روش انجام میکروبلیدینگ❤️【سال 1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش انجام میکروبلیدینگ آشنا کنیم. میکروبلیدینگ یکی از روش‌های پرطرفدار برای پهن کردن و پرپشت کردن ابروها است که زیرمجموعه‌ای از تاتو است. در این روش نوارهای بسیار ظریف و کاملا طبیعی با رنگ در لایه غشایی ابرو ایجاد می شود و به این ترتیب عیوب آن پنهان می شود. میکروبلیدینگ ابرو یک روش طراحی ابرو است که در دسته آرایش دائمی قرار می گیرد. در این روش رنگدانه ها به صورت رشته های نازک مو با استفاده از وسایل مخصوص از جمله سوزن های بسیار ظریف به زیر پوست تزریق می شوند. این تکنیک به قدری با ظرافت انجام می شود که نتیجه آن ایجاد ابروهای طبیعی و بدون قاب است. تکنیک فوق برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند و یا در جاهای خاصی ابروهایشان خالی است بسیار مناسب است. در ادامه برای آشنا شدن با روش انجام میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

ابروها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند زیرا در ظاهر و زیبایی افراد تاثیر زیادی دارند. به همین دلیل است که اکثر خانم ها و آقایان ترجیح می دهند ابروهایی پهن، پر، متقارن و بی عیب و نقص داشته باشند. این در حالی است که به طور طبیعی افراد کمی ابروهای بی نقص دارند و اغلب با مشکل خالی بودن قسمت های ابرو یا موهای نازک و کم رنگ مواجه می شوند. میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو است که زیرمجموعه‌ای از تاتو هستند. در تکنیک میکروبلیدینگ از ابزار دستی به نام تیغه استفاده می شود که چندین سوزن نازک روی سر خود دارد.

با سوزن های ظریف و خراش های ریز روی لایه غشایی پوست ابرو رنگ های خاصی تزریق می شود. با توجه به اینکه خطوط ریز بین رشته های ابروی فرد در لایه بالایی پوست ایجاد می شود، جلوه ابرو بسیار طبیعی و زیبا می شود. هاشور میکروبلیدینگ در قسمت تاج و دم و در قسمت خمیده در جهت طبیعی رشد ابرو ایجاد می شود و به همین دلیل از غیر طبیعی و غیر طبیعی شدن صورت جلوگیری می کند. در تکنیک میکروبلیدینگ ابرو هاشورهای بسیار ظریف در لایه رویی و غشایی پوست ایجاد می شود. برای انجام این روش به مرکز تخصصی میکروبلیدینگ مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ چیست ؟

روش انجام میکروبلیدینگ

روش انجام میکروبلیدینگ به این صورت است که ابتدا یک ماده بی حس کننده به ابروها زده می شود تا ناحیه ابرو بی حس شود و در طول مراحل میکروبلیدینگ ابرو کمتر احساس درد و ناراحتی کنید. سپس متخصص در زمینه میکروبلیدینگ ابرو فرم کامل و مناسب ابرو را با توجه به نظر و سلیقه شما و فرم و ظاهر طبیعی ابروهای شما ترسیم می کند و پس از تایید نهایی شما مراحل میکروبلیدینگ ابرو آغاز می شود. یک متخصص در زمینه میکروبلیدینگ ابرو ابزار و ریش تراش را برای میکروبلیدینگ ابرو آماده می کند، سپس با کشیدن خطوط نازک و باریکی که شبیه نخ ابرو است، فرآیند میکروبلیدینگ ابرو را آغاز می کند.

این خطوط برای شبیه سازی موهای طبیعی ابرو و ترکیب کامل آن ها با ابروهای موجود و ایجاد رنگ و پر شدن و در نتیجه ظاهری بسیار طبیعی ساخته شدند. اگر مرکز تخصصی و حرفه ای را برای انجام میکروبلیدینگ ابرو انتخاب کنید، تضمین می کنید که فرم و ظاهری کاملا طبیعی مطابق با نظر و سلیقه شما طراحی و اجرا خواهد شد که مکمل چهره و شخصیت شما است. روش های میکروبلیدینگ ابرو ممکن است چند ساعت طول بکشد و ابروها بلافاصله پس از میکروبلیدینگ اولیه تیره تر به نظر می رسند. اما ممکن است بعد از چند هفته رنگ از بین برود و نیاز به اصلاح و ترمیم باشد. البته توجه داشته باشید که ممکن است برای ایجاد ظاهری کامل و طبیعی برای ابروهای خود به 2 مرحله میکروبلیدینگ نیاز داشته باشید.

زیرا تکنیک و هنر میکروبلیدینگ بسیار ظریف است و بنابراین نیاز به دو بار بازدید برای اطمینان از اشباع یکنواخت تمام خطوط از رنگدانه دارد. نوبت دوم به طور کلی یک نوبت ترمیم نامیده می شود، این جلسه مکمل اولین قرار ملاقات میکروبلیدینگ است و 6 تا 8 هفته پس از قرار ملاقات اولیه پس از نشستن رنگدانه ها در پوست انجام می شود. در حین ترمیم، متخصص میکروبلیدینگ می تواند تنظیمات لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که هر خط میکروبلیدینگ که از ابرو عبور می کند رنگ یکنواختی دارد.

میکروبلیدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

تمام روش هایی که در آن ها خط و خش وجود دارد و تزریق رنگ و مواد شیمیایی بسته به شرایط فیزیکی افراد می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. بدون شک میکروبلیدینگ در این مورد مستثنی نخواهد بود. میکروبلیدینگ مانند سایر خدمات زیبایی دائمی یا نیمه دائمی با وجود مزایای فراوان معایبی دارد که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید از آن ها آگاه باشید. میکروبلیدینگ روشی برای بهبود ظاهر ابروها و به طور کلی صورت است و برای ایجاد اعتماد به نفس بسیار مهم است. اگر هدف شما این است، ممکن است وسوسه شوید که جنبه های منفی این فرآیند را نادیده بگیرید. دانستن نقاط ضعف هر چیزی بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند بر آن ها غلبه کنید.  در ادامه با عوارض میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

  • امکان ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ به دلیل نداشتن کیفیت مواد و اشتباه در روند اجرا
  • به وجود آمدن حساسیت های پوستی به رنگ و مواد استفاده شده در حین هاشور زدن ابرو
  • امکان بروز عفونت های پوستی به دلیل اجرای این تکنیک در سالن های زیبایی غیر استاندارد و بدون رعایت اصول ایمنی و بهداشتی
  • ایجاد خارش و قرمزی و التهاب پوست ابرو و اطراف آن
  • به وجود آمدن سوزش چشم و ابرو

سیستم بدن ما به مواد مختلف واکنش نشان می دهد. هر چیزی که برای بدن دیگران مفید است برای شما خوب نیست و همیشه باید آلرژی به ماده مورد نظر خود را بررسی کنید. برای میکروبلیدینگ از رنگدانه چشم استفاده می شود. بدن شما ممکن است به این رنگدانه حساسیت داشته باشد.

روش انجام میکروبلیدینگ 

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

هنگام دوش گرفتن، صورت خود را از سر دوش دور نگه دارید. ناحیه ابرو را در حمام، استخر یا جکوزی خیس نکنید. تا زمان بهبودی کامل از شنا در آب کلر دار یا استخر خودداری کنید. به مدت 30 روز از سونای گرم استفاده نکنید. هنگام ورزش از یک ضد تعریق برای جلوگیری از تعریق در ناحیه ابرو استفاده کنید. ابروهای میکرو تیغه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. پس از بهبودی کامل، از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از کم رنگ شدن ابروها در مقابل آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند محو شدن رنگدانه ها را تسریع کند. ممکن است در هفت روز اول پس از میکروبلیدینگ خارش و پوسته پوسته شدن ایجاد شود. با پوسته ها دست نگیرید. آن ها باید خود به خود بیفتند، در غیر این صورت ممکن است در معرض خطر تغییر رنگ و زخم باشید.

در طول فرآیند ترمیم ابرو با میکروبلیدینگ، هیچ گونه آرایشی نباید روی ابروها اعمال شود. اگر قصد انجام لایه برداری شیمیایی یا هر روش پزشکی دیگری را دارید، لطفاً به درمانگر خود در مورد روش هاشور ابرو خود اطلاع دهید. گاهی اوقات لازم است این اقدامات در طول بهبودی کامل از میکروبلیدینگ انجام شود. اگر قصد اهدای خون در طی مراحل بهبودی دارید، به پرستار خود اطلاع دهید. از آنجایی که میکروبلیدینگ می تواند نتایج را تغییر دهد، اگر ابروهای شما در طول فرآیند بهبودی خیس شدند، آن ها را به آرامی با یک حوله نرم خشک کنید. مراقب باشید حوله را روی ابرو نکشید. آن ها را با ضربه های ملایم خشک کنید، از دست زدن به ابروهای خود خودداری کنید و حتما به پشت بخوابید تا ابروهایتان خوب شوند. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با بهترین پزشکان مشورت کنید.

میکروبلیدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

تاتو ابرو با روش میکروبلیدینگ بسیار طبیعی و ظریف انجام می شود. خونریزی در روش تاتو میکروبلیدینگ ابرو نسبت به روش های دیگر بیشتر است. تخریب پوست در اثر فشار غیرحرفه ای دست تاتو در این روش بیشتر است. این روش نسبت به سایر روش ها کمتر است. هنگام میکروبلیدینگ، فشار دست در ابتدا و انتهای آن تاتو ابرو یکنواخت نیست.

