آیا میکروبلیدینگ ضرر دارد ؟ ❤️【سال1403】⭐

شاید برای شما سوال باشد که آیا میکروبلیدینگ ضرر دارد ؟ اپیلاسیون ابرو، رنگ کردن ابرو، تاتو، میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن، فیبروز، نانو ابرو، پودر ابرو و… تنها بخشی از این تکنیک ها هستند. برخی از آن ها تا همین اواخر وجود نداشتند یا برای ما ناشناخته بودند. یکی از روش هایی که امروزه طرفدار زیادی پیدا کرده است میکروبلیدینگ ابرو است که می تواند باعث پرپشت شدن ابرو ها شود و زیبایی را به چهره شما هدیه دهد. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

در سال های 2014 و 2015، میکروبلیدینگ به ویژه در صنعت آریش دائم مورد توجه قرار گرفت. در کمتر از دو سال، جستجو برای کلمه microblading در مقایسه با آرایش دائمی 50 درصد افزایش یافته است. این افزایش نشان می دهد که علاوه بر تکنسین ها، مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ سوالات خود به دنبال این کلمه بودند. میکروبلیدینگ روشی است که در آن خطوط با استفاده از تیغه روی پوست ایجاد می شود. در این روش پوست با استفاده از تیغ بریده می شود و رنگدانه ها در لایه های زیرین پوست قرار می گیرند. در میکروبلیدینگ انتقال رنگ نسبت به روش های دیگر اهمیت بیشتری دارد زیرا این روش رنگ بیشتری را در لایه های زیرین پوست قرار می دهد. برای انجام این روش به مرکز تخصصی میکروبلیدینگ مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

انواع میکروبلیدینگ ابرو

اگرچه میکروبلیدینگ در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود، اما باید از انجام آن در مراکز معتبر توسط متخصصان اطمینان حاصل کنید. در ادامه با انواع میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

مشاوره :

قبل از هر کاری، باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا ببینید آیا میکروبلیدینگ برای شما مناسب است یا خیر. پس از اطمینان از مناسب بودن روش، متخصص بهترین شکل را که برای ابروهای شما مناسب است طراحی و پیشنهاد می کند. هم از نظر تناسب با سلیقه و انتظارات شما و هم از نظر تناسب با چهره و مسائل دیگر. در نهایت شکل نهایی و دلخواه شما مشخص می شود.

تزریق بی حسی :

در فرآیند میکروبلیدینگ از تیغه ای حاوی 10 تا 12 سوزن برای ایجاد خراش و ایجاد رنگدانه استفاده می شود که باعث ایجاد درد می شود. قبل از عمل از ماده بی حس کننده در ناحیه مورد نظر استفاده می شود تا احتمال احساس درد کم شود.

ترسیم :

پس از بیهوشی، زمان ترسیم شکل نهایی ابرو است که از قبل مشخص شده است. فرم کشیده شده به خود شخص نشان داده می شود. ترسیم فرم ابرو خطر خطا را از طرف متخصص کاهش می دهد و امکان طراحی دقیق ابرو را فراهم می کند.

وارد کردن رنگدانه :

در مرحله آخر، پس از کشیدن فرم نهایی ابرو، متخصص با استفاده از ابزاری خاص، نقاط ریز را به شکل تارهای ابرو ایجاد کرده و رنگدانه ها را به پوست تزریق می کند. کل این فرآیند تقریبا 2 ساعت طول می کشد. در نهایت با پاک کردن رنگ های اضافی کار را تمام می کنیم. طبق نظر کارشناس بعد از 4 تا 6 هفته برای ترمیم و تثبیت باید ویزیت انجام شود. در این فرآیند، رنگدانه ها به سطح پوست نفوذ می کنند و سوزن ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند. بنابراین نگران آسیب دیدن موها و فولیکول های طبیعی ابرو نباشید زیرا پس از میکروبلیدینگ رشد می کنند.

میکروبلیدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

در ادامه با معایب میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

  • ایجاد درد های در ناحیه مچ برای کاربر
  • عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن جهت قرار دادن رنگ در پوست و صرفا استفاده از فشار فیزیکی دست برای ایجاد خطوط در پوست
  • عدم یکسان و یکنواخت بودن فشار دست در ابتدا و انتهای فرایند
  • کمترین ماندگاری رنگ
  • تخریب بافت پوست به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست
  • یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار
  • ضخیم تر بودن هاشور های ایجاد شده نسبت به موهای طبیعی

تفاوت روش میکروبلیدینگ و هاشور ابرو :

