نتایج میکروبلدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟❤️【سال1403】✅

شاید برای شما سوال باشد که نتایج میکروبلدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داشتن ابروهای زیبا و خوش فرم آرزوی هر خانمی است. زیرا ابرو در زیبایی چهره افراد تاثیر زیادی دارد و تغییر فرم تنوع خاصی به ظاهر افراد می دهد. با میکروبلیدینگ ظاهر ابروهای شما بهتر می شود. با این روش خراش هایی روی پوست ایجاد می شود و نقش ها به راحتی قابل مشاهده هستند. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

یکی از روش های رایج آرایش نیمه دائمی ابرو، میکروبلیدینگ نام دارد. با آموزش میکروبلیدینگ به ابروهای خود فرم دهید و ابروهای خود را پرتر کنید. بسیاری از زنان از مداد یا ژل ابرو برای پر کردن ابروهای خود استفاده می کنند. این روش ماندگاری بسیار خوب و طولانی دارد. در قسمت های خالی ابرو فرم آن را اصلاح می کنند و بدین ترتیب ابروها کاملا پر می شوند.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

مراحل انجام میکروبلدینگ ابرو

انجام میکروبلدینگ ابرو مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

مشاوره  :

قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما باید توسط متخصص با بررسی آناتومی صورت فرد معاینه شود. فرم ابروهای شما باید مطابق با انتظارات شما طراحی شود.

تزریق بی حسی :

پس از بررسی آناتومی صورت و شناسایی محل مناسب، از سوزن ها برای سوراخ کردن پوست و ایجاد خراش استفاده می شود. با تزریق درد کمی احساس خواهید کرد، اما به راحتی بی حس می شود و در حین انجام عمل دردی احساس نمی کنید.

ترسیم شکل و نقش ابرو :

پس از بی حس شدن پوست صورت، نوبت به کشیدن فرم نهایی ابروها با استفاده از ابزارهای مخصوص و در نهایت جلب رضایت شما می رسد. با استفاده از علم متخصصان میکروبلیدینگ، فرد را به دیدن فرم اصلی سوق می دهد.

اضافه کردن رنگ :

بعد از انجام تمامی مراحل فوق، سوراخ های بسیار کوچکی توسط دستگاه مخصوصی متشکل از 10-12 سوزن بسیار کوچک ایجاد می شود. تا رنگدانه ها به آن تزریق شود. عمق سوراخ ها و خراش ها زیاد نیست و رنگدانه ها روی سطح پوست تزریق می شوند. پس از اتمام عملیات میکروبلیدینگ، رنگ های اضافی روی ابروها حذف شده و کار انجام می شود. کل عمل فوق 2 ساعت طول می کشد و بعد از آن باید 4-6 هفته بعد برگردید تا ترمیم مجدد انجام شود.

چگونه می توان زمان ترمیم را کمتر کرد ؟

زمان ریکاوری میکروبلیدینگ ابرو می تواند بسیار خسته کننده و کسل کننده باشد، به خصوص در ابتدا که ابروها خیلی تیره، سپس پوسته پوسته و خیلی روشن هستند. اما آن ها باید بعد از دو هفته عالی به نظر برسند. زمان ریکاوری میکروبلیدینگ ابرو برای همه یکسان نیست و تنها در صورتی می توانید آن را تسریع کنید که نکات مراقبت پس از آن را رعایت کنید، یعنی در صورت توصیه هنرمندان، ابروهای خود را تمیز و مرطوب نگه دارید.

اگر بعد از مرحله لایه برداری ناهموار شوند، امکان دارد وسوسه شوید که زودتر از حد انتظار درخواست تعمیر کنید. شما باید منتظر بمانید تا روند بهبودی کامل شود. بنابراین، اگر هنرمندان میکروبلیدینگ شما 6 تا 8 هفته پس از درمان اولیه، تاچ شما را رزرو کنند، نباید قبل از آن، ابروهای خود را ترمیم کنید.

مراحل انجام میکروبلدینگ ابرو 

تفاوت میکروبلدینگ با تاتو :

در دوره های آموزشی میکروبلیدینگ به هنرجویان آموزش داده می شود که میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است اما به صورت دستی انجام می شود. در این روش به جای استفاده از ابزار سنتی از ابزار دستی استفاده می شود. این ابزار استریل بوده و از نظر بهداشتی کیفیت خوبی دارند. در میکروبلیدینگ، مانند یک تاتو سنتی، رنگدانه های خالص به قسمت میانی پوست نفوذ کرده و در آنجا باقی می مانند. در نهایت، میکروبلیدینگ بخشی از خالکوبی های زیبایی است که به طور دائم روی ابروها یا سایر قسمت های صورت اعمال می شود.

