تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • شیدینگ لب
  • -
  • تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب❤️【سال1403】⭐
تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب آشنا کنیم. یکی از محبوب ترین و جدیدترین روش ها برای رفع عیوب لب، روش شیدینگ لب است. در این روش از رنگ های شیمیایی و وسیله مخصوصی که به برس متصل است استفاده می کنند. بعضی از افراد وقت کافی برای آرابش ندارند و علاقه دارند که همیشه زیبا و آراسته به نظر بیایند که این روش می تواند در این زمینه با آن ها کمک کننده باشد. در ادامه برای آشنا شدن با تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

شیدینگ لب چیست ؟

شیدینگ لب یکی از روش های آرایشی است که رنگ لب را تغییر می دهد. این روش نوعی تاتو است که رنگ لب ها را برای مدت طولانی تغییر می دهد. اگرچه تاتو لب در دسته آرایش دائمی قرار می گیرد، اما شیدینگ لب مانند میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو روشی دائمی نیست و پس از مدتی لب های شما به حالت قبلی خود باز می گردند.

شیدینگ لب چیست ؟

کاندیدای مناسب شیدینگ لب

این روش برای افرادی که می خواهند فرم لب های خود را به طور طبیعی اصلاح کنند توصیه می شود. تغییرات بسیار نامحسوس بوده و با ایجاد سایه در نواحی که دارای ایراد بوده و نیاز به اصلاح دارند، فرم مورد نظر بر روی لب ها ایجاد می شود. رنگ های استفاده شده در این فرآیند طبیعی و استاندارد هستند. این روش برای کسانی که می خواهند آرایش طبیعی نیمه دائمی داشته باشند بهترین انتخاب است. رنگدانه ها توسط سوزن متصل به قلم به بافت های لب منتقل می شوند.

شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟

انجام شیدینگ لب مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

انتخاب رنگ :

اولین نکته این است که مشتری رنگ مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کند. بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. زیرا تطبیق رنگ انتخابی با پوست بسیار مهم است. در این، دیگر نمی توان آن را پاک کرد.

قرینه سازی :

برای این منظور از ابزارهای مختلف خط کش استفاده می شود. زیرا برخی از لب ها شبیه به هم نیستند و بعد از آرایش بیشتر نمایان می شوند.

بی حسی :

در شیدینگ لب از دستگاه سوزنی استفاده می شود. برای کاهش درد از داروهای بی حس کننده، ژل های بی حس کننده، کرم های بی حس کننده، داروهای تزریقی استفاده می شود.  20 تا 40 دقیقه طول می کشد تا اثر آن ها را ببینید.

کاندیدای مناسب شیدینگ لب

آماده سازی دستگاه :

و در مرحله آخر دستگاه تاتو باید آماده شروع به کار باشد. هدف از تهیه دستگاه ریختن رنگ در محفظه، انتخاب نوع سوزن و اندازه آن برای شیدینگ لب ها می باشد.

ماندگاری شیدینگ لب چقدر است ؟

این روش که نوعی آرایش نیمه دائمی یا موقت است، به دلیل شرایط مختلف پس از مدتی اثر آن به تدریج کاهش می یابد و در نهایت به طور کامل از بین می رود. در نتیجه شکل و رنگ لب ها به حالت طبیعی خود باز می گردد. شیدینگ بین 6 تا 10 ماه طول می کشد. اگر می خواهید دوام آن را افزایش دهید؛ می توانید هر ماه آن را تمدید کنید. در صورت عدم استفاده از رنگ با کیفیت بالا مدت  آن کمتر از 6 ماه خواهد بود. البته میزان حرفه ای بودن متخصص در این زمینه تاثیر زیادی دارد. عناصر خاصی در اطراف ما تاثیر مستقیمی بر مدت زمان سایه زدن دارند. قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، خشکی بیش از حد لب ها از جمله این عناصر هستند.

کاندیدای مناسب شیدینگ لب 

عوارض شیدینگ لب

با وجود محبوبیت تاتو لب، هنوز خطرات و عوارض جانبی وجود دارد که باید در نظر گرفت. این امر به ویژه در مورد لب هایی که همیشه حساس بودند صادق است. در صورت انتخاب شیدینگ لب، خطرات احتمالی را در نظر بگیرید و اگر برای شما خطرناک است از انجام این کار خودداری کنید. در ادامه با عوارض شیدینگ لب آشنا می شوید :

تورم :

سوزن های تاتو باعث ایجاد زخم های کوچک روی سطح پوست شما می شود. طبیعی است که پوست شما در پاسخ به چنین آسیبی متورم شود، اما این تورم باید ظرف چند روز از بین برود. به همین دلیل برای تسریع در کاهش تورم استفاده از کمپرس آب سرد کمک کننده خواهد بود.

