میکروبلیدینگ چیست ؟❤️【سال1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • میکروبلیدینگ چیست ؟❤️【سال1403】✅
میکروبلیدینگ چیست ؟❤️【سال1403】✅

شاید برای شما سوال باشد که میکروبلیدینگ چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زیبایی ابرو یکی از ارکان اصلی جذابیت چهره است و در سال های اخیر روش های زیادی برای ترمیم و اصلاح فرم ابروها ارائه شده است. میکروبلیدینگ یا هاشور کردن ابرو یکی از روش های ترند ترمیم و زیبایی ابرو است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این روش که یک روش نیمه دائمی برای آرایش ابرو محسوب می شود، از طریق قلمی متشکل از چند تیغه، خطوط ریز و باریکی شبیه موهای طبیعی ابرو با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابرو ایجاد می شود و در نهایت ابروهای شما ضخیم تر می شوند. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های جدید پرکردن ابرو است که طول عمر زیادی دارد و برای پرکردن قسمت های خالی ابرو یا اصلاح فرم آن ها استفاده می شود. این روش کمی تهاجمی است و خراش های بسیار ریز روی پوست ایجاد می کند. این نوارها را باید با استفاده از رنگدانه های همرنگ موهای طبیعی ابرو پر کرد تا قسمت های خالی کاملا پر شود و ابرو کمی پرتر و جذاب تر به نظر برسد. نتایج این روش در مقایسه با سایر روش های پرکردن ابرو مانند تاتو، هچ کردن و … طبیعی تر و ماندگارتر است.

میکروبلیدینگ باید توسط یک فرد مجرب و متخصص انجام شود تا ابروها کاملا یکدست شوند و رنگدانه مناسب به پوست نفوذ کند. با توجه به این مشکل، توصیه می شود به جایی بروید که متخصص دانش کافی برای شناسایی آناتومی صورت یک فرد و تعیین بهترین فرم ابرو برای او داشته باشد. این کار نیاز به ترمیم دارد و حدود 4-6 هفته بعد از جلسه اول باید دوباره مراجعه کنید تا فرم ابروها طبیعی تر و زیباتر شود و ماندگاری آن بیشتر شود.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو به اندازه کاشت ابرو پیچیده نیست و در آرایشگاه ها انجام می شود. اما باید بدانید که اگر این کار توسط افراد فاقد صلاحیت و غیر حرفه ای انجام شود، می تواند به ابروهای طبیعی شما آسیب برساند و فرم آن را خراب کند. به همین دلیل ابتدا باید با مراجعه به نمونه کار از کار فرد مطمئن شوید. در ادامه با مراحل میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

مشاوره و طراحی ابرو :

قبل از هر چیز لازم است متخصص با بررسی آناتومی صورت فرد و آگاهی از انتظارات او بهترین حالت ابرو را برای او ترسیم کند. در جلسه مشاوره به غیر از فرم نهایی ابروها، می توان بررسی کرد که آیا این روش برای فرد مناسب است یا بهتر است روش های دیگری را انتخاب کرد.

تزریق بی حسی :

با توجه به اینکه در این روش از سوزن ها برای سوراخ کردن پوست و ایجاد خراش استفاده می شود، امکان دارد کمی احساس درد کنید. به همین دلیل مقدار مناسبی از بی حس کننده در ابروها استفاده می شود تا در حین انجام عمل دردی احساس نکنید.

ترسیم فرم ابرو :

پس از بیهوشی پوست، فرم نهایی ابروها با استفاده از ابزار مخصوص کشیده می شود و مورد تایید شما می باشد. این به متخصص این امکان را می دهد که در حین عمل محدودیت های ابروها را بداند و شکلی کاملا طبیعی به آن ها بدهد

افزودن رنگدانه ها :

در این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص با 10-12 سوزن بسیار ظریف، سوراخ هایی در پوست ایجاد می شود و رنگدانه ها به آن تزریق می شود. عمق این سوراخ ها و خراش ها کم است و رنگدانه ها به سطح پوست تزریق می شوند. در پایان پس از اتمام کار، رنگ های اضافی روی ابروها حذف شده و کار انجام می شود. کل عمل 2 ساعت طول می کشد و پس از آن باید حدود 4-6 هفته بعد برای تمدید نهایی مراجعه کنید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکروبلیدینگ هستند ؟

این روش برای فرم دادن به ابروها و پرکردن قسمت های خالی مناسب خواهد بود. خانم هایی که ابروهایشان به دلایلی نازک شده یا فرم نامتقارن دارند، می توانند به میکروبلیدینگ تکیه کنند. کسانی که نمی توانند کاشت ابرو را انتخاب کنند، می توانند با این روش به ابروهایی خوش فرم و طبیعی دست یابند. افرادی که در گذشته سایه یا هچ ابرو داشتند می توانند با استفاده از این روش نتایج را اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود بخشند.

تفلوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن :

ابزارهای مورد استفاده در هر دو روش با یکدیگر متفاوت است، بنابراین در میکروبلیدینگ از خودکار بدون موتور و در میکروپیگمنتیشن از قلم ماشینی با سوزن و کارتریج استفاده می شود. خطوط هاشور در میکروبلیدینگ ظریف تر و طبیعی تر از میکروپیگمنتیشن هستند. دوام روش میکروپیگمنتیشن نسبت به روش میکروبلیدینگ بیشتر است. زمان مورد نیاز برای ترمیم میکروپیگمنتیشن هر 6 تا 8 ماه یک بار و برای میکروبلیدینگ هر 5 تا 6 ماه یکبار است.

نتایج میکروبلیدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟

بلافاصله پس از اتمام اولین جلسه میکروبلیدینگ، ابروها به وضوح پرتر می شوند. اما از آنجایی که آثار خراش همچنان وجود دارد و پوست کمی ملتهب و قرمز شده است، نمی توان این اثرات را نتیجه واقعی این کار دانست. نتایج میکروبلیدینگ بعد از جلسه دوم ترمیم و تثبیت نتایج که 4 تا 6 هفته بعد از جلسه اول انجام می شود، آشکار می شود. بعد از این جلسه خواهید دید که رنگدانه ها کاملا طبیعی شدند و دیگر جای زخم و خراش روی ابروها باقی نمی ماند. نتایج این روش حدود 1-3 سال ماندگاری دارد و لازم است هر 12-15 ماه یکبار تکرار شوند.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

کاندیدای نامناسب برای میکروبلیدینگ ابرو :

بعضی از افراد امکان دارد که برای انجام این روش مناسب نباشند و انجام این روش برای آن ها ممنوعیت دارد. این افراد عبارتند از :

 • افراد دارای عفونت‌های قارچی یا باکتریایی فعال یا زخم باز در اطراف ابروها
 • افراد با سابقه اگزما
 • افراد دارای اختلال در انعقاد خون
 • کسانی که پوست کلوئید ساز دارند
 • افراد مبتلا له پسوریازیس و اسکلردرمی
 • افراد مبتلا به دیابت و بیماری‌های خود ایمنی
 • خانم‌های باردار

میکروبلیدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

عفونت و واکنش آلرژیک دو عارضه ای هستند که امکان دارد بعد از میکروبلیدینگ برای شما اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از خطر عفونت، تکنسین انتخابی و سالن یا کلینیکی را که به آن مراجعه می‌کنید انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تمام تجهیزات مورد استفاده استریل و ضدعفونی شدند.

اگر پوست حساسی دارید و نگران واکنش های آلرژیک هستید، می توانید قبل از انجام میکروبلیدینگ، برای بررسی حساسیت مواد تشکیل دهنده یک آزمایش محلی درخواست کنید. پس از انجام آزمایش نقطه ای، حساسیت و قرمزی به مدت چند ساعت همراه با خونریزی کمی طبیعی است، اما اگر درد ادامه یافت، محل متورم شد یا شروع به تبخیر کرد، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

 • در روز عمل ابروها را به طور کامل تمیز کنید و از مداد یا لوازم آرایشی ابرو استفاده نکنید.
 • بهتر است یک ماه قبل از انجام میکروبلیدینگ از روش های پاکسازی پوست مانند لایه برداری، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن و لیزر درمانی استفاده نکنید.
 • در طول قاعدگی، درد میکروبلیدینگ می تواند کمی بیش از حد باشد. بهتر است این کار را به بعد موکول کنید.
 • از غذاها و داروهای حاوی ویتامین E استفاده نکنید.
 • اگر پوست شما آفتاب سوخته است، صبر کنید تا بهبود یابد.
 • اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد را یک تا دو هفته قبل از میکروبلیدینگ انجام ندهید. تزریق بوتاکس و ژل می تواند عملکرد رنگدانه را مختل کند.
 • 48 ساعت قبل از مراجعه به مرکز میکرونیدلینگ از مصرف الکل، کافئین، ویتامین E، نیاسین و ایبوپروفن خودداری کنید.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

