تفاوت شیدینگ لب و رژ لب【سال1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت شیدینگ لب و رژ لب آشنا کنیم. از گذشته تا به امروز لوازم آرایشی محبوبیت زیادی در بین خانم ها داشته و دارد و اغلب برای یافتن محصولی که مناسب پوست و سلیقه شما است به بهترین برندها مراجعه می کنید و می توانید به طور موقت داشته باشید. بر روی پوست و از آنجایی که پوست دارای منافذ باز و منافذی است که حتی با چشم عادی قابل رویت نیست. این مواد به داخل پوست نفوذ می‌کنند و احساس می‌کنید رنگ پریده شده است، اگر پوست شما این مواد را جذب کند و در نهایت منجر به رسوب مواد سنگینی مانند سرب می‌شود. اما امروزه با وجود روش های جدید مشا می توانید لب های زیبا داشته باشید که یکی از این روش ها شیدینگ لب است. در ادامه برای آشنا شدن با تفاوت شیدینگ لب و رژ لب با ما همراه باشید.

شیدینگ لب چیست ؟

شیدینگ لب یا رژ لب در واقع یک روش جدید آرایش دائمی است که برای پرکردن لب های شما می باشد. شیدینگ به صورت سایه پودری بر روی لب ها کاشته می شود که بسیار زیباتر و براق تر از تاتوی معمولی رژ لب می باشد. این روش یک گزینه عالی برای افرادی که به دنبال روش های بسیار ظریف و طبیعی هستند و می تواند لب های شما را با هزینه کمتر برجسته کند.

شیدینگ لب چیست ؟

چگونگی شیدینگ لب

شدینگ لب ها با دستگاه میکروپیگمنتیشن الکتریکی و سوزن برقی 3 سر و تکنیک پرتابی انجام می شود. در واقع رنگ کاشته شده در سایه، سایه پودری است که روی لب ها کاشته می شود. تکنیک این روش بسیار مهم است زیرا اگر به طور معمول مانند یک تاتو رژ لب انجام شود.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری شیدینگ لب تا حد زیادی به تکنیک مورد استفاده، عمق رنگ کاشته شده و میزان فشار رنگدانه از دست بستگی دارد، اما نکته بسیار مهم تفاوت پوست لب با آن ابرو است. لب دارای بافت عضلانی است که باعث کاهش رنگ و کاهش ماندگاری کار می شود و ربطی به کاشت نامناسب ندارد. اما اگر تمام نکات به خوبی در نظر گرفته شود این روش می تواند تا 12 ماه یا حتی بیشتر دوام بیاورد زمان ترمیم بسیار مهم است و باید 6 ماه پس از کاشت انجام شود.

تاثیر رنگ پوست در شیدینگ لب :

طیف رنگ پوست متفاوت است و معمولا رژ لب می تواند روی یک لب تیره و روی لب دیگر روشن به نظر برسد. قطعا روی شیدینگ لب تاثیر مستقیم دارد. حتما رنگ پوست و رنگ لب خود را بررسی کنید تا بهترین رنگ و مکمل را انتخاب کنید. در ادامه با تاثیر رنگ پوست در شیدینگ لب آشنا می شوید :

پوست های گندمی :

پوست گندم دارای رنگدانه های پنجاه و پنجاه تن گرم و سرد یا قرمز، آبی یا سبز است. برای شیدینگ لب در این نوع پوست هر سایه ای را می توانید انتخاب کنید اما رنگ های سوسیس و هلویی پر رنگ بهترین گزینه خواهد بود به همین ترتیب رنگ های بنفش می توانند لب ها را تیره کنند.

پوست های روشن :

پوست های روشن دارای تن رنگی گرم و قرمزی در رنگدانه های خود هستند و رنگدانه غالب بدن قرمز است. برای شیدینگ لب می توان از رنگ های قرمز، سرخابی، صورتی و هلویی استفاده کرد.

پوست های تیره :

رنگ پوست های تیره دارای رنگدانه های سرد و آبی هستند و دارای رنگدانه آبی غالب بدن هستند. در این نوع تناژ باید دقت کرد که از رنگ های بنفش یا قهوه ای زیاد استفاده نشود زیرا باعث کبودی بیشتر روی لب ها می شود. برای شیدینگ می توان از رنگ های قرمز آجری، نارنجی روشن، صورتی تند و قهوه ای استفاده کرد.

