روش مراقبت از میکروبلیدینگ ❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش مراقبت از میکروبلیدینگ آشنا کنیم. داشتن ابروهای خوش فرم و پرپشت یکی از عناصر زیبایی محسوب می شود، اما در بسیاری از افراد به دلایلی مانند بالا رفتن سن، مشکلات هورمونی، بیماری ها، مصرف برخی داروها یا عوامل دیگر، درجاتی از افتادگی ابرو رخ می دهد. به همین دلیل بسیاری از خانم هایی که ابروهای نازک یا خالی دارند به دنبال روش هایی هستند که بتواند این مشکل ابروهای خود را برطرف کرده و زیبایی چهره خود را افزایش دهد. میکروبلیدینگ یکی از این روش ها است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و به عنوان روشی نیمه دائمی برای پرکردن قسمت های خالی ابرو استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با روش مراقبت از میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای پرکردن ابروها است که برخلاف روش های قدیمی مانند تاتو با استفاده از قلم میکروبلید انجام می شود. این قلم از سوزن هایی تشکیل شده است که به جوهر وارد می شوند تا رنگدانه های رنگی از طریق خراش های ایجاد شده روی پوست به عمق بیشتری نفوذ کرده و ابروها پر و طبیعی به نظر برسند. آنچه بسیار مهم است این است که میکروبلیدینگ توسط متخصص انجام شود تا اندازه و تقارن ابروها یکسان باشد. تمام رنگ هایی که از این طریق به پوست نفوذ می کنند چند ماه یا حتی یک سال ماندگاری دارند و با گذشت زمان از میزان رنگ آن کاسته می شود. به همین دلیل نیاز به تعمیر دارند و این روند محو شدن می تواند در میکروبلیدینگ سریعتر باشد. میکروبلیدینگ و هر روش تاتوی دائمی می تواند با طیف وسیعی از عوارض و خطرات همراه باشد. برای انجام این روش به مرکز تخصصی میکروبلیدینگ مراجعه کنید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

تفاوت میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو

میکروبلیدینگ و کاشت ابرو این روزها روش های بسیار پرطرفداری برای زیبایی ابرو هستند. میکروبلیدینگ با استفاده از سوزن و تزریق رنگدانه با ایجاد خراش روی ابرو انجام می شود. این کار توسط افرادی انجام می شود که متخصص نیستند، فقط آموزش دیدند و ممکن است مهارت و تجربه کافی نداشته باشند. میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای پرکردن یا تغییر فرم ابروها است و چون پس از مدتی رنگ ابرو کمرنگ می شود نیاز به ترمیم دارد.

اما شما می توانید از مزایای روش دائمی مانند کاشت ابرو بهره مند شوید و دیگر نگران مواردی مانند تغییر رنگ یا ترمیم نباشید و حجم ابرو به اندازه دلخواه شما افزایش می یابد. کاشت ابرو یک عمل دائمی است، فقط یک بار انجام می شود و نیازی به تعمیر و هزینه اضافی نخواهد بود. در این روش فولیکول ها را از بانک مو گرفته و به ابرو پیوند می زنند و امروزه تکنیک هایی مانند کاشت ابرو FUE به گونه ای انجام می شود که درد، خونریزی و بخیه نداشته باشد. در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین عوارض قابل مشاهده است.

مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

دوام میکروبلیدینگ تقریبا 12 تا 18 ماه است، اما طول عمر رنگ بسته به نوع پوست هر فرد متفاوت است. طول عمر میکروبلیدینگ ابرو برای پوست های چرب معمولا می تواند تا 12 ماه و برای پوست های معمولی تا 18 ماه باشد و پس از آن نیاز به ترمیم مجدد دارد. اگر جلسه ترمیم انجام نشود، ابروهای شما در نهایت محو می شوند. اگرچه هیچ تغییر رنگی در رنگ های اعمال شده وجود ندارد، اما ممکن است ندانید که اگر آن ها را به حال خود رها کنید ناپدید می شوند.

مزایای کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ :

کاشت ابرو فقط یک بار انجام می شود و نتایج دائمی به همراه دارد، بنابراین نیازی به بازگشت برای ترمیم نخواهد بود. اما میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی است که اثرات آن به مرور زمان از بین می رود و نیاز به تعمیر دارد. از آنجایی که از فولیکول های موی سر فرد برای کاشت ابرو استفاده می شود، شاهد هیچ گونه واکنش آلرژیک نخواهیم بود. اما میکروبلیدینگ می تواند با واکنش های آلرژیک به رنگدانه تزریق شده همراه باشد. احتمال بروز عوارض در روش های جدید کاشت ابرو به صفر رسیده است و علائم و عوارض مشاهده شده در افراد پس از کاشت ابرو بخشی از روند طبیعی ترمیم و ریکاوری است اما میکروبلیدینگ با عوارضی مانند قرمزی همراه است.

