مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ❤️【سال1403】⭐
مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مرکز تخصصی میکروبلیدینگ آشنا کنیم. ابروها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند و تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارند. میکروبلیدینگ ابرو یک روش آرایشی جدید است. این روش برای افرادی که ابروهای کم پشت، بد حالت، کم رنگ قابل استفاده است. علاوه بر این، این روش برای افرادی که در رشد موهای ابروی خود مشکل دارند، روشی مناسب است. در ادامه برای آشنا شدن با مرکز تخصصی میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های آرایش نیمه دائمی و فرم دهی ابرو است. این روش در واقع نوعی تاتو با ظاهر طبیعی است که در رفع ایراداتی مانند کم پشتی ابرو موثر است. با توجه به نقش مهم ابرو در زیبایی صورت، این روش به زیباتر شدن چهره کمک می کند. تکنیک میکروبلیدینگ با استفاده از تیغه سرکج یا Slope با سوزن های یکبار مصرف انجام می شود. این تیغه یک ابزار قلمی شکل بسیار دقیق است که دارای 10 تا 12 سوزن بسیار ظریف است. در این تکنیک، سوزن ها به هیچ وجه به پوست نفوذ نمی کنند.

بلکه سطح پوست را تا حد امکان به آرامی می خراشند. به این ترتیب رنگدانه ها به صورت نوارهایی از مو در قسمت پایین کمر، بین اپیدرم و درم و در کنار موهای ابرو قرار می گیرند. در نتیجه خطوط طبیعی شبیه موهای واقعی ابرو ایجاد می شود. باید بدانید که خودکارهای میکروبلیدینگ علاوه بر سر منحنی دارای مدل های تخت هستند. معمولا از مدل های تخت برای تاکید بر روی تاج ابرو استفاده می شود. در این میان معمولاً از خودکارهای شیبدار برای کشیدن رد ابرو استفاده می شود. برای انجام این روش به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه با مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

ابتدا متخصص میکروبلیدینگ با در نظر گرفتن ساختار صورت، استخوان ها و فرم صورت، طرح مناسبی را روی ابروی فرد اعمال می کند.

قرینه سازی :

مرحله کانتورینگ ابرو با استفاده از ابزارهایی مانند کولیس و خط کش و با هدف رعایت تمامی نکات و استانداردهای زیبایی شناسی انجام می شود. به این ترتیب در طی فرآیند میکروبلیدینگ فرد می تواند از شباهت ابروهای خود مطمئن شود.

اجرا میکروبلیدینگ :

در مرحله آخر، متخصص مربوطه با استفاده از رنگ و قلم مخصوص، نقاشی کشیده شده بر روی ابروی فرد را انجام می دهد و تضاد رنگ ها را معرفی می کند.

آیا میکروبلیدینگ ابرو با تاتو فرقی دارد ؟

بله، میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است، اما این روش به صورت دستی انجام می شود. در این روش به جای ابزارهای سنتی تاتو از ابزار دستی استفاده می شود. این ابزار کاملا استریل بوده و جای نگرانی نیست و به دلیل کیفیت بالم بهداشتی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در میکروبلیدینگ مانند یک تاتو سنتی است و رنگدانه ها وارد قسمت میانی پوست شده و در همان قسمت باقی می مانند. میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن همگی تاتو های زیبایی هستند که به طور دائم روی ابروها یا سایر قسمت های صورت اعمال می شوند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

بسیار مهم است که بعد از میکروبلیدینگ مراقب باشید. از موچین یا نخ در نواحی میکرو تیغه استفاده نکنید، اجازه دهید هر نوع خراشیدگی یا خشکی پوست خود به خود و به طور طبیعی برطرف شود. برداشتن مو از این قسمت ها در این شرایط باعث ایجاد اسکار می شود. به مدت 10 روز در این اتاق ها از آب، کرم، شوینده، لوازم آرایشی یا هر محصول دیگری استفاده نکنید. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 3 تا 4 هفته پس از میکروبلیدینگ خودداری کنید. در 10 روز اول از خوابیدن روی صورت خودداری کنید. در 10 روز اول پس از میکروبلیدینگ از شنا کردن، سوناهای داغ و جکوزی خودداری کنید.

