ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک❤️【سال1403】✅

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک❤️【سال1403】✅
ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های جدید و ابتکاری برای اصلاح فرم ابرو و رفع ایرادات و عیوب ابرو و رفع شکاف ابرو به نام میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو است که زیبایی و جذابیت ابرو و چشم را چندین برابر می کند. در ادامه برای آشنا شدن با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلدینگ ابرو یا فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی است که برای آرایش ابرو و پرکردن شکاف ابرو استفاده می شود که برای هاشور ابرو و میکروشیدینگ ابرو با استفاده از قلم فیبروز دستی و سوزن های مخصوص و بعد از انجام ابرو استفاده می شود. فیبروز، فرم ابرو بسیار زیبا و جذاب می شود معمولا ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو با ترمیم فیبروز ابرو و ترمیم تکه های ابرو بین 1 تا 2 سال در سال است.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

نحوه عملکرد میکروبلدینگ :

در روش میکروبلیدینگ از طریق قلم مخصوص با یک سری سوزن شیبدار برش های کاملا سطحی در پوست ایجاد می شود و رنگدانه ها به لایه های زیرین پوست وارد می شوند. در این روش با ایجاد خطوط نازک و باریک به صورت تارهای هچ شده و طبیعی ابرو، نقاط خالی ابرو را پر می کنند. فرآیند میکروبلیدینگ معمولا دو جلسه طول می کشد. در جلسه اول که رنگدانه ها به پوست نفوذ می کنند، ابروها بر اساس فرم صورت شکل می گیرند و جلسه دوم در واقع یک جلسه ترمیمی است. پس از این دو جلسه، دوره نقاهت بین ده روز یا بیشتر طول می کشد تا زمانی که قرمزی ابروها کاهش یابد و رنگدانه ها تثبیت شوند و ابرو به حالت طبیعی خود بازگردد.

میکروبلدینگ ابرو چه مزایایی دارد ؟

یکی از بهترین مزایای این روش این است که می توان رنگ و طرح میکروبلیدینگ را مطابق میل و سلیقه مشتری تغییر داد. بنابراین این مزیت باعث شده تا افراد به مدت زمان میکروبلیدینگ توجهی نداشته باشند. مدت زمان میکروبلیدینگ بین شش ماه تا دو سال است که به عواملی مانند مدل و نوع رنگ انتخابی بستگی دارد. در واقع این عوامل تاثیر سازنده ای در این دوره دارند. یکی دیگر از عواملی که باعث عدم توجه مشتریان به طول عمر میکروبلیدینگ می شود ایمنی بسیار بالای این روش نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد است زیرا رعایت یک سری مشکلات در این روش بسیار ضروری است.

این روش از نظر بهداشتی و ایمنی بی خطر است. در این خصوص باید گفت که هر آسیبی که بر روی پوست ایجاد شود، عامل ایجاد التهاب است، بنابراین یکی از نکات ایمنی و بهداشتی این روش، اطمینان از استریل بودن سوزن های میکروبلیدینگ قبل از انجام کار است. یکی دیگر از روش های ایمنی که در روش میکروبلیدینگ باید رعایت کنید توجه به مکان و پرسنل انجام این کار است. محل انجام این کار باید تمیز باشد و باید از مجرب و حرفه ای بودن پرسنل اطمینان حاصل کنید.

ترمیم دوباره میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ یکی از روش هایی است که به دلیل سطحی بودن نیاز به جلسات متعدد ترمیمی دارد. این جلسات تعمیر حداقل دو جلسه بین دو هفته تا حداکثر یک ماه می باشد. تکرار جلسات ترمیم به پوست هر کدام بستگی دارد. از آنجایی که افراد دارای انواع پوست هستند، این جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است. از آنجایی که لب ها دارای غشای مخاطی نازکی هستند، تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم بیشتر از تعداد جلسات مربوط به ابرو، خط چشم و مژه است.

