میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است ؟【سال1402】⚡

شاید برای شما سوال باشد میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است ؟ یکی از رکن های اصلی در جذابی صورت زیبایی ابرو ها است. امروزه یک روش جدید مانند میکروبلیدینگ ابرو برای ترمیم و زیبایی ابرو استفاده می شود که طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. در این روش که یک تکنیک آرایش نیمه دائمی ابرو در نظر گرفته می شود، از طریق قلمی متشکل از چند تیغه، خطوط ریز و باریکی شبیه به موهای طبیعی ابرو با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابرو و در نهایت ابروهای شما ایجاد می شود. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی نیمه دائمی است که هدف آن پرکردن و تغییر شکل ابروهای شما است. در این روش از تیغه های دستی متشکل از 10 تا 12 سوزن برای ایجاد برش های کوچک در پوست استفاده می شود و رنگدانه ها در این برش های کوچک رسوب می کنند. شکل تیغه ها به گونه ای طراحی شده است که مانند موهای واقعی ابرو، جلوه ای طبیعی و واقعی به خطوط کشیده شده بدهد. روش میکروبلیدینگ که به عنوان اپیلاسیون ابرو شناخته می شود، برای افرادی که ابروهای نازک، ابروهای زیر روییده یا ابروهای نامتقارن دارند بسیار مناسب است.

سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص، کار میکروبلیدینگ آغاز می شود. ابروهای شما شروع می شود. در اولین جلسه میکروبلیدینگ، شکل و رنگ ابروی درخواستی خود را به تکنسین میکروبلیدینگ می گویید و تکنسین با استفاده از نخ رنگی، مداد و خط کش، شکل ابروی مورد نظر را بر اساس فرم صورت و ابروهای شما می کشد. اولین جلسه می تواند بین یک تا دو ساعت طول بکشد و حدود چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه میکروبلیدینگ، زمانی که پوست بهبود یافت، برای رسیدن به نتیجه مطلوب به یک جلسه ریکاوری نیاز خواهید داشت.

اثرات میکروبلیدینگ به زودی رخ می دهد و امکان دارد بعد از انجام آن دچار قرمزی و حساسیت در ابروها شوید. ابروهای شما ممکن است در ابتدا کمی تیره به نظر برسند، اما با بهبودی پوست و تثبیت رنگدانه ها، ابروهای شما طبیعی تر به نظر می رسند. دومین جلسه ترمیم بعد از تقویت ابرو ضروری است، زیرا تکنسین میکروبلیدینگ این فرصت را خواهد داشت که هر قسمت یا قسمتی که رنگدانه در آن جا نمی افتد را پر کند و شکل کلی ابروها را بررسی و اصلاح کند. برای آشنا شدن با مدل میکروبلیدینگ ابرو برای صورت گرد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو 

قبل از انجام میکروبلیدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از جلسه میکروبلیدینگ با سالن مورد علاقه خود تماس بگیرید و از آن ها بپرسید که چه نکاتی را باید رعایت کنید، زیرا ممکن است هر کلینیک دستورالعمل خاص خود را داشته باشد. دو هفته قبل ابروها را با هیچ روشی کوتاه نکنید. از رتینول، لایه بردارهای شیمیایی و فیزیکی یک هفته قبل استفاده نکنید. از پاکسازی صورت و پوست خودداری کنید. 48 ساعت قبل از جلسه از مصرف غذاها و مکمل‌هایی که خون را رقیق می‌کنند اجتناب کنید. در روز میکروبلیدینگ قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار ننوشید. سه هفته قبل بوتاکس انجام ندهید. میکروبلیدینگ در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

قرمزی، تورم و لایه برداری تا 7 روز پس از میکروبلیدینگ طبیعی است و نیازی به نگرانی در مورد آن ها نیست، اما از چیدن در ترازو خودداری کنید و اجازه دهید روند طبیعی خود را طی کنند. خطر عفونت احتمالی وجود دارد و روند بهبودی بیشتر طول خواهد کشید. از فعالیت هایی که باعث تعریق بیش از حد می شود خودداری کنید. به مدت هفت روز زیر نور مستقیم آفتاب نمانید. بهتر است ورزش نکنید، اما اگر ورزشکار حرفه ای هستید، قبل از ورزش ابروهای خود را تمیز کنید و برای پاک کردن خراش ها و محافظت از رنگدانه ها، روی پوست روی و اطراف ابروها پماد آنتی باکتریال بزنید. در 24 ساعت اول هر دو ساعت یکبار از پماد آنتی باکتریال و صبح و عصر وازلین یا آکوافور به مدت یک هفته استفاده کنید. تا زمانی که پوست ابرو به طور کامل بهبود نیافته از اسیدها یا رتینوئیدها استفاده نکنید، زیرا ممکن است رنگدانه های میکروبلیدینگ را محو کنند.

