بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران ❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران ❤️【سال1403】⭐
بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران ❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با با بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران آشنا کنیم. میکروبلیدینگ نوعی تاتو است که ابروهای شما را پر می کند. میکروبلیدینگ شامل پر کردن و ضخیم تر کردن ابروهای شما است. این روش با نام های مختلف دیگری شناخته می شود. در طول یک جلسه میکروبلیدینگ، یک تکنسین از ابزار خاصی برای ایجاد برش های ریز روی پوست استفاده می کند. این ابزار از چندین سوزن متصل به یک دسته تشکیل شده است. این تکنسین با ایجاد رنگدانه در محل برش، موهای ابرو را ایجاد می کند. رنگ استفاده شده به شما بستگی دارد. اگر می خواهید ابروهای شما پرتر به نظر برسد، میکروبلیدینگ یک گزینه است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

Blending، Blending یا Microblading همگی نام های عملی هستند که روی ابروها انجام می شود و فقط به دلیل خارجی بودن نام آن به روش های مختلفی تلفظ می شوند. از میکروبلیدینگ برای تغییر شکل و پرتر شدن ابروها استفاده می شود و با کمک آن می توانید قوس ابروهای خود را تنظیم کنید. همانطور که از نامش پیداست، میکروبلیدینگ با تیغ روی صورت انجام می شود و با استفاده از دستگاهی که چندین ردیف تیغ دارد، فرم ابروهای شما را تغییر می دهد. آرایشگر ابتدا ابروهای شما را بی حس می کند سپس فرم دلخواه را روی ابرو می کشد و در صورت موافقت این مدل ابرو برای شما اجرا می شود. میکرو ابرو بسیار مهم است زیرا در یکی از حساس ترین و برجسته ترین قسمت های صورت شما انجام می شود. برای انجام روش میکروبلیدینگ باید تحقیقات و بررسی های زیادی انجام دهید تا رضایت شما از چهره شما دو چندان شود. برای انجام این روش سعی کنید اول درباره هزینه انجام میکروبلدینگ در تهران با بهترین پزشکان مشورت کنید و بعد اقدام به انجام این کار کنید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

مراحل میکروبلیدینگ ابرو

قبل از هر چیز باید آرایشگاهی را انتخاب کنید که از کیفیت کار آن ها مطمئن باشید. ابتدا با کمک ژل ها و کرم های مخصوص ابرو شما بی حس می شود و دیگر در این ناحیه احساس درد نخواهید کرد. سپس پیگمنتر شما طرح مورد نظرتان را با مداد یا نشانگر مخصوص روی ابروهایتان می کشد و آنچه را که در ذهن دارد با شما در میان می گذارد و نظر شما را روی طرح انتخابی اعمال می کند. میکرو کارهای حرفه ای با استفاده از خط کش های مخصوص این کار را انجام می دهند.

سپس رنگ ابرو را آماده می کند و رنگی را انتخاب می کند که با ابروهای شما همخوانی داشته باشد تا هنگام رشد ابروهایتان چهره شما مصنوعی به نظر نرسد. در نهایت با آماده سازی دستگاه و قرار دادن تیغه های جدید در دستگاه کار خود را آغاز کرده و رنگدانه ها را به لایه میانی پوست شما تزریق کرده و قسمت های مورد نیاز را ترمیم و پر کرده و فرم کلی ابروی شما را می کشد.

در پایان کار از کرم های مخصوص برای رنگ آمیزی ابروها استفاده می شود و پس از چند دقیقه رنگ نهایی کار و مدل ابروهایتان را مشاهده خواهید کرد. کل عمل میکروبلیدینگ بیش از دو تا سه ساعت طول نمی کشد و در پایان کار زخم زیادی روی صورت شما باقی نمی ماند. میزان جای زخم و ماندگاری رنگ و یا حتی مدت زمانی که طول می کشد تا اثرات باقیمانده تیغ زدن بهبود یابد به نوع پوست شما بستگی دارد.

