مراقبت بعد از شیدینگ لب ❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • شیدینگ لب
 • -
 • مراقبت بعد از شیدینگ لب ❤️【سال1403】⭐
مراقبت بعد از شیدینگ لب ❤️【سال1403】⭐

مراقبت بعد از شیدینگ لب یکی از اقداماتی است که همه افراد باید به آن توجه کنند تا از بروز اتفاقات پیش بینی نشده جلوگیری شود. آرایش و مراقبت از لب ها از دیرباز بخشی جدایی ناپذیر از روتین های زیبایی زنان بوده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تکنیک های جدید انواع روش های آرایش لب وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید لب های خود را زیباتر کنید و برای مدتی لب هایی زیبا و جذاب داشته باشید. شیدینگ لب که به سایه لب نیز معروف است یکی از روش های تاتو لب است که طی سال های اخیر بسیار محبوب شده است و طرفداران بسیاری دارد. با این روش می توانید نوعی آرایش دائمی و زیبا روی لب های خود داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با همه چیز درباره شیدینگ لب، نحوه انجام شیدینگ لب، معایب شیدینگ لب، مراقبت بعد از شیدینگ لب و عوامل تاثیرگذار بر هزینه شیدینگ لب با ما همراه باشید. سایت پریسا خاوندگار پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز می باشد.

همه چیز درباره شیدینگ لب

یکی از بهترین روش های زیبایی و آرایشی شیدینگ لب است که می تواند باعث زیباتر کردن لب های شما شود. شیدینگ نوعی تاتو است که رنگ لب ها را برای مدت طولانی تغییر می دهد. به دلیل ماندگاری سایه به آن آرایش موقت یا نیمه دائمی می گویند. تاتو لب با وجود اینکه آرایش دائمی محسوب می شود، اما توجه داشته باشید که سایه زدن لب مانند میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو خواهد بود و نه تنها دائمی نخواهد بود، بلکه پس از مدتی محو شده و به حالت اولیه باز می گردد.

شیدینگ لب گزینه خوبی برای تقویت یا پرکردن رنگ طبیعی لب های شما خواهد بود. برای انجام سایه دهی با استفاده از دستگاه و سوزن مخصوص یک بار رنگ مناسب و دلخواه به بافت لب تزریق می شود. استفاده از این روش برای افرادی که به دلایل مختلف زمان و حوصله کافی برای آرایش ندارند بسیار مناسب است. اما اگر این عمل زیبایی به درستی انجام نشود یا مراقبت های بعدی به طور کامل و درست انجام نشود، باید منتظر عواقب و ناراحتی های آن بود. برای انجام شیدینگ به بهترین مرکز شیدینگ لب در تهران مراجعه فرمایید.

شیدینگ لب چیست ؟

نحوه انجام شیدینگ لب

برای ایجاد یک تاتو نیمه دائمی لب، ابتدا باید لب ها را بی حس کنید. سپس متخصص زیبایی یا سایه زنی با استفاده از دستگاه مخصوص شروع به تزریق رنگ به لب ها می کند. برای این منظور اغلب از دستگاه تاتو و سوزن های مخصوص استفاده می شود. با این دستگاه لب ها رنگ دائمی می گیرند و زیباتر می شوند. بعد از چند ماه یا یک سال باید دوباره شیدینگ لب را ترمیم کنید. این ترمیم شامل انجام مجدد فرآیند تزریق رنگ به لب است.

مراقبت بعد از شیدینگ لب بسیار مهم است. باید توصیه های آرایشگر یا تاتو کار خود را برای چند روز دنبال کنید. به طور کلی مراقبت های بعد از این روش شامل استفاده از مرطوب کننده ها و اجتناب از تماس مستقیم با آب برای مدتی است.  شیدینگ لب یک فرآیند آرایش دائمی و تخصصی است و باید توسط متخصصان مجرب انجام شود. انتخاب رنگ مناسب و نگهداری مناسب برای دستیابی به نتایج بهتر بسیار مهم است.