پوسته ریزی شیدینگ :

بعد از ریزش، سطح لب ها حدود یک هفته پوسته پوسته می شود. فلس های روی لب های خود را دستکاری نکنید، زیرا ممکن است باعث زخم و حتی خونریزی شود. اگر لب هایتان تیره تر از آن چیزی است که فکر می کردید نگران نباشید. این یک پدیده طبیعی است که با اتمام زمان لایه برداری لب برطرف می شود.

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

عفونت :

پس از شیدینگ لب، فرد ممکن است به دلایل مختلفی دچار عفونت شود. به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید تاتو کار شما از تجهیزات و سوزن های استریل و یکبار مصرف استفاده می کند. همچنین باید دستورالعمل های مراقبت پس از تاتو را به طور کامل دنبال کنید.

واکنش های آلرژیک :

اگر سابقه آلرژی یا حساسیت پوستی دارید، با تاتو کار خود در مورد استفاده از جوهر حساسیت زا صحبت کنید. علائم یک واکنش آلرژیک می تواند شامل خارش، بثورات پوستی و کهیر باشد.

ایجاد زخم :

اگر اثرات باقیمانده پس از شیدینگ لب به درستی بهبود نیابد، ممکن است جای زخم ایجاد شود. واکنش های آلرژیک و عفونت های پس از تاتو می توانند خطر تشکیل بافت اسکار را بیشتر کنند.

نمونه کار میکروبلیدینگ سوپر نچرال دخترانه
آنافیلاکس :

اگرچه نسبتا نادر است، اما در برخی موارد گزارش شده است که تورم لب های شما پس از شیدینگ طبیعی است. اما اگر متوجه تورم در اطراف گردن و گونه های خود شدید و مشکلات تنفسی دارید، سریعا به اورژانس مراجعه کنید. زیرا در صورت عدم درمان، آنافیلاکسی می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

بیماری های انتقال دهنده از خون :

عدم استفاده از سوزن های استریل شده می تواند منجر به انتقال بیماری های منتقله از طریق خون مانند هپاتیت B، هپاتیت C و HIV شود.

پیج اینستاگرام پریسا خاوندگار

شیدینگ لب با رژ لب چه تفاوتی دارد ؟

شیدینگ لب و رژ لب هر دو به لب ها رنگ می بخشند اما اساس کار آن ها متفاوت است. رژ لب به طور موقت لب ها را رنگ می کند و ممکن است در طول روز کم رنگ شود و باید دوباره استفاده شود. گاهی اوقات این رنگ می تواند یک روز روی لب شما بماند. از طرفی شیدینگ لب برای مدت طولانی تری رنگ لب است و برای برخی از افرادی که لب های بی رنگ دارند یا همیشه دوست دارند آرایش لب داشته باشند انتخاب خوبی است. برای آشنا شدن با تفاوت شیدینگ لب و رژ لب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

عوارض شیدینگ لب

انتخاب رنگ شیدینگ لب

در شیدینگ لب می توان از رنگ های مختلفی استفاده کرد و برای اینکه از رنگ انتخابی پشیمان نشوید، کافی است قبل از انتخاب رنگ نهایی، رنگ های مختلف رژ لب را روی لب ها امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدام رنگ مناسب تر از بقیه است. رنگ خوب شما رنگی است که به بهترین وجه با رنگ پوست شما مطابقت دارد. شما می توانید چندین رنگ را انتخاب کنید. چرا که اکثر متخصصان در این زمینه از تکنیک های سایه لب استفاده می کنند تا ظاهری طبیعی به لب های او ببخشند. آن ها می توانند با سایه تیره تر به عنوان خط لب شروع کنند و آن را با حرکات دایره ای به سمت داخل ترکیب کنند تا ظاهری طبیعی و جذاب به لب ها ببخشند. پس از آن می توان از رنگ دوم برای پرکردن قسمت های داخلی لب استفاده کرد و لب ها را برجسته و طبیعی نشان داد.