در کاشت ابرو با روش های مدرن از سوزن هایی استفاده می شود که با عمق و هوشمندی خاصی به ابرو نفوذ می کند تا آسیبی به پوست وارد نشود. اما در میکروبلیدینگ اگر از قلم میکروبلیدینگ به درستی استفاده نشود و یا عمق خراش خیلی عمیق باشد آسیب پوستی و عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. هزینه کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ مقرون به صرفه تر است زیرا شما فقط یک بار هزینه کاشت ابرو را پرداخت می کنید، اما جلسات ترمیم میکروبلیدینگ هزینه دارد. کاشت ابرو در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص انجام می شود و از موفقیت آن کاملا مطمئن خواهید بود اما میکروبلیدینگ توسط افرادی انجام می شود که پس از گذراندن دوره آموزشی وارد کار شدند. برای اطلاع از هزینه قیمت میکروبلیدینگ ابرو به بهترین پزشکان مراجعه فرمایید.

تفاوت میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو

فیبروز با میکروبلیدینگ ابرو چه تفاوت هایی دارد ؟

فیبروز استانداردهای خاصی دارد و اصول و قوانین آن سخت‌تر از میکروبلیدینگ است. البته میکروبلیدینگ قوانین خاصی هم دارد که دست آرایشگر را باز می گذارد. تفاوت دیگر فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو این است که سلیقه مشتری تاثیر کمتری بر فیبروز دارد. مراحل هر دو روش یکسان است و کیفیت ابزار موجود و همچنین نوع طراحی ابرو تفاوت را ایجاد می کند. میکروبلیدینگ عمومی تر است و به روش های مختلفی توسط استایلیست ها و تکنسین های مختلف انجام می شود. تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو به ما می گوید که فیبروز از این نوع نیست و معیارهای از پیش تعیین شده را برآورده می کند.

فیبروز توسط یک آکادمی زیبایی معتبر و شناخته شده بر اساس عدد فی طراحی شده است و این تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو و سایر روش ها است. سوزن های مورد استفاده در فیبروز نازک تر و قطر کمتری دارند. تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو شامل فشار بیشتر دست در میکروبلیدینگ نسبت به فیبروز است. خطوط ایجاد شده در میکروبلیدینگ ضخیم تر هستند. تفاوت بین فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو نشان می دهد که جوهر تزریق شده بر روی سطح پوست فیبروز به معنای عمق لایه های آن نیست. در حالی که اثر رنگدانه در میکروبلیدینگ ضخیم تر است.

رنگدانه‌ها و سوزن‌های مورد استفاده در فیبروز کیفیت بهتری نسبت به میکروبلیدینگ دارند. این سوزن ها و رنگدانه ها توسط آکادمی فیبروز طراحی شدند. از بین بردن فیبروز راحت تر از میکروبلیدینگ است. به طوری که بعد از دو سال بتوانید مدل ابروهای خود را کاملا تغییر دهید و نگران باقی ماندن اثر آن بر روی پوست نباشید. تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ممکن است در ابتدای عمل مشخص نباشد اما پس از چند ماه و پس از مدتی قابل مشاهده است. فیبروز به طور کلی یک اثر زیبایی شناختی فوری دارد و نیاز به ترمیم کمتری دارد. درد و التهاب ناشی از میکروبلیدینگ بیشتر است. اثر ناشی از فیبروز حداقل و طبیعی تر است.

نحوه پاک کردن میکروبلیدینگ

جوهرهای مورد استفاده در میکروبلیدینگ حاوی حلال هایی هستند که باعث محو شدن آن ها می شود. بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ تیرگی ابروهای شما بسیار زیاد می شود اما نگران نباشید بعد از یک هفته این تیرگی کمتر شده و به رنگ دلخواه می رسد. بارها دیده شده که زنانی هستند که در این زمینه دانش لازم را ندارند و پس از انجام کار احساس ترس و وحشت می کنند و تصور می کنند که ابروهایشان خوش فرم نیست. مراقب باشید این جسارت یک روال عادی است که بعد از 7 تا 10 روز محو می شود.