چگونگی شیدینگ لب 

شیدینگ لب چه مزایایی دارد ؟

این روش مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای شیدینگ لب آشنا می شوید :

  • قرینه کردن لب ها
  • پر رنگ کردن لب ها و رفع بی رنگی لب ها
  • اصلاح فرم لب اگر دچار فرورفتگی و زخم خاصی باشد.
  • رفع کبودی و لب هایی که تیره و قهوه ای هستند.
  • برجسته کردن لب ها با تکنیک آمبره لب

مراقبت های بعد از شیدینگ لب :

لب ها را با بالم لب، وازلین یا مرطوب کننده ها تا 3 روز چرب نگه دارید. به هیچ عنوان لایه برداری نکنید زیرا باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید تا چند روز از لوازم آرایشی استفاده نکنید تا نیازی به استفاده از میسلار واتر یا ژل های شستشو نداشته باشید. از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. برای چند روز پوست خود را لایه برداری نکنید.

معایب شیدینگ لب :

شیدینگ لب مانند روش های دیگر معایبی دارد که طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود. معایب شیدینگ لب عبارت است از :

  • ریزش زود هنگام رنگ
  • شیدینگ لب اگر غیر اصولی و توسط پیگمنتر های نابلد انجام شود قطعا عوارضی خواهد داشت.
  • پارگی لب
  • کبودی و ورم لب بر اثر فشار زیاد دست
  • حساسیت و التهاب و زخم

انجام شیدینگ لب برای چه افرادی مناسب است ؟

افرادی که لب های نازک و ظریفی دارند می توانند از شیدینگ لب برای برجسته کردن لب ها و بزرگتر نشان دادن آن ها استفاده کنند. شیدینگ برای افرادی که لب های بی رنگ دارند گزینه خوبی است. زیرا این روش باعث افزایش رنگ طبیعی لب ها می شود. افرادی که لب‌هایشان ناهموار است و مشکلاتی مانند لک یا جای زخم دارند، می‌توانند از شیدینگ برای اصلاح و پوشاندن آن‌ها استفاده کنند. افرادی که زمان کافی برای مراقبت از لب و آرایش خود را ندارند.

تفاوت شیدینگ لب و رژ لب

شیدینگ لب با رژ لب متفاوت است. در شیدینگ لب از رنگ های خاصی برای افزایش رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود. اما در تزریق رژ لب معمولا با استفاده از رنگدانه های مخصوص رنگ لب به طور کامل تغییر می کند. تفاوت دیگر این دو روش در نوع دستگاه مورد استفاده است. همچنین، ماندگاری شیدینگ کمتر از تاتو رژ لب است.

آیا هنگام انجام شیدینگ لب امکان خونریزی وجود دارد ؟

اگر به یک فرد واجد شرایط مراجعه کنید و از روش های استاندارد برای شیدینگ دائمی لب یا رژ لب استفاده کنید، خونریزی نخواهید داشت. فقط خراش های کوچکی روی لب شما ایجاد می شود و این خراش ها خونریزی ندارند.

مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب :

شیدینگ لب یک روش آرایشی نیمه دائمی یا موقت است که پس از مدتی محو می شود. به عبارت دیگر پس از مدتی شکل و رنگ لب ها می تواند به حالت طبیعی خود بازگردد. ماندگاری سایه لب حدود 10-6 ماه است. برای افزایش ماندگاری این روش می توانید هر ماه سایه لب را رفع کنید. در برخی موارد، ماندگاری رژ لب شما ممکن است کمتر از 6 ماه باشد. عوامل مختلفی در کاهش ماندگاری این روش نقش دارند که از جمله آن ها می توان به لایه برداری مداوم لب ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خشک شدن بیش از حد لب ها و … اشاره کرد. برای آشنا شدن با ماندگاری شیدینگ لب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تفاوت شیدینگ لب و رژ لب

میکروشیدینگ لب چیست ؟

میکروشیدینگ لب روشی برای هماهنگی و رنگ آمیزی لب ها است که یک روش ترکیبی محسوب می شود. در این تکنیک از دو تخصص شيدينگ و میکروپیگمنتیشن استفاده می شود و با استفاده از دستگاه سایه ای به رنگ دلخواه روی پوست لب زده می شود که هم فرم و هم رنگ لب را تغییر می دهد. این روش که با توجه به رنگ پوست شما به خوبی انتخاب شده است، زیبایی لب های شما را دو چندان می کند. تغییرات پس از میکروشیدینگ بسیار طبیعی است. این روش در دسته آرایش های نیمه دائمی قرار می گیرد، اما ماندگاری آن بسته به رنگ پوست زیبایی، رنگ سایه انتخابی، میزان چربی پوست و مواد استفاده شده متفاوت است.