تا 7 روز پس از میکروبلیدینگ از خوردن غذاهای تند خودداری کنید. از سیگار کشیدن خودداری کنید. به مدت 7 روز از رانندگی با وسایل نقلیه باز مانند قایق، دوچرخه یا موتور سیکلت خودداری کنید. قبل از دوش گرفتن، از پماد تجویز شده توسط پزشک برای مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ استفاده کنید تا از خیس شدن ناحیه تحت درمان جلوگیری شود. سعی کنید هنگام دوش گرفتن صورت خود را از آب دور نگه دارید. در طی 7 روز اول پس از میکروبلیدینگ، ناحیه تحت درمان دچار خارش یا پوسته پوسته شدن می شود. با این حال، با مراقبت مناسب، این علائم به سرعت ناپدید می شوند. بهبود زخم میکروبلیدینگ 14 تا 30 روز طول می کشد. بازدیدهای بعدی از مرکز میکروبلیدینگ ممکن است 30 تا 60 روز طول بکشد. برای اطلاع از هزینه آموزش میکروبلیدینگ ابرو در تهران با پزشکان با تجربه مشورت کنید.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو 

آیا میکروبلیدینگ باعث آسیب به ابرو می شود ؟

اصولا روش های زیبایی از ساده ترین تا پیشرفته ترین عوارض خاص خود را دارند و هیچ روش زیبایی را در دنیا نمی توانید پیدا کنید که به هیچ وجه مضر نباشد اما میزان این آسیب به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، انتخاب کلینیک زیبایی که در آن میکروبلیدینگ انجام می دهید یا مواد، رنگ مورد استفاده در میکروبلیدینگ و همچنین رعایت بهداشت در حین اجرای کار و یا صلاحیت فردی که این کار را برای شما انجام می دهد همه از عواملی هستند که بر کیفیت کار تاثیر می گذارند.

 

کاندیدای مناسب میکروبلیدینگ ابرو

هرکسی که به این روش نیاز یا تمایل دارد، فارغ از نژاد، رنگ مو، رنگ پوست و … می تواند کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ باشد. البته نکته مهمی که باید توسط متخصصی که قرار است عمل شما را انجام دهد این است که رنگ ها در عمق های مختلف کاشته شوند. دلیل آن متمایز شدن از رنگ پوست است. اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است یا موهای روشنی دارید و نگران این هستید که ابروهایتان خیلی تیره تر از پوستتان شود، نباید از آرایش دائمی ابرو با میکروبلیدینگ استفاده کنید. این روش چندان مناسب شما نیست، در غیر این صورت هیچ مانعی برای انجام این میکروبلیدینگ نخواهید داشت.

مگر اینکه عارضه خاصی داشته باشید که تکنسین نتواند آن را برای شما انجام دهد یا در شرایط خاصی مانند شیردهی، اختلالات خونی، دیابت باشید. و مانند آن به یاد داشته باشید که در این صورت باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.  تنها درصدی از افراد دیابتی نمی توانند از این روش استفاده کنند. در بسیاری از بیماران دیابتی این روش با تایید پزشک قابل انجام است. قبل از انجام میکروبلیدینگ الکل مصرف نکنید. همچنین بدون نظر پزشک آسپرین یا ایبوپروفن مصرف نکنید. زیرا همه این موارد باعث رقیق شدن خون می شود و می تواند شما را از رسیدن به نتیجه مطلوب باز دارد.

میکروبلیدینگ ابرو تا چه زمانی ماندگاری دارد ؟

در واقع نتایج بلند مدت میکروبلیدینگ برای افراد مختلف متفاوت است و عوامل مختلفی بر نتایج بلند مدت تاثیر می گذارد. اما معمولا میکروبلیدینگ ابرو بین 8 تا 10 ماه طول می کشد. البته این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع چیزی که به طور کلی می توان گفت این است که به لطف استفاده از کرم های بی حس کننده، درد ناشی از میکروبلیدینگ خیلی قوی و غیر قابل تحمل نیست.

مزایا میکروبلیدینگ ابرو :

اولین مزیت میکرو ابرو این است که به دلیل استفاده از برس بسیار ظریف، بسیار سطحی و طبیعی است، در حالی که برس روش های دیگر بسیار ضخیم و غیر طبیعی است. میکروبلیدینگ ابرو یک روش موقت و نیمه دائمی است و به دلیل سطحی و ظریف بودن به راحتی برداشته می شود اما در روش های دیگر تاتو بسیار عمیق می کند. یکی دیگر از مزایای میکرو ابروها که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است ایجاد زیبایی و ظرافت و حالتی سه بعدی و طبیعی است اما در روش های دیگر به دلیل عدم ظرافت و قاب بندی حالت تک بعدی و غیر طبیعی است.

