ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب【سال1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب آشنا کنیم. میکروبلیدینگ روشی برای آرایش ابرو و لب است و نوعی تاتو محسوب می شود. با استفاده از روش میکروبلیدینگ می توان عدم تقارن و عیوب ظاهری ابرو و لب را برطرف کرد. مزیت تکنیک میکروبلیدینگ اثر طبیعی و زیبای آن است. در ادامه برای آشنا شدن با ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ یک روش سنتی پیشرفته تاتو است که با استفاده از آن می توانید با کاشت رنگ در پوست، قسمت های ناقص ابروهای خود را پر کنید. این روش ظاهری کاملا طبیعی به ابروهای شما می دهد. میکروبلیدینگ ابرو یک روش آرایش دائمی با نتایج واقعی است. میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه های مخصوص و همچنین توسط متخصصین انجام می شود.

میکروبلدینگ چیست ؟

فرآیند روش میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ بسیار ساده است. با یک مشاوره شروع می شود که در آن شما با آرایشگر خود در مورد شکل و رنگ مورد نظر خود صحبت خواهید کرد. سپس یک کرم بی حس کننده برای به حداقل رساندن درد استفاده می شود. بعد از بیهوشی، آرایشگر با مداد و ابزار مخصوص شکل نهایی ابروی شما را روی صورت شما می کشد. این ابزار می تواند خط کش مخصوص یا یک نخ مخصوص آغشته به رنگ باشد.

پس از تایید شکل نهایی ابروهای خود، از شما خواسته می شود تا زمانی که آرایشگر مشغول به کار است، با آرامش روی تخت دراز بکشید. در این روش به نوبت روی هر ابرو نوارهایی ایجاد می شود و رنگدانه ها اضافه می شود. در نهایت رنگ اضافی حذف می شود و کار شما تمام می شود. این فرآیند از ابتدا تا پایان ممکن است 2 ساعت طول بکشد. پس از آن، باید برای 4-6 هفته بعد، قرار ملاقات دوم را تعیین کنید. برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

اگرچه هزاران فیلر و زیبایی ابرو در بازار وجود دارد، اما علاقه مندان به میکروبلیدینگ می توانند ابروهایی کاملا طبیعی داشته باشند اما نمی خواهند هر روز صبح آن ها را با مدادهای موقت پر کنند و نگران رنگدانه های ماندگار نباشند. اگر از مداد ابرو استفاده می کنید و از آن لذت می برید، می توانید میکروبلیدینگ را امتحان کنید. با این حال، اگر باردار هستید یا منع مصرف پزشکی دارید، نباید ابروهای خود را میکروبلید کنید. خالکوبی ابرو و میکروپیگمنتیشن در دوران بارداری ممنوع است.

تفاوت بین میکروبلدینگ و هاشور

هاشور ابرو یکی دیگر از روش های میکروبلیدینگ است. به جای استفاده از ابزار چند تیغه، از ابزار تک تیغه برای برش های دقیق استفاده می کند. فرآیند در هر دو روش یکسان است. رنگدانه اضافه شده در برش های ایجاد شده توسط تیغه، ظاهری کاملا طبیعی به موهای ابرو می دهد. این نوع میکروبلیدینگ برای افرادی است که به طور طبیعی ابروهای پرپشت تری دارند. اما آن ها می خواهند کمی شکل را تغییر دهند، مناسب تر است. تکنیک هاشور به تکنسین امکان می دهد دقیق تر باشد.

در جلسه میکروبلدینگ یا فیبروز ابرو چه اتفاقاتی می افتد ؟

بعد از اینکه متخصص، ابرو را بی حس کرد، در مورد شکل ابرویی که باید کشیده شود با شما مشورت خواهد کرد. اگرچه می توانید عکس ابروی مورد نظر خود را به عنوان مدل مو نشان دهید. البته برخی از متخصصان دوست دارند جهت ایجاد موهای طبیعی و طبیعی ابرو را دنبال کنند و تقارن چهره و سن مشتری را در نظر بگیرند. متخصصان در مورد رنگدانه جوهر با شما مشورت می کنند و رنگدانه ای را بر اساس رنگ طبیعی ابرو و پوست شما انتخاب می کنند.

سپس آرایشگر خط ابروی شما را با استفاده از قلم میکروبلیدینگ می کشد که بسته به ناحیه ابرو می تواند بین 30 تا 40 دقیقه طول بکشد. پس از تکمیل ابروها، متخصص میکروبلیدینگ از پماد مراقبت از میکروبلیدینگ برای کمک به بهبودی استفاده می کند و جلسه بعدی را 4 تا 6 هفته بعد برنامه ریزی می کند. در این جلسات او می تواند در صورت لزوم نتیجه نهایی را اصلاح کند.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. از رفتن به سونا، حمام و استخر خودداری کنید. از وازلین و سایر پمادهای شفابخش مانند پماد ویتامین A برای رفع قرمزی و سوزش این ناحیه استفاده کنید. با اجتناب از فعالیت بدنی شدید تا حد امکان از تعریق جلوگیری کنید. از قرار گرفتن در وسایل نقلیه باز مانند دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهایی با روکش باز خودداری کنید.