نمونه کار میکروبلیدینگ سوپر نچرال دخترانه

نتیجه نهایی به رنگ پوست شما بستگی دارد. نه تنها نتیجه نهایی بسته به رنگ طبیعی پایه لب شما متفاوت است، بلکه به نحوه واکنش رنگ پوست شما به رنگدانه بستگی دارد. برخی از افرادی که پوست بسیار تیره ای دارند هنگام شیدینگ لب ها از وضعیتی به نام هایپرپیگمانتاسیون رنج می برند. در این شرایط، ممکن است لب‌هایشان در واقع تیره‌تر از آن چیزی باشد که انتخاب کردند. تعیین رنگ پوست بسیار آسان است و به شما در انتخاب رنگدانه لب مناسب کمک می کند. به رگ های مچ دست خود نگاه کنید. اگر آبی هستند، سایه‌های صورتی سردتر و اگر سبز هستند، سایه‌های زرد گرم‌تر به شما می‌آیند. اگر رگ های روی دست شما هم آبی و هم سبز هستند، خوش شانس هستید و می توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. در ادامه انتخاب رنگ شیدینگ لب را بررسی می کنیم :

پوست فوق العاده کم رنگ :

اگر پوست بسیار کم رنگی دارید، بهترین گزینه این است که رنگ های بسیار ملایم را انتخاب کنید و رنگ های تیره را انتخاب نکنید. به هلویی فکر کنید و از قهوه ای تیره یا شرابی خودداری کنید. زیرا تضاد زیادی با پوست روشن شما خواهند داشت.

پوست خیلی تیره و جنوب آسیا :

برای کسانی که پوست بسیار تیره دارند، انتخاب رنگ لب می تواند تصمیم سختی باشد. روی لب‌هایتان ته رنگ های آبی طبیعی دارید، که ممکن است باعث شود رنگی که انتخاب می‌کنید کاملا آن چیزی نباشد که انتظارش را داشتید. اگر می‌خواهید رژ لب شما ماندگاری داشته باشد و خیلی زود از بین نرود، بهتر است چند رنگ از رنگ طبیعی پوستتان فاصله بگیرید و رنگ‌هایی را که خیلی به رنگ پوستتان نزدیک هستند انتخاب نکنید.

پوست تیره :

رنگ پوست های خیلی تیره انتخاب های زیادی دارد. رنگ هایی با عنصر نارنجی را امتحان کنید و از رنگ های گچی یا تقریبا سفید دوری کنید.

پوست زیتونی :

اگر رنگ پوست شما زیتونی است، رنگ های گرم و طبیعی برای رنگ پوست شما مناسب است. شما می توانید به دنبال رنگ های قرمز باشید اما از رنگ های بنفش خودداری کنید. زیرا پوست شما را زرد می کند و ظاهر خوبی ندارد.

رنگ صورتی :

اگر بین رنگ پریده و زیتونی هستید اما ته رنگ صورتی دارید، رنگ هلویی را برای ظاهری طبیعی انتخاب کنید. برای ترکیبی متفاوت، قرمز آجری یا نارنجی را امتحان کنید، اما از رنگ های قرمز مبتنی بر آبی اجتناب کنید.

رنگ زرد :

افرادی که کاملا زیتونی نیستند اما پوست کم رنگی ندارند با رنگ های قرمز، رنگ پوست و برنز عالی به نظر می رسند. دقت کنید که اگر نمی خواهید خیلی زرد به نظر برسید، از انتخاب رنگ بنفش خودداری کنید.

پوست آسیایی روشن :

می توانید زیبایی خود را با رنگ های قرمز تند چند برابر کنید.

آیا شیدینگ لب درد دارد ؟

فردی که برای شما شیدینگ لب را انجام می دهد ابتدا یک محصول بی حس کننده را روی لب های شما قرار می دهد تا درد را به حداقل برساند. البته، هرچه تحمل درد فرد کمتر باشد، ممکن است ناراحتی بیشتری را تجربه کند. برخی از افراد حتی ممکن است درد زیادی احساس نکنند.

پیج اینستاگرام پریسا خاوندگار

تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب

کانتور لب یا شیدینگ لب با رژ لب متفاوت است. در شیدینگ لب از رنگ های خاصی برای افزایش رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود. اما در تزریق رژ لب معمولا با استفاده از رنگدانه های مخصوص رنگ لب به طور کامل تغییر می کند. تفاوت دیگر این دو روش در نوع دستگاه مورد استفاده است. ماندگاری شیدینگ لب کمتر از تاتو رژ لب است.