ویژگیخصوصیات
✔️مواد اولیهمواد فی اروپا
⭐تجهیزات مدرن اروپا
❤️زمان استاندارد انجام کار40دقیقه
⚡ماندگاری بیش از 4 سال
✅تعداد ترمیم 2 بار

چه عواملی بر هزینه شیدینگ لب تاثیر می گذارند؟

معمولا هزینه های مربوط به شیدینگ لب تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. در ادامه به برخی از این عوامل مانند موقعیت سالن، تجهیزات، مهارت و تخصص آرایشگر و غیره اشاره خواهیم کرد:

 • نوع مواد استفاده شده: نوع مواد مورد استفاده برای شیدینگ لب می تواند تاثیر زیادی در هزینه داشته باشد. محصولات با کیفیت و برندهای معتبر ممکن است گران تر از برندهای دیگر باشد.
 • کیفیت محصول: کیفیت محصول و ترکیبات آن نیز می تواند تاثیر بسزایی در هزینه شیدینگ لب داشته باشد. استفاده از موادی با ترکیبات با کیفیت و کم خطر ممکن است گران تر از محصولات دیگر باشد.
 • برند: برند مواد اولیه نیز می تواند تاثیر زیادی در هزینه داشته باشد. برندهای معروف و محبوب در حالت کلی گران تر از برندهای دیگر هستند.
 • تجربه و مهارت آرایشگر: آرایشگران با تجربه و ماهر ممکن است هزینه بیشتری نسبت به آرایشگران تازه کار دریافت کنند.
 • موقعیت سالن: هزینه شیدینگ لب در شهرها یا مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد. در شهرهای بزرگ و پرجمعیت، هزینه ها معمولا بیشتر است.
 • تعداد رنگ ها: اگر شما تعداد زیادی رنگ برای شیدینگ لب نیاز داشته باشید، هزینه شما بالاتر خواهد بود. هر رنگ اضافی ممکن است بر هزینه نهایی افزوده شود.
 • تجهیزات و ابزارها: استفاده از تجهیزات و ابزارهای آرایشی مناسب و با کیفیت نیز می تواند به افزایش هزینه منجر شود.
 • شرایط اقتصادی: شرایط اقتصادی کشور و نرخ ارز نیز ممکن است به تغییر هزینه ها منجر شود.
 • نیاز به جلسات تکمیلی: شیدینگ لب نیاز به جلسات تکمیلی دارد که ممکن است هزینه را بیشتر کند.
 • زمان مورد نیاز: تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام شیدینگ لب و زمان صرف شده می تواند هزینه را تغییر دهد.
 • سطح خدمات: در صورت استفاده از خدمات حرفه ای آرایشگران یا استفاده از خدمات آرایشگاه های معروف، هزینه شیدینگ لب بالاتر خواهد بود.
 • خطرات و عوارض جانبی: احتمال وقوع خطرات و عوارض جانبی پس از انجام شیدینگ لب وجود دارد، بنابراین شاید نیاز باشد پیش از انجام آن تست ها و اقداماتی انجام داد که این موضوع منجر به افزایش هزینه می شود.

نکات مهم قبل از انجام شیدینگ لب

استفاده از استروئیدها قبل از جراحی باعث التهاب و تورم لب ها بعد از جراحی می شود. شما باید از مصرف استروئیدهای خوراکی و استروئیدهای موضعی برای چندین هفته قبل از ریزش خودداری کنید. اگر داروهای ضروری شما حاوی داروهای استروئیدی هستند، بهتر است در طی این چند هفته به داروهای جایگزین متوسل شوید. رتینوئیدها گردش سلولی را افزایش می دهند و با تسریع جایگزینی سلول های جدید با سلول های قدیمی، پوست را شاداب تر و جوان تر نشان می دهند. این یک نکته زیبایی بسیار مطلوب است، اما هنگام در نظر گرفتن شیدینگ می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند. بنابراین استفاده از رتینوئیدها را چند هفته قبل از ریزش قطع کنید.

