مزایای میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • مزایای میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅
مزایای میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای میکروبلدینگ آشنا کنیم. بعضی از خانم ها ابروهای نازکی دارند و همیشه می خواهند این نازکی ابروهای خود را با کمک لوازم آرایشی مخصوص ابرو مانند مداد ابرو اصلاح کنند. این کار برای آماده شدن زمان می برد و باید مداد ابرو و سایر لوازم آرایشی ابرو را با قیمت های بالا خریداری کرد. امروزه با کمک روش های از جمله میکروبلدینگ ابرو می توان ابروهایی پهن و زیبا داشت. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای میکروبلدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

اگر ابروهای نازک و کم پشتی دارید، می توانید استفاده از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو را کنار بگذارید و از تکنیک های جدید برای پرکردن ابروهای خود استفاده کنید. میکروبلیدینگ در واقع یک تاتو نیمه دائمی است که در ناحیه کمری ابروها استفاده می شود. این روش حالتی کاملا طبیعی به ابروهای شما می دهد. برای این کار که باید در بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو انجام شود، از ابزارهای خاصی برای قرار دادن خطوط رنگدانه نیمه دائمی زیر پوست استفاده می شود. این روش یک روش دائمی نیست و باید پس از چند ماه ترمیم شود، در غیر این صورت پس از مدتی ابروهای شما به حالت قبلی خود برمی گردد.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروبلدینگ ابرو :

تکنیک و روش زیبایی ابرو باید توسط پیگمنتر های حرفه ای در سالن ها و مراکز زیبایی معتبر انجام شود. برای این کار باید از ابزارهای خاصی استفاده کرد. ابتدا ابرو و نواحی اطراف آن با کرم های بی حس کننده پوشانده می شود. پس از مدتی حدود 30 دقیقه، فرآیند میکرو تکان دادن یا تراشیدن ابرو آغاز می شود.

این روش با درد و سوزش همراه است و زمان انجام آن بر اساس الگوی مناسب صورت شما تعیین می شود. اگر ابرو به سایه کمتری نیاز دارد، کمی زمان می برد تا آن را درست کنید و بالعکس. افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند اگر جزء افرادی هستند که بیماری خاصی دارند و پوستشان حساس می باشد حتما قبل از انجام این کار با پزشک معالج خود صحبت کنند و مشورت لازم را دریافت کنند.

فیبروز ابرو با میکروبلدینگ چه تفاوتی دارد ؟

هر دو روش از جمله روش های رایج برای فرم دادن و زیباسازی ابروها هستند، اما مهم ترین و اصلی ترین تفاوت این دو روش در این است که فیبروز در کلینیک های معتبر و شناخته شده انجام می شود. طبق یک سری دستورالعمل ها و استانداردهای لازم انجام می شود، اما میکروبلیدینگ روشی است که ظاهر کلی تری دارد و در مکان های مختلف حتی در آرایشگاه های زنانه استفاده می شود. هر دو روش به صورت دستی انجام می شود، اما سوزن ها و رنگدانه های مورد استفاده در فیبروز کیفیت بالاتری نسبت به میکروبلیدینگ دارند.

معرفی دستگاه میکروبلدینگ :

روش میکروبلیدینگ برای تاتو ابرو مناسب است. تکنیک تاتو ابرو با روش میکروبلیدینگ و با دستگاه خودش انجام می شود. دستگاه میکروبلیدینگ از یک قلم تشکیل شده است. قلم میکروبلیدینگ از سوزن های روی هم تشکیل شده است. سوزن های انباشته شبیه تیغه هستند. جوهرهای تاتو با فشار دست، از طریق خراش های روی پوست ایجاد شده توسط تیغه قلم به پوست تزریق می شود.

به دلیل خراش های سطحی روی پوست ابروها، ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های تاتو ابرو کمتر است. در روش میکروبلیدینگ تاتو، خطوط ابرو بسیار طبیعی‌تر، هنرمندانه تر و ظریف تر از سایر تکنیک‌های تاتو ابرو هستند. به دلیل تزریق رنگدانه ها به بافت سطحی پوست، آسیب به پوست نسبت به سایر روش های تاتو کمتر است. کیفیت رنگ استفاده شده در این روش باید عالی باشد.