برای چند روز از ابروهای خود در برابر آب یا عرق محافظت کنید. به مدت ده روز از هیچ گونه مواد آرایشی، پاک کننده صورت و کرم در ناحیه میکروبلیدینگ استفاده نکنید. به هیچ وجه از محصولات رتین-A یا رتینول استفاده نکنید. از خراشیدن و دست زدن به ناحیه ریز جدا شده خودداری کنید. هنگام خواب از یک بالش تمیز استفاده کنید. به مدت ده روز از خوابیدن روی صورت خودداری کنید. تا یک هفته غذاهای تند نخورید. به مدت 4 هفته از انجام بوتاکس یا لایه برداری خودداری کنید.

تفاوت بین میکروبلدینگ و هاشور

آیا می توان ابروهای میکرو شده را پاک کرد یا تغییر داد ؟

رنگدانه استفاده شده هیچ گونه جای زخم و تغییر رنگ ایجاد نمی کند و می توانید از محلول سالین برای برداشتن ابروهای میکرو تیغه شده استفاده کنید. بسیار مهم است که بدانید ابروها در 7 تا 10 روز اول روند بهبودی تا 40 درصد تیره می شوند و امکان دارد کمی پوسته پوسته شوند. گاهی اوقات، 2 روز پس از میکروبلیدینگ، ممکن است از تیره شدن ابروهای خود بترسید. اما صبور باشید، زیرا این کاملا طبیعی است. بعد از 7-10 روز رنگ طبیعی ابرو خود را خواهید دید.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

واکنش بدنی :

یکی از مهم ترین عواملی که همیشه در طول عمر میکروبلیدینگ نقش دارد، وضعیت واکنش سیستم ایمنی بدن به کاشت رنگ است. در برخی افراد میکروبلیدینگ به طور ناخودآگاه محو شده و در مدت کوتاهی کیفیت اولیه خود را از دست می دهد.

عمق خراش :

خراش اعمال شده روی پوست در حین میکروبلیدینگ می تواند سطحی یا عمیق باشد. تراشیدن عمیق و انتقال رنگدانه عمیق عمر میکروبلیدینگ را طولانی تر می کند. اگر خراش ایجاد شده سطحی باشد دوام میکروبلیدینگ کمتر می شود. البته عمق خراش های ایجاد شده در فرآیند میکروبلیدینگ در مقایسه با سایر روش های تاتو کمتر است.

زمان ترمیم :

برای تاثیر بهتر و کیفیت بالا، میکروبلیدینگ نیاز به ترمیم دارد. این ترمیم 25 تا 30 روز پس از اولین جلسه میکروبلیدینگ انجام می شود. زمان تعمیر نه کمتر و نه بیشتر از این بازه زمانی باشد.

کیفیت رنگدانه :

رنگدانه های مورد استفاده برای کاشت در میکروبلیدینگ نقش اساسی در طول عمر این تکنیک دارند. رنگدانه های باکیفیت ماندگاری بیشتری خواهند داشت. ایمپلنت های رنگدانه تیره بیشتر از ایمپلنت های رنگدانه روشن دوام می آورند.

مهارت میکرو کار :

هر چه روش میکروبلیدینگ ماهرتر و مسلط تر باشد، دوام بیشتری خواهد داشت.

نوع پوست :

ماندگاری میکروبلیدینگ در پوست های چرب کمتر از پوست های خشک است.

کیفیت تجهیزات :

میکروبلیدینگ با استفاده از دستگاه و سوزن مخصوص انجام می شود. برای دستیابی به نتیجه مطلوب از میکروبلیدینگ، استفاده از تجهیزات مطمئن و باکیفیت ضروری است.

زمان انجام :

بسیار مهم است که میکروبلیدینگ در زمان مناسب انجام شود. برای مثال میکروبلیدینگ در دوران قاعدگی و سه روز قبل و بعد از این دوره ممنوع است. میکروبلیدینگ در دوران شیردهی و بارداری ممنوع است. محدودیت انجام میکروبلیدینگ در این دوره ها به دلیل اختلالات هورمونی ایجاد شده در بدن و تاثیر منفی آن است.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب

داروهای مصرفی :

افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند باید قبل از میکروبلیدینگ با متخصص زیبایی خود در این مورد صحبت کنند. قرص های هورمونی رایج ترین داروهایی هستند که در اثربخشی میکروبلیدینگ اختلال ایجاد می کنند.

مدل و رنگ ابروها چگونه تعیین و انتخاب می شود ؟

برای تعیین فرم و فرم کلی ابروها متخصص میکرو مدل و رنگ ابرو را به شما می گوید و با توجه به فرم و ساختار صورت با کشیدن مداد ابرو دور ابرو، او فرم خواهد داد و بعد از صحبت کردن با یک فرد و شنیدن نظرات او در مورد فرم ابروها می تواند باعث تغییر در فرم ابروها شود. کار فرم دهی حرفه ای ابرو با قوانین خاصی برای این کار انجام می شود و در نهایت با طراحی فرم طبیعی مشابه فرم ابروها و ظاهر صورت، مدل ابرو تایید می شود و وقت انتخاب رنگ فرا رسیده است. بهترین رنگ بر اساس فرم صورت، رنگ موی طبیعی و رنگ پوست شما انتخاب می شود تا ابروهای شما هنگام رشد ابروها مصنوعی به نظر نرسند سپس مراحل آماده سازی میکروبلیدینگ آغاز می شود.