اگر می‌خواهید لب‌هایی درخشان‌تر و سالم‌تر داشته باشید، باید به خوبی از آن ها مراقبت کنید. زمانی که هوا سرد و خشک است، حتما چند لایه از بالم لب بزنید تا لب های ترک خورده و زخمی نشوند. قطعاً دوست ندارید بعد از یک یا دو سال لب هایتان قرمز و کبود شود، پس بهتر است یک پالت رنگی از رنگ صورتی و نود سایه لب را بشناسید و سایه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. بهترین رنگ برای شیدینگ لب، رنگی است که شما دوست دارید و تکنسین زیبایی شناسی رنگ را مطابق با ترجیحات شما در طول روش شیدینگ انتخاب می کند. اما پرطرفدارترین رنگ ها در این روش سایه زدن لب کالباسی، سایه لب هلویی و سایه لب صورتی است.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای شیدینگ لب نیستند ؟

برخی افراد شرایط لازم برای رسیدن به آرایش دائمی مانند رژ لب را ندارند. دلیل آن این است که برای برخی افراد با شرایط خاص می تواند بسیار خطرناک باشد. زنان باردار یا شیرده، افرادی که مشکلات قلبی دارند، افراد مبتلا به صرع، افرادی که تحت پیوند عضو قرار گرفتند، افرادی که از عفونت رنج می برند، افرادی که از لوپوس رنج می برند، آلرژی پوستی داشته یا دارند، افرادی که به رنگ یا فلز حساسیت دارند، افرادی که مستعد کلوئید هستند. افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، افراد مبتلا به مشکلات تیروئید، افراد مبتلا به فشار خون بالا، افراد مبتلا به دیابت یا گلوکوم برای انجام این روش مناسب نیستند. برای اطلاع از هزینه شیدینگ لب در تهران با بهتری پزشکان مشورت کنید.

انواع روش شیدینگ لب

در ادامه با انواع روش شیدینگ لب آشنا می شوید :

شیدینگ آمبره :

سایه زدن آمبره باعث می شود لب ها با استفاده از سایه های روشن ظاهر شوند و طبیعی ترین راه ممکن برای ایجاد رنگ دائمی روی لب ها است.

فول شیدینگ لب :

در این روش کل ناحیه لب با رنگ پودری پر می شود. این روش برای افرادی مناسب است که می خواهند لب های خود را کاملا رنگ کنند.

روش الین لس لب :

هدف این روش ایجاد طرحی نرم و جلوه ای طبیعی بر روی لب ها است. خط لب به شکل خطوط ظریفی است که لب ها را شکل می دهد.

شیدینگ آکوارال :

این روش جلوه طبیعی تری روی لب ها ایجاد می کند. از رنگ های کوارال برای تاکید بر زیبایی طبیعی لب ها استفاده می شود.

شیدینگ ساکورایی :

نام این روش برگرفته از شکوفه های گیلاس است. این نوع روش برای افرادی مناسب است که لب هایشان به طور طبیعی فرم خوبی دارد و نیازی به کانتورینگ یا حجم دهی ندارند. در این روش با هیلد نرم کار می شود و خطوط لب در آن محو می شود.

نحوه انجام شیدینگ لب 

شیدینگ روسی :

این استایل شباهت زیادی به ساکورالیپس دارد و از آرایش روسی الهام گرفته شده است. با این روش لب ها طبیعی و نرم به نظر می رسند.

پادرلیپس :

Powderlips یک روش ترکیبی است که از تکنیک های سایه دهی و حجم دهی مختلف برای ایجاد الگوی روی لب ها استفاده می کند.

لیپ بالش :

کوسن لب روشی برای بیشتر شدن حجم لب و ایجاد الگوی دلخواه است. این روش برای افرادی مناسب است که لب های نازکی دارند یا می خواهند حجم بیشتری به لب های خود بدهند.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد ؟

شیدینگ لب مانند سایر روش های آرایشی موقت یا نیمه دائمی خواهد بود و اثر آن به مرور زمان از بین می رود. بدین ترتیب رنگ و فرم لب ها به حالت طبیعی خود باز می گردد. البته عوامل مختلفی بر ماندگاری رنگ لب تاثیر می گذارد. اما به طور معمول عمر مفید آن حدود 6-10 ماه است و می توانید هر ماه آن را ترمیم کنید تا ماندگاری آن افزایش یابد. عواملی مانند قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید، لایه برداری یا خشک شدن بیش از حد لب ها می تواند ماندگاری سایه را کم کند. البته یکی از عناصر مهم دیگری که می تواند در ماندگاری شیدینگ تاثیر بگذارد رنگ استفاده شده است که باید استانداردهای لازم را داشته باشد.

