ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران ❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران ❤️【سال1403】⭐
ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران ❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو، یک تاتو زیبایی که منجر به ظاهر طبیعی ابروها می شود، یکی از محبوب ترین روش های آرایش دائمی در حال حاضر است. اما از آنجایی که تاتو است و پوست برای وارد کردن رنگدانه بریده می شود، به دوره نقاهت خاصی نیاز دارد. در ادامه برای آشنا شدن با ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی برای زیباسازی ابروها محسوب می شود. موقتی بودن این آرایش ابرو از محاسن آن است. موقتی بودن این آرایش حائز اهمیت است زیرا در صورت تمایل می توانید پس از مدتی مدل ابرو خود را تغییر دهید و تا مدت ها مانند روش سنتی تاتو درگیر مدل ابرو نخواهیم بود. پس از اتمام اولین جلسه میکروبلیدینگ ابرو، نوبتی برای جلسه ترمیم تعیین می شود.

بعد از جلسه ترمیم است که ابرو حالت واقعی تری به خود می گیرد و با افزودن جزئیات بیشتر، متراکم تر می شود. میکروبلیدینگ ابرو علاوه بر زیبایی بیشتر، طبیعی تر و تراکم بیشتر به آن، تاثیر مستقیمی بر ماندگاری بیشتر رنگ ها دارد. در این روش رنگ ها به لایه میانی پوست تزریق می شوند و در صورت رعایت نکاتی می توان ماندگاری رنگ ها را در پوست افزایش داد. برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلدینگ در تهران را انتخاب کنید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

مراحل میکروبلیدینگ ابرو

پس از تحقیق و انتخاب میکرو کار و مرکز نظر، نوبت به انتخاب مدل ابروی مناسب برای خود می رسد. بهتر از این، الگو را انتخاب کنید و به مییکرو کار خود نشان دهید تا بداند در سر شما چه می‌گذرد. زیرا اطلاعات کاملی در مورد انواع فرم صورت مناسب و مدل ابرو دارد و شاید آنچه دوست دارید برای شما مناسب نباشد. سپس میکرو کار با بی حسی ناحیه ابرو شروع می شود و در حین بیهوشی در صورت وجود مورد خاصی از شما در مورد بیماری های خود سوال می شود. سپس با کشیدن ابروی مورد نظر روی صورت کار را ادامه می دهد و با استفاده از ابزار اندازه گیری دقیق ابروها را با هم مقایسه می کند.

این گام بسیار مهم است زیرا اگر ابروها همرنگ نباشند، نه تنها چهره زیبا نمی شود، بلکه زیبایی سابق خود را از دست می دهد. اکنون زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو است. نحوه نگه داشتن قلم و میزان فشاری که توسط سوزن به پوست وارد می شود بسیار مهم است. اگر فشار کمتری به سوزن وارد شود ماندگاری رنگ کمتر از حد استاندارد خواهد بود و اگر فشار بیشتری به پوست وارد شود ممکن است بافت پوست به شدت آسیب ببیند. پس از کشیدن خطوط اصلی، پوشش رنگی ایجاد شده و ابروها تمیز می شوند. برای انجام ترمیم میکروبلیدینگ ابرو از قبل وقت قبلی گرفته شده و تا چند روز آینده آموزش های لازم میکروبلیدینگ را خواهید دید.

آیا مدل میکروبلیدینگ ابرو را می توان تغییر داد ؟

در جلسه اول قبل از کار یک مدل ابروی مناسب برای مشتری توسط پیگمنتر طراحی شده و پس از تایید نظر مشتری با هم مقایسه می شود. رنگ با توجه به نوع و رنگ پوست مشتری با نظر پیگمنتر و مشتری انتخاب می شود. جلسه یا ترمیم دوم شامل تثبیت کار و رفع نقص می باشد. تمامی مراحل با دقت و توجه بیشتر به جزئیات انجام شده و تغییرات قابل اعمال است. بعد از یک سال می توان آن را تغییر داد و طراحی مجدد کرد.

