تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅
تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو آشنا کنیم. اگر ابروهای نازک یا کم رنگ دارید یا بیماری باعث ریزش موهای ابروی شما شده است. میکروبلیدینگ ابرو یک تاتو آرایشی نیمه دائمی است که قسمت های نازک ابرو را پر می کند تا به طور طبیعی پرتر به نظر برسد. این روش شامل استفاده از ابزار تیغه ای برای قرار دادن یک خط رنگدانه نیمه دائمی زیر پوست است. میکروبلیدینگ ابروهایی با ظاهر طبیعی ایجاد می کند و نتایج می تواند تا 3 سال دوام داشته باشد، اگرچه ترمیم آن تقریباً هر 18 ماه یکبار لازم است. در ادامه برای آشنا شدن با تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو روشی است که جایگزین تاتو شده است. میکروبلیدینگ باعث می شود که ابروها همیشه تیز و آرایش آن ها دائمی باشد. به همین دلیل زیبایی چهره را دو چندان می کند. این روش جدید که ماندگاری بیشتری دارد برای پرکردن نواحی خالی ابرو استفاده می شود. از طرفی افرادی که ابروهای کم پشتی دارند با این روش می توانند ابروهای پرتر و فرم تری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش خیلی سریع در بین خانم ها رواج پیدا کرد و جای عمل هایی مانند تاتو ابرو را که روشی قدیمی محسوب می شد، گرفت. اگر شما هم می‌خواهید همیشه ابروهایی مرتب داشته باشید و یا وقت ندارید، می‌توانید از روش میکروبلیدینگ استفاده کنید. اما خود میکروبلیدینگ به چندین طرح مختلف تقسیم می شود.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

فرآیند میکروبلدینگ ابرو :

قبل از شروع این روش بهتر است برای انجام آن با متخصصان ابرو مشورت کنید زیرا بدون کسب اطلاعات و در نظر گرفتن تمامی مشکلات نمی توانید شروع به کار میکروبلیدینگ کنید. ابتدا باید در نظر بگیرید که مشتری چه مدل ابرویی را دوست دارد و آیا آن الگو با سایر قسمت های صورت همخوانی دارد یا خیر. پس از اطمینان از این موضوع باید الگوی درخواستی را با مداد به صورت خطوط نازک روی صورت ترسیم کرد که نقش شابلون را ایفا می کند. از آن جایی که می خواهید به مدل ابروی مورد نظر برسید، امکان دارد 20-30 دقیقه طول بکشد.

در مرحله بعد برای جلوگیری از درد باید از کرم بی حس کننده استفاده شود که حدود 15 دقیقه بعد از این عمل شروع به کار می کنند. برخی از افراد احساس درد نمی کنند، اما برخی دیگر بسته به نوع پوست و حساسیت ممکن است در این ناحیه احساس درد کنند. اگر سرعت کار بالا باشد خوب است تا نتیجه بهتری بگیرید. هنگامی که محل میکروبلیدینگ به خوبی بی حس شد، کاربر کار خود را با استفاده از یک قلم ظریف که در انتهای آن تیغه ای حاوی 15 سوزن ظریف دارد، شروع می کند. خطوط ایجاد شده در این روش در شکل و اندازه تارهای ابرو قرار می گیرد و به همین دلیل بسیار طبیعی به نظر می رسد.

پس از اتمام کار با قلم دیگری و با استفاده از رنگ های گیاهی بین خطوط پر می شود. بدون شک پس از انجام کار ابرو، پوست ملتهب می شود و رنگ اصلی ابرو بعد از بهتر شدن التهاب، ظاهر واقعی خود را نشان می دهد. در طول التهاب، رنگ امکان دارد تیره‌تر به نظر برسد، بنابراین باید صبر کنید تا التهاب فروکش کند. التهاب ایجاد شده در این روش بسیار کمتر از روش های مشابه است. برش ایجاد شده در سه ماهه اول ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. زمانی که تمامی این اصول و نکات به خوبی رعایت شود و بعد از میکروبلیدینگ دقت ویژه ای شود، ماندگاری این روش بیشتر می شود. این روش ممکن است خیلی ارزان نباشد اما ماندگاری خوبی دارد. برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراحل انجام میکروبلدینگ ابرو چگونه است ؟

میکروبلدینگ ابرو مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مشاوره و طراحی :

در این مرحله متخصص میکروبلیدینگ با توجه به آناتومی فرد و پیشنهاد او ابروها را ترسیم می کند.

تزریق بی حسی :

ابزار اصلی میکروبلیدینگ یک خودکار با سوزن های ریز است. شاید با خراش هایی که روی پوست ایجاد می شود، فرد درد زیادی را تحمل کند. به همین دلیل قبل از شروع کار ابروهای او را بی حس می کنند.