تفاوت اصلی روش هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار کاری آن ها است که نتیجه کار را تعیین می کند. در فرم دادن به ابرو فقط از یک تیغه استفاده می شود و پس از ایجاد نواری به شکل دلخواه، رنگدانه ها را با توجه به رنگ ابرو به لایه زیرین پوست وارد می کنند، اما در میکروبلیدینگ از یک تیغه با سوزن های ریز استفاده می شود. بنابراین روش هاشور برای کسانی مناسب است که ابروهای پری دارند و فقط می خواهند تغییرات جزئی در ابروهای خود ایجاد کنند. افرادی که دارای ابروهای کم پشت هستند اگر از روش شکوفه دادن ابرو استفاده کنند ظاهر طبیعی و مطلوبی به دست نمی آورند و روش میکروبلیدینگ ماندگاری بیشتری نسبت به روش هاشور دارد. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با بهترین پزشکان مشورت کنید.

انواع میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش برای فرم دادن به ابروها و پر کردن نواحی خالی بسیار مناسب خواهد بود. خانم هایی که ابروهایشان به هر دلیلی نازک شده یا فرم نامتقارن دارند، می توانند به میکروبلیدینگ تکیه کنند. علاوه بر این، کسانی که نمی توانند به کاشت ابرو متوسل شوند، می توانند از این روش به ابروهایی خوش فرم و طبیعی دست یابند. افرادی که ابروهای خود را رنگ کرده یا هاشور کردند می توانند با استفاده از این روش نتایج را اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود بخشند.

مدت زمان لازم برای نتیجه دهی در میکروبلیدینگ ابرو :

نتیجه نهایی بلافاصله پس از انجام میکروبلیدینگ مشخص نیست. زیرا زخم هایی روی پوست وجود دارد، اما ما می توانیم پر شدن ابروهای شما را تشخیص دهیم. نتیجه نهایی میکروبلیدینگ پس از ترمیم قطعی مشخص می شود که 4 تا 6 هفته پس از عمل اولیه انجام می شود. بعد از جلسه دوم جای زخم ها از بین می رود و ابروها طبیعی، زیبا و پر به نظر می رسند و نتیجه نهایی کار را خواهید دید.

چرا میکروبلیدینگ در بارداری ضرر دارد ؟

پزشکان توصیه می کنند که زنان در دوران بارداری از آرایش دائمی استفاده نکنند. اگر میکروبلیدینگ را در مراکز بهداشتی معتبر و توسط متخصصان انجام می دهید، باز هم انجام آن در دوران بارداری توصیه نمی شود. در دوران بارداری، به دلیل ضعف سیستم ایمنی مادر و تشکیل بدن جنین، ممکن است خطراتی وجود داشته باشد، بنابراین حتی کوچکترین اشتباهات می تواند منجر به آسیب جدی شود. اگر قصد انجام میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری را دارید، بهتر است آن را به زمان دیگری موکول کنید تا خیالتان راحت باشد.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای پر کردن و اصلاح فرم ابروها است و مدت زمان آن بسته به عوامل مختلف بین 1 تا 3 سال متغیر است. در مقایسه با کاشت ابرو که بسیار پرهزینه و یک عمل زیبایی تهاجمی است، این روش هزینه مناسبی دارد و ظاهری طبیعی به ابروها می بخشد. اثری که میکروبلیدینگ به ابروها می دهد به دلیل طراحی نخ های ابرو که مشابه کاشت ابرو نیست، اما طبیعی تر از روش های دیگر است، به نظر می رسد.

روش میکروبلیدینگ روش مناسبی برای کسانی است که می خواهند ابروهای خود را پر کنند یا فرم آن را اصلاح کنند و به دلیل نتیجه نسبتا طبیعی مانند ابروهای واقعی و هزینه مناسب، مورد استقبال اکثر خانم ها قرار گرفته است. این روش مانند سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد و می توانید به راحتی به فعالیت های روزانه خود بپردازید، اما باید توجه داشته باشید که نکاتی را بعد از عمل رعایت کنید تا به نتیجه بهتری برسید.

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد ؟

برای میکروبلیدینگ از ابزارهای مخصوص با 10 تا 12 سوزن کوچک برای ایجاد نقاط کوچک روی پوست استفاده می شود. در این صورت وجود درد و قرمزی روی پوست طبیعی است، اما نگران نباشید، قبل از شروع کار بیهوشی انجام می شود تا فرد دردی احساس نکند. ممکن است بسیاری از افراد به دلیل ترس از درد ناشی از میکروبلیدینگ این کار را انجام ندهند، اما باید گفت که در حین انجام عمل دردی احساس نخواهید کرد، البته ممکن است احساس سوزش خفیفی در آن ناحیه داشته باشید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو :

در میکروبلیدینگ از آنجایی که ابزار آن شامل تعدادی سوزن کوچک است که باعث ایجاد سوراخ و خراش در پوست می شود، قرمز شدن و ملتهب شدن پوست در ناحیه ابرو طبیعی است. این پس از چند روز ناپدید می شود. در این چند روز به پوست خود دست نزنید تا بدون ایجاد مشکل بهبود یابد. زیرا ممکن است عفونی شود یا جای زخم باقی بماند. به مدت چند روز پس از میکروبلیدینگ و تا زمان بهبودی جای زخم، از فعالیت های ورزشی که باعث تعریق و تحریک پوست می شود خودداری کنید.

