میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز✅【سال1403】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو یکی از ظریف ترین تکنیک های آرایش دائمی محسوب می شود که با استفاده از خودکار و ابزار دستی طراحی و اجرا می شود. در این روش با قلم معمولی خطوط ریز ایجاد می شود. مدت این کار بین 6 ماه تا 2 می باشد. چون خطوط ظریف کشیده می شود و بیش از یک سال دوام نمی آورد، علاقه این روش را دو چندان می کند. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

در این روش رنگدانه های موقتی توسط بلیدر به زیر پوست تزریق می شود. البته تکنیک میکروبلیدینگ با طرح های معمولی تاتو متفاوت است. در این روش هر یک از موهای ابرو به صورت دستی توسط ابزار مخصوص کشیده می شود. به همین دلیل ظاهر طبیعی تری ایجاد می کند. در حالی که فرآیند تاتو توسط دستگاه تاتو و سوزن انجام می شود. روش میکروبلیدینگ اغلب برای تغییر شکل ابرو، حجم دادن به آن و برای تغییر رنگ و بافت استفاده می شود. در این روش ابتدا خراش هایی روی پوست ایجاد می شود و سپس رنگدانه ها به لایه های بالایی پوست تزریق می شوند. بنابراین، در مقایسه با خالکوبی که رنگدانه را به عمق پوست تزریق می کند، دوام کمتری دارد.

میکروبلدینگ چیست ؟

چگونگی انجام فیبروز ابرو

فیبروز ترکیبی از دو اصطلاح Fi و Broz است. قسمت اول، فی، نسبت شکل و فرم ابرو را نشان می دهد. در واقع از نسبت این عدد برای فرم دادن و طراحی ابرو استفاده می شود. بروز به معنای ابرو هست. فیبروز ابرو بسیار شبیه به میکروبلیدینگ است. حتی می توانید فیبروز را به عنوان زیر مجموعه ای از آن در نظر بگیرید. یکی از تفاوت های اصلی این روش، سهولت استفاده از آن است. میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز به طور کلی برای افرادی توصیه می شود که قبلا از سایر روش های زیبایی ابرو مانند تاتو یا کشیدن ابرو استفاده نکردند.

فیبروز و میکروبلدینگ چقدر ماندگاری دارد ؟

در روش فیبروز دانه های رنگی در روزهای اول به خصوص بین روز پنجم تا هفتم بعد از سرویس بسیار تیره می شوند. بعد از یک هفته معمولا نیمی از تاریکی خود را از دست می دهند. بنابراین نگران تیره شدن بیش از حد ابروهای خود نباشید زیرا به مرور زمان روشن تر می شوند. در ادامه با ماندگاری فیبروز و میکروبلدینگ آشنا می شوید :

فیبروز :

تداوم فیبروز به میزان چربی پوست افراد بستگی دارد. در واقع بین تداوم فیبروز و چربی پوست رابطه معکوس وجود دارد. بنابراین، هر چه پوست فرد خشک‌تر باشد، فیبروز ابروی او بیشتر طول می‌کشد. به طور کلی ماندگاری آن بین 10 تا 12 ماه تخمین زده می شود، اما در مورد پوست های بسیار چرب ممکن است تنها 6 تا 7 ماه باقی بماند. برای بیشتر شدن دوام فیبروز می توانید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

میکروبلدینگ :

با توجه به تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ، ماندگاری این دو روش متفاوت خواهد بود. در روش میکروبلیدینگ از خراش های بیشتری استفاده می شود. اگرچه رنگدانه های فیبرو مقاومت بیشتری دارند، تیغه میکروبلیدینگ فروخته شده از فیبرو دوام بیشتری دارد. به طور متوسط، میکروبلیدینگ حدود 6 ماه تا 2 سال طول می کشد. البته بسته به پوست افراد این مدت ممکن است بیشتر باشد.

میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز چگونه است ؟

از سه روش اصلی هاشور، میکروبلیدینگ و فیبروز بسیار شبیه به هم هستند. هر دو روش هش دستی هستند که با استفاده از قلم لمسی انجام می شوند. اما تفاوت هایی دارند که آن ها را از یکدیگر جدا می کند. مهم ترین تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز به اختراع آن ها برمی گردد. در واقع پایه گذاران این روش ها دلیل اصلی تفاوت آن ها هستند. روش فیبروز توسط موسسه زیبایی فی راه اندازی شد. استانداردها و مواد مورد استفاده در این روش توسط همین آکادمی تعیین می شود. اما در نهایت تکنسین هایی که از روش میکروبلیدینگ استفاده می کنند انعطاف بیشتری برای این کار دارند و در واقع دستشان بازتر است.

