مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅
مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو، یک خال کوبی زیبایی که منجر به ظاهری طبیعی ابروها می شود، یکی از محبوب ترین روش های آرایش دائمی در حال حاضر است. اما از آنجایی که تاتو است و پوست برای وارد کردن رنگدانه بریده می شود، به دوره نقاهت خاصی نیاز دارد. در ادامه برای آشنا شدن با مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یا میکرو ابرو اصطلاحی است که این روزها زیاد می شنویم یک روش نیمه دائمی برای فرم دادن و فرم دادن به ابروها است که از تیغه برای برش پوست و انتقال رنگ به لایه های زیرین استفاده می شود. با تجزیه اپیدرم، رنگ به مقدار بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بیشتر به لایه های زیرین پوست منتقل می شود و راز انتقال رنگ در میکروبلیدینگ ابرو به همین دلیل است. با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو، خطوط ظریف و باریکی مانند موهای طبیعی ابرو ایجاد می کند.

تعداد خانم هایی که به دلیل داشتن ابروهای نازک مجبورند مدام از مداد، ژل یا سایه ابرو برای پرکردن ابروهای خود استفاده کنند کم نیست. این روش ابروها را پرتر کرده و زیبایی آن ها را دو چندان می کند. فرآیند میکروبلیدینگ به شکل طبیعی ابروها را شکل می دهد، اما این فرآیند کمی زمان می برد. عمل اولیه می تواند چندین ساعت طول بکشد و پس از ترمیم اولیه، ابروها تیره تر می شوند. رنگ امکان دارد پس از چند هفته محو شود یا ممکن است نیاز به لمس داشته باشد.

میکروبلدینگ چیست ؟

کاندیدای مناسب برای میکروبلدینگ ابرو

همه افراد از هر نژاد، رنگ مو، رنگ پوست می توانند کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ باشند. البته نکته ای که باید مورد توجه متخصصی که قرار است عمل شما را انجام دهد این است که رنگ ها در اعماق مختلف کاشته می شوند تا با رنگ پوست تضاد داشته باشند. اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است یا موهای روشنی دارید و نگران این هستید که ابروهایتان خیلی تیره تر از پوستتان است، میکروبلیدینگ برای شما خیلی مناسب نیست.

در غیر این صورت هیچ مانعی برای انجام این روش نخواهید داشت مگر این که روش خاصی داشته باشید. عارضه یا شرایط در صورت داشتن شرایط خاصی مانند شیردهی، اختلالات خونی، دیابت و سایر مشکلات مشابه، در این صورت باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. قبل از انجام میکروبلیدینگ از الکل استفاده نکنید و بدون نظر پزشک از آسپرین یا ایبوپروفن استفاده نکنید، زیرا همه این موارد باعث رقیق شدن خون می شود و امکان دارد شما را از رسیدن به نتیجه مطلوب باز دارد.

آیا میکروبلدینگ پاک می شود ؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های جدید آرایش نیمه دائمی ابرو است که امروزه طرفداران زیادی دارد. اگرچه بسیاری از افراد از این روش آرایشی مدرن راضی هستند، اما برخی دیگر از روی آوردن به این روش زیبایی پشیمان شدند و به دلایل مختلف می خواهند اثرات آن را بر روی ابروهای خود از بین ببرند. گاهی امکان دارد به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت یا مراجعه به کلینیک های نامعتبر و میکروکاران غیر ماهر، از وضعیت ابروهای خود پس از میکروبلیدینگ راضی نباشید.

شاید شکل میکرو ابرو بعد از مدتی خسته کننده و نامناسب باشد. افرادی که با پاک کردن میکروبلدینگ ابرو تمایل دارند سه دسته هستند. گروهی که از آرایش یکنواخت ابروهای خود با میکروبلیدینگ خسته شدند. افرادی که پس از مدت کوتاهی به دلیل تاثیر مواد و رنگدانه های میکروبلیدینگ دچار حساسیت و عوارض پوستی شدند. ابروهای خود را پاک نکردند و به دنبال استفاده از روش های جدیدتر هستند.

مزایای میکروبلدینگ ابرو :

یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو، موقتی بودن آن است. اگر به هر دلیلی از ابروهای خود راضی نیستید یا فکر می کنید مدل ابروی طراحی شده به سلیقه شما نمی خورد، نگران نباشید، رنگ های استفاده شده در میکروبلیدینگ ابروها به نور خورشید حساس هستند و پس از آن با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تدریج رنگ خود را از دست می دهند. ابرو هم جایی است که نمی توان آن را پوشاند و به همین دلیل ماندگاری این روش بین 8 ماه تا 1 سال تخمین زده می شود.