چه افرادی برای انجام میکروبلدینگ مناسب نیستند ؟

برای کسانی که بیماری قلبی دارند و داروهای مرتبط با بیماری قلبی مصرف می کنند بهتر است از میکروبلیدینگ پرهیز شود. افرادی که مشکلات پوستی دارند و نیاز به مراقبت ویژه از پوست دارند، بهتر است میکروبلیدینگ انجام ندهند. افرادی که بوتاکس کردند باید قبل از انجام هر کاری با پزشک خود مشورت کنند و حداقل دو ماه بعد از بوتاکس برای میکروبلیدینگ صبر کنند. افرادی که به لیدوکائین یا اپی نفرین حساسیت دارند نمی توانند میکروبلیدینگ انجام دهند.

کسانی که شرایط جدی و شدید دارند ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنند و مجوز لازم برای این کار را دریافت کنند. خانم های باردار و مادران شیرده بهتر است قبل از انجام فرآیند میکروبلیدینگ با پزشک خود مشورت کرده و با نظر پزشک تصمیم گیری کنند. افرادی که دارای گوشت اضافی یا خال مادرزادی هستند نباید میکروبلیدینگ انجام دهند زیرا امکان دارد به نتیجه مطلوب نرسند. افرادی که اخیرا پیوند عضو داشتند نباید میکروبلیدینگ داشته باشند. برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نحوه شستن ابرو بعد از میکروبلدینگ

بعد از انجام میکروبلیدینگ تا 3 روز نباید آب به ابروها زده شود، اما در صورت ناچار باید از آب همراه با مواد شوینده مانند شامپو بچه و صابون برای شستشو استفاده کند. ترفند دیگری که در ماندگاری ابرو تاثیر بسزایی دارد کشیدن یک شی روی ابرو است که باعث می شود مواد روی ابرو بیفتد. بنابراین در حین خشک کردن، حوله را باید به آرامی قرار داد و نباید روی ابرو کشیده شود. پس از شستن صورت با گوش پاک کن، مقداری ویتامین A را روی ابروهای خود بمالید.

برای استحمام باید از آب سرد استفاده کرد و پس از اتمام استحمام صورت را با آب سرد شست و شو داد که عمر ابروها را طولانی می کند. زمان دوش گرفتن را کم کنید تا آسیب های احتمالی به حداقل برسد و بقیه نکات ذکر شده در شستشوی صورت در مورد توالت رفتن صدق می کند و باید از پماد چشم استفاده شود. مراقبت از شستشوی ابروها بعد از میکروبلیدینگ برای حفظ زیبایی ابرو ضروری است.

روش ترمیم بعد از میکروبلدینگ چگونه است ؟

ممکن است از شما در مورد روند ترمیم ابرو پس از میکروبلیدینگ و آنچه انتظار دارید سوال شده باشد. بلافاصله پس از میکروبلیدینگ، ابروهای شما بسیار تیره تر، قابل مشاهده تر و تیزتر به نظر می رسند که می تواند در نگاه اول شما را بسیار ناراضی نشان دهد. این مرحله حدود یک هفته طول می کشد تا اولین مراحل ترمیم ابرو انجام شود. بعد از این مدت، ناحیه میکروبلیدینگ شبیه پوست آفتاب سوخته شده و مقداری قرمزی و ناراحتی ایجاد می شود که کاملا طبیعی است. در دوره اولیه ریکاوری میکروبلیدینگ، امکان لیفت و پوسته ریزی در اطراف ابرو وجود دارد.

اگر این اتفاق افتاد، هرگز به زخم های در حال بهتر شدن و پوسته های شل دست نزنید. بگذارید ناحیه آسیب دیده به طور طبیعی بهبود یابد. اگر زخم های بهبود یافته را برش دهید، رنگدانه از زیر پوست خارج می شود. روند ترمیم کامل ابرو 4-6 هفته طول می کشد. پس از این مدت رنگ اصلی و واقعی میکروبلیدینگ مشخص می شود. در این دوره رنگ ابروها ملایم تر و روشن تر می شود. صبور باشید حتی اگر فکر می کنید رنگ زیادی در حال از بین رفتن است.

نحوه شستن ابرو بعد از میکروبلدینگ

نکات مهم قبل از میکروبلدینگ :

میکروبلیدینگ یک روش آرایش نیمه دائمی ابرو است. این به این معنی است که حداقل 12 ماه روی پوست شما باقی می ماند. این روش می تواند دردناک باشد. در میکروبلیدینگ از تیغه های کوچک برای ایجاد خراش های ریز مشابه موهای ابرو استفاده می شود. اگرچه اکثر آرایشگران قبل از عمل از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند، اما می تواند دردناک باشد، به خصوص برای کسانی که تحمل درد پایینی دارند. این فرآیند حدود یک ساعت یا بیشتر طول می کشد. بنابراین، قبل از درخواست برای این کار، حتما تحمل درد و سوختگی خود را در نظر بگیرید.