در میکروبلیدینگ ابرو فقط قسمتی از ابرو را می توان تاتو کرد و نخ های نازکی به آن اضافه کرد و در آینده امکان داشتن ابروهای نازک و پهن وجود دارد اما در روش های دیگر جوهر به کل ابرو تزریق می شود و نیاز به قاب زدن و تاتو کل ابرو دارد. یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که به دلیل تزریق جوهر به بافت های اولیه و سطحی پوست، کمتر از درد، التهاب و تورم ایجاد می شود، اما در روش های دیگر، به دلیل عمق این عمل، التهاب شدید ایجاد می شود. در میکروبلیدینگ ابرو به دلیل دستی بودن این روش دقت بیشتر است اما در روش های دیگر به دلیل استفاده از دستگاه خطر خطا بیشتر است. یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که چون بسیار سطحی است باعث ریزش ابرو نمی شود اما با تحریک سلول های این ناحیه باعث رویش مجدد موهای ابرو می شود.

کاندیدای مناسب میکروبلیدینگ ابرو 

آیا می توان میکروبلیدینگ را ریمو یا پاک کرد ؟

ریمو میکروبلیدینگ با دو روش انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

میکرونیدلینگ :

روش میکرونیدلینگ معمولا برای افرادی که ابروهایشان کم رنگ یا خاکستری شده است تجویز می شود. این روش با استفاده از ابزار یا وسیله ای مجهز به سوزن های بسیار ظریف انجام می شود. این سوزن ها روی مسیری که قرار است تمیز شوند و روی رنگدانه های باقی مانده کشیده می شوند و اثرات میکروبلیدینگ را از بین می برند. برای بهره مندی از مزایای این روش و حصول نتیجه مطلوب، مراجعه به مراکز و کارشناسان معتبر ضروری است.

استفاده از لیزر :

این تکنیک را می توان در شرایطی استفاده کرد که الگوی ایجاد شده توسط روش هاشور ابرو به اندازه کافی رنگارنگ باشد. در طول فرآیند پاکسازی میکروبلیدینگ با لیزر، متقاضی باید از عینک محافظ مخصوص و کرم بی حس کننده استفاده کند. پس از تمیز کردن، معمولاً استفاده از پماد آنتی بیوتیک ضروری است. به یاد داشته باشید که برای انجام این کار باید از مراکز معتبر و متخصصان بازدید کنید.

میکروبلیدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

این روش ایرادی ندارد اما اگر میکروبلیدینگ بهداشت را رعایت نمی کند یا تجربه کافی در کار خود را ندارد ممکن است برای شما ناخوشایند باشد پس قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو یک مرکز میکروبلیدینگ معتبر و مسلط به میکروبلیدینگ را انتخاب کنید. اگر تا به حال به رنگدانه ها حساسیت داشتید، بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو تست آلرژی انجام دهید یا اگر برای اولین بار می خواهید پوست را زیبا کنید، اگر متوجه خارش و قرمزی بیش از حد شدید، توجه داشته باشید که به این بیماری مبتلا شدید.

به دلیل دستی بودن این روش ممکن است فشار دست روی پوست در انتهای و ابتدای خطوط یکسان نباشد. به دلیل فشار بیش از حد مچ دست بر روی پوست ابرو، ممکن است بافت های پوست آسیب ببینند. اگر فشار دست با این روش کنترل نشود، ممکن است خونریزی بیشتری نسبت به روش های دیگر داشته باشید. خطوط ممکن است ضخیم تر از موهای ابروی شما باشند. اگر فشار دست کمتر از حد معمول باشد ماندگاری رنگ ابروی شما کمتر از حد معمول خواهد بود.

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ

برای انتخاب بهترین مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابتدا لیستی از این مراکز تهیه کنید و سپس هر کدام را بررسی کنید. توجه به عوامل زیر می تواند به شما در انتخاب یک مرکز تخصصی میکروبلیدینگ خوب کمک کند. در ادامه با ویژگی های مرکز تخصصی میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

میکرو کار متخصص :

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب مرکز خدمات میکروبلیدینگ باید به آن توجه کنید، میکروبلیدینگ کار است. کار میکروبلیدینگ باید تخصص و تجربه کافی داشته باشد و خدمات ابرو را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

موقعیت مکانی مرکز میکروبلیدینگ :

برای انجام خدمات میکروبلیدینگ مراکز نزدیک به خود را انتخاب کنید. انتخاب چنین مکان هایی به کاهش هزینه ها و زمان سفر کمک می کند. همچنین مطمئن شوید که مرکز خدمات در یک منطقه معتبر واقع شده است.

داشتن امکانات و تجهیزات :

میکروبلیدینگ یکی از کارهای زیبایی و تخصصی است که نیاز به تجهیزات باکیفیت دارد. هنگام انتخاب بهترین مرکز تخصصی میکروبلیدینگ، حتما از امکانات و تجهیزات مدرن برای این کار استفاده کنید.

