آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز ❤️【سال 1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز ❤️【سال 1403】✅
آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز ❤️【سال 1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز آشنا کنیم. زیبایی ابرو یکی از ارکان اصلی جذابیت چهره است و در سال های اخیر روش های زیادی برای ترمیم و اصلاح فرم ابروها ارائه شده است. میکروبلیدینگ یا ترمیم ابرو یکی از محبوب ترین روش های ترمیم و زیبایی ابرو است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این روش که یک روش آرایش نیمه دائمی ابرو در نظر گرفته شده است، با استفاده از قلمی متشکل از چند تیغه، خطوط ظریف و باریکی شبیه موهای طبیعی ابرو با استفاده از رنگدانه در نواحی خالی ابروها و در نهایت ابروهای شما ایجاد می شود. اگر از پرکردن ابروهایتان خسته شدید و یا اگر ابروهای نامتقارن دارید و مجبور هستید هر روز بخشی از وقت خود را برای آرایش ابروهای خود صرف کنید، روش میکروبلیدینگ ابرو برای شما مناسب خواهد بود. در ادامه برای آشنا شدن با آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی نیمه دائمی است که با هدف پرکردن و تغییر شکل ابروهای شما انجام می شود. در این روش از تیغه های دستی متشکل از 10 تا 12 سوزن برای ایجاد برش های کوچک در پوست استفاده می شود و رنگدانه در این برش های کوچک رسوب می کند. شکل تیغه ها به گونه ای طراحی شده است که مانند موهای واقعی ابرو، جلوه ای طبیعی و واقعی به خطوط کشیده شده بدهد. روش میکروبلیدینگ که به عنوان هاشور ابرو شناخته می شود، برای افرادی که ابروهای نازک، ابروهای ریخته یا ابروهای نامتقارن دارند بسیار مناسب است.

در اولین جلسه میکروبلیدینگ، شکل و رنگ ابروی درخواستی خود را به تکنسین میکروبلیدینگ می گویید و تکنسین با استفاده از نخ رنگی، مداد و خط کش، فرم ابروی مورد نظر را بر روی صورت شما می کشد. سپس با کمک ابزار مخصوص، کار میکروبلیدینگ آغاز می شود. ابروهای شما شروع می شود. اولین جلسه می تواند بین یک تا دو ساعت طول بکشد و تقریبا چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه میکروبلیدینگ، زمانی که پوست بهبود یافت، برای رسیدن به نتیجه مطلوب به یک جلسه ترمیم نیاز خواهید داشت.

اثرات میکروبلیدینگ فوری است. ممکن است بلافاصله کمی قرمزی و حساسیت در ابروهای خود احساس کنید، اما می توانید بلافاصله نتایج را مشاهده کنید. ابروهای شما ممکن است در ابتدا کمی تیره به نظر برسند، اما با بهبودی پوست و تثبیت رنگدانه، ابروهای شما طبیعی تر به نظر می رسند. دومین جلسه ترمیمی بعد از تقویت ابرو ضروری است، زیرا تکنسین میکروبلیدینگ این فرصت را خواهد داشت که قسمت های از دست رفته یا مناطقی که رنگدانه در آن جا نمی افتد را پر کند و شکل کلی ابروها را بررسی و اصلاح کند. برای یادگیری این روش سعی کنید به بهترین آموزشگاه میکروبلیدینگ در تهرانپارس مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ توسط گروه آموزش دیده یا پزشک متخصص و با استفاده از ابزارهای خاص انجام می شود. برای این کار پزشک متخصص از ابزار مخصوص خود برای اصلاح ابروهای شما استفاده می کند. ابتدا یک کرم بی حس کننده به پوست شما می زند و بعد از 30 دقیقه فرآیند لایه برداری را شروع می کند. این فرآیند معمولا با کمی درد یا سوزش همراه است و بسته به الگوی مناسب و مورد نیاز صورت شما زمان می برد. به عنوان مثال، اگر ابروهای شما نیاز به کمی سایه زدن داشته باشند، زمان کمتری برای کار کردن آن ها نیاز است. در ضمن، اگر ابروهای بسیار نازکی دارید، باید زمان بیشتری را نزد پزشک بگذرانید. قبل از انجام این روش پیشنهاد می شود سوابق پزشکی پزشک مورد نظر و نمونه کارهای قبلی او را بررسی کنید.

مبکروبلیدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

عفونت و واکنش آلرژیک دو عارضه‌ای هستند که ممکن است پس از انجام میکروبلیدینگ برایتان اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از خطر عفونت، حتما در انتخاب تکنسین انتخابی و سالن یا کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید دقت کنید تا مطمئن شوید که کلیه‌ تجهیزات مورد استفاده استریل هستند و ضدعفونی شدند. اگر پوست حساسی دارید و در مورد واکنش آلرژیک نگران هستید، می‌توانید قبل از انجام عمل میکروبلیدینگ، یک تست موضعی برای بررسی حساسیت مواد درخواست کنید. بعد از انجام تست موضعی، حساسیت و قرمزی برای چند ساعت و مقدار کمی خونریزی طبیعی است اما اگر درد ادامه داشت، موضع مورد نظر متورم شد یا شروع به چرک کردن کرد، به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو :

حتما قبل از میکروبلیدینگ درخواست مشاوره بدهید و در مورد شکل و رنگ ابروی مورد نظر خود صحبت کنید. اگر پوست شما چرب است، این روش ممکن است برای شما مناسب نباشد. زیرا پوست چرب باعث گسترش رنگ و نارضایتی شما خواهد شد. قبل از میکروبلیدینگ آفتاب نگیرید. اگر پوست شما سوخته باشد، میکروبلیدینگ برای شما انجام نمی شود. یک روز قبل از رفتن به سالن، از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا مسکن هایی مانند ایبوپروفن یا قرص ویتامین E استفاده نکنید. این داروها با فرآیند میکروبلیدینگ تداخل دارند.

یک هفته قبل از مصرف قرص های روغن ماهی خودداری کنید. در روز میکروبلیدینگ از نوشیدن چای، قهوه یا الکل خودداری کنید. 3 روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهای خود را رنگ نکنید. یک ماه قبل از میکروبلیدینگ به خودتان بوتاکس و ویتامین A تزریق نکنید. برنامه خود را طوری تنظیم کنید که این اتفاق در طول قاعدگی شما رخ ندهد. مدل ابروی مورد نظر را بیاورید و رنگ ابرویی را انتخاب کنید که به رنگ موی شما تقریبی دارد. 3 روز قبل از میکروبلیدینگ از روش هایی مانند لایه برداری، لیزر موهای زائد، اپیلاسیون، رفع موهای زائد ابرو با موچین استفاده نکنید. در روز مراجعه حتما دوش بگیرید و تمیز باشید زیرا تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ مجاز به حمام نیستید. برای انجام این روش سعی کنید به سراغ بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران بروید تا نتیجه مناسبی کسب کنید.

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو :

ابروهای میکرو شده بسته به نوع پوست شما بین یک تا سه سال دوام می آورند، اگر پوست چرب داشته باشید رنگدانه های اعمال شده روی ابروها زودتر محو می شوند. برای اینکه رنگدانه ها روی پوست شما ماندگاری بیشتری داشته باشند، پس از میکروبلیدینگ باید مراقب باشید. در روش میکروبلیدینگ فیبروز نوع رنگدانه ها و مواد مصرفی با روش معمولی میکروبلیدینگ متفاوت است و دوام رنگدانه ها عموما در روش فیبروز کوتاهتر است. برای اینکه ابروهایتان حالت زیبای خود را از دست ندهند، بهتر است هر 10 تا 8 ماه یکبار بسته به نوع پوستتان، ابروهایتان را اصلاح کنید.