میکروبلیدینگ مانند تاتو است، اما دائمی نیست. میکروبلیدینگ نوعی خالکوبی ابرو است، اما جوهر استفاده شده دوام زیادی ندارد. در این روش پوست خراشیده می شود و رنگ در زیر لایه بالایی پوست قرار می گیرد. بدون جلسات منظم ترمیمی، نتایج میکروبلیدینگ تا یک سال یا 18 ماه باقی می ماند و سپس محو می شود.

ابتدا باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. قبل از شروع هر کاری باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. در این جلسه باید نکات زیر را مطرح کنید، سوالات خود را مطرح کنید و به نتیجه برسید. اگر فردی که انتخاب کردید مجوزها و مدارک لازم را داشته باشد. اگر فرد مورد نظر نمونه کار دارد حتما نمونه ها را مشاهده کرده و با ابروی ایده آل خود مقایسه کنید. از فرد مورد نظر بپرسید که آیا میکروبلیدینگ بر اساس نوع و شرایط پوست شما مناسب است یا خیر. باید بررسی کنید که آیا به مواد بیهوش کننده یا رنگ های استفاده شده حساس هستید یا خیر. با حضور در این جلسات مشاوره از بروز مشکلات جدی در آینده جلوگیری کرده و به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت.

میکروبلیدینگ برای انواع خاصی از پوست بهتر عمل می کند. نوع پوست شما ممکن است بر ظاهر نهایی اثر هنری تأثیر بگذارد. معمولا پوست های چرب رنگدانه و جوهر را نمی پذیرند. همچنین، اگر کم خونی دارید، معمولا از هر چهار نفر یک نفر به این عارضه مبتلا می شود، این باعث می شود میکروبلیدینگ آنطور که باید دوام نیاورد. قبل از صرف زمان و هزینه برای این کار، حتما نوع پوست خود را بررسی کنید.

با میکروبلیدینگ به نتایج دلخواه نمی رسید. بعد از میکروبلیدینگ، ابروی شما وارد مرحله التیام زخم ها می شود. در یکی دو هفته اول، ابروهای شما بسیار تیره خواهند شد. با گذشت زمان روشن می شوند و رنگ نهایی آن ها نمایان می شود. انتظار نداشته باشید ابرویی را که می خواهید درست از سالن داشته باشید. یک ابروی بی نقص و بی عیب بلافاصله پس از میکروبلیدینگ امکان پذیر نیست. برخی از افراد دچار قرمزی، تورم و سوزش می شوند و این علائم تا چند روز ادامه دارد. برخی از کارشناسان و آرایشگران توصیه می کنند که جلسه دوم را چند هفته بعد تکرار کنید. برای اینکه مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش رفته است و رنگ و ظاهری که می خواهید داشته باشید. بعد از این مدت به ابروهای مورد نظرتان می رسید اما ابتدا باید صبور باشید.

دقت داشته باشید که این کار زمان می برد. اولین جلسه شما می تواند تا چند ساعت طول بکشد. اولین ساعات به مشاوره و طراحی ابرو اختصاص دارد. خود این فرآیند می تواند تا دو ساعت طول بکشد. زمان به تعداد خطوطی که قرار است روی ابروی شما ایجاد شود بستگی دارد. البته زمان لازم برای انجام میکروبلیدینگ به متخصص مربوطه و سطح مهارت او بستگی دارد. بنابراین اگر عجله دارید، این روش اصلا برای شما مناسب نیست. اگر قرار است برای یک موقعیت خاص آرایش ابرو خود را انجام دهید، زمان ترمیم ابرو را در نظر بگیرید. علاوه بر هزینه روش میکروبلیدینگ، باید ساعت ها برای هر تعمیر وقت بگذارید و مراقبت های بعدی را در نظر بگیرید.

نتایج میکروبلدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟

نتیجه اصلی میکروبلیدینگ پس از جلسه دوم به خوبی ترمیم خود را نشان می دهد و به ثبات می رسد. بعد از جلسه اول می توانید پری ابروها را مشاهده کنید. اما آثار خراش وجود دارد و پوست همچنان ملتهب و قرمز است و نمی توان آن را نتیجه واقعی در نظر گرفت. بعد از 4-6 هفته هیچ جای زخم و خراش روی ابروهای خود مشاهده نمی کنید و تا سه سال باقی می ماند. بهتر است هر 12-15 هفته یکبار آن ها را تعمیر کنید.

نتایج میکروبلدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.