به مدت یک هفته از شستن و خیس کردن ابروها خودداری کنید و هنگام شستن صورت به ابروهایتان آب نمالید. برای تمیز کردن زخم ها می توانید از آب استریل استفاده کنید. سعی کنید تا چند روز خود را در معرض نور مستقیم خورشید و آلودگی قرار ندهید تا پوستتان تحریک نشود. اگر حساسیت پوستی دارید با پزشک مشورت کنید تا از شر آن خلاص شوید. تا 10 روز پس از جراحی از آرایش ابرو و کارهایی مانند لایه برداری و لیزر درمانی خودداری کنید. بعد از عمل، از تماس بخار با پوست خودداری کنید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

سعی کنید دو روز قبل از میکروبلیدینگ از مصرف الکل، ویتامین E، نیاسین، ایبوپروفن و کافئین خودداری کنید. از پاکسازی پوست، لایه برداری، لیزر درمانی، میکرونیدلینگ پوست خودداری کنید. یک ماه قبل از جراحی از اپیلاسیون، لیزر موهای زائد و تزریق بوتاکس و ژل به مدت دو هفته قبل از عمل خودداری کنید تا در عملکرد رنگدانه ها اختلال ایجاد نکنند و باعث ایجاد مشکل یا آسیب نشوند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از میکروبلیدینگ ابرو باید تمام توصیه های متخصص را رعایت کنید و قبل و بعد از عمل جدیت نشان دهید.

در روز عمل، ناحیه ابرو باید کاملا تمیز و بدون هیچ گونه مواد آرایشی باشد. اگر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده است، تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود نیافته است، میکروبلیدینگ را انجام ندهید. این روش را در دوران قاعدگی انجام ندهید زیرا ممکن است باعث افزایش درد شود. برای اینکه مطمئن شوید پوست شما به رنگدانه ها حساس نیست، کمی روی پوست خود امتحان کنید. عمل را در مراکز معتبر و توسط متخصص انجام دهید و از بهداشتی بودن آن و تعویض و ضد عفونی تیغه مورد نظر توسط متخصص اطمینان حاصل کنید تا از بروز عفونت ها و بیماری های خطرناک جلوگیری شود.

میکرو کار در میکروبلیدینگ ابرو :

فردی که در زمینه میکروبلیدینگ مهارت و تخصص کسب کرده باشد، میکرو ورکر یا میکروبلیدینگ کارگر نامیده می شود. میکرو کار با گذراندن دوره های ویژه این کار و کسب تجربه و دانش در مورد نحوه طراحی و طراحی فرم ابرو، آشنایی با انواع فرم صورت و ابرو، روش بیهوشی، نحوه کار با قلم و ابزار میکروبلیدینگ و میزان فشار اعمال شده باید روی ابزار اعمال شود. او تخصص و مهارت کسب می کند و دارای مدرک دیپلم معتبر است. اگر به میکرو کار و یک مرکز معتبر میکروبلیدینگ مراجعه می کنید، حتما به نمونه کارها دقت کنید و مطمئن شوید که ابروهایی که طراحی می کند متناسب با فرم صورت فرد باشد و از فرم ثابت برای طراحی ابرو استفاده نکنید.

آیا میکروبلیدینگ ضرر دارد ؟

یکی از مهمترین نکات در مورد میکروبلیدینگ این است که باید در سالن های مجهز و توسط متخصص انجام شود و باید در نظر داشته باشید که سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هیچ منبع معتبری برای رنگ ها ندارد. استفاده از این روش ها تنظیم نشده است. در ادامه با ضرر های میکروبلیدینگ ابرو می پردازیم :

عفونت :

از آنجایی که میکروبلیدینگ یک روش تهاجمی است و شامل ایجاد خراش و ترک بر روی پوست می شود، خطر عفونت و انتقال بیماری های عفونی مانند HIV، هپاتیت B و C و بیماری های باکتریایی پوست بسیار زیاد است. به همین دلیل رعایت بهداشت و استفاده از ابزار استریل در این روش بسیار مهم است و در صورت عفونت استفاده از آنتی بیوتیک یا داروهای ضد قارچ توسط پزشک تجویز می شود.

