نحوه انجام فیبروز ابرو❤️【سال 1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه انجام فیبروز ابرو آشنا کنیم. فیبروز ابرو یکی از روش های زیبایی نیمه دائمی برای ابروهای شما است. افرادی که مشکل و ایراداتی در ابروهای خود دارند و سعی می کنند این عیوب را اصلاح کنند تا چهره ای زیباتر داشته باشند و یا حتی افرادی که فقط جنبه زیبایی را در نظر می گیرند می توانند فیبروز ابرو داشته باشند و ابروهای خود را متعادل و فرم دهند. در ادامه برای آشنا شدن با نحوه انجام فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

کلمه فیبروز نشان دهنده نام شرکتی است که این روش را برای زیباسازی ابرو ابداع کرده است. کلمه فی نام شرکت و کلمه بروز به معنای خط ابرو است. این شرکت صربستان آموزش های جامع و قوانین فیبروز ابرو را ارائه کرده است و روزانه چند صد نفر برای اخذ گواهینامه و آموزش جامع به این مرکز مراجعه می کنند. برای انجام فیبروز چه مراحلی باید انجام دهید و چه ابزارها و اقداماتی برای انجام آن لازم است، همه در داخل آموزش فیبروز انجام می شود.

فیبروز ابرو چیست ؟

نحوه انجام فیبروز ابرو

فیبروز ابرو یکی از روش های زیباسازی ابرو در دنیا محسوب می شود و در تمام نقاط دنیا از این روش استفاده می شود، زیرا علاوه بر اینکه این روش برای فرد راحت تر است، برای فرد چندان سخت نیست. این سرویس را دریافت کنید و نسبت به روش های قدیمی تاتو ضرری ندارد و زیبایی و جذابیت آن چند برابر خواهد شد. ابتدا قبل از انجام هر کاری، پیگمنتر از مشتری در مورد سابقه حساسیت او به روش ها یا تاتو های مشابه سوال می کند و در صورت داشتن حساسیت باید از انجام این کار خودداری کند. افراد مبتلا به بیماری های قلبی و به خصوص دیابت نباید از این روش استفاده کنند. پس از آن نوبت به طرح و رنگ مورد نظر می رسد.

پیگمنتر باید در مورد نوع ابرویی که باید با توجه به فرم و علاقه صورت مشتری مشاوره لازم را ارائه کند و با مشاوره او مشتری بتواند در انتخاب مدل و رنگ ابرو تصمیم درستی بگیرد. با استفاده از ابزارهای فیبروز مانند جداکننده و مداد، یک طرح اولیه برای ابرو طراحی کنید تا در حین کار دچار اشتباه نشوید. هر رنگی باید از قسمت تاج ابرو شروع شود و به سمت قوس و دم ابرو حرکت کند. مراقب باشید که برای هر خط هاشور ایجاد شده دوبار رنگ را تنظیم کنید و تا زمانی که رنگ کاملا تنظیم شود به جلو و عقب بروید. نگران تیره شدن رنگ نباشید زیرا بعد از دو تا سه روز رنگ ابرو روشن تر می شود. ده روز قبل از فیبروز باید هیچ رنگی روی ابروها وجود نداشته باشد و افرادی که قبل از فیبروز روش های دیگر تاتو کردن ابروهای خود را انجام دادند نمی توانند از فیبروز استفاده کنند.

فیبروز ابرو چه کاربرد هایی دارد ؟

افرادی که ابروهای کم پشتی دارند و می خواهند ابروهای پر داشته باشند. کسانی که دوست دارند ابروهای خود را فرم دهند. افرادی که به دنبال روشی هستند که به راحتی حذف شوند تا جذابیت را به ابروهای خود اعمال کنند. افرادی که ابروهای نامتناسب دارند. افرادی که با دقت فراوان به دنبال روش های دستی برای کشیدن ابرو هستند. خانم هایی که علاقه ای به ابروهای مصنوعی و ظاهر طبیعی و زیبایی کار ابرو ندارند برایشان در اولویت است. افرادی که به دنبال روشی با درد و التهاب کمتر هستند.

رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو :

برخلاف تاتو های قدیمی، رنگ هایی که در فیبروز ابرو استفاده می شود کاملا شفاف هستند و در صورت نیاز به برداشتن، کاملا از روی پوست پاک می شوند و هیچ هاله رنگی روی پوست باقی نمی ماند و قرمزی به پوست نمی دهد. رنگ های فیبروز انواع مختلفی دارند و شرکت ها و برندهای مختلف اقدام به تولید رنگ های فیبروز با سطوح مختلف کیفیت کردند. برای افزایش کیفیت خروجی خود بهتر است از رنگ های استاندارد و با کیفیت استفاده کنید.

نحوه انجام فیبروز ابرو 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای فیبروز ابرو هستند ؟

فیبروز ابرو برای افرادی که قبلا روی صورت خود تاتو نکردند مناسب است. اگر افرادی از تاتو استفاده کرده باشند اجرای این روش امکان پذیر نخواهد بود زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف است که این طرح روی ابروهای تاتو دیده نمی شود. برای انجام این روش باید پوست فرد عاری از هر نوع زخم و زخمی باشد بر این اساس می توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود زخم دارند باید فیبروز را به تاخیر بیندازند تا بهبود یابد. با استفاده از این روش قطعا رضایت کافی را خواهید گرفت و زیبایی بی نظیری به ابروهای خود خواهید بخشید. در ادامه برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب فیبروز ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری فیبروز ابرو

در بهترین شرایط، فیبروز بین شش ماه تا یک سال طول می کشد و پس از آن در صورت نیاز مجددا می توان فیبروز را به دست آورد یا ترمیم کرد. عوامل مختلفی بر تداوم فیبروز تأثیر می گذارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

تغییر هورمون بدن :

دوره های خاصی در خانم ها باعث تغییر در هورمون های بدن آن ها می شود و زمان مناسبی برای انجام اقداماتی مانند فیبروز و خالکوبی نیست زیرا بر دوام و طول عمر آن ها تاثیر می گذارد. دوره هایی مانند بارداری، شیردهی و قاعدگی را می توان دوره های تغییرات هورمونی در بدن زنان دانست.

عمق هاشور ابرو :

عمق خط ابرو یکی از مهم ترین نکاتی است که پیگمنتر می تواند با توجه به مهارت خود آن را به درستی مدیریت کند، زیرا اگر رنگ را در لایه ای نزدیک به پوست قرار دهد، رنگ آن خیلی سریع از بین می رود و یا محو می شود. عمیق است برای قرار دادن بیش از حد، باز هم رنگ تعریف نمی شود و شما یک خروجی رنگ پریده خواهید داشت. بهترین لایه را می توان لایه میانی پوست برای رسیدن به فیبروز ابرو در نظر گرفت.

نوع پوست :

هر چه پوست خشک یا نرمال بیشتری داشته باشید، فیبروز موفقیت آمیزتر خواهد بود. انواع پوست های چرب نمی توانند از این روش استفاده کنند و در صورت استفاده از این روش به نتیجه دلخواه نخواهند رسید. می توانید قبل از بروز فیبروز از لایه بردارهای پوست برای پاک کردن چربی از روی پوست استفاده کنید.

آیا فیبروز درد زیادی دارد ؟

برای انجام فیبروز ابرو معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود که در کم شدن درد و ناراحتی در هنگام فیبروز ابرو تاثیر بسزایی خواهد داشت و آنچه را که احساس خواهید کرد شبیه حس برداشتن ابرو است. ابروها احساس می کنند درد و ناراحتی در هنگام فیبروز ابرو بستگی به آستانه تحمل افراد و استرسی دارد که تحت آن قرار دارند. هرچه آرامش بیشتری داشته باشید، درد و ناراحتی کمتری احساس خواهید کرد.

انواع فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو انواع مختلفی دارد که هر کدام بر اساس شکل صورت و ابروهای طبیعی شما تعیین می شوند. در ادامه با انواع فیبروز ابرو آشنا می شوید :

مدل spine-3 :

این نوع که به تیغ ماهی معروف است در انتهای ابرو انجام می شود. مرکز توجه شخصی که با این روش خدمات اصلاح ابرو را ارائه می دهد، قسمت انتهایی ابرو است.

مدل spine-5 :

یکی از انواع فیبروز ابرو، الگوی Spine-5 است که به الگوی ابروی آسیایی معروف است. تمرکز این مثال فقط روی قسمت پایین ابرو و قسمت میانی از ابتدای ابرو تا چین ابرو است.

