عوارض خط چشم دائم❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • خط چشم
  • -
  • عوارض خط چشم دائم❤️【سال1403】⭐
عوارض خط چشم دائم❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض خط چشم دائم آشنا کنیم. تاتو خط چشم روشی برای افرادی است که می خواهند آرایش چشم خود را در همه شرایط حفظ کنند و از آرایش طولانی و مداوم راحت شوند. نیازی نیست هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید برای آرایش چشم وقت بگذارید. تاتو چشم انواع مختلفی دارد شما می توانید طرح تاتو خط چشم را از بهترین مرکز زیبایی با مشاوره تاتو کار و کارشناسان و بسته به نوع چشم، سلیقه و قیمت خود انتخاب کنید. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض خط چشم دائم با ما همراه باشید.

تاتو خط چشم دائم چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که خط چشم دائم چگونه است ؟ تاتو خط چشم که به آن خط چشم دائمی یا میکروپیگمنتیشن خط چشم می گویند، یکی از انواع آرایش دائمی صورت و به خصوص چشم است. از طرفی اگر چشم فرد دچار عوارضی مانند افتادگی چشم، جای زخم، افتادگی پلک و موارد مشابه دیگر شود، با این آرایش دائمی چشم می تواند علائم را پنهان کرده و از نتیجه راضی باشد.

تاتو خط چشم دائم چیست ؟

انواع تاتو خط چشم دائم

برای اینکه آرایش دائمی چشم با حالت چشم و حالت صورت سازگار باشد، انواع تاتوها متناسب با سلیقه مشتری طراحی شده است. در ادامه با انواع تاتو خط چشم دائم آشنا می شوید :

تاتو خط چشم نازک :

این تاتو خط چشم برای چشم های کوچک طراحی شده است. در مورد این عارضه چشم باید اضافه کرد که چشم های کوچک برای آرایش های سنگین یا جسورانه قدرت مانور کمتری به میکاپ آرتیست می دهد. علاوه بر ظاهر تاتو، باید این اصل را رعایت کرد تا آرایش چشم بیرون زده و با فرم کلی صورت مطابقت داشته باشد. تاتو خط چشم نازک باید مناسب چشم های کوچک باشد.

از طرفی قرار است چشم ها با این طرح تاتو بزرگتر به نظر برسند. پس آرایش های سنگین را فراموش کنید و به هیچ وجه چروک های پهن چشم را انتخاب نکنید. برای انجام یک تاتو کوچک خط چشم باید طوری عمل کنید که خط تاتو خیلی آرام از گوشه چشم کشیده شود.

تاتو خط چشم بن مژه :

این نوع تاتو آرایش چشم نیمه دائمی محسوب می شود. دو راه برای این کار وجود دارد. با یک جوهر مخصوص روی خط مژه، خط اضافه می شود تا در نهایت فضای خالی بین مژه ها پر شود. این خط اضافی روی خط مژه، زیبایی ظاهر را دو چندان می کند. از این تاتو برای پر کردن فضای خالی بین مژه ها استفاده می شود. با کشیدن یک خط نازک بالای خط مژه، فرم چشم تغییر می کند. البته بسته به سلیقه مشتری می توان این خط را به سادگی تاتو کرد و یا تاتو خط چشم را انجام داد.

تاتو خط چشم پهن :

این نوع تاتو ظاهر بسیار جذاب و خاصی به چشم ها می بخشد. چشم های بادامی و چشم های پف کرده بیشتر از سایر اشکال چشم پذیرای این طرح تاتو هستند. روش کشیدن خط تاتو بدین صورت است که ابتدا یک خط نازک کشیده می شود و این خط از نیمه بالایی پلک منبسط می شود تا در نهایت به انتهای چشم برسد. توصیه می شود تاتوی خط مژه را امتحان کنید تا چشم ها کوچکتر و گردتر به نظر برسند. عرض و اندازه خط چشم را کوچکتر از خط چشم معمولی نگه دارید.

تاتو خط چشم گربه ای :

یکی از چشم نوازترین چشم ها چشم گربه ای است که می تواند در نگاه اول افراد را به خود جذب کند. بارزترین ویژگی چشم گربه ای بالا بودن پلک و کشیده شدن قابل توجه آن نسبت به خود چشم است. چشم های گربه ای شبیه چشم های بادامی هستند، با این تفاوت که پلک اولی بلندتر است. برای بیشتر شدن تناسب و رنگ چشم، بهتر است تاتو خط چشم گربه ای را ادامه دهید تا کشیده نشود. تاتو چشم باید به گونه ای کشیده شود که نه خیلی نازک باشد و نه خیلی ضخیم. حفظ حالت طبیعی چشم به دلیل زیبایی ذاتی آن در این نوع میکروپیگمنتیشن چشم اهمیت دارد.