نحوه پاک کردن میکروبلیدینگ

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

یک هفته قبل از انجام الکترولیز، برداشتن با موچین و وکس ابرو خودداری کنید. به مدت دو هفته قبل از آفتاب گرفتن یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. یک هفته قبل از انجام لایه برداری صورت خودداری کنید. به مدت یک ماه از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید. در روز میکروبلیدینگ ورزش نکنید. از بوتاکس سه هفته قبل از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. روغن ماهی و ویتامین E را یک هفته قبل مصرف نکنید، زیرا این مواد باعث رقیق شدن خون می شوند. سه روز قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون یا رنگ آمیزی خودداری کنید. 24 تا 48 ساعت قبل از مصرف الکل خودداری کنید. دو ساعت قبل قهوه ننوشید. 24 ساعت قبل از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.

روش مراقبت از میکروبلیدینگ

صبح و عصر ابروها را به آرامی با آب و صابون های آنتی باکتریال بشویید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل از صورت پاک شده است. ابرو را با یک حوله یا دستمال نرم خشک کنید. نگران نباشید زیرا این کار رنگدانه ها را از بین نمی برد. از شوینده های حاوی اسید یا لایه بردار استفاده نکنید. روغن های طبیعی مغذی مانند روغن نارگیل را به هر ابرو بمالید. از روبالشی های تمیز استفاده کنید. ابروهای خود را دستکاری نکنید. به مدت 4 هفته از انجام بوتاکس یا لایه برداری صورت خودداری کنید. یک هفته ورزش نکنید به مدت یک هفته زیر نور مستقیم آفتاب نمانید. به مدت ده روز از حمام بخار طولانی خودداری کنید. به مدت 10 روز شنا نکنید. تا زمانی که ابروهای خود ترمیم نشدند از لوازم آرایشی و مراقبت از پوست استفاده نکنید.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو چه تفاوت هایی دارد ؟

تکنیک مورد استفاده در میکروبلیدینگ با زیبایی دائمی یا میکروپیگمنتیشن متفاوت است. در میکروبلیدینگ از یک ابزار دستی کوچک یا ماشین الکتریکی کوچک برای ایجاد خطوط ریز مشابه تارهای مو استفاده می شود. در حین میکروپیگمنتیشن، داخل ابرو توسط یک دستگاه دیجیتال سایه زده می شود. هاشور ابرو از طریق میکروپیگمنتیشن امکان پذیر است و سایه زدن ابرو معمولا از طریق میکروبلیدینگ انجام می شود. میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ دوام دارد. میکروپیگمنتیشن برای پوست سر استفاده می شود که با میکروبلیدینگ امکان پذیر نیست.

موارد منع استفاده از میکروبلیدینگ :

در دوران بارداری و شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید. میکروبلیدینگ برای بیماران دیابتی و کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند خطرناک است. کسانی که از بیماری های سیستم ایمنی مانند صرع، ایدز رنج می برند، نباید از این تکنیک ها استفاده کنند. اگر بیماری پوستی دارید از میکروبلیدینگ خودداری کنید و از داروهای بی حس کننده استفاده کنید. اگر در ناحیه ابرو شکستگی دارید و پوست صورتتان آفتاب سوخته است، این روش برای شما مناسب نیست. فقط ۷۲ ساعت پس از استفاده از این روش تاتو پیشرفته استفاده کنید.

میکروبلیدینگ ابرو چه عوارضی دارد ؟

می دانید که میکروبلیدینگ با تیغی که سطح پوست را برش می دهد انجام می شود و هر جلسه می تواند به بیش از 100 برش کوچک نیاز داشته باشد. بنابراین، اگر فردی که این عمل را انجام می دهد آموزش ندیده باشد، ممکن است بریدگی های عمیقی در پوست شما ایجاد کند یا فرآیند استریلیزه را مختل کند که می تواند منجر به عفونت شود. این بزرگترین نقطه ضعف میکروبلیدینگ است. ممکن است فردی که این کار را انجام می دهد صلاحیت نداشته باشد و شکل ابروهای شما را خراب کند. پس بدون تحقیق به ابروهای خود اعتماد نکنید. میکروبلیدینگ کمی درد و ناراحتی ایجاد می کند که البته با بی حسی موضعی تقریبا بدون درد است، پس از انتخاب میکروبلیدینگ، حساس باشید. پس بهتر است قبل از انجام این کار تست کنید.

