تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو❤️【سال1403】✅

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو❤️【سال1403】✅
تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو یکی از محبوب ترین و جدیدترین روش های تاتو ابرو است. روشی بسیار ظریف و زیبا که مشخصه آن این است که تارهای موی طبیعی بین موهای ابرو یا روی پوست انجام می شود. بسیاری از افرادی که می خواهند میکروبلیدینگ انجام دهند یا کسانی که به دنبال آموزش آن هستند می توانند از این روش پرطرفدار استفاده کنند. در ادامه برای شنا شدن با تفاوت میکروبلدینگ و فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

در روش فیبروز ابرو، طرح ابرو مطابق با چهار الگوی طراحی شده توسط برانکو بابیک در شرکت فی، طرح خود را می سازند و با توجه به چهار عدد طلایی می توانند فرم صورت مشتری و مطابق با استانداردهای جهانی را در نظر بگیرند. طراحی شده. در روش فیبروز بر خلاف روش میکروبلیدینگ ابرو، سلیقه مشتری درخواست و به عنوان یک راهنمای کلی در نظر گرفته می شود و بر اساس استانداردهای جهانی عمیق می شود و در این روش از قلم و رنگ برای انجام فیبروز استفاده می شود و رنگدانه ها در لایه میانی پوست قرار می گیرند و ماندگاری آن مانند میکروبلیدینگ ابرو بسته به نوع پوست و مهارت پیگمنتر و کیفیت رنگ های استفاده شده بین هشت ماه تا دو سال می باشد.

فیبروز ابرو چیست ؟

میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های نیمه دائمی برای زیباسازی ابرو است و می توانید سلیقه خود را با پیگمنتر در میان بگذارید و او با توجه به سلیقه و فرم صورت شما طرح زیبایی را در اختیار شما قرار می دهد. در روش میکروبلیدینگ ابرو برخلاف فیبروز، سلیقه و تقاضای مشتری حرف اول را می زند و استفاده از استانداردهای طراحی جهانی باید حول محور سلیقه مشتری باشد و رنگ مورد استفاده در این روش معمولا مطابق با سلیقه مشتری ساخته می شود.

به همین دلیل رضایت مردم از این روش بیشتر از فیبروز است، زیرا افراد به استانداردها توجهی ندارند و به زیبایی فکر می کنند. در روش میکروبلیدینگ از هیچ وسیله و قلمی استفاده نمی شود و پیگمنتر به روش دستی و با آموزش هایی که در جهت فرم صورت و نحوه ترکیب رنگ ها داشته است ابروهای مشتری را می کشد. در این روش مهارت رنگدانه یکی از نکات اساسی است که در صورت بروز خطای کوچک در ترکیب رنگ یا فشار دست، امکان دارد نتیجه نامناسبی به همراه داشته باشد.

میکروبلدینگ به روش فیبروز چگونه است ؟

هر کدام از روش های فیبروز و میکرو دارای مزایا و معایبی هستند که اگر این دو روش را با هم ترکیب کنید مزایای مشتری بیشتری شامل می شود و معایب پوشش داده می شود. بنابراین استفاده از میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز را می توان تلفیقی از دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ دانست که علاوه بر چهار روش طراحی برانکو بابیک و تناسبات طلایی فرم صورت مشتری گرفته شده است. در هنگام طراحی به سلیقه و تقاضای مشتری عرض و فرم و رنگ ابرو توجه می شود و به این ترتیب رضایت از خروجی کار دوچندان می شود و علاوه بر این که طرح کاملا بی عیب و نقص است. طبق استانداردها رضایت مشتری را شامل می شود. به عبارتی انجام میکروبلیدینگ با روش فیبروز را می توان یک روش کامل و بهترین روش زیباسازی ابرو دانست.

ماندگاری میکروبلدینگ به روش فیبروز :

در روش جدید میکروبلیدینگ به روش فیبروز از تمام محاسن هر دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ استفاده می شود و شما می توانید معایب این روش را با محاسن آن پوشش داده و آن را به روشی جذاب و بی عیب تبدیل کنید. این روش کمی بیشتر دوام می آورد و بسته به نوع پوست و مواد استفاده شده در این روش بین 8 ماه تا دو سال دوام خواهد داشت. بعضی از عوامل هستند که بر ماندگاری میکروبلدینگ به روش فیبروز تاثیر گذار است.

