مزایای فیبروز ابرو【سال1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای فیبروز ابرو آشنا کنیم. امروزه روش های زیادی برای فرم دادن و حالت دادن به ابروها وجود دارد که یکی از این روش های جدید فیبروز ابرو است و شما می توانید پس از کسب اطلاعات لازم در این زمینه برای اصلاح فرم ابروها و رفع ایرادات موجود از این روش جدید استفاده کنید. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای فیبروز ابرو با ما همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

فیبروز ابرو چیست ؟

اصطلاح فیبروز از نام شرکتی گرفته شده است که این روش را برای زیباتر شدن ابروها پایه گذاری کرده است. در لغت فیبروز نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابرو است. شرکت فیبروز در صربستان قرار دارد و دانشجویان زیادی از ایران دارد و در حال حاضر در ایران از فیبروز ابرو برای فرم دادن به ابرو استفاده می شود. فیبروز ابرو یکی از انواع روش های نیمه دائمی برای آرایش ابرو است. در این روش از سوزن های یکبار مصرف به صورت دستی برای هچ ابرو و سایه زدن استفاده می شود و پس از اتمام فرآیند فیبروز، ابروهایی زیبا و طبیعی خواهید داشت.

فیبروز ابرو چیست ؟

مراحل انجام فیبروز ابرو

فیبروز ابرو مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

ترسیم و فرم ابرو :

در ابتدا آرایشگر با توجه به فرم صورت شما و فرم فعلی ابروها، ابروها را می کشد.

ترکیب رنگ و جاگذاری مواد :

در این مرحله، آرایشگر مواد رنگی که قرار است به پوست شما تزریق شود را آماده می کند تا برای عمل اصلی یعنی مرحله تزریق آماده شود. اگر می خواهید فیبروز طولانی تری داشته باشید، از آرایشگر برای فیبروز ابرو سیاه بخواهید. رنگ مشکی بیشتر از رنگ های دیگر روی پوست شما ماندگاری دارد. در طی این مدت، ناحیه پیشانی و ابرو با کرم یا ژل بی حس کننده موضعی بی حس می شود تا در حین عمل دردی احساس نکنید.

تمیز کردن اطراف ابرو :

آرایشگر باید قبل از انجام کار، ابروهای شما را از موهای زائد تمیز کرده و با مواد ضدعفونی کننده اطراف ابروها را تمیز کند تا مشکلی از نظر عفونت پیش نیاید.

تزریق مواد :

در این مرحله رنگ ها توسط سوزن های بسیار ظریف به لایه های سطحی پوست شما تزریق می شوند تا ابروهای شما را پر کنند.

هاشور ابرو به روش فیبروز چه مزایا و معایبی دارد ؟

یکی از مهم ترین مزایای روش فیبروز این است که حالت طبیعی به ابروها می بخشد. در این روش به راحتی می توان ابروها را با هم ست کرد. می توانید قسمت های خالی ابرو مانند قوس یا تاج را بدون نیاز به کشیدن فریم دور ابرو و خارج کردن آن از حالت طبیعی خود پرتر جلوه دهید. از آنجایی که قلم مورد استفاده در تکنیک فیبروز دستی است و سوزن آن در عمق زیر سطح پوست تزریق می شود، نسبت به روش های قدیمی درد و سوزش کمتری ایجاد می کند. روشی نیمه دائمی محسوب می شود. یعنی با گذشت زمان کمی کمرنگ شده و امکان تغییر حالت آن وجود دارد.

یکی از معایب فیبروز در روش ابرو این است که به دلیل دستی بودن قلم نیاز به دقت و مهارت بیشتری است و برای بهترین نتیجه باید به متخصص حرفه ای مراجعه کرد. افرادی که در گذشته از تاتو استفاده کردند دیگر نمی توانند از روش فیبروز برای طراحی ابروهای خود استفاده کنند. به عبارت دیگر، تنها افرادی می توانند از روش میکروفیبروز بهره مند شوند که هرگز از هیچ یک از روش های تاتو استفاده نکرده باشند. علاوه بر این یکی دیگر از معایب هاشور و فیبروز تغییر رنگ آن ها است، در واقع این یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که بعد از آرایش دائمی ابرو امکان دارد رخ دهد، همان تغییر رنگ است.

رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو در رنگ های مختلف وجود دارد. رنگ های مورد استفاده در این روش زیباسازی ابرو از انواع مواد معدنی تهیه و تولید می شوند و به دلیل نداشتن فلزات سنگین به راحتی جذب پوست می شوند و به همین دلیل ظاهر ابروها بسیار طبیعی است. در ضمن یکی از دغدغه های خانم هایی که قصد استفاده از این روش را دارند ترس از به جا گذاشتن رنگ تیره این روش است که به جرات می توان گفت جای نگرانی و استرس نیست و رنگ مورد استفاده در این روش به راحتی زیبا می شود و کاملا از روی پوست پاک می شود و هیچ رنگ قرمزی باقی نمی ماند. روش دیگری به نام نانوفیبروز وجود دارد، در واقع نانوفیبروز جدیدترین تکنیک زیباسازی ابرو بعد از فیبروز است که توسط سوزن ها و دستگاه های نانو به دست می آید.

مراحل انجام فیبروز ابرو 

طراحی ابرو در روش فیبروز چگونه انجام می شود ؟

بر خلاف روش های قدیمی تاتو، سایه ابرو در روش فیبروز به درخواست مشتری انجام نمی شود. برعکس، بر اساس معیارهایی بر اساس فرم کلی صورت و با رعایت تناسبات طلایی طراحی شده است. به این ترتیب طرح ابرو روی صورت کاملا با سایر قسمت های صورت هماهنگ می شود و حالتی طبیعی خواهد داشت، پس از طراحی ابرو می توان از صحت طرح خود اطمینان حاصل کرد. این کار توسط اپلیکیشن طراحی شده توسط Fee Meser Academy انجام می شود. نرم افزار مناسب فیبروز به شما کمک می کند تا ابروها را به خوبی هماهنگ کنید و از دقت طراحی خود اطمینان حاصل کنید. از این اپلیکیشن برای طراحی و تطبیق خط چشم و خط لب نیز می توان استفاده کرد.

ماندگاری فیبروز ابرو :

ماندگاری فیبروز ابرو از دیگر مواردی است که بی شک افرادی که تمایل به انجام این روش دارند به این سوال بسیار حساس هستند. رشد ابرو به دلایل مختلفی بستگی دارد. اما به طور معمول می توان گفت ماندگاری این روش آرایش ابرو بین 6 ماه تا 1 سال خواهد بود زیرا میکروبلیدینگ نسبت به روش های دیگر عمق کمتری دارد و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد.

آیا فیبروز ابرو درد دارد ؟

از آنجایی که قلم مورد استفاده در روش فیبروز دستی است و سوزن آن در عمق زیر سطح پوست تزریق می شود، نسبت به روش های قدیمی درد و سوزش کمتری ایجاد می کند. همچنین روشی نیمه دائمی محسوب می شود. یعنی با گذشت زمان کم رنگ می شود یا کمی محو می شود و امکان تغییر وضعیت آن وجود دارد که باید آن را برطرف کنید. به موارد بیشتری نیاز است و برای بهترین نتیجه باید با یک متخصص حرفه ای مشورت کنید. همچنین افرادی که در گذشته از تاتو استفاده کردند دیگر نمی توانند از روش فیبروز برای طراحی ابروهای خود استفاده کنند. به عبارت دیگر تنها افرادی می توانند از روش میکروفیبروز بهره ببرند که هرگز از هیچ یک از روش های تاتو استفاده نکرده و حالت طبیعی ابروهای خود را حفظ کرده باشند.

مراقبت های قبل از انجام فیبروز ابرو

یک هفته قبل از فیبروز، از موچین، چسب ابرو، الکترولیز یا موم استفاده نکنید. دو هفته قبل از فیبروز، نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. شما نباید سه هفته قبل بوتاکس انجام دهید. دو هفته قبل از فیبروز، نباید از هیچ نوع لایه بردار یا ماسک صورت استفاده کنید. از ویتامین A یک ماه قبل استفاده نکنید. از مصرف ویتامین E و روغن ماهی یک هفته قبل از مصرف خودداری کنید، زیرا باعث رقیق شدن خون می شوند. سه روز قبل ابروهایتان را رنگ نکنید.