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو :

در این روش رنگ ها با استفاده از سوزن بین لایه اول و دوم پوست القا می شوند. یکی از مزایای این روش ماندگاری موقت رنگ ها در ابروها است. دوام میکروبلیدینگ ابرو بین 6 ماه تا 1 سال تخمین زده می شود. اما عواملی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها می توانید ماندگاری ابروهای خود را تا پایان 1 سال بیشتر کنید. مهمترین عامل و اقدامی که برای ماندگاری ابروهای خود باید انجام دهید، حضور در جلسه ترمیم است. این جلسه را می توان حتی مهمتر از جلسه اول دانست. زیرا در این جلسه است که نتیجه کار خود را کامل می کنید. جلسه ترمیم میکروبلیدینگ ابرو منجر به میکرو کار می شود. میکرو کار در جلسه او خطوط را می کشد و در جلسه دوم آن را ترمیم و اصلاح می کند. با توجه به موقعیت بهتر خطوط قبلی، می تواند جزئیات بیشتر و خطوط ظریف تری را در ابرو بکشد و به عبارتی ابرویی کامل و طبیعی برای شما ایجاد کند. برای آشنا شدن با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

از تماس آب با ابرو خودداری کنید. ابروها را با پمادهای توصیه شده مانند وازلین چرب کنید. ابرو را مالش ندهید. اگر احساس خارش کردید، ابروهای خود را نخارانید. اگر پوست خشک و پوسته پوسته شده است، به هیچ عنوان پوست ابرو را جدا نکنید. بگذارید روند درمان مسیر طبیعی خود را طی کند. به دلیل احتمال عفونت در مکان های آلوده مانند انبارها نمانید. سفت کردن پوست با لیزر را به چند هفته آینده موکول کنید.

از کرم های لایه بردار استفاده نکنید. همچنین خوب است بدانید که مصرف نوشیدنی های الکلی و انرژی زا باعث کندی بهبود زخم ها می شود. رعایت این نکات می تواند ماندگاری ابروهای شما را بیشتر می کند و می توانید حداقل تا 6 ماه از مراجعه به جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو خودداری کنید. پس از اتمام مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو، می توانید با مراجعه به مرکز برای بار دوم این کار را انجام دهید.

مراحل میکروبلیدینگ ابرو 

معایب میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه با معایب میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

واکنش های آلرژیک :

برخی از افراد به مواد بی حس کننده یا جوهر حساس هستند که در نتیجه واکنش های آلرژیک نشان می دهند و تا زمانی که ماده حساسیت زا وجود داشته باشد این واکنش ادامه می یابد.

محدودیت اجرا :

آرایش دائمی برای همه مناسب نیست و محدودیت هایی دارد. برای مثال افرادی که پوست چرب دارند از این روش نتیجه مطلوبی کسب نمی کنند.

احتمال عفونت و آلودگی :

احتمال عفونت و آلودگی در سطح پوست یکی از معایب آرایش نیمه دائمی است که البته چندان رایج نیست. این عفونت ها زمانی اتفاق می افتد که از ابزارهای غیر استریل و بی کیفیت استفاده شود. هنگام انجام این عمل به کلینیک و متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

دوره ترمیم طولانی :

این روش برای تزریق رنگدانه ها با خارش کوچک همراه است، بنابراین باعث التهاب و زخم در سطح پوست می شود. برای ترمیم ابروها و این زخم ها حدود یک هفته زمان نیاز است تا پوست جدید جایگزین شود.

پاک کردن سخت :

وقتی از آرایش دائمی خود پشیمان می شوید و می خواهید آن را پاک کنید، با مشکل مواجه می شوید. حالا اگر ترمیم ابرو انجام ندادید، کار راحت تر می شود. مراجعه به متخصص نقش مهمی در رفع ابرو دارد.

