هزینه خط چشم دائمی 【سال 1402】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه خط چشم دائمی آشنا کنیم. تاتو خط چشم خطی نازک است که بالای مژه ها کشیده می شود و با توجه به سلیقه افراد می توان آن را در طرح های مختلف اجرا کرد که باعث می شود چشم ها همیشه زیبا شوند. امروزه بسیاری از خانم ها برای پاک کردن آرایش چشم خود تصمیم به تاتو خط چشم می گیرند. از تاتو چشم می توان برای اصلاح عیوب مانند افتادگی چشم، افتادگی پلک، آسیب و زخم استفاده کرد اما مشکل اینجا است که بیش از 90 درصد تاتو ها در آرایشگاه ها بدون رعایت نکات بهداشتی و بدون نظارت پزشک انجام می شود و عوارض جانبی وحشتناکی ایجاد می کنند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه خط چشم دائمی با ما همراه باشید.

تاتو خط چشم دائمی چیست ؟

کشیدن خط چشم دائمی تاتو یا کاشت خط چشم یک کار دشوار است و بسیاری از خانم ها زمان زیادی را صرف کشیدن خط چشم متقارن روی هر دو چشم می کنند. با انجام تاتو خط چشم و کاشت خط چشم یک بار برای همیشه از شر خط چشم خلاص می شوید. شما یک خط چشم متقارن دائمی دارید که چشمان شما را بهتر نشان می دهد. برای بیشتر شدن زیبایی چشمان خود می توانید از خدمات برجسته سازی و لمینت مژه استفاده کنید. با تجربه تاتو خط چشم جذابیت چشم و ابروی خود را دو چندان کنید.

خط چشم یکی از آرایش های روزانه است که برای زیباتر به نظر رسیدن از آن استفاده می کنیم و انجام تاتو خط چشم دائمی است و دیگر نیازی به صرف زمان و تلاش برای کشیدن خطوط متقارن چشمان خود با مصرف زیاد وسایل آرایشی ندارید. تاتو خط چشم برای همه خانم ها قابل اجرا است و با توجه به مدل چشم انجام می شود. در مورد شکل نهایی تاتو خط چشم و قیمت تاتو خط چشم بهتر است با هنرمند مشورت کنید. به لطف تجربه ای که در طول سال ها در ساخت تاتو چشم به دست آوردید، متخصصان به شما کمک می کنند و در نهایت شکلی را انتخاب می کنید که مناسب چشمان شما باشد.

تاتو خط چشم دائمی چیست ؟

روش انجام تاتو خط چشم دائمی

شاید برای شما سوال باشد که خط چشم دائم چگونه است ؟ تاتو خط چشم برای داشتن خط چشم دائمی ساخته شده است. زیرا خط چشم چشم ها را جذاب می کند. برای خانم هایی که در کشیدن خط چشم و آرایش مشکل دارند و مهارت کافی ندارند، بهترین روش تاتو خط چشم یا انواع آرایش دائمی مانند ابرو و خط چشم فیبروز است. با این کار خطوط چشمی با همین شکل برای همیشه خواهند داشت و در هر شرایطی چشمانی جذاب خواهند داشت. تاتو خط چشم با استفاده از دستگاه مخصوصی انجام می شود که رنگ تاتو را به پشت پلک تزریق می کند.

آیا تاتو خط چشم درد دارد ؟

اینکه می گویند تاتو خط چشم دائمی و بدون درد است، دروغ است. این روش دردی که ایجاد می کند بسیار قابل تحمل است و آزاردهنده نیست. روشی است که بسته به آستانه درد شما می تواند کم و بیش شما را آزار دهد. دلیل اینکه تاتو خط چشم شما می تواند نوعی درد ایجاد کند این است که برای انجام این روش از ابزاری به نام درموگراف استفاده می شود که میکروپیگمنت ها را با استفاده از حرکات الکتریکی وارد پوست شما می کند. این کار با استفاده از سوزنی انجام می شود که رنگدانه ها را در عمق بین 0.7 تا 1.7 میلی متر اعمال می کند. بسته به دستگاه مورد استفاده، اندازه سوزن تغییر می کند و می توان از انواع سوزن با سرهای مختلف استفاده کرد.

مدل تاتو خط چشم جدید :

طرح جدید تاتو خط چشم به سلیقه افراد بستگی دارد. تاتو خط چشم به منظور افزایش جذابیت چشم ها انجام می شود. به همین دلیل، طراحی خوب تاتو خط چشم باید بر اساس الگوی چشم شما باشد. اگر می خواهید بر اساس روند مدل تصمیم بگیرید، خط چشم تاتوی ظریف علاقه مندان بیشتری دارد زیرا توجه کمتری را به خود جلب می کند و طبیعی تر به نظر می رسد. به همین دلیل برای انتخاب مدل خط چشم با توجه به فرم چشمان خود می توانید با استادان مرکز تخصصی مشورت کنید. در ضمن قیمت تاتو خط چشم با توجه به نوع رنگ، تجهیزات سالن و محل مرکز تخصصی تعیین می شود. به همین دلیل برای دریافت اطلاعات مورد نیاز، بهتر است برای مشاوره حضوری به نزدیکترین شعبه مرکز تخصصی مراجعه کنید.

