آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟❤️【سال1403】✅

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟❤️【سال1403】✅
آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟❤️【سال1403】✅

شاید برای شما سوال باشد که آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زیبایی در همه دوران ها یکی از مهم ترین معیارهایی است که همه به دنبال آن هستند. میکروبلیدینگ یکی از روش های زیبایی است که امروزه در بین خانم ها بسیار رایج شده است. میکروبلیدینگ بسیار محبوب شده است زیرا به خانم ها کمک می کند مانند مداد ابرو از آرایش خلاص شوند و ابروی طبیعی داشته باشند. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

روش های مختلفی برای هاشور ابرو از جمله میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو وجود دارد که البته این روش ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند. ابرو ابرو با این روش مدرن که یکی از جدیدترین و طبیعی ترین روش های دنیاست که توسط رنگدانه های ریز مولکولی خاص و استاندارد و با سوزن های استاندارد یکبار مصرف و کاملا استریل به صورت خراش روی سطح انجام می شود. استفاده از تاتو خط چشم می تواند در هر زمان و در هر شرایطی به زیباتر شدن چشم ها کمک کند.

نکته مهم در مورد این رنگدانه ها که در مراجعه به مراکز آرایش دائمی باید به آن توجه کرد. از آنجایی که آن ها یکبار مصرف هستند، هر فرد باید از بسته میکروبلیدینگ فیبروز اختصاصی و یکبار مصرف استفاده کند. در روش رفع موهای زائد ابرو با استفاده از روش میکروبلیدینگ فیبروز، کاشت بر روی لایه های سطحی و اولیه پوست انجام می شود و این مزیت را دارد که برای کسانی که موهای ابرو کم پشت دارند و یا موهای ابروهایشان ریزش کرده است. انجام میکروبلیدینگ ابرو با روش فیبروز پیاز مو تحریک شده و باعث رویش مجدد موهای ابرو می شود.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

فرآیند انجام کار میکروبلدینگ

در روز میکروبلیدینگ، مهم است که با متخصص میکروبلیدینگ خود بنشینید و در مورد هرگونه سوال یا نگرانی صحبت کنید. آرایشگر باید روش و گزینه ها از جمله مدل و طرح و رنگ ابرو را توضیح دهد و توصیه هایی را ارائه دهد تا نگران نباشید. قبل از شروع میکروبلیدینگ، متخصص زیبایی از یک پماد بی حس کننده موضعی در ناحیه ابرو استفاده می کند تا به کاهش ناراحتی در طول روش میکروبلیدینگ کمک کند.

هنگامی که مشتری راحت شد، تکنسین روش را شروع می کند. این فرآیند بسیار دقیق است و می تواند تا 2 ساعت طول بکشد. برای آرایشگر مهم است که وقت خود را بگذارد زیرا نتیجه چندین سال باقی می ماند و باید به خوبی انجام شود. مشتری امکان دارد کمی خراش در ناحیه ابرو تجربه کند، اما این روند معمولا بدون درد و بسیار قابل تحمل است.

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو چقدر است ؟

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به موارد مختلفی از جمله نوع پوست، مواد مورد استفاده، سطح تجربه و روش استفاده شده توسط پیگمنتر و تغییر رنگ، حفظ ظرافت، بدون قرمزی بستگی دارد. میکروبلیدینگ ابرو روشی بسیار مناسب برای سایه زدن ابرو روی پوست های خشک است اما در بهترین مراکز می توان میکروبلیدینگ ابرو را با بهترین کیفیت و ماندگاری طولانی حتی روی پوست های چرب انجام دهید. در بسیاری از موارد میکروبلیدینگ ابرو در بعضی از مراکز، مراجعین حتی نیازی به فیکس شدن ندارند و ماندگاری بالایی خواهند داشت.

رنگ طبیعی ابرو به روش میکروبلدینگ  :

خطوط و رنگدانه های کشیده شده در این مرکز روی پوست ابروی شما در استخوان ابرو با استفاده از روش میکروبلیدینگ فیبروز می تواند کاملا شبیه رنگ موهای ابروی فرد باشد و در لایه سطحی پوست قرار گیرد و یا به اصطلاح کاشته شود و این رنگ ها کاملا طبیعی هستند، رشته ها به شکل و ظرافت موهای داخل ابرو کشیده می شوند.

