آموزش میکروبلدینگ با دستگاه【سال1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با آموزش میکروبلدینگ با دستگاه آشنا کنیم. زیبایی ابرو یکی از ارکان اصلی جذابیت چهره است و در سال های اخیر روش های زیادی برای ترمیم و اصلاح فرم ابروها ارائه شده است. میکروبلیدینگ یا هاشور کردن ابرو یکی از روش های ترند ترمیم و زیبایی ابرو است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این روش که یک تکنیک نیمه دائمی برای آرایش ابرو محسوب می شود، از طریق قلمی متشکل از چند تیغه، خطوط ریز و باریکی شبیه موهای طبیعی ابرو با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابرو ایجاد می شود و در نهایت ابروهای شما ضخیم تر می شوند. بنابراین اگر از پرکردن ابروهای خود خسته شدید یا ابروهای نامتقارن دارید و باید بخشی از زمان روزانه خود را برای آرایش ابروهای خود صرف کنید، روش میکروبلیدینگ ابرو برای شما مناسب خواهد بود. در ادامه برای آشنا شدن با آموزش میکروبلدینگ با دستگاه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی نیمه دائمی برای پرکردن و تغییر شکل ابروهای شما است. در این روش از تیغه های دستی متشکل از 10 تا 12 سوزن برای ایجاد برش های کوچک در پوست استفاده می شود و رنگدانه ها در این برش های کوچک رسوب می کنند. شکل تیغه ها برای ایجاد جلوه ای طبیعی و واقعی به خطوط کشیده شده، درست مانند موهای واقعی ابرو، مورد مطالعه قرار گرفته است. روش میکروبلیدینگ که به عنوان اپیلاسیون ابرو شناخته می شود، برای افرادی که ابروهای نازک، ابروهای فرو رفته یا ابروهای نامتقارن دارند بسیار مناسب است.

در اولین جلسه میکروبلدینگ، شکل و رنگ ابروی درخواستی خود را به تکنسین میکرونیدلینگ می گویید و تکنسین با استفاده از نخ رنگی، مداد و خط کش، فرم ابروی مورد نظر را بر روی صورت شما طراحی می کند. ابرو، سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص، یک میکروبلیدینگ ابروهای شما شروع می شود. اولین جلسه می تواند بین یک تا دو ساعت طول بکشد و چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه میکروبلیدینگ، زمانی که پوست بهبود یافت، برای رسیدن به نتیجه مطلوب به یک جلسه ریکاوری نیاز خواهید داشت.

اثرات میکروبلیدینگ فوری است. ممکن است بلافاصله قرمزی و حساسیت در ناحیه ابرو را تجربه کنید، اما می توانید بلافاصله نتایج را مشاهده کنید. ابروهای شما ممکن است در ابتدا کمی تیره به نظر برسند، اما با بهبودی پوست و ته نشین شدن رنگدانه ها، ابروهای شما طبیعی تر به نظر می رسند. دومین جلسه ترمیمی بعد از تقویت ابرو ضروری است زیرا تکنسین میکروبلیدینگ این فرصت را خواهد داشت که قسمت های از دست رفته یا مناطقی که رنگدانه با هم مطابقت نداشت را پر کند و شکل کلی ابروها را بررسی و اصلاح کند.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

انواع مراحل میکروبلدینگ ابرو

میکروبلدینگ ابرو مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مشاوره :

قبل از انجام هر کاری، باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا ببینید آیا میکروبلیدینگ برای شما مناسب است یا خیر. پس از اطمینان از مناسب بودن روش، متخصص بهترین فرم مناسب برای ابروهای شما را طراحی و پیشنهاد می کند. در نهایت شکل نهایی و دلخواه شما مشخص می شود.

بی حسی :

در طی فرآیند میکروبلیدینگ، از تیغه ای حاوی 10 تا 12 سوزن برای ایجاد خراش و ایجاد رنگدانه استفاده می شود که می تواند باعث درد شود. قبل از عمل از ماده بی حس کننده در ناحیه مورد نظر استفاده می شود تا احتمال احساس درد کاهش یابد.

ترسیم :

در مرحله بعد از بیهوشی نوبت به کشیدن شکل نهایی ابرو می رسد که قبلا مشخص شده است. شکل کشیده شده به خود شخص نشان داده می شود. ترسیم فرم ابرو خطر خطا را از طرف متخصص کاهش می دهد و امکان طراحی دقیق ابرو را فراهم می کند.

وارد کردن رنگدانه :

در مرحله آخر، پس از کشیدن فرم نهایی ابرو، متخصص با استفاده از ابزار مخصوص، نقاط ریز را به صورت نخ ابرو در کنار هم ایجاد کرده و رنگدانه ها را به پوست تزریق می کند. کل این فرآیند حدود 2 ساعت طول می کشد. در نهایت با پاک کردن رنگ های اضافی تمام می شود. طبق نظر متخصص باید بعد از 4-6 هفته برای تعمیر و تثبیت مراجعه کنید. در این فرآیند، رنگدانه ها به سطح پوست نفوذ می کنند و سوزن ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند. بنابراین نگران آسیب دیدن موها و فولیکول های طبیعی ابرو نباشید زیرا پس از میکروبلیدینگ رشد می کنند.

