ترمیم میکروپیگمنتیشن ابرو 【سال1402】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ترمیم میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا کنیم. امروزه آرایش دائمی یکی از موضوعات پرطرفدار در بین خانم های خوش سلیقه است. انجام نخ ابرو و میکروپیگمنتیشن نیازمند رعایت نکات بهداشتی است. بنابراین فرم دادن به ابرو همیشه راحت‌تر از آرایش و فرم دادن به ابرو است و دیگر نیازی نیست هر روز زمان زیادی را با مداد برای آرایش و فرم دادن به ابرو صرف کرد. ابروها با ایجاد خطوطی شبیه به رشد موهای ابرو طراحی می شوند که باعث می شود ابروها بهتر و پرپشت تر به نظر برسند. کشیدن ابرو نیاز به کشیدن خطوط ریز، تجربه و مهارت بالایی دارد، پس کشیدن ابرو را به فردی متخصص و حرفه ای بسپارید تا به کشیدن ابروهای زیبا و طبیعی بدون عارضه دست یابد. در ادامه برای آشنا شدن با ترمیم میکروپیگمنتیشن ابرو با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

این تکنیک شامل تزریق رنگدانه ها به لایه درم پوست است. پوست ما از لایه های مختلفی تشکیل شده است که بالاترین لایه پوست اپیدرم نام دارد و اگر رنگدانه ها به این لایه تزریق شود ماندگاری ندارند. لایه بعدی درم است و در تکنیک میکروپیگمنتیشن رنگدانه های خاصی به کمک کارتریج به این لایه نفوذ می کنند. در گذشته از روش تاتو برای آرایش دائمی استفاده می کردند که با مشکلاتی همراه بود و ظاهری غیر طبیعی داشت. در روش تاتو، از سوزن‌های مخصوصی استفاده شد که تا حدی بافت هدف را تخریب می‌کرد و از نظر بهداشتی غیرقابل اعتماد بود. کارتریج دستگاه های میکروپیگمنتیشن مراکز اسکالپ ایران این مشکلات را ندارند. برای انجام این روش به بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهران مراجعه فرمایید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

انواع میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن روشی برای استفاده از آرایش دائمی یا نیمه دائمی روی صورت است. میکروپیگمنتیشن نام دستگاهی است که برای اصلاح ابروها و ایجاد تعادل بین آن ها، کشیدن خط چشم و خط لب استفاده می شود. با میکروپیگمنتیشن می توانید ابروهای خوش فرم تری داشته باشید و به تاتو های ظریف و زیبایی روی صورت خود برسید. در ادامه با انواع میکروپیگمنتیشن آشنا می شوید :

میکروپیگمنتیشن اسکار یا جای زخم :

جای زخم یکی از مهم ترین مشکلات پوستی است. این مشکل به خصوص در صورت، زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار داده و منجر به کم شدن اعتماد به نفس می شود. اسکار به صورت خطوط و لکه های سفید روی پوست باقی می ماند. در این موارد می توان از دستگاه میکروپیگمنتیشن برای تزریق رنگدانه به اسکار استفاده کرد و جای زخم را تا حدودی بهبود بخشید.

میکروپیگمنتیشن ابرو :

ابروها تاثیر زیادی روی صورت دارند و به زیباتر شدن آن کمک می کنند. خانم ها برای آرایش ابرو وقت می گذارند و سعی می کنند بین دو ابرو هماهنگی ایجاد کنند. اگر می خواهید از آرایش دائمی خلاص شوید و برای فرم دادن به ابروهای خود وقت صرف نکنید، می توانید میکروپیگمنتیشن ابرو را انجام دهید. میکروپیگمنتیشن ابرو محبوب ترین نوع میکروپیگمنتیشن است و موضوع بسیاری از خانم ها می باشد. میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان سایه ابرو شناخته می شود.

میکروپیگمنتیشن چشم :

اگر از افرادی هستید که همیشه خط چشم می کشند، می توانید از میکروپیگمنتیشن چشم استفاده کنید و آرایش نیمه دائمی انجام دهید. دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را زیر پوست قرار می دهد و خطی جذاب برای چشم ایجاد می کند.

میکروپیگمنتیشن بن مژه :

میکروپیگمنتیشن مژه یکی از انواع میکروپیگمنتیشن است که برای زیبایی چشم استفاده می شود. در این روش رنگدانه هایی به خط رشد مژه تزریق می شود تا مژه ها پرتر به نظر برسند. میکروپیگمنتیشن مژه برای افرادی که به دلیل شیمی درمانی یا بیماری های دیگر مژه های خود را از دست دادند بسیار مناسب است.