تزریق فرم ابرو :

بعد از بیهوشی ابرو با ابزار مخصوصی فرم ابرو را طراحی می کنند. زمانی که فرد ظاهر نهایی ابرو را پذیرفت، مرحله بعدی شروع می شود.

افزودن رنگدانه :

با ابزاری که 10 تا 12 سوزن کوچک دارد روی پوست می کشند. سوراخ های کوچکی ایجاد می شود و با همین ابزار رنگدانه ها به ابرو تزریق می شود. عمق این سوراخ ها خیلی عمیق نباشد. به همین دلیل این روش نیاز به گسترش دارد.

مراحل انجام میکروبلدینگ ابرو چگونه است ؟

میکروبلدینگ چه مزایایی دارد ؟

ممکن است از نام آرایش دائمی به نظر برسد که دائمی است و هرگز پاک نمی شود. اینطور نیست، اما تکنیک های جدید او بسیار راحت تر از تاتو های قدیمی پاک می شوند. مثلاً در گذشته که تاتو به صورت سنتی و یکنواخت زیر پوست تزریق می شد، پس از مدتی اگر می خواستید آن را تغییر دهید، حذف آن و تغییر الگوی آن بسیار سخت بود. یا باید با لیزر انجام می شد که در نهایت یک کبودی یا اثری به رنگ بنفش و سبز باقی می ماند و فرد را بسیار زشت نشان می داد. یا از طریق ریمورهای خاصی که به دلیل تزریق بیش از حد رنگ باعث ایجاد گوشت اضافی یا بدتر از آن سوراخ هایی در پوست می شود.

هر دو روش پرهزینه و زمان بر بودند و از طرفی نتیجه مطلوب یا حذف کامل را نداشتند. اما روش های جدید مانند میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، بزرگترین مزیت آن ها این است که به راحتی قابل حذف و تغییر هستند. در هر دو روش در صورت خستگی یا انقباض بدون نیاز به لیزر به راحتی با ریمور پاک می شوند. یا اگر بازگردانی نشود خود به خود حذف می شود پس سهولت در حذف و تغییر قالب ویژگی اصلی این دو روش است که آن را بسیار محبوب کرده است.

میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز

فیبروز یکی از روش های میکروبلیدینگ است. میکروبلیدینگ روش فیبروز نسبت به روش های دیگر طرفداران زیادی دارد، طبیعی ترین نوع میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو محسوب می شود. با استفاده از این روش می توان خطوط را با توجه به ترتیب ابرو ایجاد کرد. برخی از این خطوط پررنگ تر و برخی سبک تر هستند. ابروها را کاملا طبیعی می کند. طول عمر میکروبلیدینگ فیبروز به پوست افراد بستگی دارد. اما به طور متوسط ​​این روش 2-3 سال دوام خواهد داشت. پس از این مدت می توان دوباره آن را تمدید کرد. بلافاصله پس از میکروبلیدینگ به روش فیبروز، ابروها رنگ بسیار تیره ای خواهند داشت. نگران نباشید زیرا پس از مدت کوتاهی به رنگ طبیعی خود محو می شود.

میکروبلدنیگ چه عوارضی دارد ؟

عفونت ها و واکنش های آلرژیک دو خطر عمده ای هستند که امکان دارد میکروبلیدینگ با آن مواجه شوید. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عفونت این است که هنگام انتخاب آرایشگر خود تحقیق کنید. بسیاری از افراد به طور غیرقانونی میکروبلیدینگ را انجام می دهند و این کار را در مکان های غیر مجاز انجام می دهند. سعی کنید از آرایشگر خود مجوز حرفه ای یا گواهی بازرسی بهداشتی بخواهید، یک آرایشگر مجاز باید این را ارائه دهد. از دوستان یا اعضای خانواده پرس و جو کنید.

می توانید به نظرسنجی های آنلاین توجه کنید. اگر در مورد واکنش آلرژیک نگران هستید، می توانید از آرایشگر خود بخواهید قبل از اقدام، آزمایش نقطه ای روی پوست شما انجام دهد. پس از انجام آزمایش، در چند ساعت اول احساس قرمزی و حساسیت و همچنین مقدار کمی خون و مایع لنفاوی طبیعی است. اگر درد ادامه یافت، محل آزمایش متورم یا بیدمشک شد، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید تا از ورود عفونت به جریان خون جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ :

برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و جلوگیری از عفونت، رعایت صحیح آن ضروری است. در هفته اول بعد از جلسه، عرق نکنید، یعنی از باشگاه، ورزش، کارهای سنگین خانه، حمام آب گرم، سونا یا اتاق بخار پرهیز کنید. نمی توانید ابروهای خود را خیس کنید، از شنا کردن خودداری کنید، یا بعد از آن صورت خود را بشویید. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که به ابروهای خود دست نزنید، از نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

به مدت ده روز از هیچ نوع لایه برداری و لیزر درمانی استفاده نکنید و از محصولات زیبایی برای ابروهای خود استفاده نکنید. سعی کنید از رفتن به مکان های پر گرد و غبار یا رانندگی با پنجره های باز خودداری کنید، زیرا ذرات معلق در هوا می توانند باعث عفونت یا تحریک پوست شوند. در نهایت، تا یک هفته بعد از جلسه میکروبلیدینگ نمی توانید آرایش کنید، پس آماده باشید تا از ظاهر طبیعی خود لذت ببرید.