میکروبلدینگ چه عوارضی دارد ؟

عفونت و واکنش آلرژیک دو عارضه ای هستند که ممکن است بعد از میکروبلیدینگ برای شما اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از خطر عفونت، تکنسین انتخابی و سالن یا کلینیکی را که به آن مراجعه می‌کنید انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تمام تجهیزات مورد استفاده استریل و ضدعفونی شدند. اگر پوست حساسی دارید و نگران واکنش آلرژیک هستید، می‌توانید قبل از انجام میکروبلیدینگ، برای بررسی حساسیت مواد تشکیل دهنده یک آزمایش محلی درخواست کنید. پس از آزمایش نقطه ای، حساسیت و قرمزی به مدت چند ساعت همراه با خونریزی کمی طبیعی است، اما اگر درد ادامه یافت، محل متورم شد یا شروع به تبخیر کرد، به پزشک مراجعه کنید.

انواع مراحل میکروبلدینگ ابرو 

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ

در چند ساعت اول پس از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ممکن است کمی شکننده باشند که طبیعی است. رنگ ابرو ممکن است در چند روز اول پس از میکروبلیدینگ بسیار تیره به نظر برسد، اما با ته نشین شدن رنگدانه ها و بهبود پوست، رنگ ابرو تا 60 درصد روشن می شود. در حدود روز سوم یا چهارم، خارش یا پوسته پوسته شدن ابروهای خود را احساس خواهید کرد. در این صورت از خاراندن ابروهای خود خودداری کنید. در هفته اول از تعریق و خیس کردن ابروها خودداری کنید. به همین دلیل از ورزش یا رفتن به باشگاه، استخر و سونا پرهیز کنید و هنگام شستن صورت مراقب باشید که آب به ابروهایتان پاشیده نشود.

برای از بین بردن هر گونه خون یا ترشح، می توانید پنبه ای را به آرامی در محلول نمکی یا آب استریل آغشته کنید و اطراف ابروی خود را تمیز کنید. سعی کنید تا چهار هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و به مدت ده روز از هیچ گونه مواد لایه بردار، لیزر و آرایشی استفاده نکنید. همچنین بهتر است از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار یا رانندگی با شیشه پایین خودداری کنید، زیرا ذرات معلق در هوا می توانند باعث عفونت یا تحریک در محل زخم ابرو شوند. پس از چهار هفته، پوست زیر ابروهای شما به طور کامل بهبود می یابد. فراموش نکنید که از کرم های ترمیم کننده ای که برای شما تجویز شده است استفاده کنید. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

چرا میکروبلدینگ در بارداری ضرر دارد ؟

پزشکان به خانم ها توصیه می کنند در دوران بارداری از آرایش دائمی استفاده نکنند. اگر میکروبلیدینگ را در مراکز بهداشتی معتبر و توسط متخصصان انجام دهید باز هم در دوران بارداری توصیه نمی شود. در دوران بارداری، به دلیل ضعف سیستم ایمنی مادر و تشکیل بدن جنین، ممکن است خطراتی وجود داشته باشد، بنابراین کوچکترین اشتباهات می تواند منجر به آسیب های جدی شود. بنابراین، اگر قصد انجام میکروبلیدینگ ابرو را در دوران بارداری دارید، بهتر است آن را به زمان دیگری موکول کنید تا در وضعیت ایمن باشید.

مقایسه کاشت ابرو و میکروبلدینگ :

کاشت ابرو به دو روش کاشت مو طبیعی و کاشت مو مصنوعی انجام می شود. در کاشت موی طبیعی فولیکول های تولید کننده مو منتقل می شوند اما در کاشت موی مصنوعی از تارهای موی مصنوعی استفاده می شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو رشد نمی کنند و زنده نیستند. اما در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته شده رشد می‌کنند، شکل می‌گیرند، رنگ می‌شوند و می‌توانید مانند موهای طبیعی خود با آن رفتار کنید.

ماندگاری کاشت ابرو طبیعی دائمی است و ابروهای کاشته شده پس از 6 ماه کاملا شبیه ابروهای طبیعی شما خواهند شد. کاشت ابرو با میکروبلیدینگ و سایر روش‌های تقویت ابرو هم در فرآیند انجام این تکنیک، هم در ظاهری که به ابروهای شما می‌دهد و هم در هزینه متفاوت است. اگر ابروهای شما بسیار نازک است یا ریزش شدید ابرو دارید، پیشنهاد می کنیم برای انجام کاشت ابرو با پزشک متخصص مشورت کنید. اما اگر ابروهای شما خیلی کم پشت نیستند یا فقط می خواهید ابروهای پهن و پرپشت تری داشته باشید، با توجه به هزینه و زمان، روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن به صرفه تر و برای شما بهتر است.