معایب شیدینگ لب

امروزه افراد زیادی تمایل به شیدینگ لب دارند، این روش زیبایی مانند روش های دیگر، علاوه بر زیبایی و فوایدی که برای افراد به همراه خواهد داشت، دارای معایب و خطرات خاصی می باشد. البته یکی از ایرادات مهم آن این است که اگر بعد از اتمام کار یا بعد از مدتی فردی از شیدینگ پشیمان شود و از آن راضی نباشد، راه حل سریعی برای رفع مشکل وجود ندارد. در ادامه با معایب شیدینگ لب آشنا می شوید :

تورم در لب :

تورم لب یکی از اولین و واضح ترین ناراحتی ها و عوارضی است که بعد از شیدینگ متوجه آن می شوید. از آنجایی که سوزن های تاتو می توانند آسیب جزئی به پوست وارد کنند، پوست لب شما به طور طبیعی در پاسخ به این آسیب تحریک و متورم می شود. تورم لب معمولا پس از چند روز کم می شود، می توانید از کمپرس آب سرد برای تسریع کاهش یا ناپدید شدن تورم استفاده کنید.

عفونت :

عفونت مهم‌ترین دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و مراقبت‌های پس از انجام عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود. در واقع عفونت لب بعد از شیدینگ یکی از معایب این روش زیبایی است که افراد را در انجام آن دچار تردید می کند. در چنین مواقعی عفونت به دلایل مختلفی رخ می دهد و برای پیشگیری از آن بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید. ابتدا از تخصص و مهارت فردی که سایه لب را انجام می دهد اطمینان حاصل کنید. سپس باید از وسایل و سوزن های یکبار مصرف و استریل استفاده شود.

به وجود آمدن زخم :

اگر اثرات آن پس از سایه زدن روی لب بهتر نشود  و روی لب باقی بماند ممکن است باعث ایجاد زخم روی لب شود. عفونت ها و واکنش های آلرژیک می تواند خطر ایجاد زخم روی لب ها را بیشتر کند. برای جلوگیری از عواقب آن، بهتر است قبل از انجام کار، اگر حساسیت یا حساسیت دارید، این موضوع را با پیگمنتر خود در میان بگذارید. برخی از علائم واکنش آلرژیک به صورت خارش، کهیر و بثورات ظاهر می شود.

آنافیلاکس :

آنافیلاکس یکی از عوارض پر خطر شیدینگ لب است. بعد از شیدینگ لب تورم طبیعی است اما اگر این تورم در گونه ها و گردن هم ایجاد شد و یا مشکلات تنفسی داشتید باید حتما به پزشک مراجعه فرمایید زیرا این عوارض می تواند خیلی خطرناک باشد.

انتقال بیماری از طریق خون :

برای شیدینگ لب اگر از سوزن ها استریل استفاده نشود امکان دارد بیماری هایی از طریق خون انتقال یابد. باید به این نکته توجه زیادی شود زیرا خطرات و عوارض زیادی دارد. از آنجایی که سوزن های تاتو در تماس مستقیم با خون خواهند بود، اگر بهداشتی و استریل نباشند، می توانند ناقل بیماری های مختلف باشند.

معایب شیدینگ لب 

پوسته ریزی لب :

بعد از ریزش سطح لب تا یک هفته پوسته پوسته می شود. در این شرایط سعی کنید به هیچ وجه پوست لب های خود را دستکاری نکنید. زیرا با تحریک آن ممکن است باعث آسیب یا خونریزی از لب شود. گاهی اوقات با لب های تیره و چیزی غیر از آنچه تصور می کردید مواجه می شوید. این سیاهی طبیعی است و پس از طی این فرآیند بهبودی کامل و رفع لایه برداری لب، سیاهی آن از بین می رود.

شیدینگ لب چه مزایایی دارد ؟

یکی از مهمترین مزایای آن دوام آن است. پس از انجام این روش، لب های شما برای مدت طولانی تری زیبا و رنگارنگ باقی می مانند. این روش به شما این امکان را می دهد که به سرعت برای گردش یا عصر آماده شوید. این روش برای افرادی که شاغل هستند بسیار مناسب است. با این کار می توانید لب هایی به طور طبیعی زیبا داشته باشید. با کمک این روش نیازی به استفاده روزانه از رژ لب ندارید. این روش به لب های شما آسیبی نمی رساند. نکته مهم این است که شیدینگ لب توسط افراد متخصص و در محیطی بهداشتی انجام می شود.

