مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو آشنا کنیم. میکروبلیدینگ برای ایجاد ابروهای پرتر و ضخیم تر استفاده می شود، جایی که رنگدانه زیر پوست ابروهای شما وارد می شود. این روش درمانی فرم ابروهای شما را بهبود می بخشد و در نهایت چهره ای زیبا به شما می بخشد. اگر میکروبلیدینگ انجام دهید، نتیجه برای شما خیره کننده خواهد بود و این روش کاملا طبیعی به نظر می رسد. ابروهای میکروبلیدینگ شما تا سه سال دوام خواهند داشت. از میکروبلیدینگ می توان برای اصلاح یا بازسازی کامل ابروهای از دست رفته و افزایش عمق و فرم ابروها استفاده کرد. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یک روش طراحی و فرم دهی نیمه دائمی ابرو است که با استفاده از یک قلم ساخته شده از چندین سوزن، خطوط ظریف و باریکی مانند موهای طبیعی ابرو را با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابرو ایجاد می کند. این روش به ابروها ظاهری پرتر می دهد و زیبایی آن را دو چندان می کند. برای انجام این روش سعی کنید به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ با استفاده از قلم انجام می شود. اولین قدم بی حسی ناحیه ابرو و نواحی اطراف آن با پماد بی حس کننده موضعی است. این قلم حاوی 10 تا 12 سوزن کوچک است که فقط سطح پوست را خراش می دهد. این روش نیاز به یک دوره ترمیم دارد و مدت زمان آن 1 سال است. این دوره بستگی به چرب یا خشک بودن پوست دارد. پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو، سه تا چهار روز نباید استحمام کنید و در این مدت از پوست خود مراقبت کنید.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

هزاران محصول برای پرکردن و زیبایی ابرو در بازار وجود دارد، اما علاقه‌مندان به میکروبلیدینگ می‌توانند ابروهایی کاملا طبیعی داشته باشند، اما نمی‌خواهند هر روز صبح آن ها را با مدادهای موقت پر کنند و نگران رنگدانه‌هایی باشند که ماندگاری ندارند. اگر از مداد ابرو استفاده می کنید و از آن لذت می برید، می توانید از میکروبلیدینگ استفاده کنید. با این حال، اگر باردار هستید یا منع مصرف پزشکی دارید، نباید ابروهای خود را میکروبلید کنید. تاتو ابرو و میکروپیگمنتیشن در دوران بارداری ممنوع است.

تفاوت تاتو ابرو و میکروبلیدینگ ابرو :

تاتو ابرو بسیار شبیه تاتو معمولی است زیرا جوهر با استفاده از تفنگ یا خودکار با لرزش بالا در پوست قرار می گیرد تا با سوزن به پوست نفوذ کند. تفاوت اصلی بین تاتو و میکروبلیدینگ استفاده از جوهر به جای رنگدانه است. جوهر برای همیشه ماندگار است، در حالی که رنگدانه ها به مرور زمان محو می شوند. در حال حاضر تاتو ابرو به دلیل محبوبیت روش های دیگری مانند تاتو ابرو کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ابروهای تاتو شده بسیار مصنوعی تر از ابروهای کشیده به نظر می رسند و اغلب با گذشت زمان تغییر رنگ داده و قرمز می شوند. برخی از زنان مسن که ابروهای خود را از دست دادند یا آن هایی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است، اغلب برای اصلاح فرم ابروهای خود به روش تاتو متوسل می شوند. اما اگر می خواهید ابروهایتان طبیعی به نظر برسند، پس به سراغ این روش نروید و به دلیل فرم غیر طبیعی ابرو در تاتو، روش های دیگری را برای ترمیم ابرو انتخاب کنید.

مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

ماندگاری آن بیشتر از ژل های ضد آب ابرو است. میکروبلیدینگ بسته به نوع پوست، سبک زندگی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و محصولاتی که استفاده می کنید، می تواند از 1 تا 3 سال طول بکشد. با این حال، به طور کلی باید سالی یک بار ترمیم شود. به خصوص برای کسانی که پوست چرب دارند، زیرا در این افراد جوهر میکروبلیدینگ تمایل به محو شدن و محو شدن بیشتر دارد.