استانداردهای این روش اصول خاصی دارند اما این بدان معنا نیست که روش میکروبلیدینگ از استاندارد خاصی پیروی نمی کند. همچنین نکته مهم بعدی که این دو روش را متفاوت می کند سوزن و رنگ استفاده شده است. مواد این ابزار در فیبروز بهتر است. سوزن های استفاده شده در روش فیبروز متعلق به شرکت فی است که استانداردهای خاص خود را دارد. کیفیت این سوزن ها به مراتب بالاتر از نمونه های مورد استفاده در روش میکروبلیدینگ است.

تفاوت بعدی این دو روش به رنگ استفاده شده مربوط می شود. رنگی که در روش میکروبلیدینگ به زیر پوست تزریق می شود پیگمنت نام دارد. در صورتی که رنگ مورد استفاده در روش فیبروز، Fe نام دارد و متعلق به این آکادمی است و از استانداردهای آن پیروی می کند. تفاوت بعدی مربوط به عمق تزریق جوهر و در نتیجه دوام است. در روش میکروبلیدینگ جوهر تزریق شده به لایه های زیرین پوست نفوذ می کند و به همین دلیل ماندگاری آن بیشتر از فیبروز ابرو است. نفوذ کمتر جوهر در روش فیبروز، پاک کردن تغییرات ابرو را با این روش آسان‌تر می‌کند.

میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز چگونه است ؟

انواع روش میکروبلدینگ

میکروبلدینگ روش هایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

بولد بروزر :

تکنیک bold bruiser یکی از محبوب ترین روش ها در زمینه میکروبلیدینگ است که توسط استاد بزرگ آکادمی فی به دنیا معرفی شد. این تکنیک با نام های مجیک کروز یا مجیک کروز شناخته می شود. دلیل نامگذاری این است که مردم بر این باورند که این روش می تواند ابروهای شما را مانند ماژیک فرم دهد و در عین حال فوق العاده طبیعی به نظر برسد. اصول این تکنیک بر پایه موهای اولیه و ثانویه است که در نهایت شما را با ابروهای ظریف و طبیعی رها می کند. خطوط طراحی شده در این تکنیک S شکل هستند.

تفاوت Fibrose و Bold Bruiser در نوع الگوی استفاده شده است. به عنوان مثال، الگوهای مورد استفاده در فیبروز محدود است و با سه نوع اسپاین 3، اسپاین 6 و آپر اسپاین یافت می شود. این در شرایطی است که در بسیاری از موارد به دلیل اینکه هر ابرو دارای یک ترانزیشن است، احتمال طبیعی نشدن ابرو بیشتر از تکنیک کبودی پررنگ است. زیرا ممکن است فرم ابروها از این الگوها پیروی نکند. شرایطی که در مورد فیبروز توضیح داده شد اکنون این است که با تکنیک جدید کبودی جسورانه، بسیاری از محدودیت های فیبروز برطرف شده است. حرکت ابروها در این تکنیک ظریف تر، نازک تر و گاهی طولانی تر است.

علاوه بر این، جا به جایی ابرو در این تکنیک تنوع بیشتری دارد. همچنین تعداد شلیک ها بیشتر است. در تکنیک Boldbrozer لبه های ابرو آزاد است. همه این مزایا به Bold Bruzer اجازه داد تا حرفه ای تر از فیبروزیس کار کند. سوزن بولد بروزر از دو نوع سوزن شرکت Fe قابل استفاده است، می توانید از سوزن پررنگ مخصوص که ترکیبی از سوزن U شکل و سوزن U شکل زاویه دار است و یا سوزن U مشکی شرکت Fey استفاده کنید. اما توصیه ما این است که برای بهترین نتیجه از سوزن U سیاه استفاده کنید.