آیا میکروبلیدینگ درد دارد ؟

قبل از انجام میکروبلیدینگ از کرم های بی حس کننده در محل استفاده می شود. این باعث کم شدن درد و نگرانی در طول عمل می شود. البته اگر احساس ناراحتی یا استرس زیادی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. به این ترتیب او می تواند از تجربیات خود برای کمک به شما کمک کند تا احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید. به خاطر داشته باشید که سطح تحمل هر فرد متفاوت است. بنابراین، اگر احساس درد یا ناراحتی کردید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر احساس می کنید آستانه تحمل درد شما پایین است، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا از یک ماده بی حس کننده بر روی پوست شما استفاده شود. معمولا 30 دقیقه طول می کشد تا داروی بی حسی اثر کند.

این روش به اندازه تاتو دردناک است و که از نام میکروبلیدینگ پیداست، صدها برش کوچک روی خط ابرو ایجاد می‌کند و سپس آن ها را با خطوط خالکوبی پر می‌کند. اکثر پزشکان قبل از شروع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می کنند. بنابراین به جای اینکه در حین برداشتن ابروها، بریدگی تیغه ها را روی صورت خود احساس کنید، فشار کمی را احساس خواهید کرد. در عین حال بد نیست بدانید که در طی این فرآیند ممکن است صداهای عجیب و ترسناکی مانند خراش یا خراشیدن را بشنوید

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

منطقه عمل شده را به مدت ده روز خیس نکنید. هنگام شستن صورت یا دوش گرفتن ابروهای خود را بپوشانید. ناحیه جراحی را خشک و تمیز نگه دارید. به مدت یک هفته تا 10 روز از دست زدن، مالیدن، خاراندن یا خیس کردن ابروهای خود به طور جداگانه خودداری کنید. از استفاده از محصولات مراقبت از پوست قوی روی پوست خود اجتناب کنید. پس از عمل، به مدت 7 تا 10 روز از هرگونه آرایش در ناحیه عمل شده خودداری کنید. به مدت 14 روز از فعالیت بدنی شدید که باعث تعریق شما می شود خودداری کنید. از شنا یا سونا خودداری کنید.

اگر می خواهید از مرطوب کننده یا روغن نارگیل برای ابروهای خود استفاده کنید، حتما از پزشک خود راهنمایی بخواهید. به مدت 14 روز دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. از استفاده از کرم ضد آفتاب در ناحیه تحت عمل خودداری کنید. زیرا کرم های ضد آفتاب می توانند رنگ ابروها را محو کنند. در صورت مشاهده ترشحات در ناحیه عمل شده، به پزشک مراجعه کنید. ترشحات زرد یا قرمز نشانه عفونت پس از جراحی است. اگر ناحیه جراحی متورم، قرمز یا پوسته پوسته شد، به پزشک مراجعه کنید. اگر عفونت ابرو به جریان خون برسد باعث نگرانی است. دلیل این مشکل نزدیکی این ناحیه به چشم و مغز است.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو  

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز چه مزایایی دارد ؟

در ادامه با مزایای میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز آشنا می شوید :

 • همخوانی داشتن خطوط هاشور کشیده شده در میکروبلیدینگ ابرو با موی ابروی فرد
 • از بین رفتن معایب ابرو و زیباتر شدن آن
 • امکان تعویض مدل ابرو حداکثر بعد از یک سال
 • رهایی از لوازم آرایشی و استفاده گاه و بی گاه از آن ها
 • امکان پاک کردن هاشورها
 • قرینه شدن هر دو ابرو با روش‌های کاملا علمی و دقیق
 • ماندگاری موقت
 • درد کم آن در زمان اجرا
 • طبیعی بودن فوق‌العاده ابرو بعد از یک هفته

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ :

کاشت ابرو به دو روش کاشت مو طبیعی و کاشت مو مصنوعی انجام می شود. در کاشت مو طبیعی فولیکول های تولید کننده مو منتقل می شوند اما در کاشت مو مصنوعی از تارهای مو مصنوعی استفاده می شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو رشد نمی کنند و زنده نیستند. اما در حین کاشت مو طبیعی، موهای کاشته شده رشد می کنند، شکل می گیرند، رنگ می شوند و می توانید مانند موهای طبیعی خود با آن رفتار کنید. ماندگاری کاشت ابرو طبیعی دائمی است و ابروهای کاشته شده پس از 6 ماه کاملا شبیه ابروهای طبیعی شما خواهند شد.