ترمیم شیدینگ لب :

ترمیم شیدینگ یکی از مهمترین مراحل در شیدینگ لب است. برای افزایش ماندگاری شیدینگ عوامل مهمی از جمله مهارت استاد و رعایت نکات مراقبتی وجود دارد. اما یک عامل بسیار مهم دیگر وجود دارد و آن ترمیم شیدینگ است. تعمیر سایه برای تثبیت رنگ ضروری است. مرحله ترمیمی در تمام تکنیک های زیبایی دائمی از جمله فیبروز و شیدینگ لب یا سایر تکنیک ها ضروری است. زیرا مرحله ترمیم به تثبیت رنگ و جبران از دست دادن رنگ در طول دوره بهبودی کمک می کند. هزینه شیدینگ با هزینه ترمیم شیدینگ متفاوت است. زیرا ترمیم شیدینگ به زمان کوتاه تری نیاز دارد و بر هزینه آن تأثیر می گذارد. هر مرکز تخصصی فاکتورهای خاصی برای تعیین هزینه دارد.

بعد از شیدینگ لب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

رعایت مراقبت بعد از شیدینگ به لب ها به طولانی شدن مدت رنگ و تثبیت آن کمک می کند. شیدینگ یکی از تکنیک های آرایشی دائمی و نیمه دائمی است. اما این روش برای افزایش ماندگاری نیاز به رعایت نکاتی دارد. اگر می خواهید رژ لب حتی بعد از یک ماه رنگ زیبایی داشته باشد، باید دستورالعمل های مراقبت را رعایت کنید. مهمترین نکته مراقبتی که در دوران نقاهت باید به آن توجه کنید، دستکاری و کندن پوسته ها از روی لب است. اجازه دهید روند ترمیم لب به طور طبیعی انجام شود و از دستکاری پوسته های لب خودداری کنید.

هزینه آموزش شیدینگ لب

هزینه آموزش شيدينگ لب به عوامل زیادی بستگی دارد. با توجه به افزایش هزینه های آموزش خدمات زیبایی، افراد و موسسات زیادی شروع به آموزش کردند، اما قیمت بسیار بالا دلیلی بر کاربردی بودن آموزش نیست و قبل از ثبت نام، باید سطح تجربه و تجربه را بررسی کنید. تخصص مربیان قیمت آموزش شيدينگ بستگی به شهر محل برگزاری دوره دارد و تعداد زیاد متقاضی در هزینه ها تاثیرگذار است.

آموزش شیدینگ لب چگونه است ؟

آموزش شيدينگ لب با جدیدترین متدهای روز به شما کمک می کند تا در این زمینه شغلی را شروع کنید و فواید زیادی را به همراه داشته باشید. قبل از شروع کلاس های حضوری فیلم شيدينگ در اختیار هنرجویان قرار می گیرد. این مزیت به دلیل آشنایی اولیه دانش آموز است. قبل از شرکت در کلاس های حضوری با این تکنیک آشنا می شوید تا روند کلاس های حضوری مفیدتر باشد. هزینه دوره شيدينگ بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود.

شیدینگ لب به روش فیکانتور :

یکی از روش های شیدینگ لب فیکانتور لب است که علاوه بر لب برای ابرو و خط چشم استفاده می شود. روش Ficantor توسط آکادمی Fay توسعه یافته و با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می شود. برای انجام فیکانتور لب مانند سایر عمل های زیبایی ابتدا نظر و علاقه مشتری در نظر گرفته می شود. این روش باید زیر نظر و مشورت متخصصان زیبایی انجام شود. اگر فیکانتور لب به درستی انجام شود، نتیجه رضایت بخشی حاصل می شود. در روش فیکانتور با استفاده از نسبت طلایی سعی می شود ظاهری طبیعی و متناسب با ویژگی های صورت به لب ها بدهد. در این روش از اپلیکیشنی برای به هم رساندن لب ها استفاده می شود. افرادی که قصد انجام شیدینگ لب به روش فیکانتور را دارند باید فارغ التحصیل آکادمی فی باشند. اسامی افرادی که این مدرک را دریافت می کنند در سایت اصلی آکادمی فی ثبت شده است.

هزینه آموزش شیدینگ لب 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز شیدینگ لب در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.