هزینه مناسب :

هزینه خدمات ابرو در مراکز مختلف متفاوت است. این هزینه بر اساس محل سالن میکروبلیدینگ، متخصص و پرسنل، تجهیزات سالن و بسیاری موارد دیگر تعیین می شود. قبل از رفتن به سالن بهتر است از قیمت در سالن های مختلف مطلع شوید و سپس مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید.

رعایت نکات بهداشتی :

انجام خدمات میکروبلیدینگ نیازمند محیطی کاملا سالم و بهداشتی است. از آنجایی که میکروبلیدینگ روی پوست انجام می شود و هر گونه بیماری یا آلودگی از این طریق منتقل می شود، رعایت نکات بهداشتی در سالن بسیار مهم است.

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ

مزایای میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلدینگ؛ یکی از موثرترین و ایمن ترین روشهای کاشت نیمه دائمی ابرو می باشد. چنانچه می خواهید ابروهایی پرپشت و ترند با ظاهری طبیعی داشته باشید، تکنیک میکروبلیدینگ گزینه عالی خواهد بود تا جذاب تر به نظر برسید. بیشتر خانم ها از این روش بهره میگیرند زیرا هیچ عارضه خاصی ندارد. میکروبلیدینگ ابرو به شما ابروی طبیعی با ماندگاری بالا می دهد.

داشتن ابرویی طبیعی : اگر تصمیم به انجام این روش گرفتید، بهترین کلینیک میکروبلیدینگ را انتخاب کنید. پس از اتمام این روش، از نتیجه آن راضی خواهید بود زیرا ابروهای طبیعی خواهید داشت و بدانید که تشخیص تفاوت بین ابروی میکرو شده و طبیعی غیرممکن است.

صرفه جویی در زمان : یکی از مزایای میکروبلیدینگ این است که در مصرف زمان صرفه جویی میکند. اگر قبل از این کار، زمان زیادی را صرف آرایش میکردید، با این روش، به زمان کمتری برای آماده شدن ابرو خواهید داشت، زیرا ابرهای میکرو شما نیمه دائمی است.

انجام سریع میکرو : جلسه میکروبلیدینگ نهایتا دو ساعت طول می‌کشد. بنابراین، شما می توانید دو ساعت از وقت خود را بگذارید تا به طور طبیعی ابروهایی زیبا و ماندگار داشته باشید.

ماندگاری بالا : حتی اگر یک ورزشکار بوده و یا خیلی عرق می کنید این روش ماندگاری بسیار بالایی دارد. زیرا رنگدانه ابرو به سه لایه اول پوست شما نفوذ می کند و این امر نفوذ آب یا عرق را از طریق آن غیرممکن می سازد.

اصلاح فرم ابرو در بهترین مرکز ميكروبليدينگ ابرو :

برای اصلاح فرم ابرو با مستر حرفه ای در بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو هیچگونه نگرانی نباید به دل راه بدهید. میکرو بلیدینگ ابرو از حرفه ای ترین تکنیک ها برای رفع نواقص ابرو است. یا به عبارت دیگر طراحی و تغییر فرم ابرو به زیباترین و طبیعی ترین حالت ممکن می باشد. انجام تکنیک میکرو ابرو و همچنین ترمیم ابرو میکروبلیدینگ شده نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. زیرا خطوط ابرویی که شبیه سازی می شوند باید بسیار باریک باشند و تفاوتی با تار ابروی طبیعی نداشته باشند. در نتیجه برای اینکه یک بلید بسیار طبیعی و نچرال داشته باشید، باید به یک مرکز تخصصی آرایش دائم و نیمه دائم مراجعه کنید.

نکته قابل توجه برای رضایت از نتیجه نهایی این تکنیک، حرفه ای بودن مستر هنگام کار با دستگاه میکرو بلیدینگ و فرم دهی ابرو است. مستری که برای انجام میکروبیلدینگ ابرو انتخاب می کنید باید آموزش میکروبلیدینگ را به صورت حرفه ای گذرانده باشد و به خوبی بداند چه فرمی برای چهره شما مناسب است. همچنین میزان فشار دست و میزان نفوذ عمق رنگ به زیر پوست در این روش بسیار مهم است. میکروبلدینگ در دسته تکنیک های در حال رونق قرار می گیرد. زیرا این روش به سرعت در حال شناخته شدن و افزایش محبوبیت است. به همین دلیل بانوان بسیاری میل به انجام تکنیک میکروبلیدینگ در انواع مدل های ابرو طبیعی جدید دارند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.