میکروبلدینگ ابرو چه مزایایی دارد ؟

از مزیت های اصلی میکروبلیدینگ ابرو می توان به تقارن و پرکردن ابروهای طبیعی و شبیه سازی موهای ابرو به صورت سه بعدی اشاره کرد. یکی دیگر از مزایای این روش کم شدن زمان آرایش برای خانم ها به خصوص خانم های شاغل یا آن هایی است که به تازگی بچه دار شدند و صبح بعد از بیدار شدن از خواب و داشتن ابروهای مرتب نگران آرایش نخواهید بود. یکی دیگر از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که الگوی ابرو شما در حین حمام کردن یا شنا پاک نمی شود. با توجه به ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو که بین 1 تا 3 سال است، اگر بخواهید به دلیل تغییر مد و یا حتی سلیقه شخصی مدل را تغییر دهید، به راحتی برای شما امکان پذیر خواهد بود.

معایب میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های غیر تهاجمی و بسیار بی ضرر است که می توان آن را فرمولی مناسب برای ترمیم و زیبایی ابرو دانست. تمام این مزایا و نکات مثبت در صورتی قابل ذکر است که این کار توسط فردی شایسته و با رعایت کامل توصیه ها و اصول بهداشتی انجام شود. در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که در نتیجه این ترمیم زیبایی مشکلی پیش نیاید. یکی از نکات مهم این است که اگر فشار دست پیگمنتر در هنگام اعمال بیش از حد قوی باشد و از سوزن با عمق زیاد استفاده شود، باعث ایجاد اسکار و فرورفتگی در پوست می شود. نکته دیگر اینکه اگر از مواد اولیه بی کیفیت استفاده شود پخش و تغییر رنگ و قرمزی می شود.

فرآیند انجام کار میکروبلدینگ

آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟

خانم هایی که روش میکروبلیدینگ را برای آرایش ابروهای خود انتخاب می کنند، ترجیح می دهند از رنگ های مشکی و قهوه ای استفاده کنند. پاک کردن این رنگ ها آسان تر از پاک کردن رنگ های قرمز است. رنگ های آبی و سبز به راحتی رنگ های قهوه ای و مشکی از بین نمی روند و در برابر روش های تمیز کردن مقاوم هستند. با وجود تمام موانعی که بر سر راه از بین بردن میکروبلیدینگ وجود دارد، برخی افراد مجبور به استفاده از روش های ممکن برای از بین بردن اثرات رنگدانه های این روش هستند. در ادامه با روش های پاک شدن میکروبلدینگ آشنا می شوید :

استفاده از نور درمانی :

یکی دیگر از روش های پاکسازی میکروبلیدینگ نور درمانی است که نتایج سریعتر و دردناک تری نسبت به لیزر دارد. در روش نور درمانی، پس از اعمال ژل مخصوص به ناحیه تاتو، اشعه های پالسی قدرتمندی در آن جا تابیده می شود و رنگدانه های تاتو را از بین می برد. هزینه های روش نور درمانی می تواند زیاد باشد، اما نتیجه مطلوب تری نسبت به لیزر دارد.

استفاده از جراحی پلاستیک :

جراحی روش دیگری است که برای حذف میکروبلیدینگ استفاده می شود. درد این روش نسبت به روش لیزر کمتر است و در زمان کمتری نتیجه می دهد. در این روش از پوست قسمتی از بدن برای پوشاندن قسمت تاتو شده استفاده می شود.

استفاده از کرم های پاک کننده :

راه دیگر برای خلاص شدن از شر میکروبلیدینگ استفاده از کرم های پاک کننده تاتو است. بسته به میزان رنگ تاتو، فواصل زمانی استفاده از کرم و کیفیت آن، این کرم ها به رفع رنگدانه و چین و چروک ابرو سرعت می بخشند. Profade، Tatto Off و Wrecking برخی از کرم های پاک کننده تاتو هستند که در بازار موجود است.

استفاده از سالین :

تزریق محلول نمکی یا آب و نمک به ناحیه تاتو یکی از روش های ایمن و موثر برای از بین بردن ابروها محسوب می شود. پس از تزریق این محلول معمولا اثر آن به مدت یک ماه تا یک ماه و نیم باقی می ماند و نتایج ظاهر می شود. تزریق سالین یکی از کم خطرترین و بدون دردترین روش های حذف میکروبلیدینگ است.

استفاده از لیزر :

روش لیزر را می توان رایج ترین روش مورد استفاده برای پاک کردن تاتو دانست. برخی از لیزرها با شکستن رنگدانه های ذخیره شده در پوست به سلول های دفاعی کمک می کنند تا رنگدانه ها را از بین ببرند و برخی از لیزرها خاصیت لایه برداری دارند. برای حذف رنگ میکروبلیدینگ به روش لیزر به حدود 5 تا 20 جلسه لیزر نیاز است و حتی پس از این مراحل نمی توان از محو شدن کامل تاتو اطمینان داشت. روش لیزر می تواند دردناک باشد و به دلیل استفاده از اشعه های خاص، شما را متحمل ضرر و زیان کند. در کنار این نکات، استفاده از روش لیزری را می توان پرهزینه دانست.