 • در هفته اول بعد از میکروبلیدینگ بهتر است از خیس کردن و شستن ابروها خودداری کنید.
 • در چند روز گذشته، پوست شما کمی قرمز و ملتهب بوده است. به هیچ وجه آن را دستکاری نکنید.
 • اگر دچار تحریکات و حساسیت های پوستی شدید، نگران نباشید و برای درمان به پزشک مراجعه کنید.
 • خراش ها و زخم ها پس از چند روز به طور کامل بهبود می یابند. شما نباید آن ها را لمس کنید. زیرا باعث عفونت و باقی ماندن اسکار می شود.
 • بعد از میکروبلیدینگ ابروهای خود را اسپری نکنید.
 • ترمیم ابروها کاملا ضروری است تا نتایج واقعی ظاهر شود و فرم واقعی ابروها کاملا اصلاح شود.
 • پس از 3 تا 4 روز، ابروها امکان دارد کمی پوسته پوسته یا خارش پیدا کنند. بهتر است این مشکل را مدتی تحمل کنید تا برطرف شود. اگر نمی توانید آن را تحمل کنید، حتما با پزشک مشورت کنید تا داروی مناسب را برای شما تجویز کند.
 • رنگ ابرو بلافاصله پس از میکروبلیدینگ بسیار تیره است. اما پس از بهبود زخم ها روشن تر شده و شکل طبیعی به خود می گیرد.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

تاثیر جنس پوست در میکروبلیدینگ :

میکروبیلدینگ بیشتر برای پوست های خشک مناسب است و اگر پوست چرب، مختلط یا حساس دارید، نباید انتظار زیادی از میکروبیلدینگ خود داشته باشید زیرا پوست چرب منجر به از بین رفتن سریع رنگ ابرو با ترشح چربی می شود. گرمای هوا و تعریق از دیگر عواملی هستند که بر رنگ ابرو تاثیر می گذارند و بیشتر شدن تعریق باعث کم شدن ماندگاری رنگ روی ابروهای شما می شود.

آخرین چیزی که روی رنگ ابرو تاثیر می گذارد، نوع رنگی است که آرایشگر برای شما انتخاب می کند و امکان دارد به دلیل نیروی کار ارزانتر، رنگ بی کیفیتی را برای شما انتخاب کند، پس به آرایشگاه مورد اعتماد خود مراجعه کنید. اگر در مناطقی زندگی می کنید که نور خورشید مستقیما می تابد، فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب را به ابروهای خود بزنید تا رنگ ها ماندگاری بیشتری داشته باشند.

آیا امکان اصلاح میکروبلیدینگ وجود دارد ؟

با توجه به اینکه رنگدانه ها در طی فرآیند میکروبلیدینگ به پوست نفوذ می کنند، اصلاح آن دشوار است. در ابتدا امکان دارد بتوانید رنگدانه ها را با محلول های آب نمک کمی سبک تر کنید. اما اگر می خواهید آن را حذف کنید، باید به سراغ محلول لیزر بروید. با توجه به این مشکل، یافتن یک کلینیک یا آرایشگاه معتبر و با تجربه بسیار مهم است.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ اعمالی را که روی صورت قرار می گیرد تقلید می کند، مزایا و معایبی دارد و می تواند آسیب های جبران ناپذیری به صورت شما وارد کند، بنابراین باید بین فیبروز ابرو، بلیدینگ یا پیگمنتیشن، هر کدام که با پوست و شرایط آن سازگارتر است، یکی را انتخاب کنید. در تیغه زدن رنگ به لایه های میانی پوست شما تزریق می شود و به همین دلیل ماندگاری بیشتری دارد اما به دلیل این نفوذ بیشتر به پوست ممکن است در هنگام تیغ زدن با درد بیشتری مواجه شوید.

لمینت ابرو به عنوان یک روش نیمه موقت شناخته می شود و به همین دلیل برای از بین بردن رنگدانه ها هیچ مشکلی نخواهید داشت و بعد از 6 تا 14 ماه این رنگدانه ها به راحتی از روی ابروهای شما پاک می شوند. شما نیازی به تعمیر آن ندارید، مدت بیشتری روی پوست شما باقی می ماند و اولین فیکس شما باید بین 8 تا 10 هفته پس از اولین عمل باشد. میکروبلیدینگ شامل ایجاد سایه بر روی ابروها می شود و در این روش شکل ابروهای شما طبیعی تر شده و به راحتی به عنوان تاتو قابل تشخیص نیست.