میکروپیگمنتیشن مو سر :

میکروپیگمنتیشن پوست سر زمانی حاصل می شود که موهای یک قسمت از سر ریزش کرده و فضای خالی زیادی ایجاد کند. در این موارد از میکروپیگمنتیشن مو برای پرکردن فضای ایجاد شده استفاده می شود. برای این کار رنگدانه هایی به زیر پوست تزریق می شود و فضای خالی را رنگ می کنند. در نتیجه پوست سر کمتر مشخص می شود و ظاهر فرد را زیباتر می کند. میکروپیگمنتیشن مو با نام میکروپیگمنتیشن پوست سر شناخته می شود.

میکروپیگمنتیشن لب :

میکروپیگمنتیشن لب برای اصلاح رنگ لب استفاده می شود. میکروپیگمنتیشن باعث ایجاد کانتور لب و رژ لب دائمی شده و حجم زیبایی به لب ها می بخشد. با میکروپیگمنتیشن لب می توانید عیوب احتمالی را از بین ببرید و لب های متناسبی داشته باشید.

انواع میکروپیگمنتیشن 

چه افرادی برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو مناسب هستند ؟

بهترین کاندیدها برای این روش دسته های خاصی از افراد هستند، مانند افرادی که ابروهای ناقص و نازکی دارند و می خواهند آن ها را ترمیم کنند. افرادی که ابروهای ناقص و نازکی دارند. افراد حساس به لوازم آرایشی افرادی که زمان زیادی برای آرایش کردن ندارند. افرادی که عدم تقارن صورت دارند. افرادی که پوست چرب دارند و نمی توانند به راحتی آرایش کنند.

مزایای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

روش میکروپیگمنتیشن یک روش غیر تهاجمی است که اولین مزیت مهم این روش محسوب می شود. در ادامه با مزایای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا می شوید :

حل کردن مشکلات برای افراد دارای حساسیت :

در این روش دیگر نیازی به آرایش برای زیبایی ابروها نیست و به این ترتیب افراد حساس به لوازم آرایشی می توانند به این روش به عنوان ایده آل ترین راه حل مشکل خود اعتماد کنند.

هزینه کمتر :

این روش در مقایسه با کاشت ابرو هزینه بسیار پایینی دارد و کار مانند کاشت ابرو طبیعی به نظر می رسد به شرطی که زیر نظر متخصص انجام شود. این روش نیازی به بستری شدن یا مراقبت ویژه ندارد که هزینه های آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

طبیعی و قابل طراحی :

به این ترتیب می توانید از پزشک مربوطه بخواهید تا طرح مورد نظر را برای شما اجرا کند و هر چقدر هم که پزشک متخصص باشد، آن طرح حرفه ای تر و طبیعی به نظر می رسد. بسته به ترکیبات رنگ و عمق تزریق رنگ، پس از استفاده از این روش ابرویی بسیار طبیعی خواهید داشت.

دائمی بودن :

طول عمر این روش نیمه دائمی است اما به دلیل ماندگاری زیاد و عدم نیاز به آرایش، این روش دائمی محسوب می شود. میانگین طول عمر این روش بین 3 تا 5 سال است که در این مدت فرد نیازی به آرایش ندارد. ماندگاری این روش یکی از مهم ترین تفاوت های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ است.

نداشتن عوارض :

مزیت دوم نسبی است و تا حد زیادی به بیمار و انتخاب او بستگی دارد. این روش عوارض موقتی دارد که بدون کار خاصی در عرض 2 هفته از بین می رود، اما اگر این روش به صورت غیر حرفه ای و در مراکز غیربهداشتی انجام شود، دارای معایب خطرناکی از جمله انواع بیماری های پوستی و عفونی است که اگر فکر کنید، هر روشی می توانید داشته باشید. مایل به استفاده و در مراکز غیر بهداشتی انجام می شود، همین عوارض را دارد، بنابراین به طور کلی و با فرض اینکه این روش در مراکز بهداشتی درمانی و زیر نظر متخصص انجام شود، هیچ عارضه ای ندارد.

قابلیت ریمو کردن :

یکی از مزایای روش هایی مانند میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ این است که می توان آن ها را پاک کرد و در صورت وجود مشکل می توان با استفاده از حلال های قوی رنگ ها را پاک کرد. ریمو در روش میکروبلیدینگ بسیار راحت تر از روش میکروپیگمنتیشن است و دلیل این امر عمق کمتر نفوذ رنگدانه ها در روش میکروبلیدینگ است.

ترمیم جای سوختگی و اسکار های پوستی :

روش میکروپیگمنتیشن فقط برای ترمیم ابرو نیست. می توان از آن برای حذف علائم سوختگی، محو شدن و دیگر انواع مشکلات استفاده کرد. روش کار به این صورت است که رنگ پوست فرد را ایجاد کرده و به قسمت هایی که ماه مشکل دارد تزریق می شود، به این ترتیب پوست فردی که مشکل دارد به رنگ طبیعی خود باز می گردد.

