میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟❤️【سال1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟❤️【سال1403】✅
میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟❤️【سال1403】✅

شاید برای شما سوال باشد که میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائمی است که این روزها طرفداران زیادی دارد، البته برخی به اشتباه آن را میکروبلاگینگ می نامند. برای داشتن یک ابروی ایده آل و زیبا باید هر روز زمان زیادی را صرف طراحی ابروی مورد نظر با مواد آرایشی مختلف کنید. زمان زیادی می برد و گاهی اوقات که عجله دارید اصلا امکان پذیر نیست. ابروها نقش بسیار مهمی در صورت دارند. ابروها می توانند ظاهر شما را بسیار جذاب تر کنند یا برعکس، چهره شما را از بین ببرند. به این دلایل امروزه روش های آرایش نیمه دائمی ابرو بسیار رایج شده و طرفداران زیادی دارد. یکی از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو، میکروبلیدینگ است. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلدنیگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ نسخه پیشرفته تری از تاتو است. میکروبلیدینگ یک روش آرایش نیمه دائمی است. در طی فرآیند میکروبلیدینگ، نواحی خالی ابرو که کمتر یا کاملا خالی است، با رنگ های خاصی پر می شود و ظاهری کامل و بی نقص در ابرو ایجاد می کند. در این روش رنگدانه ها به صورت دستی وارد پوست می شوند. قلم های میکروبلیدینگ دستی دارای تیغه ها و سوزن های استریل هستند.

این تیغ ​​ها و سوزن ها با فشار کم دست، خراش های بسیار ریز روی پوست ایجاد می کنند. ظاهر این نوارها شبیه موهای ابرو است و تشخیص آن ها از ابرو دشوار است. تنها کسانی می توانند میکروبلیدینگ را انجام دهند که مجوزهای لازم را داشته باشند و آموزش های لازم را دیده باشند. این فرآیند بسیار دقیق و حساس است و باید با دقت و مهارت زیادی انجام شود.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

نحوه انجام میکروبلدینگ :

مهم ترین نکاتی که قبل از میکروبلیدینگ باید به آن توجه کنید این است که قبل از انجام این فرآیند، ابروهای خود را وکس نکنید و از موچین استفاده نکنید. فردی که قرار است میکروبلیدینگ را برای شما انجام دهد باید شکل اولیه ابرو، میزان نازکی و ضخامت و رنگ طبیعی ابرو و پوست شما را بداند تا به کمک این ویژگی ها می تواند ابرویی طراحی کند که با سایر قسمت های صورت سازگار باشد. به همین دلیل باید با چهره ای بدون آرایش، بدون رنگ و ظاهر کاملا طبیعی خود برای بهترین نتیجه به متخصص میکروبلیدینگ مراجعه کنید.

مرحله دوم، هماهنگی مشاوره با کلینیک یا متخصص مربوطه است که انتخاب کردید. در این جلسه به طور کامل خواهید فهمید که فرآیند میکروبلیدینگ چگونه است و همچنین در مورد رنگ و شکل ابرو تصمیم خواهید گرفت. پس از تصمیم گیری در مورد تمام نواحی ابرو، متخصص میکروبلیدینگ می تواند کار خود را شروع کند. اولین مرحله در فرآیند میکروبلیدینگ بی حس کردن ناحیه مورد نظر است. میکروبلیدینگ بیشتر از درد باعث ناراحتی می شود. با کرم های بی حس کننده، درد و سوزش خفیفی را احساس نمی کنید.

در این فرآیند از تیغ مخصوصی برای تزریق رنگدانه به زیر پوست استفاده می شود. با تیغ خطوط ریز شبیه موهای ابرو ایجاد می شود. این فرآیند کمتر از 2 ساعت طول می کشد. میکروبلیدینگ یک روش دائمی نیست و تکنیکی نیست که نتایج آن مادام العمر باقی بماند. اگر می خواهید ابروهای خود را به همین صورت حفظ کنید، باید جلسات ترمیم را انجام دهید و تقریبا هر سال آن ها را تکرار کنید.