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز :

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز به دلیل نزدیکتر بودن این روش به حالت طبیعی ابرو از دیرباز طرفدارانی را به خود جلب کرده است، زیرا تمام جهات آن در نظر گرفته شده و هر جا لازم باشد روشن یا رنگارنگ تر می شود. در این روش ابتدا صورت تمیز می شود و سپس کار مطابقت شروع می شود. نظافت یک مرحله مهم و اصلی است که انجام می شود. مرحله سوم طراحی با توجه به فرم صورت هر فرد است. در مرحله بعد، موقعیت مورد نظر باید با یک پماد مخصوص بی حس شود. در مرحله آخر باید بر اساس رنگ پوست و نظر مشتری رنگ مورد نظر را انتخاب و شروع به کار کنید. توجه به زاویه درست و صحیح هنگام کشیدن خطوط تاج و رعایت فاصله بین آن ها بسیار مهم است. میکروبلیدینگ ابرو از تاج ابرو و قسمت بالایی شروع می شود سپس تاج ابرو از پایین و در نهایت نوک ابرو انجام می شود.

در جلسه میکروبلیدینگ چه اتفاقاتی می افتد ؟

بعد از اینکه متخصص ابرو را بیهوش کرد، در مورد شکل ابرو برای کشیدن با شما مشورت می کند. می توانید عکس ابروی مورد نظر را مشاهده کنید. البته برخی از متخصصان دوست دارند برای ایجاد ابروهای طبیعی و واقعی همان مسیری را که موهای طبیعی ابروها دنبال می‌کنند، رعایت کنند و تقارن صورت و سن مشتری را در نظر بگیرند. متخصصان این کار در مورد رنگدانه جوهر با شما مشورت می کنند و رنگدانه ای را بر اساس رنگ طبیعی ابرو و پوست شما انتخاب می کنند. در مرحله بعد، آرایشگر با استفاده از یک قلم میکروبلیدینگ خط ابروی شما را می کشد که بسته به ناحیه ابرو می تواند 30 تا 40 دقیقه طول بکشد. پس از اتمام ابرو، متخصص میکروبلیدینگ از پماد درمان میکروبلیدینگ برای کمک به بهبودی استفاده می کند و جلسه بعدی را 4 تا 6 هفته بعد برنامه ریزی می کند. در این جلسات او می تواند در صورت لزوم نتیجه نهایی را اصلاح کند.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو به عنوان روش های فرم دهی ابرو طبقه بندی می شوند. اما در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش های ریز در ابرو استفاده می شود و رنگدانه هایی در زیر برش تیغه کوچک قرار می گیرد تا به خطوط ابرو ظاهری طبیعی بدهد. این نوع ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت تری دارند اما قسمتی از ابروها در نوک آن خالی است یا می خواهند اندکی شکل خود را تغییر دهند. تیغه منحصر به فرد ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین این امکان را می دهد که در کشیدن خطوط روی ابرو دقت بیشتری داشته باشد.

در میکروبلیدینگ رنگ خط به خط شبیه موهای ابرو و هم جهت آن کشیده می شود اما به صورت ریز و درشت به این ترتیب جلوه طبیعی تری نسبت به میکروپیگمنتیشن به ابرو می دهد. از طرفی عمق برش در میکروپیگمنتیشن بیشتر است و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. میکروبلیدینگ سریع‌تر از میکروپیگمنتیشن بهبود می‌یابد. هزینه کمتر و ماندگاری کمتری دارد. به همین دلیل، میکروبلیدینگ روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد یک طرح طبیعی ابرو در نظر گرفته می شود. برای اطلاع از هزینه آموزش میکروبلیدینگ ابرو در تهران با پزشکان با تجربه مشورت کنید.

آیا می توان ابروهای میکرو شده را تغییر داد یا پاک کرد ؟

بله؛ رنگدانه استفاده شده هیچ گونه آسیب و تغییر رنگی ایجاد نمی کند و می توانید از محلول سالین برای برداشتن ابروهای میکروبلیدینگ استفاده کنید. بسیار مهم است که بدانید ابروها در طی 7 تا 10 روز اول روند بهبودی تا 40 درصد تیره می شوند و ممکن است کمی پوسته پوسته شوند. گاهی اوقات، 2 روز پس از میکروبلیدینگ، ممکن است از تیره شدن ابروهای خود بترسید. اما صبور باشید، زیرا این کاملا طبیعی است. بعد از 7 تا 10 روز رنگ طبیعی ابروهای خود را خواهید دید.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو :

از میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری و شیردهی خودداری کنید. در صورت استفاده از آسپرین و رتینول حتما با پزشک خود مشورت کنید. زیرا مصرف این گونه داروها باید حدود یک هفته قبل از میکروبلیدینگ قطع شود. در غیر این صورت، این روش قابل تقدیر خواهد بود. اگر آفتاب سوختگی دارید آن را به تعویق بیندازید.