شیدینگ لب چه مزایایی دارد ؟

شیدینگ لب مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • برجسته و زیباتر کردن ظاهر لب
  • اصلاح یا تغییر رنگ و فرم لب
  • عدم نیاز به ترمیم مداوم رژ لب
  • عدم نیاز به استفاده از رژ لب
  • عدم باقی ماندن رد رژ لب

معایب شیدینگ لب :

تورم، کبودی، خونریزی جزئی، خارش، قرمزی و درد عوارض جانبی شایعی هستند که باید چند روز پس از شیدینگ لب برطرف شوند. اگر متوجه عوارض جانبی جدی تری مانند تورم بیش از حد، افزایش درد یا ترشح چرک از لب شدید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی، لازم است ابتدا اطمینان حاصل کنید که تکنسین شما تمام مجوزها و گواهی های لازم را دارد. شما باید تمام دستورالعمل های مراقبت از شیدینگ لب را به دقت دنبال کنید.

تفاوت شیدینگ لب و کانتور لب 

روش سایه لب چگونه است؟

روش شیدینگ لب ابتدا با مشاوره با پیگمنتر در مورد ظاهری که می خواهید به دست آورید آغاز می شود. اگر چند روز قبل از درمان مشاوره انجام دهید، آنها یک  تست کلی را انجام می دهند تا از هرگونه حساسیت  به پیگمنت ها یا محلول بی حس کننده استفاده شده در طول فرآیند کار جلوگیری کنند. قبل از شروع کار، آرتیست شما ناحیه تحت درمان را با  یک کرم بی‌حس کننده بی‌حس می‌کند تا کل فرآیند کار تا حد امکان راحت باشد.

پیگمنتر با استفاده از یک دستگاه سوزن برقی، میلیون‌ها نقطه ریز را روی لب‌ها تاتو می‌کند و به تدریج  و به آرامی لب ها رنگ می گیرند. از آنجایی که لب‌های شما در این مرحله بی‌حس می‌شوند، ممکن است فشار کمی از دستگاه احساس کنید. هنگامی که این روش انجام شد، پیگمنتر شما ناحیه تحت درمان را تمیز می کند و از یک کرم تقویت کننده استفاده می کند که به لب های تازه تاتو شده شما کمک می کند تا هیدراته بمانند.

مزایای شیدینگ لب :

زمان لازم برای انجام شیدینگ لب با توجه به خواسته مشتری بین یک تا یک و نیم ساعت است. امروزه متخصصان برای شیدینگ لب از رنگ‌های ارگانیک و لوازم جدید و دیجیتال استفاده می‌کنند. نتیجه شیدینگ لب بر خلاف استفاده از فیلرها، ظاهر طبیعی‌تر و لب‌های برجسته و زیبا‌تر است.

اصلاح خط لب و بر طرف کردن نواقص آن

با استفاده از شیدینگ لب می‌توان برای مدت زیادی نواقص خط لب را برطرف و ظاهر آن را بهتر کرد. بهبود رنگ لب با استفاده از شیدینگ لب می‌توان لب‌هایی به رنگ دلخواه داشت. رنگ ‌های شیدینگ لب متنوع هستند.

بهبود شکل لب، برجسته سازی و قرینه‌ سازی

یکی از مهمترین مزایای شیدینگ لب برجسته و قرینه نشان دادن لب‌ها با استفاده از تکنیک سایه زدن است.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

آراستگی همیشگی و صرفه جویی در وقت و هزینه

یکی دیگر از دلایل استفاده از این روش بین بانوان این است که شاید نتوان در تمام طول روز آرایش لب تمیز و خوبی داشت، پس آرایش دائم لب و استفاده از روش‌هایی می‌تواند گزینه خوبی برای نداشتن این دغدغه و حتی صرفه جویی در وقت باشد.

نکاتی که باید برای انجام شیدینگ لب در نظر بگیرید :

برای اینکه از انجام این روش زیبایی بهترین نتیجه را بگیرید، حتما تمام نکات زیر را مد نظر خود قرار دهید، چرا که در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است وقت و هزینه زیادی را صرف کنید و ظاهر زیباتری هم بدست نیاورید.

مراجعه به سالن‌ های زیبایی استاندارد

حتما برای انجام شیدینگ لب به سالن زیبایی بروید که مجوز بهداشتی و تخصص این کار را دارند تا دچار مشکل نشوید و سلامتی خود را به خطر نیاندازید.

مراجعه به متخصص شیدینگ لب

برای اینکه لب‌ ها رنگ و شکل طبیعی داشته باشد، این کار باید توسط متخصص باتجربه انجام شود.

کیفیت رنگ تزریقی

حتما رنگی که برای شیدینگ لب و تزریق استفاده می‌شود باید استاندارد و باکیفیت باشد، در ترکیب آنها از مواد شیمیایی خطرناک استفاده نشده باشد و تاریخ گذشته هم نباشد تا منجر به عفونت و حساسیت نشود.

رضایت مراجعین گرامی

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز شیدینگ لب در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.