آیا انجام میکروبلدینگ باعث آسیب به ابروهای طبیعی می شود ؟

تمام عمل های زیبایی، از رایج ترین تا پیشرفته ترین، عوارض خاص خود را دارند و شما نمی توانید هیچ عمل زیبایی ایمن را پیدا کنید. اما میزان این آسیب به عوامل زیادی بستگی دارد. حتما از کلینیک های معتبری که از مواد درجه یک استفاده می کنند و از تمام پروتکل های بهداشتی پیروی می کنند برای آسیب کمتر دیدن کنید. علاوه بر این هنرمند تاتو تاثیر زیادی در آسیب ابرو دارد.

آیا میکروبلدینگ قابل پاک شدن است ؟

موارد منع میکروبلدینگ ابرو :

اگر باردار هستید، توصیه می شود این عمل را به زمان دیگری موکول کنید. همچنین انجام آن در ماه اول شیردهی مناسب نیست و بعد از آن منعی ندارد. بهتر است این روش ترمیم ابرو در دوران قاعدگی به دلیل ضعف اعصاب انجام نشود. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باید این مشکل را به متخصص پوست خود اطلاع دهند. اگر روی صورت خود بوتاکس زدید، دو هفته بعد ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنید.

اگر اپیلاسیون ابرو انجام دادید، می توانید بعد از 2 ماه ابروهای خود را میکروبلید کنید. اگر از ویتامین C، E و قرص آسپرین و وارفارین استفاده می کنید، به دلیل رقیق شدن و افزایش خونریزی به مدت یک هفته مصرف دارو را زیر نظر پزشک قطع کنید. اگر یک بیماری مزمن پزشکی دارید یا از داروی خاصی استفاده می کنید، قبل از انجام این روش ترمیمی به متخصص رنگدانه خود اطلاع دهید.

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

محل آرایش دائمی را از 5 ساعت پس از اتمام کار روزانه یک بار تا دو بار با پماد چشم ویتامین A و گوش پاک کن به مدت 5 روز مرطوب کنید. سعی کنید زیاد چرب نکنید و خشک هم نباشد زیرا چربی زیاد و خشکی مطلق آرایش دائمی شما را از بین می برد. به مدت 48 تا 72 ساعت به ناحیه آرایش دائمی آب نمالید و در صورت نیاز به دوش گرفتن در حمام را باز کنید تا بخار آرایش دائمی شما را از بین نبرد. در 4-5 روز اول به دلیل زخم و اکسید شدن رنگ خراش ها بسیار تیره و خطوط کمی ضخیم می شوند. هر چه بیشتر ابروهای خود را خشک نگه دارید، نتیجه بهتری خواهید داشت. هر گونه بخار داغ، حمام یا هر نوع رطوبت دیگری در این 3 روز برای ابروهای شما مضر است. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو

از سه روش اصلی هاشور، میکروبلیدینگ و فیبروز بسیار شبیه به هم هستند. هر دو روش هش دستی هستند که با استفاده از قلم لمسی انجام می شوند. اما تفاوت هایی دارند که آن ها را از یکدیگر جدا می کند. مهم ترین تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو به اختراع آن ها برمی گردد. در واقع پایه گذاران این روش ها دلیل اصلی تفاوت آن ها هستند.

روش فیبروز توسط موسسه زیبایی فی راه اندازی شد. استانداردها و مواد مورد استفاده در این روش توسط همین آکادمی تعیین می شود. اما در نهایت تکنسین هایی که از روش میکروبلیدینگ استفاده می کنند انعطاف بیشتری برای این کار دارند و در واقع دستشان بازتر است. استانداردهای این روش اصول خاصی دارند اما این بدان معنا نیست که روش میکروبلیدینگ از استاندارد خاصی پیروی نمی کند.

همچنین نکته مهم بعدی که این دو روش را متفاوت می کند سوزن و رنگ استفاده شده است. مواد این ابزار در فیبروز بهتر است. سوزن های استفاده شده در روش فیبروز متعلق به شرکت فی است که استانداردهای خاص خود را دارد. کیفیت این سوزن ها به مراتب بالاتر از نمونه های مورد استفاده در روش میکروبلیدینگ است.

تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.