ماندگاری میکروبلدینگ چقدر است ؟

خراش هایی که به این ترتیب روی پوست ایجاد می شود نسبت به خراش های الگوی میکروپیگمنتیشن سطحی تر است، زیرا هر چه خراش عمیق تر باشد، احتمال خونریزی بیشتر می شود. به همین دلیل نسبت به این روش ماندگاری کمتری دارد اما می تواند این مزیت را داشته باشد که رنگ و طرح میکروبلیدینگ را می توان با توجه به خواست مشتری تغییر داد. ماندگاری هاشور در این روش از شش ماه تا دو سال متغیر است. مدل و نوع رنگ انتخابی تاثیر بسزایی در میزان ماندگاری میکروبلدینگ این روش دارد.

از نظر بهداشتی و ایمنی، این روش بی خطر است. اما رعایت یک سری مشکلات مربوط به آن بسیار ضروری است. هر زمانی که زخمی روی پوست ایجاد می‌شود، در واقع بستری برای التهاب ایجاد می‌کند، بنابراین قبل از انجام کار باید از استریل بودن سوزن‌های میکروبلیدینگ اطمینان حاصل کرد. قبل از انتخاب مکانی برای اجرای این روش، ابتدا تمام جوانب آن مکان و کارکنان آن را در نظر بگیرید و از تمیزی و سازگاری کاربران و حتی با تجربه و کارآمد بودن کاربران اطمینان حاصل کنید.

تفاوت میکرو سایه و میکروبلدینگ ابرو :

هدف از میکرو سایه ایجاد ابروهایی پرتر به نظر می رسد که با آرایش پر شدند. در حالی که میکروبلیدینگ تارهای شبیه مو ایجاد می کند، با میکرو سایه نتیجه نرم تر و شبیه پودر ابرو است. به همین دلیل به این روش پودر ابرو یا امبره می گویند. در روش میکرو سایه لکه های کوچکی به صورت نقطه روی پوست ایجاد می شود و سپس رنگدانه در این نقاط کوچک رسوب می کند. اگرچه روش میکرو سایه مشابه دو روش قبلی است، به یاد داشته باشید که تنظیمات سوزن برای میکرو سایه به جای صاف، گرد است و ایجاد فرز را آسان‌تر می‌کند. میکرو سایه برای افرادی که پوست چرب دارند یا آرایش را ترجیح می دهند مناسب است.

آیا میکروبلدینگ درد دارد ؟

میکروبلیدینگ شامل صدها برش کوچک روی خط ابرو است. این برش‌های ریز مانند خالکوبی روی پوست خراشیده می‌شوند و سپس با رنگدانه‌ای پر می‌شوند. دردی که از طریق ابزار میکروبلیدینگ روی صورت شما فشار می‌آورد امکان دارد کمی درد داشته باشد. در میکروبلیدینگ ابرو، امکان دارد 30 دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا کرم بی حس کننده اثر کند. همانطور که این روند ادامه دارد، آرایشگر شما شروع به اضافه کردن برش های بالاتر یا نزدیک به برش های موجود می کند.

امکان دارد پوست شما مانند آفتاب سوختگی تحریک شده یا بسوزد. میکروبلیدینگ ابرو می‌تواند تا 2 ساعت طول بکشد، اما بیشتر افراد به دلیل استفاده از کرم بی حس کننده فقط فشار یا ناراحتی جزئی و درد کمتری نسبت به تاتوی معمولی تجربه می‌کنند. این بستگی به تحمل درد شخصی شما دارد. اگر قصد انجام میکروبلیدینگ ابرو را دارید. باید انتظار کمی درد یا ناراحتی را داشته باشید. در مورد آرایشگری که می خواهد این کار را برای شما انجام دهد تحقیق کنید و نمونه هایی از کار آن ها را بررسی کنید.

