نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک✅【سال1403】⚡

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک✅【سال1403】⚡
نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک✅【سال1403】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک آشنا کنیم. زیبایی مدل ابرو باعث زیباتر شدن چشم ها می شود. به همین دلیل، امروزه بسیاری از خانم ها به دنبال راه هایی برای پرکردن ابروها و فرم دادن به آن ها هستند. برای این کار روش های مختلفی مانند کاشت ابرو، فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد. در ادامه برای آشنا شدن با نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو که در انگلیسی microblading نوشته می شود و در فارسی به صورت میکروبلیدینگ ابرو تلفظ یا نوشته می شود. شاید میکروبلاستیک کلمه ملموس تری برای آن باشد. به این روش می گویند که از وسیله ای قلم مانند استفاده می شود که چندین سوزن روی سر دارد، متخصص نخ های نازکی مانند موهای ابرو بین ابروها می کشد تا ابروها پرتر به نظر برسند و حالت زیباتری داشته باشند. این روش یک روش نیمه دائمی است که امروزه در اکثر آرایشگاه های حرفه ای انجام می شود. علاوه بر میکروبلیدینگ، روش های مشابه دیگری وجود دارد.

میکروبلدینگ چیست ؟

نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک

با استفاده از ابزار میکروبلیدینگ ابرو، آرایشگر از رنگدانه های رنگی که شبیه موهای واقعی است استفاده می کند. البته این رنگ به مرور زمان محو می شود. میکروبلیدینگ ظاهری طبیعی به ابروها می بخشد، اما فرآیند شکل دهی و رسیدن به آن مدتی طول می کشد. فرآیند اولیه چند ساعت طول می کشد و ابروها در اولین لحظات کار تیره تر به نظر می رسند. رنگ اعمال شده ممکن است در چند هفته اول کمرنگ یا بسیار کم رنگ شود و اصلاح آن ضروری است. در روز عمل، باید با متخصص زیبایی خود صحبت کنید و هرگونه سوال یا نگرانی ممکن است داشته باشید. همچنین آرایشگر باید کل فرآیند کار و بهترین رنگ و فرم ابرو را برای شما توضیح دهد.

قبل از شروع کار، متخصص زیبایی از پماد بی حس کننده موضعی در ناحیه ابرو برای کم شدن درد و ناراحتی شما در طول فرآیند میکروبلیدینگ استفاده می کند. بی حس کننده های موضعی مختلفی برای این کار وجود دارد. وقتی احساس راحتی کردید، متخصص کار خود را آغاز می کند. این کار باید با دقت و دقت انجام شود و بنابراین معمولا تا 2 ساعت طول می کشد. او باید در کارش خیلی دقیق باشد، چون قرار است نتیجه کارش حداقل چند سال دوام بیاورد. ممکن است با وجود بیهوشی کمی روی ابروهای خود احساس سوزش داشته باشید، اما این احساس طبیعی و قابل تحمل است و درد بسیار کمی دارد.

در تاتوهای سنتی سوزن به لایه درم پوست که زیر اپیدرم است نفوذ می کند و جوهر در این قسمت ریخته می شود و به همین دلیل این نوع تاتو دائمی می شود. اپیدرم لایه بیرونی پوست است که همراه با درم پوست بدن را تشکیل می دهد. اما جوهر میکروبلیدینگ فقط به لایه پایه، ابتدایی ترین لایه اپیدرم، که به عنوان لایه جوانه شناخته می شود، تزریق می شود. جوهر به اندازه درم در اپیدرم باقی نمی ماند و بنابراین میکروبلیدینگ مانند خالکوبی های سنتی دائمی نیست. برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا همه افراد می توانند از میکروبلدینگ ابرو استفاده کنند ؟

هر کسی که مشکل جسمانی خاصی ندارد می تواند میکروبلیدینگ انجام دهد. اما این روش برای برخی افراد مناسب نیست و برای آن ها ممنوع است. کسانی که تحت پیوند عضو قرار گرفتند. زنان باردار یا شیرده برای استفاده از این روش مناسب نیستند. افرادی که اسکارهای کلوئیدی و بیماری های پوستی در این ناحیه دارند. مبتلایان به بیماری هایی مانند سرطان، اختلالات گردش خون، بیماری های خود ایمنی، هپاتیت، سرم ها و بیماری های کبدی دارند برای این روش مناسب نیستند. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند باید از انجام این روش پرهیز کنند.