مراقبت بعد از شیدینگ لب

مراقبت بعد از شیدینگ لب یکی از اقدامات مهم است که باید به آن توجه شود. روند بهبودی پس از سایه زدن مشابه روند بهبودی پس از تاتو است. مشاهده تورم و قرمزی در اطراف لب یک مشکل طبیعی است و نباید شما را نگران کند. برای کم شدن التهاب لب می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. این کار باعث کاهش درد و تسریع روند بهبودی می شود. یکی دیگر از عارضه های جانبی رایج پس از جراحی، لایه برداری لب ها پس از چند روز است. زخم یا دلمه روی لب های خود را لمس نکنید و اجازه دهید روند بهبودی به طور طبیعی اتفاق بیفتد. زیرا هر نوع دستکاری می تواند منجر به بی نظمی و ظاهر ناخوشایند لب های شما شود. افتادگی لب و تبخال یکی از بزرگترین نگرانی های افراد در روزهای پس از اجرای این تکنیک است. اگر از شیدینگ لب به خوبی مراقبت کنید، خطر ابتلا به تبخال کم می شود، اما در هر صورت اگر بعد از رنگ کردن لب دچار تبخال شدید، زخم را استریل و تمیز نگه دارید و اگر بعد از چند روز بهبود پیدا نکرد به پزشک مراجعه کنید.

شیدینگ لب به روش فیکانتور چگونه است ؟

یکی از روش های شیدینگ لب فیکانتور لیپ است که برای ابرو و خط چشم استفاده می شود. روش Ficantor توسط آکادمی فی توسعه یافته و با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می شود. برای انجام فیکانتور لب، مانند سایر عمل های زیبایی، ابتدا نظر و علایق مشتری در نظر گرفته می شود. این روش باید زیر نظر و مشورت متخصصان زیبایی انجام شود. اگر فیکانتور لب به درستی انجام شود، قطعا نتیجه رضایت بخشی حاصل خواهد شد. در روش فیکانتور با استفاده از نسبت طلایی سعی می شود به لب ها ظاهری طبیعی و متناسب با ویژگی های صورت دهد. در این روش از اپلیکیشنی برای به هم رساندن لب ها استفاده می شود. افرادی که قصد تهیه رژ لب به روش فیکانتور را دارند باید دارای مدرک دیپلم از آکادمی فی باشند.

مراقبت بعد از شیدینگ لب 

کلام آخر

یکی از جدیدترین روش ها در آرایش لب دائمی شیدینگ لب است که این روش باعث زیبایی و خوش رنگ تر شدن لب ها می شود و جذابیت ویژه ای را به صورت شخص می بخشد. شیدینگ لب روشی جذاب و موثر برای داشتن زیبایی دائمی و لطیف روی لب ها است و به شما این امکان را می دهد که همیشه بدون نیاز به آرایش روزانه لب هایی زیبا و جذاب داشته باشید و به راحتی برای قرار ملاقات های خود آماده شوید. این روش باید توسط آرایشگران با تجربه و ماهر انجام شود تا نتایجی مطلوب و مناسب حاصل شود و خطری شخص را تهدید نکند و عوارض آن به حداقل برسد. در نتیجه پیش از اینکه برای انجام شیدینگ لب اقدام کنید تحقیقات لازم را انجام دهید و به شخصی ماهر و کاربلد مراجعه کنید.

از اینکه سایت پریسا خاوندگار را برای مطالعه مطالب خود انتخاب کردید از شما سپاس گزاریم ما در این سایت همواره تلاش می کنیم اطلاعاتی مفید و کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم که در مقاله مراقبت بعد از شیدینگ لب اطلاعات مفید در اختیار شما قرار داده باشیم. اگر سوال و نظری درباره این مطالب دارید می توانید برای ما کامنت بگذارید تا در اسرع وقت به شما دوستان عزیز پاسخ داده شود.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.