بعد از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

تا 4 هفته بعد از فیبروز ابرو از انجام بوتاکس و لایه برداری خودداری کنید. به مدت یک هفته ورزش نکنید. به مدت یک هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. پس از انجام این کار، تحت فشار مستقیم آب دوش قرار نگیرید و به مدت 10 روز از حمام بخار خودداری کنید. به مدت 10 روز به استخر نروید. تا زمان بهبود کامل زخم از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نکنید. تا یک هفته ابروهای خود را خیس نکنید. بعد از یک هفته ابروهای خود را با صابون آنتی باکتریال بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید. صبح و عصر ابروهای خود را چرب کنید تا زخم ها کاملا التیام یابد. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

ترمیم فیبروز ابرو :

در حدود دو هفته، ابروهای شما از طریق فرآیند ریزش و پوسته پوسته شدن بهبود می یابند. در نتیجه شدت رنگ و ضخامت اولیه محو شده و سایه رنگ مورد نظر ظاهر می شود. در حدود 3 تا 4 هفته شما باید برای ترمیم به کلینیک مراجعه کنید تا قسمت های از دست رفته در طول دوره بهبودی دوباره فیبروز شوند، به خصوص اگر می خواهید در فرم ابروهای خود تغییراتی ایجاد کنید. یا هر قسمتی که نیاز به اصلاح دارد را بعد از محو شدن برخی قسمت ها پر کنید. هنگام بازیابی روش اصلی، فرآیند تخلیه مجدد تکرار می شود. این تکرار به فیبروز ابرو کمک می‌کند تا طولانی‌تر بماند و جوهر را مجبور می‌کند تا عمیق‌تر در پوست بنشیند. در نهایت، قرار ملاقات سوم شما باید بین 3 تا 4 هفته دیگر تعیین شود، اما همه به ترمیم سوم نیاز ندارند. بسته به این که چقدر این توصیه‌های مراقبت‌های پس از آن را رعایت می‌کنید و سرعت محو شدن جوهر نیمه‌ دائم، امکان دارد برای 1 تا 3 سال نیازی به قرار ملاقات دیگر نداشته باشید.

فیبروز ابرو چگونه باعث زیبایی و تقارن می شود ؟

این کار نوعی تزریق رنگ سازگار با پوست زیر پوست ابرو برای ایجاد ظاهری مودار برای ابرو است. به این صورت که ابتدا باید تزریق در تاج ابرو انجام شود، هر خط تزریق شده باید 2 بار امتداد داده شود، سپس نوبت به شوک زدن با رنگ می رسد و بعد از 3-4 دقیقه ابروها رنگ می شوند. 10 روز قبل از تشخیص فیبروز باید ابروهای خود را رنگ کنید و رنگ انتخابی نباید خیلی روشن باشد. در مرحله بعد استخوان ابرو و دم ابرو طراحی می شود که برای کمرنگ نشدن باید ضخامت خط دو برابر شود. عمل فیبروز ابرو بسته به نوع پوست افراد در چند مرحله انجام می شود.

مراقبت های قبل از انجام فیبروز ابرو

نکات مراقبتی بعد از فیبروز ابرو :

بلافاصله پس از عمل زیبایی فیبروز ابرو، احساس سوزن سوزن شدن و حساسیت جزئی و کمی تورم در ناحیه تاتو خواهید داشت. این به این دلیل است که کرم بی حس کننده که قبل از تاتو روی ابروهای شما زده شده بود، شروع به محو شدن می‌کند و اسکار تازه در معرض دید قرار می‌گیرد، بلافاصله روند بهبودی را آغاز می‌کند. برای حدود 1-2 روز حساسیت، قرمزی و تورم پوست را تجربه خواهید کرد. به مدت 10 روز از هیچ محصول دیگری در ناحیه فیبروز ابرو استفاده نکنید. هیچ صابون، پاک کننده، آرایش یا کرم دیگری به جز کرم مراقبت پس از فیبروز ابرو نباید استفاده شود.

حدود دو هفته به ابروهای خود فرصت دهید تا ترمیم و سفت شوند. هرگونه فعالیت بدنی یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید که امکان دارد باعث تغییر رنگ زودرس شود را محدود کنید. همه تاتو ها خطر ذاتی عفونت و یا واکنش آلرژیک را دارند. اگر درد یا حساسیت بیش از چند روز ادامه داشت، به پزشک مراجعه کنید. متخصصی که کار فیبروز ابرو را برای شما انجام می دهد، کرم های مراقبتی را برای جلوگیری از عفونت و مشکل تجویز می کند که باید در زمان مشخص شده استفاده کنید.