در چه مواقعی نباید میکروبلیدینگ انجام شود ؟

در دوران بارداری و شیردهی نباید از این روش استفاده کنید. زمانی که دیابت دارید و از رقیق کننده های خون استفاده می کنید نباید از این روش استفاده کنید. اگر داروی بیهوشی استفاده کردید نمی توانید این روش را انجام دهید. زمانی که به صرع و اختلالات ایمنی مبتلا شدید سعی کنید از این روش استفاده نکنید. افرادی که بیماری پوستی دارند نباید میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهند. اگر ابروی شکسته دارید، میکروبلیدینگ مورد بحث نیست. هنگام آفتاب سوختگی سراغ میکروبلیدینگ نروید. زمانی که 72 ساعت از حذف موهای شما نگذشته باشد این کار را انجام ندهید.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو :

در انجام میکروبلیدینگ ابرو باید یک سری نکات مورد توجه قرار بگیرد زیرا پوست خراشید می شود و درت صورت رعایت نکردن امکان دارد بیماری هایی مانند عفونت، HIV و عفونت های باکتریایی انتقال یابد. ابزار غیر استریل یکی از خطرات اصلی انتقال عفونت است، پس حتما به ضدعفونی ابزار در سالن میکروبلیدینگ توجه کنید. علاوه بر عفونت، احتمال واکنش آلرژیک به رنگدانه های مورد استفاده در ریز ساخت وجود دارد. احتمال ایجاد گرانولوم، سارکوئید و کلوئید اگرچه نادر است اما از عوارض میکروبلیدینگ ابرو است. پوست تاتو شده در برابر MRI آسیب پذیر است و ممکن است در طول معاینه متورم یا بسوزد. تاتو، میکروبیلدینگ، میکروپیگمنتیشن و فیبروز ابرو از این مورد مستثنی نیستند. این امر رایج نیست، اما در صورت لزوم، به پزشک خود در مورد میکروبلیدینگ ابروهای خود اطلاع دهید.

آیا میکروبلیدینگ باعث آسیب و ریزش ابرو می شود ؟

میکروبلیدینگ به خودی خود مضر نیست زیرا فرمولاسیون اکثر رنگ های تاتو از مواد معدنی و گیاهی سازگار با پوست و مو ساخته شده است. واکنش افراد به لوازم آرایشی و محصولات زیبایی متفاوت است، به همین دلیل است میکروبلیدینگ برای 100 درصد افراد بی خطر است. از طرفی وقتی پوست با سوزن تیغه ای خراشیده می شود، مقداری از موهای ابرو توسط سوزن کنده می شود که جای نگرانی نیست زیرا ابروها مانند مو، ناخن و مژه رشد می کنند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن :

در روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن امکان کاشت رنگدانه در سطح پوست ایجاد می شود که هر دو این روش ها باعث زیباتر شدن و طبیعی تر شدن ابروها می شود. در این روش ابزارهایی که استفاده می شود مختلف است. در میکروپیگمنتیشن از دستگاه الکترونیکی به نام درموگراف استفاده می شود و رنگدانه ها در عمق 1 تا 2 میلی متری زیر سطح پوست قرار می گیرند. میکروپیگمنتیشن یک اثر سایه بر روی پوست ابروهای شما ایجاد می کند و ابروهای شما را پرتر نشان می دهد. در حالی که در میکروبلیدینگ موهای ابرو مو به مو و به طور طبیعی کشیده می شوند و کار با ظرافت بیشتری انجام می شود. برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است ؟

افرادی که به دلیل ریزش ابرو یا موهای نازک ابروهای نازکی دارند. افرادی که ابروهای کم رنگی دارند و به دنبال راه حلی برای بهبود ظاهر ابروهای خود هستند. افرادی که هر روز زمان کافی برای آرایش کردن ندارند. افرادی که ظرافت و طبیعی بودن ابروها برایشان اهمیت زیادی دارد. افرادی که ممکن است تصمیم خود را برای تاتو ابروهای خود تغییر دهند و قصد حذف تاتو را دارند.

میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری :

باید بدانید که در میکروبلیدینگ از ابزارهای خاصی مانند یک سری سوزن و یک دستگاه جوهر برای تزریق رنگ مورد نظر به زیر پوست ابرو استفاده می شود. پوست ابرو با سوزن زده می شود و باعث خراشیدگی پوست می شود. برخی از متخصصان در این زمینه معتقدند که احتمال انتقال مواد شیمیایی به زیر پوست در حین میکروبلیدینگ ابرو به جنین وجود دارد که این امر چندان خطرناک نیست. انتقال مواد شیمیایی مورد استفاده در میکروبلیدینگ ابرو به جنین در 12 هفته اول بارداری یا سه ماه اول بارداری از رشد و نمو جنین جلوگیری می کند. به همین دلیل است که اکثر متخصصان زیبایی پیشنهاد می کنند که زنان باردار باید تا بعد از بارداری و شیردهی به فکر ابروهای میکروبی نباشند. از جمله موارد دیگری که از ایجاد میکرو ابرو در زنان باردار جلوگیری می کند، خطر عفونت است.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است ؟

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

در روش میکروبلیدینگ که با قلم دستی و ایجاد خراش های خطی انجام می شود نمی توان فشار زیادی به ابرو وارد کرد زیرا باعث ایجاد اسکار در ابرو می شود به همین دلیل رنگ تاتو به داخل ابرو نفوذ می کند. غشای میانی و لایه های کم عمق پوست و ماندگاری رنگ تاتو ثابت می ماند. روش بین 6 ماه تا یک سال متغیر است البته عواملی مانند میزان چربی و خشکی پوست فرد، مراقبت بعد از اصلاح ابرو، رنگ پوست و چنین عواملی می توانند باعث کاهش یا افزایش ماندگاری رنگ ابرو شوند.

کاندیدای نامناسب میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو مانند هر روش دیگری برای برخی افراد مناسب است و برای برخی دیگر مناسب نیست. در ادامه با افرادی که نباید این روش تاتوی ابرو را انجام دهند آشنا می شود و اگر در این دسته قرار می گیرید حتما قبل از ادامه کار مشکل خود را با جراح خود در میان بگذارید. افرادی که پوست آن ها به خراش و زخم های سطحی بسیار حساس و مستعد گوشت اضافی است. افرادی که از دیابت رنج می برند که روند بهبود زخم را کند می کند. افرادی که از پرکننده ها، ژل و بوتاکس در ناحیه ابرو استفاده کردند، باید قبل از کوتاه کردن ابرو با پزشک خود مشورت کنند. افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند یا دارو مصرف می‌کنند باید تا پایان دوره درمان میکرو انجام دهند و قبل از اقدام به این روش با پزشک مشورت کنند.

افرادی که به موادی که برای سایه زدن ابروها استفاده می‌شوند، مانند رنگ‌های تاتو و بی حسی کننده، حساسیت دارند، باید تا رفع آلرژی از تاتو کردن ابرو خودداری کنند. برای افرادی که از اختلالات هورمونی ناشی از پریود، بارداری و شیردهی رنج می برند، بهتر است منتظر تثبیت هورمون ها باشند. افرادی که تاتو قبلی ابروهایشان پررنگ و روشن در ناحیه ابرو است باعث می شود که تن رنگ باقیمانده روی نتیجه و زیبایی ابرو تاثیر بگذارد، بنابراین بهتر است تاتو قبلی را به طور کامل پاک کنید. افرادی که پوست بسیار چرب دارند، منافذ پوستی باز زیادی دارند و در روش میکروبلیدینگ رنگ در لایه سطحی پوست کاشته می شود، دچار افت رنگ می شوند و دوام زیادی ندارند.

افرادی که مشکلات پوستی مانند زونا، اگزما، بثورات پوستی اطراف ابرو دارند، خراش روی پوست آن ها می‌تواند باعث تشدید این بیماری و ایجاد خارش دردناک شود و روند ترمیم رویش ابرو را کندتر و دردناک‌تر کند. بهتر است افرادی که دچار آفتاب سوختگی به خصوص در ناحیه اطراف ابرو شدند تا زمانی که پوستشان ترمیم نشده است ابروهای خود را تاتو نکنند. افرادی که دچار ناراحتی های پوستی مانند زونا، اگزما، راش در اطراف ابرو هستند معمولا خراش های ایجاد شده روی پوستشان احتمال تشدید بیماری و شروع خارش های بیمارگونه وجود که باعث می شود روند ترمیم هاشور ابرو را کند تر و دردناک تر شود. افرادی که دچار آفتاب سوختگی مخصوصا در اطراف ابرو شدند بهتر است تا قبل از ترمیم پوستشان اقدام به تاتو ابرو نکنند.

کاندیدای نامناسب میکروبلیدینگ

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.