بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو❤️【سال 1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو آشنا کنیم. داشتن ابروهای خوش فرم و پرپشت یکی از عناصر زیبایی محسوب می شود، اما در بسیاری از افراد به دلایلی مانند بالا رفتن سن، مشکلات هورمونی، بیماری ها، مصرف برخی داروها یا عوامل دیگر، درجاتی از افتادگی ابرو رخ می دهد و ابروها خالی و پراکنده به نظر می رسند. به همین دلیل بسیاری از خانم هایی که ابروهای نازک یا خالی دارند به دنبال روش هایی هستند که بتواند این مشکل ابروهای خود را برطرف کرده و زیبایی چهره خود را افزایش دهد. میکروبلیدینگ یکی از این روش هایی است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و به عنوان روشی نیمه دائمی برای پرکردن قسمت های خالی ابرو استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای پرکردن ابروها است که برخلاف روش های قدیمی مانند تاتو با استفاده از قلم میکروبلید انجام می شود. این خودکار از سوزن هایی تشکیل شده است که به جوهر وارد می شوند تا رنگدانه های رنگی از طریق خراش های ایجاد شده روی پوست به عمق بیشتری نفوذ کرده و ابروها پر و طبیعی به نظر برسند. آنچه بسیار مهم است این است که میکروبلیدینگ توسط متخصص انجام شود تا اندازه و تقارن ابروها یکسان شود. تمام رنگ هایی که از این طریق به پوست نفوذ می کنند چند ماه یا حتی یک سال ماندگاری دارند و با گذشت زمان از میزان رنگ آن کاسته می شود. به همین دلیل نیاز به تعمیر دارند و این روند محو شدن می تواند در میکروبلیدینگ سریعتر باشد. میکروبلیدینگ و هر روش تاتوی دائمی می تواند با طیف وسیعی از عوارض و خطرات همراه باشد. برای انجام این روش به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

فرایند انجام میکروبلیدینگ 

مهمترین قسمت میکروبلیدینگ ابرو، یافتن مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابرو است.  اولین کاری که باید بعد از اولین قدم انجام دهید مراجعه به کلینیک و دریافت مشاوره پزشکی است. فرآیند میکروبلیدینگ ابرو به این صورت است که ابتدا از یک ابزار مخصوص برای ایجاد برش های کوچک در پوست شما استفاده می شود. این ابزارها چند نمونه سوزن متصل به یک دسته هستند. برای شما خلق می کنند. مدل و رنگ پیگمنتر ها با توجه به مشاوره و نمونه کار ارائه شده توسط شما انتخاب می شود.

میکروبلیدینگ چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو فقط یک بار انجام می شود و نتایج دائمی به همراه دارد، بنابراین نیازی به بازگشت برای ترمیم نخواهد بود. اما میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی است که اثرات آن به مرور زمان از بین می رود و نیاز به ترمیم دارد. از آنجایی که از فولیکول های موی سر فرد برای کاشت ابرو استفاده می شود، شاهد هیچ گونه واکنش آلرژیک نخواهیم بود. اما میکروبلیدینگ می تواند با واکنش های آلرژیک به رنگدانه تزریق شده همراه باشد. احتمال بروز عوارض در روش های جدید کاشت ابرو به صفر رسیده است و در واقع علائم و عوارض مشاهده شده در افراد پس از کاشت ابرو بخشی از روند طبیعی ترمیم و ریکاوری است اما میکروبلیدینگ عمدتا با عوارضی مانند قرمزی همراه است.

در کاشت ابرو با استفاده از روش‌های مدرن، از سوزن‌هایی استفاده می‌شود که با عمق مشخص و هوشمندانه به ابرو نفوذ می‌کنند تا آسیبی به پوست وارد نشود. اما در میکروبلیدینگ اگر از قلم میکروبلیدینگ به درستی استفاده نشود و یا عمق خراش خیلی عمیق باشد آسیب پوستی و عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. هزینه کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ مقرون به صرفه تر است زیرا شما فقط یک بار هزینه کاشت ابرو را پرداخت می کنید، اما جلسات ترمیم میکروبلیدینگ هزینه دارد. کاشت ابرو در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص انجام می شود و از موفقیت آن کاملا مطمئن خواهید بود اما میکروبلیدینگ عمدتا توسط افرادی انجام می شود که پس از گذراندن دوره آموزشی وارد کار شدند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

پس از انجام فرآیند میکروبلیدینگ بر روی ابروهای شما، یک سری دستورالعمل ها و مراقبت های لازم ارائه می شود که برای دستیابی به نتایج مطلوب از میکروبلیدینگ ابرو باید رعایت کنید. اول از همه، برای از بین بردن برخی لک های اطراف ابرو می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید تا آن را یک ساعت بعد از میکروبلیدینگ در آب استریل قرار دهید و رنگدانه های اضافی اطراف ابرو را پاک کنید. به طور کلی بین 12 تا 15 روز طول می کشد تا پوست خود را ترمیم کند و به حالت اولیه خود بازگردد و رنگدانه ها روشن شوند و به رنگ طبیعی خود برگردند. اگر این روند بیش از 15 روز طول بکشد، باید به پزشک خود اطلاع دهید. به مدت دو هفته از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید. به هیچ وجه ابروهای خود را دستکاری و فشار ندهید. از فعالیت های ورزشی شدید که باعث تعریق در صورت و ابرو می شود خودداری کنید. مراقب باشید رطوبت و گرما به ابروهایتان نرسد.