میکروبلدینگ ابرو چه مزایایی دارد ؟

چه چیز باعث ماندگاری کوتاه مدت میکروبلدینگ ابرو می شود ؟

عوامل زیادی می تواند باعث محو شدن نتیجه میکروبلدینگ شود که در ادامه با این عوامل آشنا می شوید :

عوامل قابل کنترل :

برخی از عواملی که بر طول مدت درمان شما تأثیر می گذارد، قابل کنترل هستند. اول، وضعیت تغذیه شما است. اگر ویتامین ها و مواد معدنی خود را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، از مکمل های غذایی برای جبران تفاوت استفاده کنید. هر چه سالم تر بخورید، نتایج بهتری خواهید داشت. علاوه بر این، ضروری است که به اندازه کافی هیدراته شده باشید. میکروبلیدینگ به مدت شش تا هشت هفته پس از درمان ادامه دارد، تمام دستورالعمل های مراقبت های بعدی را دقیقا دنبال کنید. از آرایش، لوسیون یا سایر محصولات مراقبت از پوست روی ابروهای میکرو تیغه خود استفاده نکنید. در نهایت سیگار و سیگار را ترک کنید.

عوامل غیر قابل کنترل :

سن اولین عامل غیرقابل کنترلی است که می تواند بر طول عمر میکروبلیدینگ شما تأثیر بگذارد. پوست جوان‌تر رنگدانه‌های خود را بیشتر از پوست‌های مسن‌تر حفظ می‌کند. علاوه بر این، پوست های چرب به خوبی پوست های خشک یا معمولی رنگدانه ها را حفظ نمی کنند. عدم تعادل هورمونی، از جمله غلبه استروژن و کم کاری تیروئید، می تواند بر رنگدانه های پوست شما تأثیر بگذارد و نتایج را تغییر دهد. علاوه بر این، شرایط پزشکی مانند دیابت نوع 1 یا فشار خون بالا می تواند بر زندگی ابروهای میکروبلدینگ شما تأثیر بگذارد. آسیب بیش از حد خورشید، ژنتیک، بیماری های خود ایمنی و سطح استرس مزمن بالا همگی می توانند بر نتایج درمان شما تأثیر منفی بگذارند. این عوامل را نمی توان به راحتی تغییر داد یا از آن ها اجتناب کرد.

آیا می توان میکروبلدینگ را ریمو یا پاک کرد ؟

رنگدانه های مورد استفاده برای میکروبلیدینگ هیچ نوع لکه یا تغییر رنگی روی پوست ایجاد نمی کنند. برای از بین بردن آن، برای رنگ آمیزی آن، می توانید از حلال مخصوص رنگ ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که 7 تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما 40 درصد تیره تر از نتیجه نهایی می شوند. با شروع فرآیند ترمیم ابرو، این رنگ نرم تر و روشن تر می شود. افرادی که در روزهای اول میکروبلیدینگ انجام می دهند معمولا از رنگ ابروهای خود شکایت دارند و حتی می ترسند. اما باید صبور باشید تا رنگ ها به حالت عادی برگردند. بعد از 7-10 روز می توانید رنگ نهایی را مشاهده کنید که روشن تر از روزهای اول است.

انواع مدل ابرو میکروبلدینگ :

مدل های ابرو میکروبلیدینگ بسیار متنوع هستند، مدل های اپیلاسیون ابرو بسیار متنوع است که هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند در ابروهای خود استفاده کند و با استفاده از فرمت های مختلف، با قوس، مدل های جذابی به ابروهای خود بدهد. این امر علاوه بر تغییرات جذاب بسیاری که در صورت ایجاد می شود، چهره را از حالت روزانه خارج کرده و چهره ای زیبا و جذاب برای شما خواهد داشت.

میکروبلدینگ در شیردهی چگونه است ؟

در دوران شیردهی، به دلیل تغییرات هورمونی و همچنین رقیق شدن خون، امکان دارد الگوی میکروبلیدینگ ابرو کمرنگ یا کمرنگ شود، به همین دلیل در دوره های آموزشی میکروبلیدینگ توصیه می شود در سه ماهه اول شیردهی، میکروبلیدینگ ابرو انجام نشود. اما بعد از این مدت رعایت نکاتی ضرری ندارد، یکی از این نکات مراجعه به مراکزی است که تحت نظر پزشک هستند یا مجوز بهداشت برای انجام این عمل دارند.

