میکروپیگمنتیشن چیست ؟✅【سال1403】⚡

  • خانه
  • -
  • میکروپیگمنتیشن
  • -
  • میکروپیگمنتیشن چیست ؟✅【سال1403】⚡
میکروپیگمنتیشن چیست ؟✅【سال1403】⚡

شاید برای شما سوال باشد میکروپیگمنتیشن چیست ؟ میکروپیگمنتیشن یک روش دائمی یا نیمه دائمی برای ایجاد تغییرات ظاهری است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده است. می توانید از این روش برای اصلاح نواحی مختلف بدن خود استفاده کنید. استفاده از این تکنیک شامل آرایش دائمی، اصلاح خط رشد مو و ترمیم هاله سینه است. داشتن آرایش دائمی یکی از آرمان های همه خانم ها است. می توانید از این روش برای تاتو لب، مژه و ابرو استفاده کنید. در ادامه برای آشنا شدن با میکروپیگمنتیشن ابرو با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

انجام میکروپیگمنتیشن آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. روشی مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه های استاندارد و دستگاه های یکبار مصرف استریل است که به کاربر این امکان را می دهد که طبق درخواست مشتری، آرایش دائمی را با خیال راحت انجام دهد. این روش کاشت رنگدانه های زیست سازگار در عمق معینی در لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوست است. جدا از کاربردهای آرایشی، این روش در زمینه پزشکی کاربرد زیادی دارد.

بر خلاف تاتو که برای نقاشی روی بدن استفاده می شود، میکروپیگمنتیشن برای بازیابی، تعادل و زیبایی طبیعی صورت استفاده می شود تا چهره ای زیباتر در دراز مدت داشته باشید. این کار درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر از تاتو سنتی است. آسیب کمتری به پوست وارد می کند و با تکرار ترمیم هر چند سال یکبار قرمز یا سبز نمی شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ های معدنی ضد حساسیت در زیر پوست با استفاده از سوزن های بسیار ظریف انجام می شود. رنگ به لایه دوم پوست نفوذ می کند و کاملا نرم و طبیعی است و جلوه خاصی روی لب، چشم یا ابرو ایجاد می کند. کسانی که میکروپیگمنتیشن را انجام می دهند باید آموزش دیده و با تجربه باشند. همچنین برای جلوگیری از انتشار باکتری و آلودگی از دستکش استفاده می کنند و احتمال عفونت صفر است.

این روش با تاتو های زیبایی متفاوت است. یکی از بزرگترین تفاوت ها این است که در میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های متفاوتی نسبت به جوهر تاتو استفاده می شود. در میکروپیگمنتیشن، روش تولید نسبت به تاتو تهاجمی کمتری دارد. میکروپیگمنتیشن معمولا بیست دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد. بسته به اینکه در کدام قسمت صورت خود میکروپیگمنتینگ می کنید، درد ناشی از این فرآیند متفاوت است، اما به طور کلی محدود است و خیلی دردناک نیست. از کرم ها یا اسپری های بی حس کننده برای کم شدن درد این فرآیند استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن برای چه افرادی مناسب است ؟

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی هم برای خانم ها و هم برای آقایان استفاده می شود. برای کسانی که می خواهند ظاهر خود را اصلاح کنند، مانند خط مو، ابرو، لب مناسب است و ظاهر آن ها را بهبود بخشد. این روش برای کسانی که به لوازم آرایشی سنتی حساسیت دارند و نمی توانند از آن ها استفاده کنند ایده آل است. سایر افرادی که می توانند از میکروپیگمنتیشن بهره مند شوند، افرادی با محدودیت های فیزیکی هستند. کسانی که از عینک، لنزهای تماسی یا چشم های حساس استفاده می کنند، ممکن است گزینه خوبی برای این کار باشند.

این افراد مبتلا به میکروپیگمنتیشن دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایشی ندارند. جدا از اهداف مرتبط با زیبایی، از میکروپیگمنتیشن برای اهداف درمانی استفاده می شود. این روش درموپیگمنتیشن نامیده می شود و برای رفع اسکار یا جای زخم و جوش، اصلاح عیوب لب، بازگرداندن هاله سینه در افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند و برای جراحی های بازسازی سینه استفاده می شود.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن :

برخی از افراد امکان دارد برای دستیابی به نتایج دلخواه به دو یا حتی چند جلسه میکروپیگمنتیشن نیاز داشته باشند. بنابراین حتما از متخصص مربوطه بپرسید که چند جلسه برای شما کافی است و نتیجه مطلوب را خواهید گرفت. مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن را جدی بگیرید. در این روش آرایش دائمی رنگ ها به مرور روشن می شوند. بنابراین، اگر می خواهید ظاهر آن را برای مدت طولانی حفظ کنید، به جلسات ترمیم نیاز دارید. اگر جلسات ترمیم را دنبال نکنید، می توانیم در مورد آرایش نیمه دائمی صحبت کنیم. البته امکان دارد رنگ ها هرگز برای همیشه حذف نشوند، اما محو خواهند شد. تنها راه حذف دائمی رنگ استفاده از لیزری است که میکروپیگمنتیشن را کاملا از بین می برد.

مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن چقدر است ؟

مدت زمان میکروپیگمنتیشن تحت تاثیر عوامل مختلف متفاوت است. مثلا هر چه پوست شما خشکتر باشد و منافذ آن کوچکتر باشد عمر رنگدانه ها بیشتر می شود اما عمر میکروپیگمنتیشن از 6 ماه تا یک سال متغیر است و نمی توان عمر دقیقی برای او در نظر گرفت.

تفاوت تاتو و میکروپیگمنتیشن :

در میکروپیگمنتیشن تارهای مو مانند داخل ابرو با سوزن ظریف کشیده می شوند که زیاد پررنگ نیستند و رنگ طبیعی دارند. اما در تاتو یک فریم پررنگ در اطراف ابرو کشیده می شود که کاملا غیر طبیعی است. دستگاه های مورد نیاز برای این دو روش متفاوت است و دستگاه های میکروپیگمنتیشن ایمن تر هستند و سلامت فرد را تضمین می کنند. میکروپیگمنتیشن درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر است. التهاب و اسکار در روش میکروپیگمنتیشن بسیار کم است. کارتریج میکروپیگمنتیشن یک بار مصرف است و رنگدانه ها را با سوزن های تیز استاندارد خود و حداقل تخریب بافت کاشت می کند. برای آشنا شدن با تفاوت میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

چگونگی انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

چه افرادی نمی توانند میکروپیگمنتیشن ابرو را انجام دهند ؟

اگر سلامت عمومی شما مشکل خاصی ندارد و مشکلات پوستی یا عفونت در ناحیه مورد نظر ندارید، دلایل پزشکی محدودی وجود دارد که از انجام میکروپیگمنتیشن جلوگیری می کند. توصیه می شود که زنان باردار و مادران شیرده میکروپیگمنتیشن را تا پایان بارداری و شیردهی به تاخیر بیندازند. افراد مبتلا به دیابت که انسولین تزریق می کنند و همچنین برخی بیماری های قلبی به این معنی است که افراد شرایط ایده آل برای انجام میکروپیگمنتیشن را ندارند.

اگر در مورد شرایط و بیماری های فعلی خود شک دارید و می خواهید بدانید که آیا میکروپیگمنتیشن برای شما مضر است یا خیر، حتما با پزشک و متخصص میکروپیگمنتیشن مشورت کنید و شرایط خود را ذکر کنید. اگر مستعد کلوئید یا تشکیل گوشت اضافی به دلیل زخم و زخم هستید، امکان دارد بعد از میکروپیگمنتیشن، زخم و حتی گوشت اضافی در ناحیه آسیب دیده ایجاد شود. اگر تا به حال چنین مشکلاتی داشتید، حتما این مسائل را با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض میکروپیگمنتیشن

اگر این کار توسط پزشک متخصص انجام شود و پزشک تمام نکات بهداشتی را در کار خود رعایت کند، مشکلی نخواهید داشت. اما ممکن است در صورت عدم رعایت مراقبت، عوارضی مانند احساس درد و ناراحتی روی پوست تا زمان بهبودی جای زخم برای شما ایجاد شود. پوست باید خیلی سریع به حالت عادی برگردد، زیرا عوارض میکروپیگمنتیشن لب و ابرو مانند تورم یا قرمزی خفیف است و در صورت عدم بهبود باید با متخصص پوست مشورت کنید. بروز حساسیت به لوازم آرایشی دائمی زیاد نیست.

اما برای اطمینان، قبل از اقدام به میکروپیگمنتیشن، تست حساسیت انجام می شود. سوزن های میکروپیگمنتیشن به داخل پوست وارد می شوند و می توانند باعث خونریزی و پخش شدن رنگدانه شوند. پس از انجام پیگمنتیشن لب و رنگدانه پوست، به دلیل خطا در انجام کار، زخم ایجاد می شود. با در نظر گرفتن این عناصر توصیه می شود با بهترین متخصص پوست مشورت کنید و سپس به یک مرکز زیبایی معتبر با پزشکان متخصص و جراحان زیبایی ابرو مراجعه کنید.

هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است ؟

میکروپیگمنتیشن را می توان در قسمت های مختلف صورت انجام داد. از چشم و ابرو گرفته تا لب، هر کسی می تواند آرایش دائمی داشته باشد. هزینه ای که برای میکروپیگمنتیشن می پردازید بسته به اینکه در کدام قسمت از صورت خود آرایش دائمی می کنید متفاوت خواهد بود. عناصر دیگری مانند سطح تخصص متخصص زیبایی می تواند تأثیر مستقیمی بر هزینه درمان فردی داشته باشد. برخی از سالن های زیبایی با پرداخت هزینه ای ناچیز خدمات آرایش دائمی را ارائه می دهند، اما باید توجه داشته باشید که موادی که برای آرایش دائمی استفاده می شود امکان دارد کیفیت بالایی نداشته و باعث عفونت شوند. بنابراین قبل از انجام تحقیقات خود را انجام دهید.

تفاوت فیبروز و میکروپیگمنتیشن :

فیبروز، مانند میکروپیگمنتیشن، یک عمل زیبایی دائمی است که شباهت های زیادی دارد. در میکروپیگمنتیشن سوزن ها به عمق پوست نفوذ می کنند اما در فیبروز عمق سوزن ها کمتر است. میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتری دارد. اما فیبروز یا میکروبلیدینگ مزایایی نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد، از جمله طبیعی بودن، قابلیت تقلید از روش های میکروبلیدینگ مو و مناسب بودن برای افرادی که موهای نازکی دارند.

از میکروپیگمنتیشن در چه نواحی استفاده می شود ؟

از میکروپیگمنتیشن در نواحی استفاده می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید :

چشم :

خط چشم دائمی پلک بالا یا خط مژه دائمی پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح به آن خط چشم یا خط چشم مژه می گویند.

ابرو :

طراحی و کانتورینگ ابرو با روش های مختلف به عنوان مثال سایه زدن ابرو، سایه زدن ابرو.

لب :

میکروپیگمنتیشن در رژ لب و خط لب یا به اصطلاح هاشور رژ لب برای کانتور یا حجم دهی لب. گاهی برای رفع سفیدی بیش از حد لب ها استفاده می شود. با این روش می توان سیاهی دور لب را برطرف کرد. یکی دیگر از کاربردهای آن رفع بخیه، از بین بردن لکه ها یا جای زخم های پوستی است. با این روش می توان رنگ پوست مدل را درست کرد و روی قسمت هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون هستند برای رفع گرفتگی کار کرد.

عوارض میکروپیگمنتیشن 

دوره ترمیم و ریکاوری میکروپیگمنتیشن چقدر طول می کشد ؟

دوره ترمیم و بهبودی میکروپیگمنتیشن طولانی نیست. در روزهای اول ابرو یا ناحیه مورد نظر بسیار تیره تر به نظر می رسد. با گذشت زمان و در نتیجه لایه برداری، رنگ آن روشن تر و نرم تر و در نتیجه طبیعی تر می شود. به همین دلیل جلسه دوم یا جلسه ترمیم برای اصلاح رنگ و ظاهر بسیار مهم است. در افرادی که پوست حساس دارند، امکان دارد تورم و کبودی ایجاد شود. البته می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید و بلافاصله پس از انجام میکروپیگمنتیشن به سر کار بروید.

بهترین متخصص میکروپیگمنتیشن ابرو

برای گرفتن بهترین نتیجه از میکروپیگمنتیشن باید توسط یک فرد حرفه ای و با تجربه انجام شود. فردی که تجربه کافی، نمونه کار قابل قبول و آموزش دیده برای کار را داشته باشد. با انتخاب یک فرد مجرب و متخصص مطمئن شوید که نتیجه نهایی کار کاملا حرفه ای و دقیق است. آموزش آرایش دائمی یکی از آموزش های ضروری و حساس است و فردی که قرار است برای شما میکروپیگمنتیشن انجام دهد باید مجوزهای لازم و مدارک معتبر را داشته باشد.