مزیت دیگر این روش درد کم آن است. زیرا قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، این ناحیه بی حس می شود. فرم دادن به ابروها، طبیعی بودن ابرو در انتهای کار را می توان از دیگر مزایای این روش دانست. کسانی که قبلا میکروبلیدینگ ابرو را تجربه کردند، می‌دانند که داشتن ابروهای مرتب چه لذتی دارد. رفتن به آرایشگاه برای از بین بردن موهای زائد و سپس کشیدن مداد برای پرپشت شدن ابروها برای هر خانمی بسیار دردسرساز است، اما اگر یک بار ابروهای خود را با این روش آرایش کنید، نگرانی ابروها را برطرف می کند. از کارهای روزانه خود حذف شود.

کاندیدای مناسب برای میکروبلدینگ ابرو

آیا میکروبلدینگ باعث آسیب رسیدن به ابروهای طبیعی می شود ؟

نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد زیرا پاسخ این سوال برای هر فردی متفاوت است. در واقع همه روش های زیبایی از ساده ترین تا پیشرفته ترین عوارض خاص خود را دارند و هیچ روش زیبایی را در دنیا نمی یابید که به هیچ وجه مضر نباشد اما میزان این آسیب به عوامل زیادی مرتبط است. کلینیک زیبایی که در آن مداخله را انجام می دهید، یا تجهیزات مورد استفاده در میکرو، همچنین بهداشت رعایت شده در طول مداخله، یا شایستگی فردی که مداخله را برای شما انجام می دهد، همه عواملی هستند که بر کیفیت آن تأثیر می گذارند.

کاندیدای نامناسب میکروبدینگ ابرو

اگر باردار هستید بهتر است کار ابرو را به تعویق بیندازید. اگر در حال شیردهی هستید، این روش را به پایان شیردهی موکول کنید. این کار در دوران قاعدگی توصیه نمی شود. اگر ابروی شکسته دارید، بهتر است میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب نکنید. اگر دیابتی هستید این روش توصیه نمی شود.

اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید، قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو با پزشک خود مشورت کنید. اگر الکل یا هر نوع داروی رقیق کننده خون مصرف می کنید، بهتر است پس از مشورت با پزشک، میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب کنید. در صورت آفتاب سوختگی توصیه می شود ابروها را میکروبلیدینگ نکنید. اگر از صرع، سرطان و سایر بیماری های مشابه رنج می برید، بهتر است پس از مشورت با پزشک از این روش استفاده کنید.

مدت زمان ماندگاری میکروبلدینگ چقدر است ؟

خراش هایی که در روش میکروبلیدینگ سطحی روی پوست ایجاد می شود و دلیل آن این است که هر چه خراش سطحی تر باشد خونریزی کمتری دارد و به همین دلیل است که میکروبلیدینگ نسبت به سایر فرم دهی های ابرو ماندگاری بیشتری دارد. روش ها، کمی کمتر اما این مدت زمان کوتاه به طور کلی در مقابل مزایای بزرگ این روش نادیده گرفته می شود.

به عنوان مثال یکی از بهترین مزایای این روش این است که رنگ و طرح میکروبلیدینگ را می توان با توجه به خواسته و سلیقه مشتری تغییر داد. بنابراین این مزیت باعث شده تا افراد به مدت زمان میکروبلیدینگ توجهی نکنند. مدت زمان میکروبلیدینگ بین شش ماه تا دو سال است که به عواملی مانند مدل و نوع رنگ انتخابی بستگی دارد. در واقع این عوامل تاثیر سازنده ای در این دوره دارند. یکی دیگر از عواملی که باعث شده مشتریان به ماندگاری میکروبلیدینگ توجه نکنند ایمنی بسیار بالای این روش نسبت به سایر روش های هاشور است زیرا رعایت یک سری مشکلات در این روش بسیار ضروری است.