هزینه میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

هزینه میکرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، قیمت ها بسته به موقعیت مکانی و تخصص هنرمند، هزینه مورد نیاز برای انجام میکرو، هزینه ای که باید برای نگهداری پس از اتمام متحمل شوید، هزینه تکرار آن متفاوت است. با توجه به نوع ابرو، هزینه میکروبلیدینگ و ابرو ممکن است متفاوت باشد. قیمت قلم میکروبلیدینگ با توجه به برند و جنس آن متفاوت است که روی میکروبلیدینگ ابرو تاثیر می گذارد. قیمت موی ابرو با میکروبلیدینگ بسیار بالاتر از موی ابرو با روش میکروپیگمنتیشن می باشد. هرکسی برای خدمات میکروبلیدینگ قیمت های متفاوتی دارد.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

مقایسه‌ی تاتو ابرو و میکروبلیدینگ ابرو :

تاتوی ابرو بسیار شبیه تاتوی معمولی است چرا که جوهر با استفاده از اسلحه یا قلم، با ارتعاش زیاد در پوست قرار می‌گیرد تا با سوزن به پوست نفوذ کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهمترین تفاوت بین تاتو و میکروبلیدینگ است. جوهر برای همیشه باقی می‌ماند، در حالی که رنگدانه‌ها با گذشت زمان محو می‌شوند. در حال حاضر تاتوی ابرو به دلیل رواج روش‌های دیگر مانند هاشور ابرو کمتر محبوب است. ابروهای تاتو‌ شده ظاهرشان بسیار مصنوعی تر از ابروهای هاشور شده است و همچنین اغلب به مرور زمان، رنگ آن ها تغییر می‌کند و به قرمزی می‌زنند.

با این حال برخی خانم‌های مسن که دچار ریختگی ابرو شده‌اند و یا کسانی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است اغلب از روش تاتو برای اصلاح شکل ابروهایشان استفاده می‌کنند. به هر حال اگر می‌خواهید ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد به دلیل شکل غیرطبیعی ابرو‌ها در تاتو، به سراغ این روش نروید و روش‌های دیگری را برای ترمیم ابروهایتان انتخاب کنید.

تفاوت بین سایه ابرو و میکروبلیدینگ چیست؟

هدف از ایجاد سایه ابرو، تولید ابروهایی با ظاهر کامل‌تر است. این روش مثل این است که شما با مداد ابروی خود را پر کرده باشید. با این تفاوت که ماندگاری سایه ابرو خیلی بیشتر از مداد است. در این روش هم مثل میکروبلیدینگ ابرو از تزریق رنگدانه به صورت سطحی استفاده می‌شود. تفاوت این دو روش در نوع سوزن و طراحی آن است.

سوزن سایه ابرو، گرد و تیز است. در این روش به جای ایجاد شیار، نقطه‌های ریز روی ابرو ایجاد می‌شود، به‌گونه‌ای که اگر کسی به ابرو نگاه کند حس می‌کند سایه تارهای دیگر روی پوست افتاده است. این روش برای افرادی مناسب است که ابروهای پری دارند و فقط در بخشی از آن می‌خواهند ایجاد سایه کنند. همچنین این روش برای افراد با پوست چرب مناسب‌تر است؛ زیرا روی پوست چرب و حساس ماندگاری بیشتری دارد. ضمن اینکه ایجاد خراش یا حساسیت و التهاب نمی‌کند.

در جلسه میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو چه اتفاقی می‌افتد ؟

بعد از اینکه متخصص مورد نظر ابرو را بی‌حس می‌کند، با شما درمورد شکل ابرو که روی آن کشیده می‌شود، مشورت می‌کند. در حالی که می‌توانید مانند مدل مو، عکس ابرو موردنظرتان را نیز نشان بدهید. البته بعضی از متخصصان برای ایجاد ابرو واقعی و طبیعی، دوست دارند از همان جهت موهای طبیعی ابرو پیروی کند و تقارن صورت و سن مشتری را نیز در نظر بگیرند. افراد متخصص در این کار همچنین با شما درمورد رنگ‌دانه جوهر مشورت می‌کنند و رنگ‌دانه‌ای را بر اساس رنگ طبیعی موهای ابرو و پوست شما انتخاب می‌کنند.

سپس آرایشگر با استفاده از قلم میکروبلیدینگ روی خط ابرو شما می‌کشد، که باتوجه به ناحیه ابرو ممکن است از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد. بعد از اتمام ابروها متخصص میکروبیلدینگ برای کمک به بهبودی از پماد مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ استفاده می‌کند و جلسه بعدی را  ۴ تا ۶ هفته بعد تعیین می‌کند. در این جلسات، او می‌تواند در صورت نیاز نتیجه نهایی را تغییر دهد.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.