بهترین روش طراحی ابرو برای پوست چرب :

روش های مختلفی برای طراحی ابرو مانند میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن وجود دارد که از نظر دوام و ظرافت متفاوت هستند. در روش میکروبلیدینگ جوهر به لایه‌های زیرین پوست نفوذ نمی‌کند، بنابراین برداشتن آن راحت‌تر است و می‌توان الگوی آن را به دلخواه تغییر داد. ماندگاری آن کمتر است. قلم او بر خلاف دستگاه تاتو که پیچیده است، شکلی ساده و شکلی شبیه به خودکار دارد. در این روش امکان ساخت ابرو و پرکردن آن وجود دارد که برخی به آن هاشور می گویند. در میکروبلیدینگ، درست مانند تاتو، می توانید از رنگ های متناسب با رنگ ابروها مانند قهوه ای روشن یا تیره یا مشکی استفاده کنید.

چه مدت بعد از میکروبلدینگ رنگ ابرو به رنگ دلخواه می رسد ؟

افرادی هستند که پس از استفاده از این روش از تیره شدن یا حتی محو شدن رنگ موهای خود راضی نیستند. رنگ پس از اجرای هاشور یک دوره اکسیداسیون را طی می کند، یک سری رنگدانه های محافظ و آب میان بافتی پس از اتمام کار روی سطح پوست تشکیل می شود که وظیفه آن محافظت از پوست آسیب دیده است. در این زمان، رنگدانه ها به غلیظ ترین شکل ممکن تبدیل می شوند. پس از بهبود زخم ها، حدود یک هفته بعد، زخم ها به پوست خشک تبدیل می شوند که باعث می شود ناحیه بثورات کمتر دیده شود. این دفع می تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد. می توان گفت پس از 14 روز هاشور رنگ واقعی خود را نشان می دهد. برای دیدن رنگ مورد علاقه خود نباید عجله کنید.

مدت زمان ماندگاری میکروبلدینگ بر اساس نوع پوست

یکی از مهم ترین معیار ها در مدت زمان ماندگاری میکروبلدینگ نوع پوست است. در ادامه با مدت زمان ماندگاری میکروبلدینگ بر اساس نوع پوست آشنا می شوید :

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست معمولی :

افرادی که این نوع پوست را دارند باید بدانند که ماندگاری میکروبلیدینگ روی این پوست نسبت به سایر پوست ها بیشتر است و دلیل آن این است که پوست معمولی نرمی و مرطوب کنندگی بسیار خوبی دارد و این ویژگی ها باعث جذب رنگ عالی می شود.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست خشک :

این نوع پوست چربی بسیار کمی دارد و همین عامل باعث می شود سطح پوست آب خود را از دست بدهد. در نتیجه پوست کشیده و پوسته پوسته می شود. این مشکل باعث می شود رنگ پذیری این نوع پوست ها خوب نباشد و به همین دلیل از رنگ های تیره برای جوجه کشی روی این پوست ها استفاده می شود. در این نوع پوست احتمال قرمزی و التهاب بسیار زیاد است. بنابراین اگر این نوع پوست دارید، باید بعد از میکروبلیدینگ بیشتر مراقب باشید.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست چرب :

از آنجایی که ترشح چربی در این نوع پوست بیشتر از سایر انواع پوست است، افراد دارای این نوع پوست معمولا پوستی براق و چرب با منافذ بزرگ دارند. این مسائل باعث می شود که این نوع پوست تحمل رنگ پایینی داشته باشد و ماندگاری هاشور نسبت به سایر پوست ها کمتر است.

ماندگاری میکروبلدینگ روی پوست مختلط :

این پوست از دو نوع پوست چرب و خشک تشکیل شده است. افراد با این پوست پیشانی، بینی و چانه چرب و گونه ها، شقیقه ها و ناحیه چشم خشک دارند. ماندگاری این پوسته ها کمی کم است.

در مورد ماندگاری میکروبلیدینگ باید گفت که میکروبلیدینگ روشی بسیار ظریف و سطحی است و فقط با رنگ های دودی که رنگ طبیعی ابروها است انجام می شود. این روش برای پوست های معمولی و خشک ماندگاری بیشتری دارد و برای پوست های چرب ماندگاری کمتری دارد. این روش در مرحله اول کمی نامرتب است و باید اصلاح شود. جلسات ترمیم بسته به پوست فرد از یک تا سه جلسه متفاوت است. تعمیر اولیه معمولا بعد از یک تا دو ماه انجام می شود. ماندگاری این نوع هاشور بسته به نوع پوست شما بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است.

مدت زمان ماندگاری میکروبلدینگ بر اساس نوع پوست

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.