نکته مهم در اینجا این است که در روش میکروبلیدینگ ابرو سوزن های استفاده شده همگی یکبار مصرف و مواد مصرفی یکبار مصرف و استریل می باشد بنابراین انجام آن بعد از سه ماه در دوران شیردهی ضرری ندارد و نکته مهم دیگر این است که در این دوره قبل مطمئن شوید برای درخواست از فرد مورد نظر برای استفاده از رنگ های بدون سرب و ارگانیک میکروبلیدینگ ابرو، این نوع رنگ ها نسبت به رنگ های معمولی ماندگاری کمتری دارند و کاملا بی ضرر هستند و حتی احتمال حساسیت آن بسیار کم است که از این رنگ ها استفاده می شود.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

کیفیت اجرا :

از آن جایی که میکروبلیدینگ یا سایر انواع تاتوهای زیبایی مانند میکروشیدینگ یک روش دستی برای زیبایی ابرو است، یکی دیگر از عوامل موثر بر ماندگاری آن، کیفیت کار آرایشگر یا هر فردی است که میکروبلیدینگ را انجام می دهد. این عامل یکی از مهم ترین عوامل ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو است و نیاز به دقت در انتخاب یک آرایشگر ماهر خوب را چندین برابر می کند.

جنس پوست :

یکی از بزرگترین عواملی که بر دوام و طول عمر میکروبلیدینگ تأثیر می گذارد، جنسیت و نوع پوست فردی است که میکروبلیدینگ را انجام می دهد. پوست افراد مختلف به سه نوع پوست چرب، پوست خشک و پوست نیمه خشک تقسیم می شود. هر چه پوست فرد چرب تر باشد، میکروبلیدینگ ابرو کوتاه تر خواهد بود، زیرا در افرادی که پوست چرب دارند، ترشحات چرب پوست به میکروبلیدینگ ابرو آسیب می رساند و زودتر آن را از بین می برد.

جنس رنگ :

نوع رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ و سایه زدن ابرو یکی دیگر از عوامل موثر در میکروبلیدینگ ابرو است. امروزه با بیشتر شدن تقاضای مشتریان برای میکروبلیدینگ رنگ های زیادی وارد بازار آرایش و زیبایی شده است که همگی مدعی درجه یک و باکیفیت هستند. اما این فقط یک ادعاست و رنگ های تقلبی و بی کیفیت زیادی در بازار وجود دارد و اگر در این زمینه تخصص نداشته باشید امکان دارد کالای تقلبی به شما بفروشند. پس اگر با نوع رنگ میکروبلیدینگ آشنایی ندارید برای خرید آن از یک فرد متخصص و با تجربه به مرکز فروش مراجعه کنید.

نوع رنگ :

نوع رنگ میکروبلیدینگ تیره یا روشن بودن آن است. رنگ های روشن زودتر از رنگ های تیره پاک و از بین می روند. بنابراین اگر رنگ های روشن را انتخاب کنید، دوام میکروبلیدینگ شما کمتر می شود و دیر یا زود باید تعمیر شود.

شرایط جوی :

یکی دیگر از عوامل موثر بر دوام میکروبلیدینگ، شرایط آب و هوایی منطقه جغرافیایی است که فرد در آن زندگی می کند. میکروبلیدینگ در شرایط آب و هوایی مرطوب کمتر دوام می آورد و سریعتر حذف می شود. دلیل آن تعریق بیشتر پوست در این نواحی است.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک 

برای آشنا شدن با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

قبل از میکروبلدینگ ابرو باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

یک هفته قبل از برداشتن الکترولیز با موچین و موم ابرو خودداری کنید. به مدت دو هفته آفتاب نگیرید و زیر نور مستقیم آفتاب نمانید. یک هفته قبل از انجام صورت، پوست را تمیز و لایه برداری نکنید. به مدت یک ماه از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید. در روز میکروبلیدینگ ورزش نکنید. از بوتاکس سه هفته قبل از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. روغن ماهی و ویتامین E را یک هفته قبل مصرف نکنید، زیرا این مواد باعث رقیق شدن خون می شوند. سه روز قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون یا رنگ آمیزی خودداری کنید. میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی ممنوع است.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ :

اطراف ابرو را با پنبه و سالین به آرامی و به آرامی تمیز کنید. فراموش نکنید که از کرم های تجویز شده استفاده کنید. از خیس شدن ابروهای خود تا یک هفته بعد خودداری کنید، حتی اگر در حین ورزش عرق کنید. تیرگی ابرو تا 30 درصد کاهش می یابد. تا زمان بهبودی کامل خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. استفاده از مواد شوینده یا لایه بردار حاوی اسید و استفاده از صابون های آنتی باکتریال را ممنوع کنید. از روغن های مغذی مانند روغن نارگیل استفاده کنید. به مدت 10 روز شنا نکنید. استفاده از لوازم آرایشی و مراقبتی را تا زمان ترمیم ابروها ممنوع کنید. از چیدن زخم ها و خراش ها خودداری کنید. از روبالشی تمیز استفاده کنید و مراقب باشید روی صورت خود نخوابید.