انواع تاتو خط چشم دائم 

تاتو خط چشم پایین :

تاتو خط چشم پایین باعث می شود چشم ها بزرگتر به نظر برسند. اگر می خواهید بیشتر تحت تأثیر قرار دهید و جذابیت بیشتری داشته باشید، انتخاب تاتو چشم پایین بهتر است.

تاتو خط چشم اروپایی :

این نوع تاتو یکی از رایج ترین و ساده ترین انواع تاتو خط چشم است. تاتو خط چشم اروپایی از یک خط نازک مینیاتوری روی مژه های بالایی تشکیل شده است. این تاتو برای همه فرم های چشم مناسب است. تاتو اروپایی برای چشم های افتاده و خسته استفاده می شود و با یک خط مشکی یا رنگی می توانید جانی تازه و روحی تازه به آن ها ببخشید.

آیا تاتو خط چشم دائم درد دارد ؟

اگر به طور کلی درد را دوست ندارید، بهتر است از تاتو کار بخواهید که از پماد بی حس کننده برای تاتو استفاده کند. نکته دیگر مربوط به مهارت و سرعت تاتو است. اگر فرد باتجربه، تیزبین و بسیار مراقب باشد، می تواند در اسرع وقت و با کمترین درد ممکن به درخواست شما پاسخ دهد.

روش پاک کردن تاتو خط چشم

چند روش برای پاک کردن تاتو خط چشم وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

پاک سازی با اسید میوه :

این راه حل یکی از قدیمی ترین روش های پاک کردن خط تاتو است. این روش را انتخاب نکنید زیرا عوارضی مانند عفونت های پوستی، جای زخم و علائم قرمز دائمی باعث ایجاد حس بدی در شما می شود. احتمال تشکیل گوشت اضافی و تورم پلک هنگام تمیز کردن با اسید میوه وجود دارد.

پاک کردن با اسکین ساز :

با استفاده از قلم میکروپیگمنتیشن لایه هایی با عمق سیزده میلی متر ایجاد می شود. در مرحله بعد محلول آماده شده به نقطه مورد نظر تزریق می شود. این محلول جوهر تاتو را می خورد و دیواره های تاتو را شل می کند. با تخریب این دیوار، بدن ماده را به عنوان جسم خارجی می شناسد و پس می زند. بعد از 3-4 روز پوست خشک باقی می ماند و در نهایت از پلک جدا می شود.

پاک کردن تاتو با لیزر :

با استفاده از دستگاه لیزر، رنگدانه های پوست مورد هدف قرار می گیرند. سلول های ایمنی بدن با از بین بردن ذرات رنگی رنگدانه ها، فرآیند از بین بردن ذرات رنگ را انجام می دهند.  اگر قصد دارید تاتوی خط چشم را با لیزر پاک کنید، باید با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید.

پاک کردن تاتو با روش ارگانیک :

روش ارگانیک یکی از مدرن ترین روش های پاک کردن تاتو است. تاتو آرتیست با ماساژ پلک ها مواد حل کننده را وارد پوست می کند و پس از 20 ثانیه با دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگ تاتو به سطح پوست می رسد و خروجی رنگ کاملا شفاف می شود. در صورت انتخاب این روش، باید ردیابی را به طور کامل دنبال کنید. کرم های ترمیم کننده به محو شدن جای زخم در 4 تا 7 هفته کمک می کنند. البته فرم مراقبت و کیفیت پوست او در روند بهبودی موثر است.

بهترین رنگ تاتو خط چشم چیست ؟

هنگامی که صحبت از خط چشم می شود، مشکی اولین و بهترین انتخاب است. اما امروزه رنگ های متنوع تری در اختیار هنرمند تاتو قرار می گیرد که دست خود را برای پیشنهاد دادن به مشتری باز می گذارد. علاوه بر مشکی، رنگ های خنثی و گرم مانند قهوه ای روشن برای تاتو چشم مناسب هستند. اگر به رنگ های فانتزی و آرایش علاقه دارید، می توانید میکروپیگمنتیشن خط چشم را با رنگ های مختلف مانند قرمز یا آبی امتحان کنید. تمام این توضیحات به شرطی که خط چشم قدیمی نداشته باشید قابل انجام است. زیرا در این صورت تاتو کار باید ترکیب رنگی خاص و مناسب تاتو خط چشم قدیمی را در نظر بگیرد تا به نتیجه کار جدید برسد.