آیا می توان میکروبلیدینگ را پاک کرد ؟

رنگدانه های مورد استفاده برای میکروبلیدینگ هیچ نوع لکه یا تغییر رنگی روی پوست ایجاد نمی کنند. برای حذف میکروبلیدینگ و حذف آن می توانید از حلال مخصوص رنگ ها استفاده کنید. 7 تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما 40 درصد تیره تر از نتیجه نهایی می شوند. با شروع فرآیند ترمیم ابرو، این رنگ نرم تر و روشن تر می شود. افرادی که در روزهای اول میکروبلیدینگ انجام می دهند از رنگ پرپشت ابروهای خود شکایت دارند و حتی می ترسند. اما باید صبور باشید تا رنگ ها به حالت عادی برگردند. بعد از 7-10 روز می توانید رنگ نهایی را مشاهده کنید که روشن تر از چند روز اول است.

تاثیر جنس پوست روی میکروبلیدینگ :

میکروبلیدینگ بیشتر برای پوست های خشک مناسب است و اگر پوست چرب، مختلط یا حساس دارید، نباید انتظار زیادی از میکروبلیدینگ خود داشته باشید زیرا پوست چرب منجر به از بین رفتن سریع رنگ ابرو با ترشح چربی می شود. گرمای هوا و تعریق از دیگر عواملی هستند که بر رنگ ابرو تاثیر می گذارند و بیشتر شدن تعریق باعث کاهش ماندگاری رنگ روی ابروهای شما می شود.

آخرین چیزی که روی رنگ ابرو تاثیر می گذارد، نوع رنگی است که آرایشگر برای شما انتخاب می کند و ممکن است به دلیل نیروی کار ارزانتر، رنگ بی کیفیتی را برای شما انتخاب کند، پس به آرایشگاه مورد اعتماد خود مراجعه کنید. اگر در مناطقی زندگی می کنید که نور خورشید مستقیما می تابد، فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب را به ابروهای خود بزنید تا رنگ ها ماندگاری بیشتری داشته باشند.

معایب میکروبلیدینگ ابرو 

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

حدود یک هفته قبل از میکروبلیدینگ از اصلاح ابرو خودداری کنید. در بازدیدهای خود بدون آرایش و با پوست تمیز باشید. از نوشیدن کافئین و نوشیدنی های الکلی در هنگام میکروبلیدینگ خودداری کنید. اگر بیماری خاصی دارید حتما در مورد آن اطلاع دهید. حداقل یک هفته قبل از میکروبلیدینگ از رقیق کننده های خون استفاده نکنید. قبل از مراجعه حمام کنید زیرا حداقل یک هفته نباید با آب تماس داشته باشید.

روند ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران

هر روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو، تغییری در روند درمان ابرو شما ایجاد می شود. در همان روز ابروهای خود را پررنگ تر از آنچه تصور می کردید خواهید دید و شاید از کار خود پشیمان شوید. اما تا یک هفته طول می کشد تا ابروها رنگ خود را پیدا کنند و به آنچه که دوست دارید تبدیل شوند. ناحیه ابرو در هفته اول دردناک است و حتی ممکن است قرمز شود. اما این طبیعی است.

اگر پوست شما شروع به لایه برداری کرد، لایه برداری را حذف نکنید و اجازه دهید ابروها به طور طبیعی بهبود یابند. در صورت لزوم می توانید این ناحیه را با پمادهای توصیه شده چرب کنید. در اولین جلسه میکروبلیدینگ ابرو، درمان اسکار بین 4 تا 6 هفته طول می کشد. اما بعد از این مدت ابروها رنگ واقعی خود را به شما نشان می دهند و زیبایی ابروها نمایان می شود.

اکنون نوبت به جلسه ترمیم میکروبلیدینگ ابرو می رسد. در این جلسه خطوط ترمیم شده و جزئیات بیشتری به ابرو اضافه می شود. از آنجایی که سوزن مجددا استفاده می شود و روی پوست خراشیده می شود، باید منتظر تکرار این مراحل باشید. اما در عرض 6 هفته پس از جلسه ترمیم، ابروهای طبیعی زیبای شما بین 1 تا 8 سال زیبایی خود را حفظ خواهند کرد.

جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران چگونه است ؟

اولین جلسه ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بسیار مهم است. این جلسه 6 هفته بعد از جلسه میکروبلیدینگ ابرو انجام می شود. در این جلسه میکرو کار خطوط اصلی را ترمیم می کند و در صورت وجود مشکل آن را برطرف می کنند. افزودن جزئیات باعث می شود ابروهای شما طبیعی تر به نظر برسند. این جلسه علاوه بر اینکه ابروهای شما را زیباتر و طبیعی می کند، در ماندگاری بیشتر آن ها بسیار موثر است. بعد از این جلسه وقتی احساس کردید که ابروهایتان کم رنگ شده و خطوط رنگ خود را از دست دادند، می توانید ترمیم میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب کنید. این روش بین 8 ماه تا 1 سال دوام خواهد داشت.

دوری از رطوبت بعد از میکروبلیدینگ :

رطوبت می تواند به راحتی رنگ تزریق شده به ابروهای شما را از بین ببرد و محو کند. به همین دلیل بسیار مهم است که حداقل تا 10 روز پس از استفاده از هر نوع رطوبتی به پوستتان نرسد. این رطوبت از راه های مختلفی به پوست می رسد و اگر مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ در این زمینه رعایت نشود، رنگ زیبای ابروها را از دست خواهید داد.

از شستشوی صورت مانند قبل با پاشیدن آب روی آن خودداری کنید و سایر قسمت های صورت خود را به آرامی با آب بشویید و از حوله مرطوب در ناحیه ابرو استفاده کنید. به مدت یک هفته از ورزش شدید خودداری کنید. زیرا ورزش بدن را عرق می کند و پوست را مرطوب می کند و می تواند به کیفیت میکرو ابروهای شما آسیب برساند. از حمام بخار طولانی خودداری کنید. زیرا بخار اثری مانند رطوبت روی پوست خواهد داشت و ممکن است کیفیت کار را تحت تاثیر قرار دهد و رنگ میکروبلیدینگ ابرو را تغییر دهد.

هنگام حمام کردن از خیس شدن صورت و ابروها خودداری کنید و یک حوله یا دستمال خشک همراه داشته باشید تا رطوبت یا آب ناخواسته در آن ناحیه پاک شود. از انجام کارهای سنگین که بدن شما را عرق کرده و خیس می کند خودداری کنید. حرکت، جابجایی اجسام سنگین یا راه رفتن زیاد از این قبیل موارد است. رفتن به استخر، سونا و جکوزی در درمان پس از میکروبلیدینگ ابرو ممنوع است و ممکن است به دلیل رطوبت زیاد به میکرو ابرو آسیب برساند.

روند ترمیم میکروبلیدینگ ابرو در تهران 

چگونه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری آن را بیشتر کنیم؟

مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو بین 8 ماه تا 1 سال است. اما اگر مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را رعایت کنید، ماندگاری آن را افزایش می‌یابد. این مراقبت‌‌ها می‌تواند شامل استفاده نکردن از لوازم آرایشی، دوری از آب، رطوبت و حذف نکردن پوست‌های جدا شده باشد. در صورت عدم توجه به این موارد رنگدانه‌ها قبل از فیکس شدن از لایه‌های پوست پاک می‌شوند و طبیعتا ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود عدم حضور در جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو است. این جلسات بسیار مهم است. زیرا خطوط اصلی ترمیم در این جلسات ترمیم می‌شوند و این باعث افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود. انتخاب رنگ مناسب هم یک مسئله بسیار مهم است. زیرا رنگ‌های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما چرب یا خشک نیست و پوست معمولی دارید، میکروبلیدینگ ابرو در پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن ها :

دیجیتال بلیدینگ، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود .

ابزار مورد استفاده

میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام مي شود . بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد . در صورتی که میکروپیگمنتیشن  با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتور انجام مي شود .

میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادي ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ مي کند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.

میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن ولی در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده مي شود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر مي شود ، جلوه ای طبيعي تر به ابرو ها می بخشد.

دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این که هزینه کم تر دوام کوتاهتری هم دارد. به همین علت می توان بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها به شمار می رود .

مدت ماندگاری

به علت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو، می توان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می شود این در حالی است که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر می باشد .

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.