آیا میکروبلدینگ باعث آسیب به ابروهای طبیعی می شود ؟

نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد زیرا پاسخ این سوال برای هر فردی متفاوت است. در واقع همه روش های آرایشی از ساده ترین تا پیشرفته ترین عوارض خاص خود را دارند و هیچ روش زیبایی را در دنیا پیدا نمی کنید که به هیچ وجه مضر نباشد اما میزان این آسیب به عوامل زیادی مرتبط است. کلینیک زیبایی که در آن مداخله را انجام می دهید، یا تجهیزات مورد استفاده در میکرو، همچنین بهداشت رعایت شده در طول انجام کار، یا شایستگی فردی که این کار را برای شما انجام می دهد، همه عواملی هستند که بر کیفیت آن تأثیر می گذارند.

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو :

بسیاری از افراد می خواهند بهترین آموزش میکروبلیدینگ را برای طول عمر بیاموزند. دوام میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سبک زندگی، نوع پوست، محصولات آرایشی مورد استفاده تاثیر زیادی بر دوام و طول عمر میکروبلیدینگ دارند. انتخاب رنگ مناسب بخش مهمی از فرآیند آموزش میکروبلیدینگ است. در واقع رنگدانه انتخابی باید با رنگ پوست هماهنگ باشد.

رعایت نکردن نکات مهم قبل از میکروبلیدینگ و عدم مراقبت مناسب پس از اجرای آن می تواند عوارضی را در پی داشته باشد. از پمادهای مناسب برای بهبود زخم های میکروبلیدینگ استفاده کنید تا خطر عفونت را به صفر برسانید. خشک نگه داشتن میکروبلیدینگ در هفته اول بسیار مهم است. زیرا باعث تقویت ابروها می شود.

فیبروز ابرو با میکروبلدینگ چه تفاوتی دارد ؟

میکروبلدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

استفاده از این روش فرآیندی است که منجر به ایجاد خراش های باریک فراوان روی پوست می شود و شما باید مدت زیادی این خراش ها را روی پوست خود تحمل کنید. امکان دارد 1 تا 2 هفته طول بکشد تا این خراش های روی پوست شما بهبود یابد. البته به شرط این که مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را به درستی رعایت کنید.

اگر دستورالعمل ها و مراقبت هایی که بعد از میکروبلیدینگ به شما داده می شود را رعایت نکنید، خطر عفونت و آلودگی پوست شما وجود دارد، باید تزئین دستورالعمل ها را جدی بگیرید. یکی دیگر از معایب و عوارضی که میکروبلیدینگ می تواند برای شما داشته باشد این است که اگر پوست شما به رنگدانه های استفاده شده حساس است، انجام این روش باعث التهاب پوست شما می شود. بهتر است میکروبلیدینگ در یک مرکز زیبایی معتبر و شناخته شده انجام شود که همه این موارد را به طور کامل بررسی کند.

مزایای میکروبلدینگ ابرو

میکروبلدینگ ابرو مانند روش های دیگر دارای مزایایی است. اولین مزیت میکرو ابرو این است که به دلیل استفاده از برس بسیار نازک، بسیار سطحی و طبیعی است، در حالی که برس روش های دیگر بسیار ضخیم و غیر طبیعی است. میکروبلیدینگ ابرو یک روش موقت و نیمه دائمی است و به دلیل اینکه بسیار سطحی و ظریف است به راحتی برداشته می شود اما در روش های دیگر تاتو بسیار عمیق انجام می شود. یکی دیگر از مزایای میکرو ابروها که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است ایجاد زیبایی و ظرافت و حالتی سه بعدی و طبیعی است اما در روش های دیگر به دلیل عدم ظرافت و قاب بندی حالت یک بعدی و غیر طبیعی است.

در میکروبلیدینگ ابرو فقط می توان قسمتی از ابرو را تاتو کرد و نخ های نازکی به آن اضافه کرد و در آینده احتمال ابروهای نازک و پهن وجود دارد اما در روش های دیگر جوهر به کل ابرو تزریق می شود و باید قاب شود و کل ابرو تاتو شود یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که به دلیل تزریق جوهر به بافت های اولیه و سطحی پوست، درد کمتر، التهاب و تورم ایجاد می شود، اما در روش های دیگر به دلیل در عمق این عمل، التهاب شدید، درد و تورم ایجاد می شود. در میکروبلیدینگ ابرو به دلیل دستی بودن این روش دقت بیشتری وجود دارد اما در روش های دیگر به دلیل استفاده از دستگاه احتمال خطا بیشتر است. یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که چون بسیار سطحی است باعث ریزش ابرو نمی شود اما با تحریک سلول های این ناحیه باعث رویش مجدد موهای ابرو می شود.