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان صورت را شست ؟

رطوبت عامل اصلی تغییر رنگ در ابروی شما است و باید تا حد امکان از مرطوب کردن این ناحیه در طول دوره نقاهت پس از عمل خودداری کنید. پاسخ این سوال برای هر فردی متفاوت است و بسته به روند بهبودی او متفاوت خواهد بود. دوره زمانی استاندارد در نظر گرفته شده برای دور نگه داشتن پوست از آب و رطوبت 3 روز تا 12 روز است. اما اگر پوست شما به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد، باید این زمان را بیشتر کنید. در این مدت باید هنگام حمام کردن، شستن صورت، ورزش و … بسیار مراقب باشید تا آب به ناحیه ابرو نریزد و در صورت بروز چنین مشکلی، بلافاصله محل را با نرم کننده خشک کنید. در مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو، اجتناب از رطوبت تاثیر زیادی دارد و باید آن را جدی بگیرید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ ابرو مانند هر رو دیگیر دارای مزایا و معایبی است. بنابراین باید بین فیبروز، بلیدینگ یا پیگمنتیشن، هر کدام که با پوست و شرایط آن سازگارتر است، یکی را انتخاب کنید. در تیغه زدن رنگ به لایه های میانی پوست شما تزریق می شود و به همین دلیل ماندگاری بیشتری دارد اما به دلیل این نفوذ بیشتر به پوست ممکن است در هنگام تیغ زدن با درد بیشتری مواجه شوید. عمل میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک عمل نیمه موقت شناخته می شود و به همین دلیل برای از بین بردن رنگدانه ها هیچ مشکلی نخواهید داشت و بعد از 6 تا 14 ماه این رنگدانه ها به راحتی از روی ابروهای شما پاک می شوند. یک نکته در مورد مزایای میکروبلدینگ این است که شما نیازی به ترمیم آن ندارید، مدت بیشتری روی پوست شما باقی می ماند و اولین ترمیم شما باید بین 8 تا 10 هفته پس از اولین عمل باشد. میکروبلیدینگ شامل ایجاد سایه روی ابروها می شود و در این روش ابروهای شما طبیعی تر به نظر می رسند و مانند تاتو به راحتی قابل تشخیص نیستند.

مراحل میکروبلیدینگ ابرو 

چه نکاتی باید در زمان میکروبلیدینگ ابرو رعایت رعایت شود ؟

اولین چیزی که مهم است زمان برنامه ریزی برای میکروبلیدینگ است. در دوران بارداری یا در دوران قاعدگی نباید میکروبلیدینگ را انتخاب کنید زیرا علاوه بر اینکه آسیب ناخواسته به جنین وارد می کند، برای سلامتی شما مضر است و مهمتر از آن می تواند بر رنگ انتخابی شما تأثیر بگذارد. دومین چیزی که باید در مورد میکروبیلدینگ بدانید ایمنی است. برخی از آرایشگاه ها از وسایل یکبار مصرف استفاده نمی کنند و تیغ های استفاده شده توسط چندین نفر می تواند ناقل بیماری های عفونی و ویروسی باشد. 48 ساعت قبل از میکروبیلدینگ از کافئین و الکل استفاده نکنید و از رنگ کردن ابروها خودداری کنید.

تحریک نکردن ابرو بعد از میکروبلیدینگ ابرو

پس از میکروبلیدینگ، پوست ملتهب، قرمز و حساس می شود و هر چه پوست نازک تر باشد، این علائم را بیشتر تجربه خواهید کرد. خارش، قرمزی، پوسته پوسته شدن و التهاب از علائم اصلی این مرحله است که از همان روز تا دو هفته شاهد آن خواهید بود. روز اول بعد از میکرو ابرو، رنگ بسیار تیره ای در ناحیه ابرو دیده می شود و اطراف آن قرمز است. از روز دوم تا چهارم رنگ اسکارها تیره تر شده و لایه ای از اسکار روی آن ها ایجاد می شود.