نانو بلدینگ :

نانوبلیدینگ یکی دیگر از روش های میکروبلیدینگ است. دقت طراحی این تکنیک نسبت به میکروبلیدینگ افزایش یافته است و دلیل آن کم شدن ضخامت سوزن به 0.3 است. شاید این مقدار از زیبایی شما کم باشد اما ظرافت کار را بسیار افزایش می دهد. علاوه بر این، تعداد پین های روی سوزن به 18 عدد افزایش یافته است. پین ها سوزن های کوچکی هستند که در کنار هم قرار گرفتند و ضخامت هر کدام 0.15 میلی متر است.

میکروبلدینگ یا فیبروز ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش زیبایی می تواند برای چند دسته از افراد مناسب باشد. افرادی که با ابروهای کم پشت خود احساس ناراحتی می کنند. افرادی که به ابروهای مشابه علاقه دارند. اگر قصد رفع ایرادات قبلی هاشور را دارید. افرادی که به دلیل تعریق زیاد نمی توانند از لوازم آرایشی استفاده کنند. افرادی که وقت آرایش کردن ندارند. کسانی که آرایش را دوست ندارند اما همچنان به داشتن چهره ای آراسته اهمیت می دهند. برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو :

در گذشته برای خانم هایی که تاتو ابرو انجام می دادند، جوهر به صورت غیر طبیعی و با یک دست استفاده می شد و مدام زیر پوست تزریق می شد و اگر فردی بخواهد تاتو ابروی خود را پاک کند، انجام آن بسیار سخت بود و هنوز جوهر روی آن وجود دارد. پوست. اما در روش میکروبلیدینگ و فیبروز، جوهر به عمق پوست تزریق نمی شود و در لایه سطحی پوست قرار می گیرد. به همین دلیل برداشتن آن راحت تر بوده و اثری از خود باقی نمی گذارد. همچنین می توان مدل ابروها را تغییر داد و آن ها را باریک یا پهن کرد. قلمی که برای میکروبلیدینگ و فیبروز استفاده می شود بسیار ظریف است و موها تار به تار روی ابرو کشیده می شوند. بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز، هیچ کس متوجه تاتو ابروی شما نمی شود زیرا بسیار طبیعی به نظر می رسد.

انواع روش میکروبلدینگ

برای آشنا شدن با تفاوت میکروبلدینگ با تاتو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

اقدامات احتیاطی برای روش میکروبلیدینگ مانند سایر روش های تاتو است. شایع ترین عوارض گزارش شده با این تکنیک، جابجایی رنگدانه، جابجایی رنگدانه، تغییر رنگ و در موارد نادر، رنگدانه بیش از حد است. عوارض جدی در این روش نادر است. میکروبلیدینگ مانند تمام روش های تاتو خطر ابتلا به برخی بیماری ها از جمله HIV و هپاتیت C را به همراه دارد. علاوه بر این، واکنش های آلرژیک کوتاه مدت یا طولانی مدت به رنگدانه ها در این روش دیده می شود.

به همین دلیل استفاده از متخصصانی که دارای مجوزها و استانداردهای لازم هستند بسیار مهم است. تعیین محل ابرو یک فرآیند چند مرحله ای است که بر اساس فرم صورت و محل قرارگیری چشم ها انجام می شود. نقطه شروع ابرو، قوس و نقطه انتهایی آن با توجه به فرم چشم محاسبه می شود. بر همین اساس، کارشناس میکروبلیدینگ برای تعیین محدوده کار، فرم ابروی تکمیل شده را روی صورت مشتری ترسیم می کند. به این ترتیب مشتری می تواند نتیجه نهایی کار میکروبلیدینگ را ببیند. سپس با ایجاد نوارهایی با دستگاه تیغه، رنگدانه ها به لایه های پوست تزریق می شود.

تفاوت هزینه میکروبلدینگ با فیبروز ابرو :

با توجه به تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ لازم به ذکر است که هزینه این دو سرویس می باشد. هزینه میکروبلیدینگ ابرو به طور کلی کمتر از فیبروز است. این هزینه بسته به نوع مواد، شکل ابرو و سطح مهارت متخصص می تواند متفاوت باشد.

درد میکروبلدینگ بیشتر است یا فیبروز ؟

تفاوت دیگر این دو روش میزان درد آن هاست. اگرچه در هر دو بخش از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود، اما میزان درد در میکروبلیدینگ بیشتر از روش فیبروز است. کسانی که از روش فیبروز استفاده کردند گزارش می دهند که درد بسیار کم و قابل تحملی را تجربه می کنند.