فرایند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ :

هنگامی که بلافاصله پس از انجام میکروبلیدینگ به ابروهای خود در آینه نگاه می کنید، ابروهای پرپشتی را خواهید دید که برای شما جذابیتی ندارند. این مرحله 7-9 روز طول می کشد، پس نگران نباشید و صبور باشید. پس از این مدت رنگ روشن تر و جذاب تر می شود. دلمه های تشکیل شده از سلول های مرده خود به خود می ریزند، بنابراین زیاده روی نکنید، زیرا این کار قسمت زیادی از رنگ میکروبلیدینگ را از بین می برد. برای رسیدن به رنگ اصلی میکروبلیدینگ باید بین 30 تا 40 روز صبر کنید تا نتیجه و رنگ نهایی کار را ببینید.

در روز اول، ظاهر ابرو بسیار دقیق است، رنگ تیره ای دارد. اطرافش قرمز میشه در روز دوم تا چهارم، پوست شروع به ترمیم خود می کند و لایه هایی روی زخم ایجاد می کند و رنگ ابرو را روشن تر از قبل می کند. در هفته اول و دوم، ترمیم ابرو به روال کامل تری می رسد. میکروبلیدینگ روشن تر از قبل دیده می شود، عجله نکنید، این نتیجه نیست. این سبکی به دلیل لایه بندی است در هفته سوم و چهارم رنگ نهایی کار را خواهید دید. بعد از چهار هفته باید یک جلسه ریکاوری داشته باشید. در جلسه دوم، فرم ابرو تغییر شکل داده و در صورت باقی ماندن، اصلاح می شود.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو 

اثرات میکروبلیدینگ تا چه مدت طول می کشد ؟

اثرات میکروبلیدینگ بین 18 تا 30 ماه باقی می ماند. هنگامی که رنگدانه ها شروع به محو شدن کردند، برای یک جلسه لمسی بروید. بسته به نوع پوست و ظاهر دلخواه شما ممکن است هر شش ماه یا هر سال یکبار انجام تاچ ابرو ضروری باشد. وقتی میکروبلیدینگ شما شروع به محو شدن کرد، می توانید آن را با رنگ پر کنید. اما اگر بیشتر از آنچه متخصص ابرو توصیه می کند صبر کنید، ممکن است لازم باشد کل روش میکروبلیدینگ را روی هر دو ابرو دوباره انجام دهید. این کار وقت گیر و بسیار گران تر از ترمیم ابرو است.

کاندیدای نامناسب میکروبلیدینگ :

در دوران بارداری و شیردهی به هیچ عنوان از روش میکروبلیدینگ استفاده نکنید. میکروبلیدینگ برای بیماران دیابتی و کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند خطرناک است. آن ها نباید از این تکنیک ها استفاده کنند. اگر بیماری پوستی دارید و از داروهای بیهوشی استفاده می کنید، از میکروبلیدینگ خودداری کنید. اگر در ناحیه ابرو شکستگی دارید و پوست صورتتان آفتاب سوخته است، این روش برای شما مناسب است. خیر فقط ۷۲ ساعت پس از استفاده از این روش تاتو پیشرفته استفاده کنید.

اگر مراقبت ها در میکروبلیدینگ انجام نشود چه اتفاقاتی می افتد ؟

اگر مشکلی پیش آمد، با میکرو بلید کار خود در تماس باشید. در صورت عفونت، واکنش آلرژیک یا زخم بیش از حد، حتما باید با یک متخصص پوست مشورت کنید. ممکن است با وجود درمان همچنان احساس کنید ابروهایتان به سرعت محو می شوند. در این صورت حتما باید با میکروبلید خود مشورت کرده و از آن ها کمک بگیرید. اگر چند روز اول ابروهایتان خیلی تیره است، اصلا نترسید. این کاملا طبیعی است و نباید انتظار نتیجه ایده آل را قبل از پایان دوره درمان داشته باشید. ابروها به تدریج شروع به محو شدن می کنند. اگر ابروهای شما قرمز یا متورم هستند، نترسید. این برای 3 روز اول کاملا طبیعی است. اگر بعد از میکروبلیدینگ مراقبت های جدی انجام دهید، جای نگرانی نیست.

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابرو

کشیدن ابرو یک عمل زیبایی است که معمولا در صنعت آرایش دائمی استفاده می شود. این فرآیند توسط متخصصان آرایش دائم انجام می شود تا با استفاده از رنگ های خاص و تکنیک های حرفه ای، ابروهای افراد را به شکلی زیبا و طبیعی مرتب کنند. اگر در تهران به دنبال بهترین مرکز ابرو هستید، باید به دنبال مکانی مطمئن با تخصص بالا باشید.

یکی از بهترین مراکز ابرو در تهران معمولا توسط تیمی از هنرمندان حرفه ای و متخصص اداره می شود. تخصصی ترین مراکز با استفاده از جدیدترین تجهیزات و روش های آرایش دائمی خدماتی را با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه می دهند. همچنین استفاده از مواد با کیفیت در این مراکز تضمین می کند که نتیجه رشد ابروها طبیعی و ماندگار باشد.

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابرو 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.