آیا همه افراد کاندیدای مناسبی برای میکروبلدینگ ابرو هستند ؟

همه افراد از هر نژاد، رنگ مو، رنگ پوست می توانند کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ باشند. البته نکته قابل توجه این است که رنگ ها در اعماق مختلف کاشته می شوند تا با رنگ پوست تضاد داشته باشند. اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است یا موهای روشنی دارید و نگران این هستید که ابروهایتان خیلی تیره تر از پوستتان است، میکروبلیدینگ برای شما خیلی مناسب نیست، در غیر این صورت هیچ مانعی برای انجام این روش نخواهید داشت مگر اینکه روش خاصی داشته باشید.

عارضه یا شرایط در صورت داشتن شرایط خاصی مانند شیردهی، اختلالات خونی، دیابت و سایر مشکلات مشابه، در این صورت باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. قبل از انجام میکروبلیدینگ از الکل استفاده نکنید و بدون نظر پزشک از آسپرین یا ایبوپروفن استفاده نکنید، زیرا همه این موارد باعث رقیق شدن خون می شود و امکان دارد شما را از رسیدن به نتیجه مطلوب باز دارد.

مزایای میکروبلدینگ ابرو

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 • قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو به مدت 3 روز زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • قبل از انجام ابرو بهتر است از شکل ابرویی که دوست دارید عکس بگیرید تا بتوانید آن را به میکرو کار خود نشان دهید. بهتر است فردی که از طرح ابروی او راضی هستید، حالت صورتی شبیه به فرم صورت شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر چهره ای شبیه به مردم آسیای شرقی دارید، بهتر است سلیقه خود را از بین ابروهایی که مناسب این افراد است، پیدا کنید.
 • از آنجایی که پس از انجام ابرو نباید به حمام رفت، بهتر است در همان روز به حمام رفته و دوش بگیرید.
 • از مصرف آسپرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن به مدت 24 ساعت قبل از عمل ابرو خودداری کنید.
 • لیزر موهای زائد را دو هفته قبل انجام ندهید و آن را بعد از میکروبلیدینگ ابرو به تعویق بیندازید.
 • سعی کنید 2 تا 3 روز قبل از کار روی ابرو از اصلاح صورت یا استفاده از موم صورت خودداری کنید.

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام دهید ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 • به مدت 10 روز به صورت نخوابید و تا یک هفته غذای تند نخورید.
 • اگر بعد از میکروبلیدینگ ابروهایتان فکر می‌کنید رنگ‌ها تیره‌تر از آن چیزی است که می‌خواهید، بدانید که این رنگ‌ها در هفته اول بین 30 تا 40 درصد محو می‌شوند.
 • اگر احساس خارش کردید، آن را نخارانید و پوست خشک ابرو را لمس نکنید. لطفا صبور باشید این مشکلات به مرور حل خواهد شد.
 • اگر ابروهای شما قرمز یا خارش دارند، می توانید با استفاده از وازلین و چرب کردن ناحیه ابرو، این مشکلات را کاهش دهید.
 • بهتر است تا 10 روز از مواد آرایشی و ضد آفتاب در ناحیه ابرو استفاده نکنید.
 • سعی کنید تا چند روز پس از لیفت ابرو از فعالیت هایی که باعث تعریق شما می شود خودداری کنید. فعالیت هایی مانند ورزش، شنا، جکوزی، فعالیت های سنگین و…
 • بهتر است تا چند روز ابروهای خود را نشویید یا در صورت لزوم در حین شستن ابروهای خود را مالش ندهید.