فیبروز ابرو با میکروبلدینگ چه تفاوتی دارد ؟

تفاوت میان میکروبلیدینگ با فيبروز ابرو بسیار جزئی است. فیبروز ابرو را می‌توان زیر مجموعه ای از میکروبلیدینگ ابرو دانست که با هدف طبیعی تر شدن ابرو انجام می‌شود.  اولین تفاوت میان فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ در سوزن هایی است که برای تاتو تارهای ابرو استفاده می‌شود. فیبروز ابرو ظاهری طبیعی‌تر نسبت به میکروبلیدینگ دارد. درد فیبروز ابرو از میکروبلیدینگ کمتر و قابل تحمل تر است. ماندگاری فیبروز ابرو از میکروبلیدینگ کمتر است. دوره نقاهت و مراقبت پس از فیبروز کوتاه‌تر از میکروبلیدینگ است. روش فیبروز ابرو برای همه انواع پوست‌ها مناسب است و برخلاف روش میکروبلیدینگ، محدودیتی در آن برای پوست چرب وجود ندارد. برای آشنا شدن با تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای فیبروز ابرو

در ادامه با مزایای فیبروز ابرو آشنا می شوید :

زمان کم :

در حالی که بسیاری از روش های فرم دادن به ابرو نیاز به مراقبت اولیه و زمان زیادی دارند، فیبروز ابرو را می توان به سرعت به دست آورد و نیازی به مراقبت طولانی مدت نخواهد داشت.

درد کمتر نسبت به روش های دیگر :

فیبروز ابرو در مقایسه با سایر روش های ترمیم درد کمتری دارد و در حین انجام آن مزاحمتی نخواهید داشت. دلیل این مشکل این است که روش کار کمتر تهاجمی است.

بهتر شدن تقارن و شکل ابرو :

یکی از مزایای مهم فیبروز ابرو نتیجه کار بهتر و طبیعی تر است. در این روش احتمال بهتر بودن تقارن ابرو نسبت به آب بسیار بیشتر از روش های دیگر است. به همین دلیل، بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند فیبروز ابرو را برای بهتر شدن ظاهر ابروهای خود انتخاب کنند.

مزایای فیبروز ابرو 

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو :

استفاده از تاتو برای زیباسازی ابرو روشی بسیار قدیمی می‌باشد و همچنین در فیبروز ابرو به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر روی ابرو تزریق می‌شد؛ و پاک کردن تاتو از صورت بسیار سخت و دشوار می‌بود و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی می‌ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ می‌کرد؛ اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ اثری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله بارز‌ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می‌باشد.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نمی‌کند و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی خواهد بود و همچنین در فیبروز ابرو می‌توانید مدل ابرو اجرا شده خود را تغییر دهید و بدون ترس از به جای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید. هم چنین در فیبروز ابرو فرد می‌تواند ابرو‌ی شما را مثل تار مو طراحی کند به طوری که به هیچ وجه تاتو بودن آن قابل تشخیص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر برسد.

عوارض فیبروز ابرو :

افرادی که قبلا از تاتو استفاده کرده باشند به هیچ وجه نباید از فیبروز ابرو برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی‌توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده خواهد بود. با توجه به این موضوع که کاربر با اعمال فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ مراحل فیبروز را انجام خواهد داد و با گذشت زمان مچ کاربر خسته می‌شود و در آخرهای کار از میزان فشار آن کاسته می‌شود و می‌تواند بر کیفیت کار انجام شده تاثیر بگذارد.

با توجه به اینکه تیغ دستگاه مربوط به فیبروز با دست کاربر انجام می‌شود، امکان آسیب رسیدن به دست بسیار بیشتر می‌باشد و افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید خیلی مراقب باشند. در بعضی از مراکز رنگ‌های بسیار نامرغوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند که همین امر باعث می‌شود ماندگاری آن کمتر باشد و پس از گذشت زمان کوتاهی شاهد کم رنگ شدن رنگ ابرو باشیم که به همین دلیل توصیه می‌شود به مراکزی مراجعه کنید که قابل اطمینان و اعتماد باشند تا کمترین آسیب به ابرو وارد شود و هزینه‌تان هدر نرود.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله مزایای فیبروز ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.