این روش از نظر بهداشتی و ایمنی بی خطر است. هر زخمی که روی پوست ایجاد می شود، عامل ایجاد التهاب است، بنابراین یکی از موارد ایمنی و بهداشتی این روش، اطمینان از استریل بودن سوزن های میکروبلیدینگ قبل از انجام این کار است. روش ایمنی دیگری که در روش میکروبلیدینگ باید رعایت کنید توجه به مکان و پرسنل انجام این کار است. محل انجام این کار باید تمیز باشد و باید اطمینان حاصل کنید که کارکنان با تجربه و کارآمد هستند. برای آشنا شدن با میزان ماندگاری میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو :

قبل از انجام ابرو بهتر است از شکل ابرویی که دوست دارید عکس بگیرید تا بتوانید آن را به میکرو کار خود نشان دهید. همچنین، بهتر است فردی که از طرح ابروی او راضی هستید، حالت صورتی شبیه به فرم صورت شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر چهره ای شبیه به مردم آسیای شرقی دارید، بهتر است سلیقه خود را از بین ابروهایی که مناسب این افراد است، پیدا کنید.

از مصرف آسپرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن به مدت 24 ساعت قبل از عمل ابرو خودداری کنید. سعی کنید 2 تا 3 روز قبل از کار روی ابرو از اصلاح صورت یا استفاده از موم صورت خودداری کنید. لیزر موهای زائد را دو هفته قبل انجام ندهید و آن را بعد از میکروبلیدینگ ابرو به تعویق بیندازید. از آنجایی که پس از انجام ابرو نباید به توالت رفت، بهتر است در همان روز به توالت رفته و دوش بگیرید. قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو به مدت 3 روز زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

کاندیدای نامناسب میکروبدینگ ابرو

آیا میکروبلدینگ باعث ریزش ابرو می شود ؟

عملکرد خوب میکروبلیدینگ ابرو باعث التیام پیاز ابرو می شود. در گذشته روش هایی مانند تاتو سوزنی و رنگ های تاتو به عمق پوست نفوذ می کرد به همین دلیل امکان آسیب رساندن به فولیکول ها وجود داشت اما با توجه به اینکه در روش میکروبلیدینگ طراحی ابرو با ظرافت کامل انجام می شد، این امکان وجود داشت. هر مشکلی به حداقل می رسد و احتمال ریزش ابروها کم خواهد بود.همچنین به دلیل تحریک ریشه فولیکول در حین میکروبلیدینگ، ابرو پرتر از قبل می شود.

مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ ابرو

بلافاصله پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو، ابروهای شما تیره به نظر می رسند که به احتمال زیاد از کاری که انجام دادید پشیمان می شوید، اما سعی کنید وقت بگذارید و صبور باشید. باید 1 هفته بعد از اولین جلسه میکرو ابرو اصلاح ابروها را شروع کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. در این مدت یک هفته ای، پوست ابروی شما شبیه پوست آفتاب سوخته شده و کمی قرمزی و التهاب ایجاد می شود که طبیعی است و جای نگرانی نیست.

مراقب باشید که پوست اطراف ابروهایتان را لمس نکنید و اجازه ندهید ابروهایتان به طور طبیعی ترمیم شوند. از بین بردن جای زخم و لایه برداری اطراف ابرو توسط خودتان باعث ایجاد لک می شود و گاهی امکان دارد رنگ تزریق شده از زیر پوست خارج شود. فرآیند ریکاوری پس از میکروبلیدینگ بین 28 تا 42 روز طول می کشد تا نتیجه نهایی مشخص شود. در این مدت ابروهای شما روشن تر و نرم تر می شوند.

آیا امکان اصلاح میکروبلدینگ وجود دارد ؟

با توجه به اینکه رنگدانه ها در طی فرآیند میکروبلیدینگ به پوست نفوذ می کنند، اصلاح آن دشوار است. در ابتدا امکان دارد بتوانید رنگدانه ها را با محلول های آب نمک کمی سبک تر کنید. اما اگر می خواهید آن را حذف کنید، باید به سراغ محلول لیزر بروید. با توجه به این مشکل، یافتن یک کلینیک یا آرایشگاه معتبر و با تجربه بسیار مهم است.

انواع مدل هاشور

مدل هاشور ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

هاشور ابرو دو بعدی :

استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن برای سایه زدن دو بعدی ابرو توصیه می شود. در این روش تاج ابرو دارای خطوط رو به بالا است. این خطوط از نقطه مرکزی به پایین کشیده می شوند.

هاشور ابرو سه بعدی :

فرم دهی سه بعدی ابرو می تواند برای افرادی که ابرو ندارند بسیار مفید باشد. دلیل آن این است که خطوط دریچه در این مدل از خطوط متعدد در جهت خط ستون فقرات ایجاد می شوند. این روش باعث حجم دهی در ابرو می شود.

مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ ابرو

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. برای انجام این روش سعی کنید از پزشکان و متخصصان مشورت بگیرید تا دچار خطرات و عوارض نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.