این اسکار نوعی محافظ برای پوست است و واکنش طبیعی بدن است، اما ظاهر آن می تواند برای شما ناخوشایند باشد و باید سعی کنید آن را مدیریت کنید. برای آسیب ها و التهاب های ایجاد شده به ابرو کاری انجام ندهید و بگذارید روند طبیعی خود را طی کند. از روز پنجم تا دوازدهم، زخم به تدریج پوسته پوسته می شود و می ریزد. این مرحله می تواند با خارش و سوزش همراه باشد و میل شدیدی برای دستکاری این ناحیه در فرد ایجاد خواهد کرد. اما باید صبور باشید و با عدم تحریک پوست به مرور زمان به ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو کمک می کند.

اتفاقی که پس از میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز یا روش های دیگر برای ابروها و پوست اتفاق می افتد، می تواند بسیار تحریک کننده باشد و ممکن است تمایل به خاراندن آن ناحیه داشته باشید. دستکاری این ناحیه و برداشتن پوست اضافی می‌تواند باعث جابجایی رنگدانه‌ها و در نتیجه روشن‌تر شدن رنگ نهایی ابرو نسبت به رنگ انتخابی شما شود. دوام میکرو با این دستکاری ها بسیار کم می شود.  دست زدن به این پوست ها می تواند باعث ایجاد لکه در ناحیه ابرو شود و به عنوان یکی از درمان های اصلی میکروبلیدینگ ابرو به شدت توصیه می شود که آن را تحریک نکنید. به مدت 2 هفته از کوتاه کردن، بند انداختن یا استفاده از موچین ابرو خودداری کنید.

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از میکروبلیدینگ باید مواردی را رعایت کنید که به شما در گرفتن نتیجه بهتر کمک می کند. ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به موارد زیادی مربوط می شود که برخی از آن ها برای قبل از اجرای این کار است. انتخاب یک مرکز مناسب برای انجام این کار اولین و مهمترین مرحله است. مراکزی که دارای مواد باکیفیت هستند، از رنگدانه های حرفه ای استفاده می کنند و رعایت بهداشت در آن ها در دستور کار است، بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

با مراجعه به بهترین سالن زیبایی در تهران یا شهرستان ها از کیفیت بالای کار اطمینان خاطر خواهید داشت. مصرف رقیق کننده های خون دو هفته قبل از میکروبلیدینگ ابرو توصیه نمی شود. خونریزی ناشی از این زایمان بسیار سبک و جزئی است، اما برای ایمن بودن و داشتن خیال راحت از مصرف داروهایی مانند آسپرین خودداری کنید. برخی مکمل ها، ویتامین های E و A، روغن ماهی، مسکن هایی مانند ایبوپروفن و ژلوفان را نباید قبل از انجام میکرو ابرو مصرف کرد.

سه روز قبل از میکروبلیدینگ ابرو، از برداشتن ابروها، رنگ کردن آن ها و انجام فعالیت های التهابی و حساس کننده پوست خودداری کنید. انجام بوتاکس با میکرو ابروها در تضاد است و در کار آن ها اختلال ایجاد می کند. بهتر است قبل از این آرایش نیمه دائمی بوتاکس انجام نشود.  قبل از میکروبلیدینگ ابرو برنزه نکنید. زیرا وقتی پوست برنزه شود نتیجه خوبی از این آرایش نیمه دائمی نخواهید گرفت و ماندگاری آن بسیار کم می شود.

تحریک نکردن ابرو بعد از میکروبلیدینگ ابرو 

بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران

فردی که به عنوان یک متخصص می خواهد برای شما میکروبلیدینگ انجام دهد باید فردی باشد که این کار را با تمرکز کامل انجام دهد و روی حرکات دست خود تمرکز کند تا لرزش دستش به طراحی ابرو و زیبایی ابروهای شما آسیب نرساند. باید کاملا طبیعی به نظر برسد و شما به عنوان فردی که به آن مراجعه می کنید به متخصص میکروبلیدینگ مراجعه کنید. ممکن است شما فردی باشید که ابروهای کم پشت دارید، پس باید با یک متخصص حرفه ای مشورت کنید که بتواند با استفاده از مواد و سوزن های با کیفیت، ابروهای شما را به روشی کاملا طبیعی زیبا کند.

میکروبلیدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

فریم جوان و براقی که از میکروبلیدینگ ابروهای خود به دست می آورید می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، اما فقط زمانی که به درستی انجام شود. اگر این روش توسط یک فرد فاقد صلاحیت یا یک فرد آموزش ندیده انجام شود، امکان دارد معایبی داشته باشد. در ادامه با معایب میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

عفونت یا واکنش آلرژیک :

یکی از معایب اصلی میکروبلیدینگ عفونت و واکنش های آلرژیک است. استفاده از تجهیزات غیر استریل و بی کیفیت می تواند منجر به مشکلات پوستی زیادی شود. در بسیاری از موارد از کرم ها و جوهرهای بی حس کننده بی کیفیت استفاده می شود که ممکن است برای پوست مناسب نباشد.

مراقبت های پیچیده :

مراقبت پس از این روش بسیار پیچیده و دشوار است. یکی از آن ها آرایش نکردن روی ابرو یا اطراف آن در چند روز اول است. مهمتر از آن، اگر فردی که این کار را انجام می دهد اگر به اندازه کافی ماهر نباشد، می تواند منجر به زخم دائمی شود زیرا این روش شامل بریدن پوست شما با سوزن است که از بهبودی بعد از آن جلوگیری می کند.

بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران

چگونه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری آن را بیشتر کنیم؟

مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو بین 8 ماه تا 1 سال است. اما اگر مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را رعایت کنید، ماندگاری آن را افزایش می‌یابد. این مراقبت‌‌ها می‌تواند شامل استفاده نکردن از لوازم آرایشی، دوری از آب، رطوبت و حذف نکردن پوست‌های جدا شده باشد. در صورت عدم توجه به این موارد رنگدانه‌ها قبل از فیکس شدن از لایه‌های پوست پاک می‌شوند و طبیعتا ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود عدم حضور در جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو است. این جلسات بسیار مهم است. زیرا خطوط اصلی ترمیم در این جلسات ترمیم می‌شوند و این باعث افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود. انتخاب رنگ مناسب هم یک مسئله بسیار مهم است. زیرا رنگ‌های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما چرب یا خشک نیست و پوست معمولی دارید، میکروبلیدینگ ابرو در پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟

هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید. هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید. هنگامی که با بیماري صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است. اگر بیماري پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید. اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود. هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید. هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

آیا می‌توان میکروبلیدینگ را ریمو یا پاک کرد؟

بله. پیگمنتر هایی که برای میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، هیچ نوع لک یا تغییر رنگ در پوست ایجاد نمی‌کنند. برای از بین بردن میکروبلیدینگ و در واقع ریمو کردن آن می‌توان از نوعی حلال مخصوص رنگ‌ها استفاده کرد. فراموش نکنید که در ۷ تا ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ۴۰ درصد تیره‌تر از نتیجه نهایی کار خواهند بود. با شروع فرایند ترمیم ابرو، این رنگ ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود.

افرادی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهند در روزهای اول معمولا از پررنگ بودن ابروهای خود ابزار نارضایتی می‌کنند و حتی دچار ترس و وحشت می‌شوند. ولی باید صبور باشید تا رنگ‌ها به حالت نرمال تغییر رنگ دهند. بعد از ۷ تا ۱۰ روز، می‌توانید رنگ نهایی را ببینید که معمولا روشن‌تر از روزهای اول است. اما به طور کلی برای پاک کردن تاتو ابرو هم روش های خانگی موثری وجود دارد و هم می توانید به تاتوکار خود مراجعه کنید و از او بخواهید تاتوی شما را پاک کند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.