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان دوش گرفت ؟

مشاوران پس از انجام میکروبلیدینگ تمامی نکات مراقبتی لازم پس از میکروبلیدینگ را بسته به پوست شما به شما خواهند گفت. زیرا پوست های چرب نیاز به مراقبت دقیق تری دارند. به طور کلی در مورد ریز ساخت ابرو باید گفت که به مدت 3 روز از شستن صورت یا استحمام خودداری کنید. بسته به نوع پوست خود، بین 3 تا 10 روز مراقب باشید. پس از انجام میکروبلیدینگ به مدت 3 روز نباید آب به ابروها زده شود، اما اگر فردی مجبور به انجام این کار است باید از آب و همچنین مواد شوینده مانند شامپو و صابون برای نوزاد استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که در ماندگاری ابرو تاثیر بسزایی دارد کشیدن یک شی روی ابرو است که باعث افتادن مواد روی ابرو می شود. بنابراین هنگام خشک کردن، حوله را باید به آرامی قرار داد و روی ابرو کشیده نشود. پس از شستن صورت با گوش پاک کن، یک پماد ترمیم کننده قوی به ابروهای خود بزنید. برای دوش گرفتن بعد از میکروبلیدینگ باید از آب سرد استفاده کنید و بعد از دوش گرفتن صورت خود را با آب سرد بشویید تا عمر ابروها بیشتر شود. زمان دوش گرفتن را کاهش دهید تا آسیب احتمالی را به حداقل برسانید و بقیه نکاتی که برای شستن صورت ذکر شد در مورد دستشویی رفتن صدق می کند و باید از پماد چشم استفاده شود. برای اطلاع از هزینه آموزش میکروبلیدینگ ابرو در تهران با بهترین پزشکان مشورت کنید.

فرایند انجام میکروبلیدینگ 

معایب میکروبلیدینگ :

در مورد مضرات استفاده از میکروبلیدینگ ابرو باید گفت که استفاده از این روش فرآیندی است که منجر به ایجاد خراش های باریک زیادی روی پوست می شود و شما باید مدت زیادی این خراش ها را روی پوست خود تحمل کنید. ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد تا این خراش های روی پوست شما بهبود یابد. البته به شرطی که مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را رعایت کنید. اگر دستورالعمل ها و مراقبت هایی که پس از میکروبلیدینگ به شما داده شده است را رعایت نکنید، خطر عفونت و آلودگی پوست شما وجود دارد. باید دستورالعمل های تزئین را جدی بگیرید. یکی دیگر از معایب و عارضه ای که میکروبلیدینگ ممکن است برای شما داشته باشد این است که اگر پوست شما به رنگدانه های استفاده شده حساس باشد، این روش ممکن است باعث التهاب در پوست شما شود. بهتر است میکروبلیدینگ را در یک مرکز زیبایی معتبر و شناخته شده انجام دهید که همه این موارد را به طور کامل بررسی کند.

هزینه میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

عوامل متعددی در تعیین قیمت میکروبلیدینگ نقش دارند که مهم ترین آن ها تعداد دریچه های ایجاد شده لایه به لایه نخ های طبیعی ابرو است. ابروهای نازک و کم عمق برای پهن شدن نیاز به سایه بیشتری دارند و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آن ها افزایش می یابد. علاوه بر این، قیمت میکروبلیدینگ به کیفیت و برند رنگ استفاده شده و همچنین موقعیت جغرافیایی سالن زیبایی بستگی دارد. بنابراین قیمت در تهران نسبت به شهرستان ها بیشتر است و البته نباید سطح تخصص مجری این تکنیک را فراموش کرد.

بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ بسیار ظریف است و به دقت بالایی نیاز دارد، بنابراین تکنسین باید حرفه ای باشد تا بتواند شکل طبیعی ابرو را حفظ کند. استفاده از ابزارهای پیشرفته و دستگاه های استریل یا یکبار مصرف یکی دیگر از ویژگی های بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو باشد که به شما کمک می کند تا خود را زیبا کنید. ویژگی دیگر تمیزی محیط و ظاهر مرکز است. این تاثیر غیرمستقیم روی مشتری دارد. میکروبلیدینگ این روزها بسیار مرسوم است. دستگاه مورد استفاده کاملا دستی بوده و از تیغ های بسیار ظریفی تشکیل شده است که با کمترین آسیب به پوست ساخته شده و ظاهر طبیعی آن را حفظ می کند.