آماده شدن برای میکروبلدینگ ابرو :

از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. 3 روز قبل از میکروبلیدینگ صورت خود را در معرض آفتاب یا برنزه قرار ندهید. 2 روز قبل از میکروبلیدینگ، ابروهای خود را اپیلاسیون نکنید، ابروهای خود را کوتاه نکنید و آن ها را با موچین نکنید. حداقل 2 تا 3 هفته قبل از فرآیند میکروبلیدینگ، هیچ گونه لایه برداری شیمیایی یا سایر درمان های سنگین پوست صورت را انجام ندهید. قبل از میکروبلیدینگ موهای خود را بشویید و حالت دهید. زیرا پس از انجام میکروبلیدینگ حداقل تا ۷ روز نباید آب به ابروهای شما برسد. درمان با ویتامین A و بوتاکس باید حداقل یک ماه قبل از میکروبلیدینگ متوقف شود. حداقل یک هفته قبل از میکروبلیدینگ، باید از روغن ماهی یا هر نوع رقیق کننده خون مانند ویتامین E اجتناب شود. همچنین نباید از آسپرین یا ایبوپروفن برای تسکین درد استفاده کرد، زیرا این داروها رقیق کننده هستند. در روز میکروبلیدینگ نباید کار کنید تا خسته نشوید.

نحوه میکروبلدینگ ابرو کم پشت و نازک

میکروبلدینگ ابرو چه خطراتی دارد ؟

تمام اقدامات زیبایی، از جمله میکروبلیدینگ و تاتوهای زیبایی دائمی، خطرات خاص خود را دارند. بنابراین، قبل از انجام میکروبلیدینگ، بهتر است از خطرات آن آگاه باشد. همچنین یکی از مهم ترین مواردی که در انجام میکروبلیدینگ باید به آن توجه داشت، سالن ارائه دهنده این خدمات است. فردی که قرار است میکروبلیدینگ را انجام دهد باید متخصص زیبایی باشد. این افراد برای انجام این کار آموزش های لازم را دیدند و دوره های مربوطه را با موفقیت پشت سر گذاشتند. معمولا افرادی که دارای تخصص و مجوز انجام کار میکروبلیدینگ در سالن های زیبایی با کیفیت و شناخته شده هستند. این روش مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

واکنش های حساسیتی :

یکی از عوارض میکروبلیدینگ می تواند واکنش های آلرژیک به رنگدانه ها باشد. البته واکنش به رنگدانه های ارگانیک نادر است، اما امکان دارد رخ دهد. بنابراین، قبل از انجام میکروبلیدینگ، از متخصص زیبایی در مورد نوع رنگدانه استفاده شده سوال کنید و از غیر حساسیت زا بودن آن مطمئن شوید.

عفونت :

در میکروبلیدینگ برای قرار دادن رنگدانه ها باید به عمق پوست نفوذ کنید. بنابراین خطر انتقال بیماری های عفونی مانند ایدز و عفونت های پوستی باکتریایی وجود دارد. تمام تجهیزات قبل از شروع کار یا حتی در حین کار باید استریل شوند. زمانی که تمامی تجهیزات مورد استفاده در میکروبلیدینگ کاملا ضد عفونی و استریل شوند، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی بسیار کم است. وسایلی که متخصص زیبایی برای میکروبلیدینگ استفاده می کند باید یکبار مصرف باشد و ابزار را جلوی شما باز کند و در غیر این صورت بدون نگرانی بلند شوید و سالن را ترک کنید. گاهی اوقات جوهر مورد استفاده به باکتری یا کپک آلوده می شود.

گاهی اوقات حتی بسته بندی جوهر کاملا قابل اعتماد نیست. برخی از عفونت ها در اثر انتقال باکتری هایی مانند استافیلوکوک ایجاد می شوند. ویروس های هپاتیت، تبخال یا ایدز می توانند منتقل شوند. گاهی اوقات بیماری های عفونی پس از میکروبلیدینگ به دلیل رعایت نکردن توصیه های بهداشتی اتفاق می افتد. بنابراین باید به نکات بهداشتی بعد از کار توجه کنید. از زمان میکروبلیدینگ، سوزن به پوست نفوذ می کند و اگر این کار توسط افراد غیر ماهر و در شرایط غیر بهداشتی انجام شود، احتمال عفونت بیشتر می شود.