روش انجام تاتو خط چشم دائمی 

عوارض تاتو خط چشم دائمی چیست ؟

در ادامه با عوارض خط چشم دائم آشنا می شوید :

انتقال بیماری توسط سوزن تزریق :

این مشکل یکی از شناخته شده ترین عوارض تاتو خط چشم است که همه از خطر آن آگاه هستند. اگر تاتو در یک مرکز غیر بهداشتی غیر استریل انجام شود، خطر انتقال بیماری های خطرناکی که از طریق سوزن های آلوده منتقل می شوند مانند ایدز و هپاتیت به طور خطرناکی بیشتر می شود. رعایت توصیه های بهداشتی و استفاده از سوزن های یکبار مصرف می تواند این خطر را کم می کند، اما هیچ تضمینی برای این امر وجود ندارد.

کم شدن مقاومت پوست :

پوست افراد پس از انجام تاتو حساس می شود و مقاومت خود را در برابر عوامل خارجی تهدید کننده مانند میکروب ها از دست می دهد. خطر ابتلا به بیماری های پوستی در چنین فردی بیشتر از دیگران خواهد بود و به همین دلیل به افرادی که به هر دلیلی از بیماری های نقص ایمنی رنج می برند توصیه می شود تاتو نکنند. گاهی این ضعف در سیستم دفاعی در افراد سالمی که تاتو می کنند باعث می شود تا انواع میکروب ها و بیماری ها را وارد بدن خود کرده و آن ها را بیش از گذشته بیمار کند.

 حساسیت پوستی :

برای تاتو از ابزار و رنگ های مختلفی استفاده می شود و هزاران ترکیب شیمیایی مختلف برای تاتو ابرو وجود دارد. بسیاری از مواد موجود در این رنگ ها حساسیت زا هستند و می توانند باعث خارش و قرمزی پوست شوند. در موارد شدید حساسیت، می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند. برخی از افراد تصور می کنند که علائم آلرژی بلافاصله پس از انجام تاتو ظاهر می شود و اگر در روزهای اول آلرژی وجود نداشته باشد، مشکلی وجود ندارد، اما دیده شده است که گاهی اوقات آلرژی سال ها پس از انجام تاتو ظاهر می شود و فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

مراحل انجام تاتو خط چشم

تاتو خط چشم مراحلی دارد که در ادامه آن را بررسی می کنیم :

مشورت با متخصص و انتخاب مدل :

قبل از هر کاری باید مشاوره های لازم را انجام دهید. قبل از کشیدن خط چشم، باید با یک متخصص مشورت کنید و بهترین مدل خط چشم را که مناسب چشمانتان است انتخاب کنید. هر مدل خط چشم برای یک چشم مناسب است و شما باید مدل مناسب فرم چشم خود را پیدا کنید. خط چشم تاتوی شما می تواند خط چشم گربه ای، ساده و کلاسیک، خط چشم زنانه، رسمی، رنگارنگ، خط چشم دنباله دار، خط چشم عربی، خط چشم نیمه و … باشد.

کشیدن طرح اولیه :

بعد از مشاوره های لازم نوبت به طرح اولیه می رسد که به صورت نقطه چین روی پلک شما کشیده می شود. برای کشیدن خط چشم، کارشناس باید بسیار دقت و ظرافت داشته باشد و خط چشم هر دو چشم را کاملا شبیه هم کند. پس ابتدا طرح اولیه پشت پلک شما را به صورت نقطه چین می کشد پس در مراحل بعدی خط چشم را به طور کامل می کشد.

استفاده از بی حسی :

حالا نوبت بیهوشی است. از آنجایی که چشم ها عضوی حساس هستند و دارای اعصاب زیادی هستند، می توانند به درد بسیار حساس باشند. بنابراین کارشناس رنگدانه ابتدا باید پشت پلک شما را با کرم های بی حس کننده بی حس کند. اگر بعد از بیهوشی احساس درد و سوزش کردید، می توانید از پیگمنتر خود یخ بخواهید. پیگمنتر با قرار دادن چند قطره کوچک بی حس کننده یا یخ در یک لایه نازک از بافت و سپس قرار دادن آن روی چشم کار می کند.