بنابراین کاشت ابرو با روش های میکروبلیدینگ و سایر روش های تقویت ابرو متفاوت است، هم در فرآیند انجام این تکنیک، هم ظاهری که به ابروهای شما می دهد و هم هزینه آن. اگر ابروهای شما بسیار نازک است یا ریزش قابل توجه ابرو دارید، برای انجام کاشت ابرو با پزشک متخصص مشورت کنید. اما اگر ابروهای شما خیلی کم پشت نیستند یا فقط می خواهید ابروهای پهن و پرپشت تری داشته باشید، با توجه به هزینه و زمان، روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن به صرفه تر و برای شما بهتر است.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز چگونه است ؟

با ترکیب این دو روش می توان از مزایای هر دو بهره برد. در میکروبلیدینگ ابرو می توانید از اعداد طلایی که توسط Fey به دنیا معرفی شده است استفاده کنید. تناسبی که در مقابل همه انسان ها وجود دارد و اگر آن ها را رعایت کنید زیبایی شما بیش از گذشته خواهد شد. در میکروبلیدینگ ابرو می توانید از روش های طراحی یا همان 4 الگوی اصلی که توسط برانکو بابیک طراحی شده است استفاده کنید تا ابروی طراحی شده برای مشتری باعث زیبایی ابرو و کاهش ایرادات صورت او شود. البته شباهت های این روش ها به قدری زیاد است که ترکیب این دو مانند میکروبلیدینگ ابرو در روش فیبروز کاملا منطقی به نظر می رسد.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

آموزش میکروبلیدینگ در آموزشگاه آرایشگری توسط مربیان مجرب فنی و حرفه ای ارائه می شود. این دوره شامل مباحث تخصصی مربوط به یادگیری آموزش فیبروز صفر تا صد ابرو و کار با دستگاه میکروبلیدینگ فیبروز ابرو می باشد. در پایان آموزش میکرو ابرو، هنرجویان برای ورود به بازار کار آماده می شوند و می توانند گواهینامه تخصصی و بین المللی میکروبلیدینگ را دریافت کنند. دوره فیبروز ابرو در 6 جلسه برگزار می شود که طی آن با مواردی مانند آموزش تیغه ابرو آشنا می شوید. هزینه آموزش فیبروز ابرو با توجه به دوره خصوصی و نیمه خصوصی تعیین خواهد شد.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز 

بعد از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید؟

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی مي کنند تا بطور کامل بهبود پیدا کنند. رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خيلي تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و بطور کامل به عمق نفوذ نکردند. رنگ استفاده شده به تدریج کم تر مي شود. اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که بطور طبيعي از پوست خارج می شوند .

زمانی که بهبود پوست شروع شود، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود. این مسأله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین میروند . ولی این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی هستند که از روی ابروهای شما برطرف می شوند. تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتماً از ضد آفتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خوشید سبب مي شود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند.

در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟

هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید. هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید. هنگامی که با بیماري صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است. اگر بیماري پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید. اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود. هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید. هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

چگونه با مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری آن را بیشتر کنیم؟

مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو بین 8 ماه تا 1 سال است. اما اگر مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را رعایت کنید، ماندگاری آن را افزایش می‌یابد. این مراقبت‌‌ها می‌تواند شامل استفاده نکردن از لوازم آرایشی، دوری از آب، رطوبت و حذف نکردن پوست‌های جدا شده باشد. در صورت عدم توجه به این موارد رنگدانه‌ها قبل از فیکس شدن از لایه‌های پوست پاک می‌شوند و طبیعتا ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود عدم حضور در جلسات ترمیم میکروبلیدینگ ابرو است. این جلسات بسیار مهم است. زیرا خطوط اصلی ترمیم در این جلسات ترمیم می‌شوند و این باعث افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می‌شود. انتخاب رنگ مناسب هم یک مسئله بسیار مهم است. زیرا رنگ‌های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما چرب یا خشک نیست و پوست معمولی دارید، میکروبلیدینگ ابرو در پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.