مدل Spine-6 :

به این نوع ابرو کلاسیک گفته می شود که در آن قسمت بالای منحنی ابرو مرکز توجه است.

مدل Upper_Spine :

انواع دیگر فیبروز ابرو را می توان ستون فقرات فوقانی نامید. برخلاف روش های قبلی که هر کدام بر روی قسمت بالایی ابرو متمرکز بودند، در این مدل مرکز توجه قسمت بالایی ابرو است و تمام خطوط در سمت بالا ایجاد می شود.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری فیبروز ابرو 

فیبروز و میکروبلدینگ چه تفاوت هایی دارند ؟

علاوه بر میکروبلیدینگ و فیبروزیس، شرکت فی روش‌های منحصر به فرد دیگری مانند فیکانتور، ابروهای پررنگ، ابروهای نانو، ابروهای بریز یا هالیوود، ابروهای پادر، ابروهای سایه‌دار فی، جدیدترین تکنیک‌های حذف ابرو مانند حذف آهن و حذف نانو را ارائه می‌دهد. روش جدید پاک کردن تاتو ایمن ترین روش را به دنیا معرفی کرده است. میکروبلیدینگ فیبروز توسط یک فرد آموزش دیده با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز انجام می شود.

فیبروز ابرو روشی جدید برای فرم دادن به ابروها با استفاده از قلم میکروبلیدینگ است. این روش بسیار زیبا توسط آکادمی فی و آقای برانکو بابیچ ایجاد شده است. الگوی اصلی فیبروز بر اساس الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خطوط دقیقا همان جهت موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر در انتهای کار می شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می بخشد.

مزایای فیبروز ابرو

این روش علمی فواید زیادی دارد به طوری که مردم در سراسر دنیا از این روش برای پرکردن یا پرپشت کردن ابروهای خود استفاده می کنند. یکی از مهمترین مزایای این روش دائمی نبودن آن است. زمانی که تصمیم به فیبروز ابرو می‌گیرید و تاتوی خود را انتخاب می‌کنید، ابروهای بلند می‌توانند در ترند باشند و پس از مدتی ابروهای کوتاه مورد علاقه شما خواهند بود. اگر این روش مانند یک خالکوبی سنتی دائمی بود، باید این الگو را برای مدت طولانی تحمل می کردید. اما در این روش بعد از گذشت 6 ماه تا 1 سال می توانید با ترمیم ابروهای خود آن را تغییر دهید و مطابق مد رفتار کنید. در ادامه با مزایای فیبروز ابرو آشنا می شوید :

 • قیمت مناسب
 • قرینه شدن ابروها
 • ماندگاری مناسب
 • متناسب بودن ابرو با فرم صورت
 • التهاب کمتر بعد از اجرا نسبت به بقیه روش‌ها
 • فرم گرفتن تاج ابرو
 • توانایی ایجاد تراکم بالا در ابرو
 • فرم دار شدن ارک ابرو
 • دستی بودن و دقت کار بالا
 • داشتن ابروهایی طبیعی و ظریف
 • سوزش و درد کمتر در زمان اجرا
 • فیبروز به راحتی پاک می شود
 • داشتن ابروهایی مطابق مد

فیبروز با تاتو چه تفاوتی دارد ؟

روش انجام تاتو به این صورت است که مانند تاتو در بدن، طرح ابرو شکل در ناحیه ابرو انجام می شود. این طرح سال ها با شما بوده است و فکر اینکه از ابتدا آن را دوست نداشته باشید وحشتناک است. اما در روش فیبروز بخیه های دقیق و منظم طبق اصول انجام می شود و از همه مهمتر تمامی این کارها توسط فردی انجام می شود که دوره های آموزشی دوخت فیبروز را گذرانده و دارای گواهینامه معتبر می باشد. حتی اگر نتیجه مورد پسند شما نباشد قابل حذف است و اگر چند ماه تحمل کنید خود به خود از بین می رود.