ماندگاری میکروبلدینگ چقدر است ؟

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 • برخی از مراجعان در هفته اول دچار خارش و قرمزی می شوند. در ابتدا، ابروها کمی تیره تر می شوند، اما رنگ آن 30-40 درصد محو می شود. این پماد پس از درمان برای کم شدن سوزش و التهاب استفاده می شود. در ابتدا کمی قرمزی و تورم خفیف طبیعی است. ناحیه تیغه باید با ویتامین AD برای چشم ها به مدت 2 هفته چرب شود.
 • آب نباید به مدت 72 ساعت به قسمت تیغه ها برسد، اما می توانید با پنبه آغشته به آب مقطر، ناحیه تیغه را خیلی سطحی تمیز کنید، البته پس از 24 ساعت مجاز به انجام این کار هستید.
 • در هر صورت، قبل و بعد از میکروبلیدینگ از نوشیدنی‌های الکلی و مواد مخدر خودداری کنید، زیرا باعث پخش شدن و محو شدن رنگ در حین میکرو می‌شود.
 • به مدت 48 ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از فعالیت های سنگینی که باعث تعریق می شود خودداری کنید.
 • از خراشیدن ناحیه تیغه خودداری کنید.

میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟

روش میکروبلیدینگ بسیار کوتاه تر از زمانی است که خانم ها در هر مراسمی برای داشتن ابروهای زیبا صرف می کنند. این فرآیند بیش از دو جلسه طول نمی کشد. بر خلاف اکستنشن ابرو که طولانی تر است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد، میکروبلیدینگ با دقت کمی و در کوتاه مدت انجام می شود. میکروبلیدینگ دو جلسه طول می کشد. جلسه اول تقریباً دو ساعت طول می کشد.

در جلسه اول، ابروها مدل سازی شده و رنگدانه ها به شکل مورد نظر مشتری وارد پوست می شوند. جلسه دوم ترمیمی تر است و یک تا دو ساعت طول می کشد. به غیر از جلسات میکروبلیدینگ، ترمیم ابروها حدود ده روز یا بیشتر و برای برخی افراد تا سی روز طول می کشد. در این مدت قرمزی ابرو به تدریج کم می شود و رنگدانه ها در زیر پوست تثبیت می شوند و رنگ طبیعی تری به خود می گیرند.

عوامل تاثیر گذار در رنگ نگرفتن ابرو :

یکی از اشتباهات در اجرای میکروپیگمنتیشن توسط متخصص این روش زیبایی است. عامل دیگر امکان دارد اجزای غیر استاندارد دستگاه میکروپیگمنتیشن باشد. بیماری هایی که کاندیدای میکروپیگمنتیشن امکان دارد داشته باشد می تواند دلیل رنگ نشدن ابروها باشد. اگر به مراقبت از ابرو توجه نکنید، ابروها رنگی نمی شوند. مهارت و تجربه پیگمنتر و همچنین تکنیک کار او می تواند یکی از دلایل رنگ نشدن ابروها باشد.

اگر بلافاصله بعد از میکروپیگمنتیشن، لکه را به طور مداوم چرب کنید، رنگ لکه از بین می رود. نوع و برند رنگ استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتیشن تاثیر زیادی در رنگ ابرو دارد. تشخیص نوع پوست از طریق رنگدانه در عدم رنگ آمیزی ابروها بسیار موثر است، زیرا بسته به نوع پوست شما، رنگدانه هایی که امکان دارد در پوست شما غالب باشند، شناسایی می شوند.

