طول می کشد تا زخم ابروی شما به طور کامل بهبود یابد. مدت زمان بهبودی کامل زخم های فیبروز ابرو در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی این دوره به طور متوسط ​​بین 3 تا 10 روز به طول می انجامد. یکی از علائم اصلی برای اینکه بدانید آیا زخم فیبروز ابرو شما التیام یافته است یا خیر این است که پوسته های ایجاد شده روی فیبروز ابرو به طور کامل می ریزند، اما خودتان پوسته ها را نگیرید.

آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟

عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو :

عمق هاشور ابرو

به دلیل انجام هاشور به وسیله قلم دستی هر چه تاتوکار هاشور را در عمق بیشتری از پوست بزند ماندگاری آن افرایش و هر چه عمق کم باشد، ماندگاری هم کاهش می‌یابد. بنابراین این فاکتور کاملا به عملکرد فیبروز کار بستگی دارد.

نوع پوست

یکی دیگر از عوامل موثر در ماندگاری فیبروز نوع پوست مشتری است. هر چه پوست چرب‌تر ماندگاری ابرو کمتر است و بهتر است پیش از انجام میکرو فیبروز، اسکراپت صورت انجام شود تا ماندگاری را افزایش دهد.

تغییرات در هورمون‌های بدن

در دوران های پریودی، بارداری و شیردهی هورمون‌های بدن تغییر یافته و بر ماندگاری هاشور تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل تا زمان تمام شدن دوره‌های فوق صبر کنید و سپس نسبت به فیبروز اقدام نمایید. علاوه بر این برای انجام فیبروز در دوران بارداری باید توجه کنید که انجام فیبروز در چهارماهه اول بارداری امکان پذیر نیست و در ادامه تنها با تایید پزشک اجازه انجام فیبروز وجود دارد.

فیبروز تلفیقی در بهترین مرکز تخصصی فیبروز ابرو :

فیبروز تلفیقی در بهترین مرکز تخصصی فیبروز ابرو جای هیچ نگرانی از بابت رعایت بهداشت و اجرای حرفه ای تکنیک باقی نمی گذارد. سوالات بسیاری درباره تکنیک های تاتو ابرو وجود دارد یکی از آنها مرتبط با انجام فیبروز تلفیقی در بهترین مرکز تخصصی فیبروز ابرو می باشد. همانطور که از نام این تکنیک پیداست تکنیک فیبروز تلفیقی در واقع ترکیب متد فیبروز روی سایه ابرو با یکی از متدهای میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن می باشد. متدهای تلفیقی به دلیل افزایش ماندگاری و طبیعی تر شدن نتیجه نهایی انجام می شوند. فیبروز دائمی ابرو یا سایر تکنیک های دائمی ابرو به منظور زیباتر شدن چهره انجام می شوند.

اما نکته حائز اهمیت درباره کسب نتیجه نهایی ایده آل، مراجعه در موعد مقرر زمان ترمیم فیبروز ابرو می باشد. ترمیم ابرو به منظور تثبیت رنگ انجام می شود و از مهم ترین مراحل محسوب می شود. رعایت نکات مراقبتی و ترمیم اولیه تاتو ابرو از مهم ترین نکات افزایش ماندگاری فیبروز روی پوست چرب می باشند. قیمت تاتو فیبروز طبیعی ابرو در سالن های مختلف متفاوت است و طبق عامل مختلفی تغییر می کند. هر زمان که مایل به پاک کردن فیبروز ابرو در مرکز تخصصی بودید، این کار به راحتی برای شما انجام می شود و دردسری هم برایتان ایجاد نمی کند.

پاک شدن فيبروز ابرو بعد از یک هفته :

پاک شدن فیبروز ابرو بعد از یک هفته اگر مراقبت های لازم را انجام دهید، امری محال است. نتیجه فيبروز ابرو طبیعی با بهترین ماندگاری و هزینه بعد از یک هفته تقریبا قابل مشاهده می باشد زیرا این روش تاتو ابرو معمولا به 7 روز مراقب اولیه مهم نیاز دارد. پس از خروج از سالن زیبایی، مراقبت از فيبروز ابرو شروع می شود. زیرا قسمت هایی که فیبروز خوردند مانند یک زخم باز هستند و نیاز به مراقبت دارند تا دچار عفونت نشوند. به طور معمول بین 5 تا 7 روز مراقبت از فیبروز طول می کشد. بسیار مهم است که تا 3 روز اول به هیچ عنوان ابروهای خود را بشویید.

توصیه می شود از روز اول تا حدود یک هفته با استفاده از گوش پاک کن مقداری ویتامین آ بر روی ابروها بمالید. همچنین تا یک هفته از رفتن به سونا و استخر پرهیز کنید. تمامی نکاتی که باید رعایت کنید در سالن زیبایی به شما گفته می شود. زیرا مراقبت از فيبروز در برخی از بانوان به دلیل چرب بودن پوست صورت می تواند متفاوت باشد. در سالن زیبایی نکاتی گفته می شود که با توجه به پوست شما باشد. فیبروز دائمی توسط بهترین فیبروز کار ابرو ماندگاری بالایی دارد چرا که بهترین مواد اولیه برای این کار را استفاده نموده است. همچنین در صورت تمایل فیبروز ابرو طبیعی را برای شما انجام می دهند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز فیبروز ابرو در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.4/5 - (11 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.