روش مراقبت از میکروبلیدینگ 

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان صورت را شست؟

طبق گفته متخصصان این حوزه از زیبایی بهتر است تا 3 روز به هیچ عنوان ناحیه ابرو با آب تماس پیدا نکند. همینطور لازم است تا 10 روز باز هم احتیاط زیادی به خرج دهید. نوعی تکنیک آرایش دائم است که برای کسب یک نتیجه دلنشین باید مراقبت های بعد از بلیدینگ را رعایت کرد. میکروبلیدینگ از متدهای پرطرفدار اصلاح فرم ابرو می باشد و برای کسب یک نتیجه فوق العاده با ماندگاری بالا نباید نسبت به مراحل تغییر فرم ابرو ترمیم ابرو بعد از میکروبلیدینگ با بیشترین ماندگاری سهل انگاری کنید. مراحل ترمیم مهم ترین بخش تثبیت رنگ بلید ابرو به روش فیبروز هستند و هرگونه کوتاهی می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد. این روش می تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد. مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ بخشی از فرایند میکرو هستند و باید تا تمام شدن آن ها صبوری به خرج داد.

انواع مدل میکرو ابرو جدید و طبیعی :

انواع مدل میکرو ابرو جدید و طبیعی که امروزه رواج پیدا کرده اند، از شیوه های نوین هاشور زدن و پرکردن قسمت خالی ابروها و اصلاح فرم آن ها می باشد. در انجام این کار، تخصص و تجربه فردی که میکروبلید را برای شما انجام می دهد، ضروری است. کسی که این روش را برای شما انجام می دهد، باید نوع ابروی مناسب شما را تشخیص دهد. بلید ابرو صحیح می تواند چهره شما را زیباتر، جوانتر و شاداب تر کند. میکرو ابرو با ماندگاری بالا ، شما را از دست آرایش مداوم ابرو رها می کند. با توجه به محل قرار گیری ابرو در چهره، کوچکترین تغییر در آن به چشم می آید. همچنین لیفت مژه می تواند به زیباتر شدن چشمان شما کمک کند.

بلید ابرو روشی نسبتا ماندگار برای اصلاح ابرو و پرکردن قسمت های خالی آن است. اگر ابروی نازک یا نامتقارن دارید، ابرو میکرو با مدل میکرو ابرو جدید می تواند زیبایی شما را چندین برابر کند. حتما در انتخاب سالن زیبایی سعی در انتخاب بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو در تهران و شیراز و مشهد و کرج و یا سایر شهرها داشته باشید. ميكرو ابرو آرایشی دائمی است که در آن با یک قلم سوزن دار، رنگ را به پوست وارد می کنند. این روش به دلیل ایجاد ابروهایی با ظرافت بالا، حالت زیبایی نچرال به صورت شما می دهد. اجرای این تکنیک ابرو طبیعی و نچرال ، خونریزی ندارد. با دیدن عکس میکرو بلیدینگ ابرو می توانید دید بهتری از نتیجه نهایی آن و انتخاب بهترین مرکز میکروی ابرو به دست آورید.

فرم ابرو بعد از چند روز طبیعی می شود ؟

برای اینکه التهاب ابروها تسکین پیدا کند و زخم های ناشی از سوزن ها ترمیم شود، تقریبا به سه هفته زمان نیاز است. مراقبت از پوست بعد از میکرو بلدینگ باید با دقت بالایی انجام شود تا نتیجه کار دستخوش تغییر نشود. روش میکرو بیلدینگ ابرو با توجه به نوع پوست مشتری و میزان رنگ پذیری آن تعیین می شود. این روش برای کسب نتیجه بهتر می تواند با تکنیک هایی چون فیبروز یا هاشور ترکیب شود. به طور کلی ترمیم ابرو میکرو منجر به افزایش میزان ماندگاری نتیجه نهایی می شود. برای برخی از بانوان، میکرو تلفیقی ماندگاری بهتر دارد. اگر این دو روش را با هم ترکیب کنیم، یعنی از میکرو تلفیقی استفاده کردیم.

به همین دلیل علاوه بر مراجعه برای ترمیم ابرو بعد از میکروبلیدینگ، حتما مشاوره قبل از انجام میکرو ابرو را نیز جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. طبیعی شدن فرم ابرو نیازمند این است که مراقبت های بعد از بلیدینگ را با جدیت و وسواس انجام دهید. مدل ابرو میکروبلیدینگ کاملا بستگی به سلیقه شما دارد و همراه با مشورت با پیگمنتر انتخاب می شود. شما باید از اینکه میکرو ابرو چیست و چگونه انجام می شود و همچنین تفاوت میکرو با سایر روش ها آگاهی کامل داشته باشید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.