آیا ابرو بعد از میکروبلدینگ رشد می کند ؟

اگر به درستی انجام شود، میکروبلیدینگ روی رشد موهای طبیعی ابرو تاثیری ندارد. عمق برش ها کمتر از آن است که روی فولیکول های مو تاثیر بگذارد، میکروبلیدینگ از رشد مو جلوگیری نمی کند. حتی اگر برخی از موهای ابروی شما در طول یک جلسه میکروبلیدینگ کنده شوند، آن موها دوباره رشد خواهند کرد. به همین دلیل توصیه می شود به جای تغییر کامل حالت ابرو، حالت طبیعی ابروهای خود را بازیابی و تقویت کنید.

اصلاح ابرو بعد از میکروبلدینگ :

اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام نشود، راه حل آسانی وجود ندارد. با این حال، لیزر بهترین گزینه برای از بین بردن رنگدانه است، اما می تواند گران باشد. شما می‌توانید آرایشگر ابرو را تغییر دهید، اما همه سالن‌ها نمی‌پذیرند که کارهای بد دیگران را اصلاح کنند، زیرا اصلاح میکروبلیدینگ یک فرآیند طولانی و پیچیده است. ابروهای شما امکان دارد نیاز به فرم دادن، سایه زدن یا سفید کردن یا اصلاح داشته باشند. انجام ابروها می تواند چند جلسه طول بکشد، بنابراین بسیار مهم است که صبور باشید.

میکروبلدینگ چه مدت طول می کشد ؟

میکروبلدینگ را باید کجا انجام داد ؟

میکروبلیدینگ در سالن‌ها انجام می‌شود و انتخاب آرایشگر مناسب یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های شما است. باید مطمئن شوید که فردی قابل اعتماد و با تجربه را انتخاب می کنید. آرایشگر شما باید در زمینه میکروبلیدینگ به درستی آموزش دیده و دارای مجوز باشد. سالن باید تمیز باشد، تمام وسایل باید یکبار مصرف باشد و آرایشگر شما باید دستکش بپوشد. از دوستان و خانواده راهنمایی بخواهید، به صورت آنلاین تحقیق کنید و به نمونه عکس های قبل، بعد در صفحات سالن خود نگاه کنید. می توانید برای بررسی نمونه کارها، بررسی تمیزی سالن و پرسیدن سوالات خود، یک وقت مشاوره اولیه رزرو کنید.

تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو

از سه روش اصلی هاشور، میکروبلیدینگ و فیبروز بسیار شبیه به هم هستند. هر دو روش هاشور دستی هستند که با استفاده از قلم لمسی انجام می شوند. اما تفاوت هایی دارند که آن ها را از یکدیگر جدا می کند. مهم ترین تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو به اختراع آن ها برمی گردد. در واقع پایه گذاران این روش ها دلیل اصلی تفاوت آن ها هستند.  روش فیبروز توسط موسسه زیبایی فی راه اندازی شد.

استانداردها و مواد مورد استفاده در این روش توسط همین آکادمی تعیین می شود. اما در نهایت تکنسین هایی که از روش میکروبلیدینگ استفاده می کنند انعطاف بیشتری برای این کار دارند و دستشان بازتر است. استانداردهای این روش اصول خاصی دارند اما این بدان معنا نیست که روش میکروبلیدینگ از استاندارد خاصی پیروی نمی کند. نکته مهم بعدی که این دو روش را متفاوت می کند سوزن و رنگ استفاده شده است. مواد این ابزار در فیبروز بهتر است. سوزن های استفاده شده در روش فیبروز متعلق به شرکت فی است که استانداردهای خاص خود را دارد.

کیفیت این سوزن ها بسیار بالاتر از نمونه های استفاده شده در روش میکروبلیدینگ می باشد تفاوت بعدی این دو روش مربوط به رنگ مورد استفاده می باشد. رنگی که در روش میکروبلیدینگ به زیر پوست تزریق می شود پیگمنت نام دارد. در صورتی که رنگ مورد استفاده در روش فیبروز، Fe نام دارد و متعلق به این آکادمی است و از استانداردهای آن پیروی می کند.

تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.