بعد از میکروبلدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

ابروهای میکروبلیدینگ مراحل مختلفی را برای بهبودی کامل طی می کنند. رنگدانه ها در روز اول درمان بسیار تیره به نظر می رسند و دلیل آن این است که رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست هستند و به طور کامل به عمق نفوذ نکردند. رنگ استفاده شده به تدریج کاهش می یابد. اگر رنگدانه روی بافت مشاهده کردید، نترسید زیرا اینها رنگدانه ها یا مایعات اضافی بدن هستند که به طور طبیعی از پوست خارج می شوند.

هنگامی که پوست شروع به بهبود می کند، ناحیه پوست خشک یا ذرات شوره مانند را نشان می دهد. این مشکل ممکن است باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو و ناپدید می شوند. اما رنگ سطح و پوست خشک است که از ابروهای شما پاک می شود. حتما از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کنید تا ابروهایتان به طور کامل بهبود یابد. قرار گرفتن در معرض نور شدید باعث می شود رنگدانه ها سریعتر محو شوند.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ 

آموزش میکروبلدینگ با دستگاه

دستگاه میکروبلیدینگ یک دستگاه بدون برق است، این دستگاه از یک خودکار تشکیل شده است که سوزن هایی در کنار هم قرار گرفتند و از آنجایی که بسیار متراکم هستند می توان گفت که یک تیغه را تشکیل می دهند. رنگدانه های ایجاد شده در حین میکروبلیدینگ ابرو با فشار دست تاتو آرتیست و از طریق خراش هایی که روی ابروی شما ایجاد می شود، همانطور که می دانید، به پوست زده می شود، زیرا این خراش ها بسیار سطحی هستند.

نسبت به سایر روش‌های خالکوبی و میکروپیگمنتیشن ماندگارتر است، اما یکی از مسائل تعیین‌کننده در مورد طول عمر میکروبلیدینگ این است که تکنسین شما چقدر کار را به خوبی انجام می‌دهد. از آنجایی که این دستگاه می تواند خطوط بسیار ظریف و ظریفی را روی ابروهای شما ایجاد کند، بسیار طبیعی و زیبا به نظر می رسد و از آنجایی که کار بسیار ظریف انجام می شود، آسیبی که به پوست شما وارد می کند بسیار کم است. میکروبلیدینگ کیفیت رنگی است که استفاده می شود، مواد خوب ابروهای شما را رنگارنگ تر می کند و قطعا دوام بیشتری دارد.

آیا میکروبلدینگ ابرو درد دارد ؟

برای میکروبلیدینگ از ابزارهای مخصوصی استفاده می شود که دارای 10 تا 12 سوزن کوچک برای ایجاد نقاط ریز روی پوست هستند، در این صورت وجود درد و قرمزی پوست طبیعی است، اما نگران نباشید، بیهوشی قبل از شروع عمل انجام می شود. طوری کار کنید که فرد دردی احساس نکند. ممکن است بسیاری از افراد به دلیل ترس از درد ناشی از میکروبلیدینگ این مورد را انتخاب نکنند، اما باید گفت که در حین انجام عمل هیچ دردی احساس نخواهید کرد، اگرچه ممکن است احساس سوزش خفیفی در ناحیه پوست داشته باشید. ابرو که قابل تحمل است. و نیازی ندارد هیچ نگرانی یا ترسی وجود ندارد.

مزایای میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای پرکردن و اصلاح فرم ابروها است و ماندگاری آن بسته به عوامل مختلف بین 1 تا 3 سال متغیر است. در مقایسه با کاشت ابرو که بسیار پرهزینه و یک عمل زیبایی تهاجمی است، این روش هزینه مناسبی دارد و ظاهری طبیعی به ابروها می بخشد. اثری که میکروبلیدینگ به ابروها می دهد به دلیل طراحی نخ های ابرو که شبیه کاشت ابرو نیست، اما طبیعی تر از روش های دیگر است، به نظر می رسد نسبتا طبیعی است.

روش میکروبلیدینگ برای کسانی که می خواهند ابروهای خود را پر کنند یا فرم آن را اصلاح کنند روش مناسبی است و به دلیل داشتن نتیجه نسبتا طبیعی مانند ابروهای واقعی و هزینه مناسب، مورد استقبال اکثر خانم ها قرار گرفته است. این روش مانند سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد و به شما این امکان را می دهد که به راحتی فعالیت های روزانه خود را انجام دهید، اما باید توجه داشته باشید که چند نکته را پس از عمل رعایت کنید تا به نتیجه بهتری برسید.

آموزش میکروبلدینگ با دستگاه

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.