عوارض فیبروز ابرو :

افرادی که تا به حال از تاتو استفاده کردند هرگز نباید از فیبروز ابرو برای زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده خواهد بود. با توجه به اینکه با اعمال فشار به دستگاه میکروبلیدینگ، کاربر مراحل فیبروز را انجام می دهد و به مرور زمان مچ دست کاربر خسته می شود و در پایان کار از میزان فشار کاسته می شود و این ممکن است بر کیفیت کار انجام شده تأثیر بگذارد. از آنجایی که تیغه دستگاه فیبروز با دست کاربر ساخته می شود، احتمال آسیب به دست بسیار بیشتر است و افرادی که این کار را انجام می دهند باید بسیار مراقب باشند.

در برخی از مراکز از رنگ های بسیار بی کیفیت استفاده می شود که باعث می شود ماندگاری کمتری داشته باشند و پس از مدت کوتاهی شاهد کم رنگ شدن رنگ ابروها باشید به همین دلیل توصیه می شود به مراکز مطمئن و قابل اعتماد مراجعه کنید. حداقل آسیب به ابروها وارد شود و پول شما هدر نرود. با توجه به دستی بودن قلم نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است برای انجام فیبروز به افراد متخصص و حرفه ای مراجعه شود. برای آشنا شدن با معایب فیبروز ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای فیبروز ابرو 

فیبروز ابرو در بارداری چگونه است ؟

انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری مانند سایر روش های آرایش دائمی صورت ممنوع است. رنگ های میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز هستند که به محض اینکه رنگ در لایه درم پوست رسوب کرد، وارد خون مادر شده و از مادر به جنین منتقل می شود و امکان دارد باعث سقط جنین شود و باعث واکنش های آلرژیک جدی در بدن شود. جنین هیچ منبع علمی تایید شده ای در مورد مجاز بودن میکروبلیدینگ در دوران بارداری وجود ندارد.

دستگاه فیبروز ابرو

امروزه دستگاه فیبروز ابرو یکی از وسایل ضروری سالن های زیبایی است. این دستگاه به واسطه یک قلم با دندانه های بسیار ریز پوست را خراش می دهد و رنگدانه را به زیر پوست تزریق می کند. برخلاف دستگاه تاتو که برش ها و تزریق رنگ در لایه زیرین پوست انجام می دهد، برش و خراش پوست در سطح پوست انجام شده و عمق زیادی ندارد. در دستگاه تاتو به دلیل عمق برش ماندگارتر است و عوارض بیشتری هم دارد.

دستگاه فیبروز ابرو برش های سطحی ایجاد می کند و خطوط بسیار نازک و ظریف هستند که تشخیص آن از خطوط طبیعی ابرو  سخت است. اگر روند انجام فیبروز توسط آرایشگر حرفه ای و با تجربه و به درستی انجام شود و مراقبت های بعد از فیبروز ابرو نیز به درستی انجام شوند، ماندگاری آن به بالای دو سال نیز می رسد. انتخاب رنگ نیز مهم است و در نتیجه نهایی تاثیرگذار است. شاید در ابتدا فیبروز با میکروبلیدینگ یکسان به نظر برسند اما اینطور نیست و رنگی که برای فیبروز ابرو استفاده می شود و همچنین قلم و سوزن مورد استفاده در آن ها متفاوت است. خطوط بسیار ظریفی که توسط دستگاه ایجاد می شوند و شباهت بالای آن به تار واقعی ابرو حاصل ظرافت سوزن دستگاه است.

ضخامت سوزن ها جدود ۰.۱۸ میلی متر است. امروزه سوزن های نانو هم وارد بازار شده اند که ضخامت آن حدود ۰.۱۵ میلی متر است. قلمی که در دستگاه فیبروز ابرو استفاده می شود سنگین است و قیمت بالایی نیز دارد. برای خریداری این قلم مخصوص چیزی در حدود ۱ تا ۲ میلیون باید هزینه کنید. بعضی از آرایشگر ها استفاده از این قلم سنگین برایشان سخت است و به جای آن از قلم های قدیمی تر استفاده می کنند. قلم های قدیمی نیز می توانند خطوط ظریف و قابل قبولی را ایجاد کنند. استفاده از رنگ و قلم دستگاه فیبروز ابرو طبق انتخاب آرایشگر انجام می شود.

 

کلام آخر

برای انجام این کار سعی کنید بهترین مرکز فیبروز در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله هماره ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.