روش پاک کردن تاتو خط چشم

مزایای تاتو خط چشم دائم :

کشیدن خط چشم تاتو زیبایی چشم ها را دو چندان می کند، اما برخی از خانم ها مهارت کشیدن خط چشم را ندارند. اغلب آن ها نمی توانند برای هر دو چشم خط چشم متقارن بکشند، به همین دلیل تمایل دارند خط چشم دائمی داشته باشند و از تکنیک تاتو خط چشم استفاده کنند. ماندگاری تاتو خط چشم خوب برای افرادی که چشمانی درشت، گود افتاده، چشمان کوچک، چشمانی با قرنیه بزرگ، چشمان دور یا نزدیک و چشمانی گرد دارند مناسب است.

نمی توان یک فرم خط چشم را برای همه مدل های چشم پیاده کرد. برای انتخاب فرم مناسب بهتر است مدل ابروهای خود را در نظر بگیرید و با یک استاد مجرب مشورت کنید. خدماتی مانند بن مژه و تخلیه کمدون به مشکلات پوستی کمک می کند. برخی از این مشکلات شامل بزرگ شدن منافذ، چین و چروک، تیرگی، آکنه و جوش است.

آیا تاتو خط چشم باعث افتادگی پلک می شود ؟

بسیاری از افراد اطلاعات دقیقی در مورد تاتو چشم ندارند و شک دارند. افتادگی پلک ربطی به تاتو خط چشم ندارد. اما مدل جدید خط چشم تاتو می تواند وضعیت چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد. شکل خط چشم می تواند چشم ها را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد. با انتخاب فرم مناسب می توانید زیبایی چشمان خود را بیشتر کند. وقتی صحبت از زیبایی می شود، رعایت استانداردهای زیبایی و حفظ هماهنگی اجزای صورت بسیار مهم است.

عوارض تاتو خط چشم دائم

عوارض تاتو خط چشم بسیار نادر است. زیرا این روش بسیار ایمن بوده و منجر به بیشتر شدن زیبایی صورت می شود. روش تاتو خط چشم یکی از محبوب ترین تکنیک های آرایش دائمی است. اما با انتخاب یک مرکز تخصصی از عوارض این تکنیک در امان خواهید بود. کیفیت پایین رنگ تاتو، عدم کنترل فشار دست و عدم مهارت استاد واضح ترین دلایل عوارض هستند. با انتخاب یک مرکز تخصصی می توانید از عوارض روش های آرایش دائمی از جمله شیدینگ لب، تاتو خط چشم و سایر روش ها جلوگیری کنید. می توانید چهره ای متفاوت و زیبا داشته باشید زیرا روش های آرایش دائمی نتیجه نهایی بسیار طبیعی و زیبایی دارد.

تاتو بهتر است یا بن مژه ؟

هر فردی تعریف خاصی از زیبایی دارد و بر این اساس می تواند خط چشم و سایه چشم یا سایر روش های آرایش را انتخاب کند. تعریف درک شده از زیبایی متفاوت است. خانم ها با توجه به سلیقه خود می توانند روش و شکل مورد نظر را انتخاب کنند. انتخاب طرح تاتو خط چشم جدید به متخصص زیبایی بستگی دارد. معمولا خط چشم دم تا نوک ابرو دارد اما خط مژه تا طول مژه ادامه دارد.

مراقبت های بعد از تاتو خط چشم دائم :

مراقبت بعد از تاتو دائمی خط چشم ارتباط مستقیمی با نتیجه نهایی دارد. اگر می‌خواهید نتیجه نهایی ایده‌آل و زیبا داشته باشید یا نگران عوارض تاتو خط چشم هستید، باید در رعایت نکات مراقبت‌های بعد از آن بسیار مراقب باشید. نکات مراقبتی بعد از اتمام تاتو خط چشم موارد گفته شده است تا آرایشگر از همان روز شروع به رعایت نکات مراقبت بعد از آن کند. با رعایت توصیه های نگهداری می توانید ماندگاری نتیجه نهایی را بیشتر کنید.