مزایای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو 

هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است ؟

هزینه میکروپیگمنتیشن به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل نوع میکروپیگمنتیشن، دستگاه میکروپیگمنتیشن، کیفیت رنگ و مواد، مهارت پیگمنتر و کلینیک یا سالنی است که در آن کار میکروپیگمنتیشن را انجام می دهید. رنگ ها و مارک های مختلف مواد وجود دارد. در بازار موجود است و قیمت آن ها بر اساس کیفیت است. هر چه برند مواد با کیفیت تر و قابل اطمینان تر باشد، گران تر و قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو بالاتر خواهد بود.

مراقبت های قبل از میکروپیگمنتیشن :

روش میکروپیگمنتیشن نیاز به مراقبت های اولیه قبل و بعد از استفاده از روش دارد تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشد، این مراقبت به خصوص مراقبت هایی که بعد از عمل توصیه می شود برای دوام و طول عمر روش است و مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. به مدت 1 هفته سراغ موچین و اپیلاسیون نروید. 2-3 هفته زیر نور آفتاب نمانید. به مدت 1-2 هفته از لایه برداری استفاده نکنید. به مدت 3 تا 4 هفته از محصولات حاوی رتینول و ویتامین A استفاده نکنید. به مدت 2 روز ورزش های شدید که باعث تعریق می شوند انجام ندهید. به مدت 3 تا 4 هفته از بوتاکس استفاده نکنید. سعی کنید مصرف ویتامین E را به مدت 1 هفته که نتیجه آن رقیق شدن است به عقب بیندازید. در روز میکروپیگمنتیشن از کافئین استفاده نکنید. به مدت 2 روز الکل مصرف نکنید. به مدت 1 هفته از آسپرین استفاده نکنید.

چه افرادی برای انجام میکروپیگمنتیشن مناسب نیستند ؟

این روش برای همه مناسب نیست و محدودیت هایی برای رعایت آن وجود دارد. درست است که هدف زیبایی است اما سلامت زندگی باید اولین و مهمترین اولویت باشد. زنان باردار و شیرده تا زمانی که کودک از شیر گرفته شود نباید از این روش استفاده کنند. افراد ی که به دیابت مبتلا هستند. افرادی که به دلیل بیماری های جدی مانند سرطان تحت رادیوتراپی هستند. افرادی که به بیماری های خونی مانند هموفیلی مبتلا هستند. افرادی که از خدمات لایه برداری استفاده کردند. افرادی که بیماری ها و اختلالات سیستم عصبی دارند. افرادی که در ناحیه ذکر شده جوش و آکنه فعال دارند. افرادی که سابقه اگزما دارند.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن :

این روش برای اثربخشی کامل نیاز به احتیاط قبل و بعد دارد. ابروها و صورت خود را مرتب و روزانه با صابون بشویید. از لوسیون ها و کرم های محافظت کننده در برابر آفتاب استفاده کنید. به مدت 1 هفته از محصولات حاوی رتینول استفاده نکنید. ابروهای خود را دستکاری نکنید. به مدت 2 تا 3 هفته از ورزش هایی که باعث تعریق می شوند خودداری کنید. از خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

میکروپیگمنتیشن چه تفاوتی با تاتو دارد ؟

بسیاری از افراد بر این باورند که میکروپیگمنتیشن همان تاتو است، اما این تفکر نادرست است. در این روش مانند یک تاتو، رنگدانه های خاصی وارد پوست می شود، اما دستگاهی که برای میکروپیگمنتیشن استفاده می شود، ظریف تر از دستگاه تاتو است و به همین دلیل نتیجه نهایی این روش بسیار طبیعی تر است. در روش تاتو رنگدانه ها به لایه های عمقی پوست نفوذ می کنند و به همین دلیل است که رنگ تاتو یا تاتو آبی، خاکستری و بنفش در نظر گرفته می شود اما در میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها در نهایت به لایه دوم نفوذ می کنند. از پوست شما پوست و رنگ طبیعی می دهند. روی پوست ایجاد می کنند. با تکنیک‌های تاتو نمی‌توان ظرافت مو را روی پوست ایجاد کرد، اما دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن می‌توانند طرحی ظریف و طبیعی برای ابرو، کانتور لب، کانتور چشم ایجاد کنند.

ترمیم میکروپیگمنتیشن ابرو

زمان ترمیم بین 24 روز تا یک ماه است. قبل از این مهلت امکان تعمیر وجود ندارد. زیرا لایه زیرین پوست به خوبی ترمیم نمی شود. پوست از سه لایه اصلی تشکیل شده است. پوست یا اپیدرم که نازک ترین لایه بیرونی است. درم که لایه داخلی ضخیم است. هیپودرم که پوست را به بافت ماهیچه ای متصل می کند. در طی این 3 تا 4 هفته اپیدرم پوست و قسمت بالایی درم ترمیم شده و پوست آماده سوزن زدن مجدد است. ترمیم در کمتر از 21 روز نتایج را تحت الشعاع قرار می دهد و ممکن است باعث ایجاد اسکار شود.  زمان مناسب برای ترمیم بین 7 تا 10 روز است.

ترمیم میکروپیگمنتیشن ابرو

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.