همچنین قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی برای میکروپیگمنتیشن حتما با پزشک خود مشورت کرده و سوالات خود را در مورد این فرآیند و تاثیرات آن بر روی خود و وضعیت جسمانی خود بپرسید. امکان دارد به دلیل برخی داروها یا شرایط فیزیکی، کاندید مناسبی برای میکروپیگمنتیشن نباشید و پزشک به شما اطلاع خواهد داد.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه اتفاقاتی برای پوست می افتد ؟

پس از میکروپیگمنتیشن، بیماران معمولا در ناحیه مورد نظر دچار تورم می شوند. معمولا متخصصانی که میکروپیگمنتیشن را روی شما انجام می دهند به شما توصیه می کنند که هر چند وقت یکبار از کیسه یخ استفاده کنید. آن ها همچنین پمادهای خاصی را برای کم شدن تورم و التهاب معرفی می کنند. افرادی که میکروپیگمنتیشن اطراف چشم دارند ممکن است دچار ریزش اشک شوند. این علامت در همه افراد مشترک است. به همین دلیل بهتر است با فردی به کلینیک مربوطه مراجعه کنید و خودتان رانندگی نکنید.

متخصص ضدعفونی کننده های خاصی را برای تمیز کردن مناطق آسیب دیده توصیه می کند. آن ها به طور کلی توصیه می کنند از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید اجتناب کنید. شما باید از برخی محصولات و مواد غذایی مانند پراکسید خودداری کنید. این محصولات می توانند تاثیر منفی بر روند تثبیت رنگ داشته باشند. پس از میکروپیگمنتیشن، رنگ‌هایی که مشاهده می‌کنید بسیار پررنگ‌تر و تیره‌تر از آنچه در نظر داشتید خواهند بود. اما در عرض چند هفته این رنگ ها محو می شوند و رنگ دلخواه را به خود می گیرند. اگر تب، بثورات یا ضایعات پوستی و تورم و احساس سوزش شدیدتر از حد معمول را تجربه کردید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

بهترین متخصص میکروپیگمنتیشن ابرو 

پزشکان درباره میکروپیگمنتیشن چه می‌گویند؟

همان‌طور که گفتیم میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی کاربرد فراوانی دارد، اما کاربرد آن به شکل گسترده و به عنوان یک فرآیند زیبایی موضوعی است که باید به آن توجه کرد. امروزه در کاربرد‌های پزشکی از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می‌شود. از این روش برای درمان ضایعات پوستی، اسکارها، سوختگی، ترمیم ابرو، علامت‌گذاری در آندوسکوپی‌ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و… بهره می‌برند.

در کشور‌های پیشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می‌کنند، به‌طور مثال پس از جراحی پلاستیک جهت درمان لب شکری؛ رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آمیخته می‌شوند، زیرا هنوز لب فرم و شکل طبیعی خود را به دست نیاورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبیعی از طریق میکروپیگمنتیشن است. همانطور که خودتان هم می‌دانید زیبا شدن به این شیوه خالی از درد و نگرانی نیست. پوست یکی از حساس‌ترین عضو‌های بدن است که به صورت عادی هم مراقبت‌های خاص خود را می‌طلبد و اگر قصد انجام میکروپیگمنتیشن را دارید، باید توصیه پزشکان را جدی بگیرید:

دستگاه‌ها، رنگ‌ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده باید براساس اصول پزشکی تهیه و تولید شده باشند، در غیر این صورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری برای آرایشگر و مشتری به همراه داشته باشد. پیگمنتر باید دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن، تکنیک‌های انجام کار، اصول زیبایی شناختی و طراحی چهره را گذرانده باشد؛ در غیر این صورت به دلیل دائمی بودن آرایش ممکن است خواست مشتری تامین نشود و باعث ایجاد بحران‌های روحی و روانی در فرد شود.

هزینه میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

میکروپیگمنتیشن می‌تواند برای قسمت‌های مختلف صورت انجام شود. از چشم‌ها و ابروها گرفته تا لب‌ها همه می‌توانند آرایش دائم داشته باشند. هزینه‌ای که شما برای میکروپیگمنتیشن می‌پردازید، بسته به قسمتی از صورتتان که برای آرایش دائم آن اقدام می‌کنید متفاوت خواهد بود. از سویی موارد دیگری از جمله میزان تخصص آرایشگر زیبایی می‌تواند تاثیر مستقیم بر هزینه میکرو داشته باشد. برخی از سالن‌های زیبایی با دریافت مبلغ کم، خدمات آرایش دائم را ارائه می‌دهند اما لازم است بدانید که ممکن است مواد مصرفی برای انجام آرایش دائم، چندان مرغوب نباشند و موجب عفونت شوند. پس پیش از انجام حتما تحقیق کنید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.