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

نوارهای ایجاد شده روی پوست ابرو با این تکنیک بسیار سطحی بوده و تنها لایه غشایی پوست رنگی است. به همین دلیل دوام کمتری نسبت به تاتو دارد. ماندگاری این تکنیک به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پوست چرب دارید، رنگ ابروهای شما خیلی زود محو و تغییر می کند. دقت بعد از میکروبلیدینگ، کیفیت رنگ و نحوه اجرا می تواند در این زمینه موثر باشد. به طور کلی ماندگاری میکروبلیدینگ حداقل 6 سال و حداکثر 3 سال است. نکته بسیار مهم این است که برای افزایش مدت اثر این روش باید به طور منظم و دوره ای قطعات تغییر رنگ داده شده را تعمیر کرد. فواصل زمانی برای ترمیم ابرو بسته به نوع پوست فرد متفاوت است و در ابتدا لازم است هر 4 تا 8 هفته یک بار به سالن زیبایی مورد نظر برای ترمیم مراجعه کنید.

بهترین آرایشگاه برای میکروبلیدینگ ابرو

تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ :

هر دو روش از جمله روش های رایج برای هاشور کردن و زیبایی ابروها هستند اما مهمترین و اصلی ترین تفاوت این دو روش در این است که فیبروز معمولا در کلینیک های معتبر و شناخته شده انجام می شود و این کار بر اساس یک سری دستورالعمل ها و استانداردهای لازم انجام می شود اما میکروبلیدینگ روشی است که ظاهر کلی تری دارد و در مکان های مختلف حتی در آرایشگاه های زنانه استفاده می شود. متاسفانه در کشور ما بسیاری از آرایشگاه های زنانه به صورت غیرقانونی فیبروز را برای مشتریان خود انجام می دهند. هر دو روش به صورت دستی انجام می شوند، اما سوزن ها و رنگدانه های مورد استفاده در فیبروز کیفیت بالاتری نسبت به میکروبلیدینگ دارند.

میکروبلیدینگ بهتر است یا کاشت ابرو ؟

این مهم ترین سوال افرادی است که به دنبال درمان ریزش یا عقب رفتن ابرو هستند. انتخاب یکی از این روش ها سلیقه ای است و هرکس با توجه به شرایط خود می تواند یکی را انتخاب کند. میکروبلیدینگ دائمی نیست و افرادی که دوست ندارند این روش را هر چند ماه یکبار انجام دهند می توانند به کاشت ابرو طبیعی دست یابند. کاشت ابرو نتایج دائمی تری می دهد و زیبایی را به چهره شما باز می گرداند. در زمان کاشت ابرو از موهای خود شما استفاده می شود و فقط یک بار باید انجام شود. بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند روش کاشت ابرو را به جای میکروبلیدینگ انتخاب کنند.

پوسته پوسته شدن ابروها بعد از میکروبلیدینگ

پوسته پوسته شدن میکروبلیدینگ می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

عفونت :

عفونت می‌تواند باعث ایجاد دلمه‌های جدی در میکروبلیدینگ شود، اما به شکل دیگری عمل می‌کند. یک دلمه میکروبلیدینگ ضخیم انواع ناخالصی ها را به دام می اندازد: گرد و غبار، میکروب ها، سبوم. این آلاینده ها همیشه روی سطح باقی نمی مانند. آن ها می توانند در زخم ها نفوذ کنند. چنین محیط گرم و مرطوبی زمینه مناسبی برای رشد باکتری ها فراهم می کند. اگر متوجه شدید که ابروهایتان می سوزد، خارش می کند، متورم می شود، خونریزی می کند، تراوش می کند یا هر نوع بثوراتی ایجاد می شود، در این صورت به متخصص پوست مراجعه کنید.

کاشته نشدن رنگ هنگام انجام کار :

پوست ایجاد شده روی ابروهای تازه ساخته شده به ناچار حاوی رنگدانه است و زمانی که میکرو ابرو لایه برداری می کند، بخشی از رنگدانه که کاشته نشده است به همراه پوست از روی پوست برداشته می شود. جدا شدن پوسته های ریز با مقداری رنگدانه کاملا طبیعی است و نمی توان از آن اجتناب کرد. اما لایه بردار های ضخیم و سنگین رنگدانه‌های بیشتری را حفظ کرده و از بین می‌برند و رنگدانه کمتری در پوست باقی می‌گذارند و میکروبلیدینگ شما بسیار سبک می‌شود و حتی ممکن است برخی از ویژگی‌ها به طور کامل ناپدید شوند. اگر اجازه ندهید دلمه به طور طبیعی ناپدید شود، احتباس حتی بدتر خواهد شد. هرچه دلمه ها ضخیم تر باشند، برداشتن آن ها وسوسه انگیزتر است، اما اگر پوسته ها را قبل از بهبود کامل بافت زیرین جدا کنید، رنگدانه ها را به صورت تکه ای از بین می برند و ابروهای شما به صورت تکه ای بهبود می یابند.

پوسته پوسته شدن ابروها بعد از میکروبلیدینگ 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.