قبل از میکروبلیدینگ نباید ابروهای خود را رنگ کنید. در روز میکروبلیدینگ از مصرف چای، قهوه و الکل خودداری کنید. این روش را در سالن های زیبایی معتبر و دارای مجوز انجام دهید. اگر با بیماری هایی مانند اختلال سیستم ایمنی یا صرع مواجه هستید، این روش برای شما مناسب نیست. اگر اخیرا از روش های لایه برداری یا لیزر صورت استفاده کردید، باید حدود 2 هفته برای میکروبلیدینگ صبر کنید.

آیا توجه به فرم و شکل صورت برای انجام میکروبلیدینگ اهمیت دارد ؟

انتخاب مدل میکروبلیدینگ ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، ابتدا باید خطر ابروهای یک فرد را در نظر گرفت. در مرحله بعد به ضخامت یا نازک بودن آن ها توجه کنید. در نهایت باید به شکل و الگوی صورت توجه کرد. صورت های گرد با ابروهای شیب دار بهتر به نظر می رسند. بهتر است برای صورت مربعی مدل قوسی انتخاب کنید. برای صورت مستطیلی، انتخاب ابروهای کوتاه برای این مدل صورت توصیه می شود. صورت بیضی شکل بهتر از صورت گرد با ابروهای کج به نظر می رسد. صورت های قلبی شکل، در این مدل دست افراد برای انتخاب فرم ابروها کاملا باز است. زیرا این نوع حالت چهره با اکثر مدل های ابرو سازگاری دارد.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

قبل از هر چیز باید بدانید که انجام میکروبلیدینگ ابرو مستلزم رعایت دستورالعمل های دقیق نگهداری است. این درمان های مراقبت پس از میکروبلیدینگ ابرو هم برای محافظت از پوست و هم برای داشتن ابروهای زیبا ضروری هستند. از روبالشی جدید استفاده کنید. اجازه دهید پوست به طور طبیعی لایه برداری کند. زیرا استفاده از سایر لایه بردارها می تواند باعث ایجاد اسکار و از بین رفتن رنگ ابرو شود. حداقل تا 4 هفته پس از میکروبلیدینگ ابرو، از بوتاکس، میکرودرم ابرو یا هر گونه درمان شیمیایی خودداری کنید. به مدت یک هفته از انجام هرگونه ورزش که باعث گرم شدن بیش از حد بدن یا عرق کردن بدن می شود خودداری کنید. در طول هفته بعد از میکروبلیدینگ ابرو، از برنزه کردن یا تماس مستقیم با آفتاب خودداری کنید و هنگام بیرون رفتن از کلاه استفاده کنید. به مدت 10 روز از دوش آب گرم و تعریق شدید خودداری کنید. در ده روز اول به صورت نخوابید. در ابتدا از استفاده از وان آب گرم یا شنا خودداری کنید.

سوزن میکروبلیدینگ ابرو چگونه است ؟

میکروبلیدینگ با استفاده از سوزن های مخصوص انجام می شود. افرادی که برای اولین بار قصد انجام این درمان را دارند و حتی متخصصان با تجربه ممکن است در انتخاب سوزن دچار تردید و مشکل شوند. میکروبلیدینگ با تیغ با 15 سوزن انجام می شود. در مدت 20 تا 30 دقیقه، تکنسین با استفاده از این سوزن ها یک خط روی ابروی شما ایجاد می کند. سوزن های میکروبلیدینگ از تیتانیوم ساخته شدند و به طور کلی باعث ایجاد زخم های عمیق در پوست نمی شوند. توجه داشته باشید که هر سوزن فقط برای یک نفر استفاده می شود.

زیرا در غیر این صورت خطر ابتلا به انواع عفونت ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. هر چه پوست و موی شما ظریف‌تر باشد، سوزن‌های نوک ظریف‌تر باید برای میکروبلیدینگ استفاده شوند.  قبل از شروع میکروبلیدینگ، مطمئن شوید که سوزن ها انعطاف پذیر نیستند. زیرا سوزن در طول درمان نباید حرکت کند. علاوه بر این، حتما از سوزن های فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا استفاده کنید. مانند هر روش درمانی دیگری، اقدامات احتیاطی زیادی وجود دارد که باید بعد از میکروبلیدینگ رعایت کنید.