تفاوت میکروبلدینگ ابرو و هاشور :

تفاوت اصلی بین هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار کار آن ها است. در میکروبلیدینگ از تیغه ای با 10 یا 12 سوزن ظریف استفاده می شود اما تیغه هاشور یک تیغه است که خراش های یک تکه روی پوست ایجاد می کند. پس از ایجاد خراش، مقدار کافی رنگدانه مناسب با رنگ ابرو در آنجا قرار می گیرد که مدل و فرم ابرو را طبیعی می کند. هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند اصلاحات جزئی انجام دهند بسیار مناسب خواهد بود. کنترل تیغه در این روش آسانتر است و فرم دادن به ابروها سریعتر انجام می شود.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ

مقایسه میکروبلیدینگ و تاتوی ابرو

تاتوی ابرو یکی از راهکارهای پرپشت کردن ابروها یا فرم دهی به آن‌هاست که برای مدت چند سال طرفداران زیادی پیدا کرد؛ اما بعد از پیدایش روش‌هایی مانند میکروبلیدینگ که نتایج طبیعی‌تری داشتند کم‌کم فراموش شد. البته ممکن است هنوز هم افرادی وجود داشته باشند که نتایج تاتوی ابرو را به دیگر روش‌ها ترجیح دهند. در این روش به جای رنگ‌دانه از جوهر استفاده می‌شود و سوزن‌های آن نیز در عمق بیشتری از پوست وارد خواهند شد.

در مقایسه با میکروبلیدینگ ماندگاری تاتوی ابرو بسیار بیشتر است؛ اگر به افرادی که قبلا تاتو انجام دادند نگاهی بیندازید کاملا متوجه این موضوع خواهید شد. نکته اینجا است که نتایج تاتو چندان طبیعی نیست و جوهر آن بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهد و گاهی به رنگ سبز یا آبی درمی‌آید. همچنین اگر منطقه‌ای از ابرو تراشیده شده باشد، رشد این قسمت‌ها می‌تواند ظاهری ناخوشایند و نه‌چندان زیبا به چهر شما ببخشد.

مقایسه میکروبلیدینگ و سایه ابرو

سایه ابرو که به نام میکروشیدینگ هم شناخته می‌شود روشی است که در آن با استفاده از رنگ‌دانه‌های سطحی فرم ابرو را کامل‌تر می‌کنند. این کار را در واقع می‌توان فرم دادن ابروها با نوعی مداد ابروی دائمی دانست. سوزن مورد استفاده در سایه ابرو دارای سری گرد و تیزی است که نقطه‌هایی ریز بر روی ابرو ایجاد می‌کند؛ این نقطه‌ها درنهایت با استفاده از رنگ‌دانه‌هایی شبیه به رنگ طبیعی ابروها پر خواهند شد. این در حالی است که در میکروبلیدینگ سوراخ‌هایی ریز و کنار هم ایجاد می‌شوند که کمی عمیق‌تر هستند و رنگ‌دانه‌های آن نیز ماندگاری بیشتری دارد.

می‌توان گفت که در میان سایه ابرو و میکروبلیدینگ روش اول برای افرادی که پوست چربی دارند مناسب‌تر است و ماندگاری بیشتری دارد. نکته دیگر اینکه این روش خراش و زخم‌های کوچک‌تری ایجاد می‌کند و به همین دلیل کسانی که پوست حساس و آسیب‌پذیری دارند می‌توانند از سایه ابرو به جای میکروبلیدینگ استفاده کنند.

مقایسه‌ کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

کاشت ابرو به دو صورت کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می‌شود. در کاشت موی طبیعی، فولیکول‌های سازنده‌ی مو منتقل می‌شوند ولی در کاشت موی مصنوعی، از تارهای مصنوعی مو استفاده می‌شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو، رشد نمی‌کنند و زنده نیستند. ولی در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته‌شده رشد می‌کنند، حالت می‌گیرند، رنگ می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها مثل موهای طبیعی خودتان برخورد کنید.

ماندگاری کاشت ابروی طبیعی به صورت دائمی است و ابروهای کاشته شده بعد از 6 ماه کاملا شکل ابروهای طبیعی شما می‌شوند. بنابراین کاشت ابرو هم در فرایند انجام تکنیک، هم در ظاهری که به ابروهایتان می‌دهد و هم در هزینه با میکروبلدینگ و دیگر روش‌های هاشور ابرو متفاوت است. اگر ابروهایتان خیلی کم‌پشت است و یا دچار ریختگی شدید ابرو هستید پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به پزشکان متخصص عمل کاشت ابرو را انجام دهید. اما اگر ابروهایتان بیش از حد کم‌پشت نیستند و یا فقط می‌خواهید ابروهای پهن‌تر و پرپشت‌تری داشته باشید با توجه به هزینه و زمان روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن برایتان اقتصادی‌تر و بهتر است.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.