انتخاب رنگ :

در این مرحله رنگ خط چشم مشخص می شود. می توانید انواع رنگ های خط چشم را در پشت پلک خود تاتو کنید. امروزه استفاده از تاتو خط چشم رنگی بسیار رایج شده است و اکثر خانم ها از رنگ آبی نفتی برای خط چشم تاتو خود استفاده می کنند. اما رنگ مشکی پرطرفدار است و زنان ریسک پذیر کمتری از آن استفاده می کنند. برای اینکه رنگ تاتو پشت پلک دیده شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد، یک یا دو قطره رنگ قرمز، نه بیشتر، داخل رنگ مشکی می ریزند. با این کار رنگ سیاه ثابت می شود و رنگ مشکی تندتر می شود.

مراحل انجام تاتو خط چشم 

استفاده از سوزن مخصوص :

برای تاتو از سوزن های مخصوص استفاده می شود تا رنگ به دلخواه زیر پوست برود. سوزن های دو سر در تاتو خط چشم درست مانند تاتو لب استفاده می شود. دلیل عدم استفاده از سوزن های تک سر این است که تک سر سوزن می تواند باعث پارگی، خراشیدگی و آسیب به پوست نازک پلک شود. سوزن های دو سر ایمن تر و مناسب تر است. بهتر است از سوزن های پیچ برای تاتو خط چشم استفاده کنید که ظریف تر و قوی تر هستند. سوزن های پیچ در مقایسه با سوزن های تی گزینه بهتری هستند. زیرا سوزن های تی ایمنی کمتری دارند و بهداشت کمتری دارند.

آغشته کردن سوزن به رنگ :

در این مرحله سوزن را وارد رنگ می کنیم. سوزن را زیاد به رنگ نمی چسبانیم زیرا روی خط چشم تاثیری نمی گذارد و فقط رنگ را در پشت پلک پخش می کند و آن را نامرتب می کند. بنابراین یک بار سوزن را داخل رنگ قرار دهید و آن را روی پلک خود بکشید.

کشیدن خط چشم با سوزن :

نوبت کشیدن خط چشم است. از آنجایی که پشت پلک نازک و کمی شل است، باید پشت پلک را کمی بکشید. بدین ترتیب پشت پلک با دو انگشت کشیده می شود تا پوست پلک صاف و کشیده شود. سوزن با فشار بسیار کمی روی چشم کشیده می شود. بسته به نوع خط چشم شما، سوزن را از ابتدای چشم یا از وسط آن شروع می کنیم. می توانید خط چشم تاتو را روی پلک پایین خود بکشید و آرایش چشم پرتر و قابل مشاهده تری داشته باشید.

تمیز کردن اطراف پلک و چک کردن نتیجه :

وقتی خط چشم کشیده می شود با پارچه مرطوب دور چشم و پشت پلک که لک شده است آن را پاک می کنند تا تمیز شود. سپس رنگدانه کار شما از شما می خواهد که در همان ابتدا شکل خط چشم را بررسی کنید تا در صورت لزوم در همان ابتدا آن را تغییر دهید. در این مرحله چشمان خود را بیشتر از حد معمول باز نکنید و به تاتو خط چشم خود هم از جلو و هم از پهلو نگاه کنید.

هزینه خط چشم دائمی

همه خانم ها علاقه مند به انجام کارهای آرایشی هستند اما در سلیقه تفاوت وجود دارد. برخی از خانم ها طرفدار آرایش های سنگین یا خط چشم پهن هستند، اما برخی از خانم ها ترجیح می دهند به جای آن از میکروبلیدینگ ابرو یا خط چشم نازک استفاده کنند. انجام یک تاتو خط چشم خوب جای خود را در بین خانم ها باز کرده است. به دلیل سختی کشیدن خط چشم، بسیاری به تاتو دائمی خط چشم روی می آورند. اصولا تاتو خط چشم طرح های مختلفی دارد که مشتری می تواند شکل مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس قیمت تاتو خط چشم و هزینه خط چشم دائمی را استعلام کند.

قیمت تاتو خط چشم نرخ ثابتی ندارد و با توجه به امکانات سالن، برند جوهر تاتو و مهارت تاتو کار تعیین می شود به همین دلیل تمامی مراکز زیبایی برای قیمت خط چشم تعرفه های متفاوتی دارند. برای اطلاع از هزینه خط چشم و تاتو دائمی باید به سالن زیبایی انتخابی خود مراجعه کنید. در صورتی که امکان مراجعه حضوری را ندارید و یا ترجیح می دهید از طریق شماره تماس و یا صفحات مجازی از قیمت مطلع شوید می توانید به سایت و یا صفحات مجازی سالن زیبایی و مراقبتی مورد نظر خود مراجعه نمایید.

هزینه خط چشم دائمی

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.