به عنوان مثال، بهتر است تا ده روز ابروهای خود را با آب نزنید. معمولا یک هفته طول می کشد تا میکروبلیدینگ تأثیر خود را بر روی ابروهای شما نشان دهد. در این مدت، ناحیه ابروی شما ممکن است با درد و تورم همراه باشد. اگر می خواهید میکروبلیدینگ تا حد ممکن روی ابروهای شما دوام بیاورد، باید 6 هفته پس از انجام آن در یک جلسه ترمیم شرکت کنید. در این جلسه پوست شما دوباره خراشیده می شود و رنگدانه ها کاشته می شوند. اما پس از آن می توان انتظار داشت تا 2 سال دوام بیاورد.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

مراحل تغییر فرم ابرو چیست ؟

میکروبیلدینگ یک روش تتو نیمه دائم برای ابروها است. این روش برای مدت نسبتا طولانی فرم ظاهری ابرو های ما را بهبود می بخشد. اتفاق اصلی در انجام میکروی ابرو طبیعی، ایجاد خطوط ریز مویی است. این کار باید با ظرافت و مهارت انجام شود تا ابرو بتواند ظاهر طبیعی خود را حفظ کند، این خطوط ریز مویی با کاشت رنگدانه ها توسط دستگاه های مخصوص تتو ابرو انجام می شود.  در مراحل میکروبلیدینگ از دستگاه های بلید ابرو استفاده می شود که از سوزن های بسیار ریزی تشکیل شدند.

از این سوزن ها برای کشیدن تارهای ظریف مویی استفاده می شود و نتیجه این است که میکروابرو ، ابروهایی کاملا طبیعی و بدون نقص را برایتان به ارمغان می آورد. در صورت تمایل نیز میکرو ابرو با رنگ روشن برای شما انجام می شود که با شستن از بین نمی رود. فرق میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن ابرو در دستگاه هایی است که برای هر کدام استفاده می شود. اینکه بعد از میکرو بلیدینگ ابرو میشه بوتاکس کرد یا خیر بستگی به نظر پزشک شما دارد ولی بهتر است تا بهبودی کامل زخم ها صبر کنید.

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان صورت را شست؟

طبق گفته متخصصان این حوزه از زیبایی بهتر است تا 3 روز به هیچ عنوان ناحیه ابرو با آب تماس پیدا نکند. همینطور لازم است تا 10 روز باز هم احتیاط زیادی به خرج دهید. نوعی تکنیک آرایش دائم است که برای کسب یک نتیجه دلنشین باید مراقبت های بعد از بلیدینگ را رعایت کرد. میکروبلیدینگ از متدهای پرطرفدار اصلاح فرم ابرو می باشد و برای کسب یک نتیجه فوق العاده با ماندگاری بالا نباید نسبت به مراحل تغییر فرم ابرو ترمیم ابرو بعد از میکروبلیدینگ با بیشترین ماندگاری سهل انگاری کنید. مراحل ترمیم مهم ترین بخش تثبیت رنگ بلید ابرو به روش فیبروز هستند و هرگونه کوتاهی می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد. این روش می تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد. مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ نیز بخشی از فرایند میکرو هستند و باید تا تمام شدن آن ها صبوری به خرج داد.

میکروبلیدینگ به روش فیبروز :

هر کدام از روش های فیبروز و میکرو دارای مزایایی و معایبی هستند که اگر این دو روش را با یکدیگر ترکیب کنید، مسلما مزایای بیشتری برای مشتری شامل خواهد شد و معایب آن را کاور خواهند کرد. لذا استفاده از میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز را می توان ترکیبی از دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ دانست که علاوه بر اینکه از روش های چهارگانه طراحی برانکو بابیک و نسبت های طلایی فرم صورت مشتری هنگام طراحی در نظر گرفته می شود، سلیقه و درخواست مشتری نسبت به پهنا و فرم ابرو و همچنین رنگ ابروها نیز لحاظ می شود و به این ترتیب رضایت از خروجی کار دو چندان خواهد شد و علاوه بر اینکه طراحی کاملا بی عیب و نقص و طبق استانداردها می باشد، رضایت مشتری را نیز شامل می شود. به عبارت دیگر انجام میکروبلیدینگ با روش فیبروز را می توان روشی کامل و بهترین روش زیباسازی ابروها دانست.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.