نوع پوست فرد، پوست معمولی ماندگاری بیشتری دارد و پوست های خشک و چرب به ترتیب ماندگاری کوتاه تری خواهند داشت. مهارت دست پیگمنتر که در ماندگاری میکرو تاثیر مستقیم دارد. در این روش پیگمنتر باید با فشار ملایم دست، مقدار مناسبی رنگ را به شیارهای ایجاد شده در لایه میانی پوست وارد کند، بنابراین اگر فشار دست خیلی قوی باشد، قطعا رنگ ها بیشتر پخش می شوند و وجود نخواهد داشت.

نازکی و باریکی با توجه به موهای ابرو از طرفی رنگ ها در عمق پوست قرار می گیرند. کیفیت رنگ می تواند تاثیر بسزایی در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو داشته باشد. ضدعفونی کردن تجهیزات از عفونت در این روش جلوگیری می کند و بنابراین ماندگاری طولانی تری را تضمین می کند. تکرار و ترمیم سریع عمر میکروبلیدینگ را افزایش می دهد.

اگر ابروهای خود را در بازه زمانی توصیه شده اصلاح کنید، قطعا زمان بیشتری را با ابروهای خود خواهید گذراند. بهترین مرکز میکروبلدینگ در تهرانپارس می تواند با کادر حرفه ای در زمینه میکروبلیدینگ ابرو، خطای انسانی را در این زمینه کاهش دهد و با استفاده از روش جدید فیبروز می تواند ابروهایی مطابق با استانداردهای روز دنیا و مشتریان طراحی کند.

میکروبلدینگ به روش فیبروز چگونه است ؟

هدف از فیبروز ابرو چیست ؟

ابروها جزء اصلی و مهم صورت ما هستند و اکثر خانم ها همیشه دوست دارند ابروهایی زیبا داشته باشند که مکمل آرایش صورتشان باشد. هدف از فیبروز ابرو رفع عیوب ابرو با طرح و رنگ خاص است. درست است که این روش دائمی نیست، اما می تواند برای مدتی به ابروهای شما حالت بهتر و زیباتری بدهد.

ماندگاری فیبروز ابرو :

بعضی از خانم ها گمان می کنند که میکروبلیدینگ عمر کوتاهی دارد و بعد از سه تا شش ماه نیاز به تعمیر دارد در حالی که اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود عمر آن تا دو سال یا حتی بیشتر بسته به مشتری خواهد بود. ماندگاری این تکنیک روی پوست های چرب کوتاه مدت است، اما در ابتدای معرفی تکنیک میکروبلیدینگ، هر آرایشگری مدعی شد که در تکنیک میکروبلیدینگ به ویژه فیبروز ابرو حرفه ای است و به دلیل اینکه این همان میکروپیگمنتیشن ابرو یا در نتیجه از بین رفتن سریع رنگدانه زیر پوست بود. طول عمر میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست مشتری، وضعیت فیزیکی بدن مشتری و مراقبت از مشتری پس از میکروبلیدینگ بستگی دارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام میکروبلدینگ هستند ؟

قبل از انجام میکروبلیدینگ با یک متخصص پوست مشورت کنید و سابقه پزشکی، هرگونه بیماری و استفاده از هر دارویی را به او اطلاع دهید. اگر از بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، زونا  رنج می برید و یا به ترکیبات شیمیایی و گیاهی حساسیت دارید، کاندیدای مناسبی برای این روش محسوب نمی شوید.

اگر داروهایی مانند داروهای ضد آکنه، داروهای ضد پیری مانند رتینول و رقیق‌کننده‌های خون مانند وارفارین، آسپرین و هپارین مصرف می‌کنید، میکروبلیدینگ برای شما امکان‌پذیر نیست. بیماران اختلالات تیروئید و دیابت گزینه خوبی هستند.  هنگام مراجعه به پزشک، در مورد سابقه پزشکی فعلی خود صادق باشید و در صورت داشتن هر یک از شرایط ذکر شده به او اطلاع دهید.

تفاوت فیبروز و میکروبلدینگ ابرو

فیبروز استانداردهای خاصی دارد و اصول و قواعد آن سخت‌تر از میکروبلیدینگ است. البته میکروبلیدینگ قوانین خاصی هم دارد که دست آرایشگر را باز می گذارد. تفاوت دیگر فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو این است که سلیقه مشتری تاثیر کمتری بر فیبروز دارد. مراحل هر دو روش یکسان است و کیفیت ابزار موجود و نوع طراحی ابرو تفاوت را ایجاد می کند. میکروبلیدینگ عمومی تر است و به روش های مختلفی توسط آرایشگرها و تکنسین های مختلف انجام می شود. تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو به ما می گوید که فیبروز از این نوع نیست و معیارهای از پیش تعیین شده ای دارد.