درد و ناراحتی در انجام میکرو :

احساس درد و ناراحتی در حین میکروبلیدینگ طبیعی است و حتی بعد از آن کمی سوزش خواهید داشت. اما اگر تورم آن زیاد باشد و متوجه نوعی ترشح زرد رنگ یا قرمزی بیش از حد و غیرعادی شدید، نشانه عفونت است و باید در اسرع وقت به مرکز درمانی مراجعه کنید. مراقب عفونت میکروبلیدینگ باشید چون ابرو به چشم و مغز شما نزدیک است اگر عفونی شود و چرک وارد جریان خون شما شود صدمات جبران ناپذیری به شما وارد می کند. در چنین مواردی، شما باید به سرعت درمان را با آنتی بیوتیک، ضد ویروس یا ضد قارچ شروع کنید.

کلوئید :

این ضایعه پوستی نتیجه تکثیر پدیده ترمیم پیشرونده است. البته گوشت اضافی معمولا روی صورت تشکیل نمی شود، اما اگر سابقه کلوئید دارید، امکان دارد بعد از میکروبلیدینگ دوباره دچار این مشکل شوید. در افرادی که سابقه تولید کلوئید دارند، جراحی های پوستی و زیبایی و شکاف های پوستی باید با احتیاط انجام شود.

گرانولوم :

در میکروبلیدینگ یک ماده خارجی به پوست نفوذ می کند. در چنین مواردی، بدن سعی می کند با ایجاد گره های التهابی به نام گرانولوم در قسمت هایی از پوست که شواهدی از ورود اجسام خارجی را نشان می دهد، از شما محافظت کند. البته امکان دارد این التهاب به سرعت اتفاق نیفتد و ماه ها یا حتی سال ها پس از میکروبلیدینگ خود را نشان دهد. اگر این نوع التهاب دارید، باید درمان را با استروئیدها یا آنتی بیوتیک ها شروع کنید.

سارکوئیدوز :

سارکوئیدوز زمانی تشخیص داده می شود که بدن بیش از یک گرانولوم داشته باشد. این گرانولوم ها حتی می توانند در اندام های مختلف فرد ایجاد شوند. در یک مطالعه، مشخص شد که فردی 15 سال پس از دریافت یک خال کوبی سنتی به سارکوئیدوز مبتلا شده است.

مشکلات مربوط به ام آر آی :

گاهی اوقات پوست خالکوبی شده در طول اسکن MRI متورم یا سوخته می شود. البته این مشکل چندان رایج نیست. پس از گرفتن این عکس، پوست به حالت عادی خود باز می گردد. اما هر زمان که نیاز به MRI داشتید، در مورد میکروبلیدینگی که انجام دادید به پزشک خود اطلاع دهید. علاوه بر این افراد مبتلا به بیماری های کبدی یا بیماری های ویروسی مانند هپاتیت باید بسیار مراقب باشند. اگرچه میکروبلیدینگ به اندازه سایر روش‌های خالکوبی ایمن در نظر گرفته می‌شود، تحقیقات پزشکی یا بالینی کمی برای تأیید این موضوع وجود دارد.

میکروبلدینگ ابرو چه خطراتی دارد ؟

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. اطراف ابروهای خود را با استفاده از پنبه و سرم نمکی تمیز نگه دارید. پس از انجام ریز ساخت، کرم یا پماد به فرد تزریق می شود. اگر چنین پماد یا کرمی برای شما تجویز شده است، به طور منظم و طبق دستور آن استفاده کنید. سعی کنید تا یک هفته پس از میکروبیلدینگ از خیس شدن و پاشیدن ابروهای خود اجتناب کنید.

برخی از خانم ها بعد از ریز سازی متوجه تیره شدن بیش از حد ابروهای خود می شوند و به همین دلیل به دنبال راه حلی برای کم شدن تیرگی خود هستند. توجه داشته باشید که تقریبا 30 درصد از رنگ میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می شود و طبیعی می شود، بنابراین از دستکاری جداگانه ابروها خودداری کنید. سعی کنید تا زمانی که ابروهایتان به طور کامل بهبود نیافته زیر نور آفتاب نروید یا از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید، زیرا نور خورشید باعث محو شدن رنگدانه ها می شود. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تفاوت میکروبلدینگ با تاتو :

میکروبلدینگ ابرو با تاتو ابرو تفاوت هایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

رنگدانه در برابر جوهر :

خالکوبی ابرو قدیمی تر از میکروبلیدینگ است و به جای رنگدانه از جوهر مایع استفاده می کند.