واکنش های آلرژیک :

میکروبلیدینگ می تواند باعث خارش پوست شود که یک واکنش آلرژیک به رنگدانه ها است و ممکن است با قرمزی همراه باشد. چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که بعد از میکروبلیدینگ مشاهده قرمزی و درد خفیف در ابروها کاملا طبیعی است، اما اگر شدید شد یا ترشح چرک مشاهده شد، ممکن است نشانه عفونتی باشد که نیاز به تزریق استروئید یا هیستامین دارد.

گرانولوم :

در حین میکروبلیدینگ، یک ماده خارجی به پوست تزریق می شود و بدن با تولید ندول های التهابی در اطراف آن ناحیه از شما محافظت می کند. این ممکن است بلافاصله اتفاق نیفتد و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها پس از میکروبلیدینگ طول بکشد که آنتی بیوتیک ها یا استروئیدها می توانند به بهبود وضعیت کمک کنند.

سارکوئید :

اگر تعداد گرانولوم ها و توده های التهابی بیشتر باشد، می توانند رشد کرده و به اندام های دیگر برسند. این یکی از عوارض جانبی طولانی مدت میکروبلیدینگ است که با مصرف آنتی بیوتیک ها یا استروئیدها قابل درمان است.

کلوئید :

گاهی اوقات زخم های ایجاد شده روی ابرو می توانند رشد کرده و تبدیل به کلوئید شوند و این احتمال در افرادی که در گذشته سابقه کلوئید داشتند بیشتر خواهد بود.

آیا میکروبلیدینگ ضرر دارد ؟

تفاوت میکرو با سایر روش ها چیست ؟

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو دخترانه با هاشور، در نوع ابزار آن ها می باشد. تاتو ابرو ماندگاری بیشتری دارد اما نتیجه کار چندان طبیعی نخواهد بود و بعد از مدتی شاهد تغییر رنگ آن خواهید بود. در صورتی که نتیجه میکرو ابرو بسیار طبیعی تر است. کاشت ابرو نیز در مقابل میکروبلیدینگ بسیار گران تمام می شود. در کل تتو روشی قدیمی است که در مقایسه با میکرو تفاوت عمده ای دارد. میکرو ابرو دخترانه تا جای ممکن سعی در طبیعی تر شدن ابروی شما دارد. نحوه پخش رنگ در تتو ظرافت کمتری دارد و زیر پوست پخش می شود. در حالی که در روش های جدید سعی می شود تارهای ابرو با دقت و ظرافت تمام کشیده شود. مدل ابرو میکروبلیدینگ و طبیعی، ظریف و نچرال بودن آن و همچنین اصلاح فرم ابرو از معیارهای انتخاب بهترین مرکز میکروبلدینگ ابرو در تهران هستند. این سوالی است که باید در جلسات مشاوره خود حتما مطرح کرده و بپرسید.

تکنیک ابرو میکروبلدینگ بسیار طبیعی و نچرال :

میکروبلیدینگ یک تکنیک ابرو میکروبلدینگ بسیار طبیعی و نچرال است. قبل از میکرو بلیدینگ ابرو یا بلید ابرو، متخصص ابتدا سلیقه و انتظارات شما را می پرسد. سپس با بررسی آناتومی صورت شما، برایتان مدل ابروی بلید زیبایی را طراحی می کند. پس حتما قبل از مراجعه به کلینیک، به مدل ابروی میکرو مورد علاقه خود فکر کنید و آن را با متخصص خود در میان بگذارید. در مرکز زیبایی دائمی که طبق نظر زیبا جویان بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو دخترانه است، متخصصین برای انتخاب جدیدترین مدل ابرو میکرو در کنار شما هستند. این افراد سعی دارند تا بر اساس فرم صورتتان بهترین مدل میکرو ابرو دخترانه را برایتان پیاده سازی کنند.

مدل ابرو میکروبلیدینگ توسط شما انتخاب می شود. اگر شما مایل باشید، میکرو ابرو طبیعی و دخترانه را که جدیدترین مدل میکرو ابرو با ماندگاری بالا است، برایتان انجام می دهند. انجام انواع مدل های ابرو طبیعی جدید در بهترین مرکز میکروی ابرو احتمال هرگونه خطر و آسیب را به صفر می رساند.  تا 10 روز بهتر است صورت خود را نشویید. در این ده روز مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ تکمیل شده و ابرو کم کم به حالت طبیعی خود بر می گردد. انواع رنگ میکرو ابرو دلخواهتان را می توانید از میکرو بلید کار درخواست کنید. از جمله افرادی که نباید میکرو ابرو انجام دهند می توان بانوان باردار را نام برد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزیند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.