فیبروز توسط یک آکادمی زیبایی معتبر و شناخته شده بر اساس عدد فی طراحی شده است و این تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو و سایر روش ها است. سوزن های مورد استفاده در فیبروز نازک تر و قطر کمتری دارند. تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو شامل فشار بیشتر دست در میکروبلیدینگ نسبت به فیبروز است. خطوط ایجاد شده در میکروبلیدینگ ضخیم تر هستند. تفاوت بین فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو نشان می دهد که جوهر تزریق شده در سطح پوست در فیبروز به معنای عمق لایه های آن نیست. در حالی که اثر رنگدانه در میکروبلیدینگ ضخیم تر است.

رنگدانه ها و سوزن های مورد استفاده در فیبروز از کیفیت بالاتری نسبت به میکروبلیدینگ استفاده می کنند. این سوزن ها و رنگدانه ها توسط آکادمی فیبروز طراحی شدند. از بین بردن فیبروز راحت تر از میکروبلیدینگ است. بنابراین پس از دو سال می توانید مدل ابروهای خود را تغییر دهید و نگران باقی ماندن اثر آن بر روی پوست نباشید. تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو امکان دارد در ابتدای عمل مشخص نباشد اما پس از چند ماه و پس از مدتی قابل مشاهده است. علاوه بر این، فیبروز یک اثر زیبایی شناختی فوری دارد و نیاز به ترمیم کمتری دارد. درد و التهاب ناشی از میکروبلیدینگ از بین رفته است. اثر ناشی از فیبروز حداقل و طبیعی تر است.

تفاوت فیبروز و میکروبلدینگ ابرو

مدل و رنگ ابرو ها چگونه انتخاب و تعیین می شود ؟

برای تعیین فرم و فرم کلی ابروها متخصص میکرو مدل و رنگ ابرو را به شما می گوید و با توجه به فرم و ساختار صورت با کشیدن مداد ابرو دور ابرو، او فرم خواهد داد و بعد از صحبت کردن با یک فرد و شنیدن نظرات او در مورد فرم ابروها می تواند باعث تغییر در فرم ابروها شود.  میکرو کارها با استفاده از قوانین خاصی برای این کار، کار حرفه ای طراحی فرم ابرو را انجام می دهند.

در نهایت با طراحی یک فرم طبیعی شبیه به فرم ابرو و ظاهر صورت، مدل ابرو تایید و فیکس می شود حالا نوبت به انتخاب رنگ می رسد. بهترین رنگ بر اساس فرم صورت، رنگ موی طبیعی و رنگ پوست شما انتخاب می شود تا ابروهای شما هنگام رشد ابروها مصنوعی به نظر نرسند سپس مراحل آماده سازی میکروبلیدینگ آغاز می شود.

شباهت میکروبلدینگ ابرو با فیبروز :

میکروبلدینگ و فیبروز هر دو شباهت هایی به هم دارند. هر دوی این روش ها برای از بین رفتن عیوب ابروها استفاده می شود. فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو دارای قلم و سوزن مخصوص هستند. بیهوشی در هر دو روش یکسان انجام می شود.

در ادامه برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

فیبروز ابروها چه عوارضی دارد ؟

فیبروز ابروها مانند روش های دیگر دارای عوارضی است. یکی از این عوارض ها طراحی ابروها هستند. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب، کارفرما می تواند از پیگمنتر بخواهد تا با نظارت و تایید وی مراحل طراحی را مرحله به مرحله انجام دهد. ممکن است طرحی که امروز برای ابروهای خود در نظر می گیرید تا 10 سال آینده برای مثال مناسب نباشد و در آن زمان این مدل طرحی نامناسب باشد. همانطور که در دهه های اخیر، ابروهای نازک با خطوط تیز مد شده است و اکنون ابروهای پهن و طبیعی تر محبوب هستند.