میکروبلدینگ با میکروپیگمنتیشن چه تفاوتی دارد ؟

این دو روش هر دو روش ابرو هستند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند. ابزاری که در میکروبلیدینگ استفاده می شود، خودکاری دستی، غیر الکترونیکی و بدون باتری است که با فشار دست کار می کند، اما در روش میکروپیگمنتیشن از دستگاه دیجیتال با موتور الکتریکی استفاده می شود. میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی با ماندگاری کمتر است زیرا رنگدانه ها به لایه های سطحی پوست نفوذ می کنند بنابراین درد کمتری دارد و ظرافت و زیبایی بیشتری برای ابروها ایجاد می کند اما میکروپیگمنتیشن با تزریق رنگ به لایه های عمقی پوست یک روش دائمی مانند تاتو است که تا 5 سال روی ابرو باقی می ماند. با روش میکروبلیدینگ ابروها طبیعی تر به نظر می رسند و روند ترمیم آن ها سریع تر می شود. برای آشنا شدن با تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

قبل از میکروبلدینگ ابرو باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

میکروبلیدینگ چگونه روی پوست اجرا می شود؟

رنگدانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن است، داخل پوست قرار می‌گیرند. متخصصی که شما برای این کار انتخاب کردید، سوزن و نوع آن را با توجه به نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد. رنگدانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم عمق درم قرار می‌گیرند و سایه‌هایی طبیعی ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این رنگدانه‌ها درست در جهت رویش طبیعی موهای ابرو اعمال می‌شوند، نتیجه نهایی بسیار طبیعی خواهد بود. انجام این روش برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

میکروبلیدینگ چقدر ماندگاری دارد؟

فیبروز ابرو یک روش نیمه‌ دائمی است یعنی تا ابد باقی نمی ‌ماند و البته به ترمیم هم نیاز دارید. میکروبلیدینگ معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارد. البته میزان ماندگاری پیگمنتر ‌ها به نوع پوست هم بستگی دارد. برای افرادی که پوست چرب دارند، میکروبلیدینگ ۱۲ ماه باقی می‌ ماند قبل از اینکه به ترمیم مجدد نیاز پیدا کنید. کسانی که پوست نرمال دارند تا ۱۸ ماه می‌توانند از مزایای میکروبلیدینگ بهره‌ مند شوند. اگر ترمیم ابرو را ادامه ندهید، ابروها به تدریج کمرنگ می‌ شوند و در نهایت ناپدید می ‌شوند. ولی اگر می ‌خواهید میکروبلیدینگ روی پوست باقی بماند، حدودا هر ۱۸ ماه یا کمتر، باید آن را ترمیم کنید.

آیا میکروبلیدینگ ابرو در بارداری ضرر دارد؟

از مهم‌ترین مسئله در هنگام انجام میکروبلیدینگ ابرو در بارداری می‌توان به خطرات ناشی از استفاده ابزار آلوده اشاره نمود. به دلیل تضعیف سیستم ایمنی مادر در این دوران، استفاده از سوزن‌های آلوده ممکن است برای آن‌ها خطرات جبران‌ناپذیری ایجاد کند. در صورت بروز چنین اتفاقی ممکن است فرد به عفونت‌های جدی دچار شود و در مراتب بالاتر نیز امکان دارد سلامت جنین به خطر افتد.

حتی با وجود این که مواد استفاده شده در این تکنیک، شیمیایی نبوده و مضرات ناشی از مصرف مواد شیمیایی را ندارد نیز ممکن است خطراتی جنین شما را تهدید کند. با وجود استفاده از ابزار استریل و رنگ‌های معدنی در این تکنیک، بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند تا حد امکان از تکنیک‌های آرایش دائم در دوران بارداری استفاده نشود.

به دلیل تشکیل اعضای اصلی بدن جنین و تکامل جسمی او در سه ماهه اول بارداری، استفاده از تکنیک‌هایی همچون تتو صورت به طور کامل منع شده است. از طرفی بسیاری از پزشکان نیز توصیه می‌کنند حتی برای استفاده از این تکنیک‌ها بعد از پایان ماه سوم نیز با احتیاط کامل اقدام کنید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.