هاشور ابرو به روش فیبروز :

هاشور ابرو به روش فیبروز شکل ابرو را تغییر می دهد و در تغییر چهره فرد تاثیر بسزایی دارد و اگر ابرو حالت طبیعی نداشته باشد صورت از حالت طبیعی خود خارج می شود. با مراجعه به مرکز میکروپیگمنتیشن می توانید بهترین نوع سایه زدن ابرو را به روش فیبروز انجام دهید. بالا یا پایین رفتن بیش از حد باعث می شود که صورت از حالت طبیعی خود خارج شود. ابروها باید از فرم کلی صورت و فاصله بین چشم ها پیروی کنند. فیبروز ابرو به صورت دستی و روی لایه سطحی پوست انجام می‌شود تا طبیعی‌تر به نظر برسد، به همین دلیل ماندگاری کوتاه‌تری دارد و تا یک سال دوام نخواهد داشت و در عرض شش ماه از بین می‌رود. هزینه روش فیبروز ابرو نسبت به میکروپیگمنتیشن بیشتر است. اما هر چه وضعیت پوست مشتری مطلوب تر باشد، ماندگاری آن بیشتر است.

میکروبلدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

انواع مدل های هاشور ابرو در تکنیک فیبروز :

در روش فیبروز ، مدلهای مختلف هاشور وجود داد که می توان مدلی را انتخاب کرد که با فرم صورت و ابروها مطابقت دارد.

مدل هاشور spine-3

در این مدل هاشور ابرو که به تیغ ماهی هم معروف است، نقطه کانونی هاشور روی انتهای ابرو ها قرار داشته و تمام قسمت های هاشور در جهت انتهایی ابرو ها زده می شوند.

هاشور spine-5

این مدل هاشور معروف به هاشور ابروی آسیایی نیز می باشد و در آن نقطه کانونی هاشور در قسمت پایینی ابروها و در جایی بین ابتدا و قوس ابروها قرار می گیرد.

هاشور spine-6

در هاشور spine-6 یا هاشور ابروی کلاسیک، نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی ابروها قرار گرفته و همه هاشورها در جهت این نقطه قرار داده می شوند.

هاشور upper spine

در این مدل فیبروز نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابروها قرار دارد و تمام هاشور در جهت بالای ابروها زده می شوند.

عوامل موثر در ماندگاری هاشور به روش فیبروز :

رعایت نکات زیر باعث افزایش ماندگاری هاشور ابرو تا 3 سال می شود.

نوع پوست

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری هاشور ابرو، نوع پوست است. پوست هر چقدر چرب تر باشد ماندگاری هاشور را کمتر می کند. بهتر است قبل از انجام میکرو فیبروز، اسکراپت صورت برای افزایش ماندگاری هاشور انجام داد.

تغییر هورمون های بدن

دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی از دورانهای است که هورمونهای بدن تغییر می کند و این تغییرات تاثیر زیادی بر ماندگاری هاشور ابرو می گذارد. بنابراین انجام فیبروز را بهتر است به زمانی بعد از این دوران موکول کنید.

عمق هاشور ابرو

افزایش عمق هاشور توسط تاتوکار ماندگاری آن را بیشتر می کند هرچه هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ کم عمق باشد، ماندگاری کاهش خواهد یافت.

بعد از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

  • بیست و چهار ساعت پس از انجام فیبروز، از شستن از ابروها خودداری نمایید.
  • همیشه قبل از دست زدن به پوست صورت خود، دستان خود را بشویید و تمیز کنید.
  • به مدت یک هفته پس از فیبروز از انجام فعالیت های شدید که باعث تعریق یا تماس مستقیم با آب می‌شود خودداری کنید.
  • از اشعه ماوراء بنفش و آفتاب تا زمان بهبودی کامل پوست خودداری کنید.
  • برای رفع قرمزی پوست خود از سرم های مراقبتی بعد از فیبروز بهره بگیرید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، روزانه از آن استفاده کنید.
  • بعد از فیبروز کردن ابرو، برای شستن صورت خود، از لایه بردارها و مواد قوی استفاده نکنید.
  • از کرم های ضد باکتری و مرطوب کننده های سبک در ناحیه درمان استفاده کنید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.