خطوط تاتو در برابر خطوط میکروبلدینگ :

در تاتو خطوط ابرو صاف و یکدست و تیره هستند اما در میکروبلیدینگ مانند رنگ آمیزی از خطوطی به نازکی مو استفاده می شود تا نتیجه طبیعی به نظر برسد و مانند موهای ابرو به نظر برسد. خطوط میکروبلیدینگ در لایه‌های سطحی پوست قرار می‌گیرند، اما در خالکوبی ابرو، جوهر به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند.

دائمی در برابر غیر دائمی :

تاتو ابرو یک روند دائمی است و تا آخر عمر باقی می ماند. اما مدت زمان میکروبلیدینگ از 1 تا 3 سال متغیر است. همچنین، اگر تاتو ابروی خود را دوست ندارید، نمی توانید آن را به میل خود تغییر دهید. اما امکان تغییر رنگ و فرم و حالت ابرو در روش میکروبلیدینگ هر زمان که بخواهید وجود دارد. تنها شباهت بین این دو عمل زیبایی این است که درمان و بهبودی برای هر دو 4-6 هفته طول می کشد.

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

میکروبلیدینگ ابرو چه مزایایی دارد ؟

میکروبلیدینگ به عنوان یکی از پرطرفدارترین تکنیک های زیبایی چهره امروزی مزایا زیادی دارد. روکش کامل و طبیعی، اصلاح ابروهای کم پشت یا نا متقارن و ده ها مزایای دیگر که در ادامه برخی از آن ها  را لیست کرده ایم:

ایمن، موثر و بدون درد :

اگر می‌خواهید شکل مناسبی برای ابروهای خود ایجاد کنید ، حتماً میکروبلیدینگ ابرو را در نظر بگیرید. با این گزینه ابروهایی با ظاهر طبیعی و نیمه دائمی خواهید داشت که جذاب به نظر می رسند. اکثر مردم از این روش استفاده می کنند زیرا بی خطر است و هیچ عارضه ای ندارد.

نتایج طبیعی :

اگر تصمیم به انجام این روش گرفته اید، مطمئن شوید که بهترین کلینیک های میکروبلیدینگ را انتخاب می کنید تا از نتیجه رضایت کامل داشته باشید. پس از اتمام این روش، از نتیجه آن راضی خواهید بود زیرا ابروهای طبیعی خواهید داشت و مطمئن باشید که تشخیص تفاوت بین ابروی میکروبلید شده و طبیعی گاهی غیرممکن است.

صرفه جویی در زمان :

یکی از مزایای این روش این است که می تواند به شما کمک کند در زمان صرفه جویی بیشتری کنید، به خصوص صبح که برای رفتن به کار روزانه خود آماده می شوید! اگر صبح زمان زیادی را صرف آماده کردن ابروهای خود می کنید، با این روش، زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد زیرا این آرایش دائمی است.

مدت زمان انجام آن کوتاه است :

توجه کنید که جلسه میکروبلیدینگ سریع و کوتاه است و احتمالاً حدود دو ساعت طول می کشد. به عبارت دیگر، برای انجام این روش نیازی به هیچ زحمتی ندارید. بنابراین، می توانید دو ساعت از وقت خود را بگذارید و به طور طبیعی ابروهایی با ظاهری زیبا داشته باشید که برای مدت طولانی دوام خواهند داشت.

در جلسه میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از اینکه متخصص مورد نظر ابرو را بی‌حس می‌کند، با شما درمورد شکل ابرو که روی آن کشیده می‌شود، مشورت می‌کند. در حالی که می‌توانید مانند مدل مو، عکس ابرو موردنظرتان را نیز نشان بدهید. البته بعضی از متخصصان برای ایجاد ابرو واقعی و طبیعی، دوست دارند از همان جهت موهای طبیعی ابرو پیروی کند و تقارن صورت و سن مشتری را نیز در نظر بگیرند. افراد متخصص در این کار همچنین با شما درمورد رنگ‌دانه جوهر مشورت می‌کنند و رنگ‌دانه‌ای را بر اساس رنگ طبیعی موهای ابرو و پوست شما انتخاب می‌کنند.

سپس آرایشگر با استفاده از قلم میکروبلیدینگ روی خط ابرو شما می‌کشد، که باتوجه به ناحیه ابرو ممکن است از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد. بعد از اتمام ابروها متخصص میکروبیلدینگ برای کمک به بهبودی از پماد مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ استفاده می‌کند و جلسه بعدی را  ۴ تا ۶ هفته بعد تعیین می‌کند. در این جلسات، او می‌تواند در صورت نیاز نتیجه نهایی را تغییر دهد.

کلام آخر

برای انجام ین روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.