میکروبلدینگ ابرو به روش فیبروز

برای میکروبلدینگ ابرو چه آمادگی هایی لازم است ؟

چند کار وجود دارد که باید قبل از جلسه میکروبلیدینگ انجام دهید و از آن ها اجتناب کنید. در طول یک ماه قبل از میکروبلیدینگ از روش های پاکسازی صورت مانند لایه برداری، میکرودرم ابریژن، نیدلینگ پوست و لیزر درمانی استفاده نکنید و از محصولات حاوی ویتامین A استفاده نکنید. و در نهایت بر نتیجه نهایی تأثیر منفی می گذارد.

یک تا دو هفته قبل از جلسه میکروبلیدینگ، از اپیلاسیون یا الکترولیز موهای ناخواسته پوست و درمان های زیبایی مانند بوتاکس یا سایر تزریقات خودداری کنید. از مصرف الکل، ایبوپروفن، آسپرین، قهوه، نیاسین و ویتامین E تا 48 ساعت پس از جلسه میکروبلیدینگ خودداری کنید. در نهایت، برای جلوگیری از برنزه شدن یا آفتاب سوختگی صورتتان، یک روز قبل از جلسه خود بیرون کار نکنید. ممکن است در طول قاعدگی خود نسبت به درد حساسیت بیشتری داشته باشید، بنابراین اگر نگران درد هستید، سعی کنید در طول قاعدگی خود قرار ملاقات میکروبلیدینگ را تعیین نکنید.

تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو

در ادامه به تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو می پردازیم :

بولد بروزر :

تکنیک bold bruiser یکی از پرطرفدارترین روش ها در زمینه میکروبلیدینگ است که توسط استاد بزرگ آکادمی فی به دنیا معرفی شد. این تکنیک با نام های مجیک بروزر یا مجیکال بروزر شناخته می شود. دلیل نامگذاری این است که مردم بر این باورند که این روش می تواند ابروهای شما را مانند ماژیک فرم دهد و در عین حال فوق العاده طبیعی به نظر برسد. اصول این تکنیک بر پایه موهای اولیه و ثانویه است که در نهایت شما را با ابروهای ظریف و طبیعی رها می کند. خطوط طراحی شده در این تکنیک S شکل هستند.

تفاوت Fibrose و Bold Bruiser در نوع الگوی استفاده شده است. به عنوان مثال، الگوهای مورد استفاده در فیبروز محدود است و با سه نوع اسپاین 3،و اسپاین 6 و آپر اسپاین یافت می شود. این در شرایطی است که در بسیاری از موارد به دلیل اینکه هر ابرو دارای یک ترنزیشن است، احتمال طبیعی نشدن ابرو بیشتر از تکنیک کبودی پررنگ است. زیرا امکان دارد فرم ابروها از این الگوها پیروی نکند. شرایطی که در مورد فیبروز توضیح داده شد اکنون این است که با تکنیک جدید کبودی جسورانه، بسیاری از محدودیت های فیبروز برطرف شده است. حرکت ابروها در این تکنیک ظریف تر، نازک تر و گاهی طولانی تر است.

جا به جایی ابرو در این روش تنوع بیشتری دارد و همچنین تعداد سکته ها بیشتر است. در تکنیک Boldbrozer لبه های ابرو آزاد است. همه این مزایا به Bold Bruzer اجازه داد تا حرفه ای تر از فیبروز کار کند. سوزن Boldbruiser از دو نوع سوزن شرکت Fe قابل استفاده است، می توانید از سوزن پررنگ مخصوص که ترکیبی از سوزن U شکل و سوزن U شکل زاویه دار است یا سوزن U مشکی شرکت Fey استفاده کنید. اما توصیه ما این است که برای بهترین نتیجه از سوزن U سیاه استفاده کنید.

نانو بلدینگ :

نانوبلیدینگ یکی دیگر از روش های میکروبلیدینگ است. دقت طراحی این روش نسبت به میکروبلیدینگ زیاد است و دلیل آن کم شدن ضخامت سوزن به 0.3 است. شاید این مقدار از زیبایی شما کم باشد اما ظرافت کار را بسیار افزایش می دهد. تعداد پین های روی سوزن به 18 عدد افزایش یافته است. پین ها سوزن های کوچکی هستند که در کنار هم قرار گرفتند و ضخامت هر کدام 0.15 میلی متر است.

تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو 

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله تکنیک های مهم در میکروبلدینگ ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.