تا 24 تا 48 ساعت پس از تاتو از تماس با آب خودداری کنید. در روزهای اول از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. اگر از پمادها و لوسیون های مخصوص چشم و دور چشم استفاده می کنید، برای کم شدن خطر آلودگی، مدتی از مصرف آن ها خودداری کنید. اگر علائم عفونت مانند درد، قرمزی، تورم یا سوزش را تجربه کردید، حتما به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

عوارض تاتو خط چشم دائم

آیا تاتو خط چشم باعث افتادگی پلک می شود؟

شنیدن چنین سوالی از سوی متقاضیان بسیار طبیعی است. زیرا بسیاری از زیباجویان اطلاعات دقیقی درباره تاتو چشم ندارد و ابهاماتی برایشان وجود دارد. افتادگی پلک هیچ ارتباطی با تتو خط چشم ندارد. اما مدل خط چشم تاتو جدید می تواند حالت چشم را تحت تاثیر قرار دهد. فرم خط چشم می تواند منجر به درشت تر دیده شدن چشم یا کوچکتر دیده شدن چشم شود. با انتخاب یک فرم مناسب می توانید زیبایی چشم هایتان را افزایش دهید. تتو خط چشم بدون درد است و پیش از شروع کار از مواد بی حس کننده برایتان استفاده می شود. زمانی که صحبت از زیبایی در میان باشد رعایت استانداردهای زیبایی و حفظ هارمونی اجزای چهره بسیار مهم است.

فرق تاتو خط چشم با تاتو های معمولی :

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که تفاوت تاتوهای معمولی با تاتو خط چشم چیست؟ اگرچه روند انجام خط چشم دائمی شبیه به انجام یک تاتو معمولی است؛ اما برخی تفاوت‌های کلیدی وجود دارد:

دوام و ماندگاری: تاتو‌های معمولی ماندگاری دائمی دارند؛ اما تاتو خط چشم در واقع نیمه دائمی است. این نوع تاتو تقریبا ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارد و پس از آن باید ترمیم شود.

فشار دستگاه: فشار سوزن دستگاه هنگام انجام تاتو خط چشم بسیار کمتر از تاتو‌های معمولی است. در واقع هنگام انجام تاتو خط چشم فشار سوزن به صورت سطحی تنظیم می‌شود و جوهر فقط روی اولین لایه‌ پوست اعمال می‌شود. به همین خاطر رنگ آن به مرور زمان محو می‌شود و پس از مدتی به ترمیم نیاز دارد.

جنس جوهر: جوهرهایی که برای انجام تاتو خط چشم استفاده می‌شود با جوهر تاتو‌های معمولی متفاوت است. جوهر تاتو‌های آرایشی پایه فلزی کمتری دارند و ایمن‌تر هستند‌.

عوارض جانبی: انجام تاتو خط چشم به دلیل ماهیت حساسیت ناحیه چشم ایمن‌تر است ‌و درد کمتری نسبت به تاتو معمولی روی پوست احساس می‌شود.

مراحل تاتو خط چشم :

در مرکز میکروبلیدینگ انجام میکروبلیدینگ خط چشم طی مراحل زیر برای شما عزیزان انجام می‌شود؛

مشاوره تاتو خط چشم

مشاوران ما با بررسی فرم چهره و چشمان شما، براساس اصول و قواعد زیبایی شناسی بهترین مدل خط چشم دائم را به شما عزیزان پیشنهاد می‌نمایند. در این مرحله شما می‌توانید با بررسی این نکات و در نظر گرفتن سلیقه‌تان در ارتباط با فرم نهایی هاشور خط چشم خود تصمیم‌گیری نمایید.

طراحی اولیه خط چشم

با استفاده از ابزارهای پیشرفته‌، متخصص‌ترین طراحان خط چشم برای شما عزیزان طراحی اولیه خط چشم را انجام می شود. در این مرحله می‌توانید دید دقیق و کاملی از پایان کار و هاشور خط چشم خود داشته باشید.

بی‌حس کردن پلک‌ها

با توجه به حساسیت بسیار بالای چشم از بهترین مواد بی‌حسی تاتو استفاده می‌نماییم. این مواد بی‌حسی در اجرای تاتو خط چشم بدون درد کمک می‌نمایند.

انجام تاتو خط چشم

در این مرحله طراحی نهایی انجام شده و پس از تایید شما، با استفاده از سوزن تاتو مخصوص و بروزترین دستگاه‌ها از باکیفیت‌ترین رنگ‌ها استفاده می‌نماییم و میکروپیگمنتیشن خط چشم شما را توسط متخصص‌ترین مسترها اجرا می‌کنیم.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا دچار خطرات و عوارض نشوید و بهترین نتیجه را از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارد.

5/5 - (2 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.