برای جلوگیری از چنین مشکلی، پیگمنتر باید حرفه ای باشد و به مشتری مشاوره مناسب بدهد. یکی دیگر از عوارض فیبروز ابروها رنگ های تیره یا بد رنگ است. در صورتی که پیگمنتر پوست را به خوبی بشناسد، ترکیب رنگ را بشناسد و به مراجعه کننده به درستی توصیه کند و مراجعه کننده توقعات غیر منطقی نداشته باشد می توان از موارد نامطلوب و غیر منطقی جلوگیری کرد. قرینه نبودن طراحی و تاتو یکی دیگر از عوارض فیبروز ابروها است. پیگمنتر موظف است طرح نهایی و کیفیت آن را زیر نظر کارفرما بررسی و پس از تایید کارفرما نسبت به انجام کار اقدام نماید.

فیبروز ابروها چه عوارضی دارد ؟

مقایسه‌ی تاتوی ابرو و میکروبلیدینگ ابرو :

تاتوی ابرو بسیار شبیه تاتوی معمولی است چرا که جوهر با استفاده از اسلحه یا قلم، با ارتعاش زیاد در پوست قرار می‌گیرد تا با سوزن به پوست نفوذ کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهمترین تفاوت بین تاتو و میکروبلیدینگ است. جوهر برای همیشه باقی می‌ماند، در حالی که رنگدانه‌ها با گذشت زمان محو می‌شوند. در حال حاضر تاتوی ابرو به دلیل رواج روش‌های دیگر مانند هاشور ابرو کمتر محبوب است. ابروهای تاتو‌ شده ظاهرشان بسیار مصنوعی تر از ابروهای هاشور شده است و همچنین اغلب به مرور زمان، رنگ آن ها تغییر می‌کند و به قرمزی می‌زنند.

با این حال برخی خانم‌های مسن که دچار ریختگی ابرو شدند و یا کسانی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است اغلب از روش تاتو برای اصلاح شکل ابروهایشان استفاده می‌کنند. به هر حال اگر می‌خواهید ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد به دلیل شکل غیرطبیعی ابرو‌ها در تاتو، به سراغ این روش نروید و روش‌های دیگری را برای ترمیم ابروهایتان انتخاب کنید.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو :

یکی از نکاتی که برای نتیجه گیری بهتر از میکروبلیدینگ ابرو باید انجام دهید رعایت مراقبت های قبل از انجام آن است. همانطور که مراقبت های بعد از هر درمان یا عملی اهمیت دارد، رعایت دستورالعمل های قبل از آن نیز مهم است چرا که باعث می شود فرد در حین عمل راحت تر و تاثیر آن عمل روی ابرو و صورت فرد بیشتر باشد. از مصرف نوشیدنی های کافئین دار یا الکل در روز عمل خودداری کنید. رنگ کردن ابروها قبل از میکروبلیدینگ ممنوع است. 3 روز قبل از نوبت خود از برنزه کردن و آفتاب گرفتن خودداری کنید. از اپیلاسیون یا کندن ابرو تا 2 روز قبل خودداری کنید.حداقل 2 تا 3 هفته قبل از عمل از لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های شدید صورت خودداری کنید. قبل از عمل حمام کنید، زیرا ابروها نباید حداقل به مدت 7 روز با آب تماس داشته باشند. قطع مصرف ویتامین A و بوتاکس حداقل یک ماه قبل. حداقل یک هفته قبل از عمل، مصرف روغن ماهی یا هر رقیق کننده خون طبیعی دیگر مانند ویتامین E را متوقف کنید.

آیا می‌توان ابروهای میکروبلید شده را تغییر داد یا پاک کرد؟

بله؛ رنگ‌دانه مورد استفاده هیچ جای زخمی و تغییر رنگی را ایجاد نمی‌کند و می‌توانید از محلول نمک برای از بین بردن ابروهای میکروبلید شده استفاده کنید. بسیار مهم است که بدانید ابروها در ۷ تا ۱۰ روز اول در طول روند بهبود تا ۴۰٪ تیره‌تر می‌شوند و ممکن است کمی پوسته‌پوسته شوند. بعضی اوقات ممکن است ۲ روز بعد از میکروبلیدینگ، از تیرگی ابروهایتان وحشت کنید؛ اما لطفا صبور باشید، زیرا این امر کاملا طبیعی است. پس از ۷ تا ۱۰ روز، رنگ طبیعی ابرویتان را مشاهده خواهید کرد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. قبل از انجام این روش اگر داروی خاصی استفاده می کنید یا اگر حساسیت هایی دارید سعی کنید با متخصص صحبت کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.