نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅
نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو آشنا کنیم. فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ دو روش برای زیباسازی و اصلاح ابروها هستند. ابروها علاوه بر محافظت از چشم در برابر عرق و ذرات خارجی، نقش مهمی در زیبایی چهره دارند. ابروهای ضخیم و زیبا می توانند فریم کاملی از صورت و چشمان شما بسازند. راه‌های زیادی برای پرکردن و زیبایی ابروهایتان وجود دارد. یکی از این روش ها که رایج شده است میکروبلیدینگ است. در ادامه برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ روشی است که ظاهر ابروهای شما را بهتر می کند. میکروبلیدینگ توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام می شود که با استفاده از ابزاری خاص، ابروهای شما را با دقت طراحی می کند. این روش بافتی شبیه به موهای ابرو ایجاد می کند. میکروبلیدینگ یک برش در ناحیه ابروی شما ایجاد می کند و رنگدانه را به برش تزریق می کند.  خوب است بدانید که افرادی که باردار هستند، مستعد ابتلا به کلوئید هستند یا کسانی که پیوند عضو دارند، باید از میکروبلیدینگ به طور کلی اجتناب کنند. همچنین اگر کبد آسیب دیده یا بیماری ویروسی مانند هپاتیت دارید، باید مراقب باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

سوزن میکروبلدینگ :

میکروبلیدینگ با استفاده از سوزن های مخصوص انجام می شود. افرادی که برای اولین بار قصد انجام این درمان را دارند و حتی متخصصان مجرب امکان دارد در انتخاب سوزن دچار تردید و مشکل شوند. میکروبلیدینگ توسط تیغی انجام می شود که دارای 15 سوزن است. تکنسین در مدت 20 تا 30 دقیقه با استفاده از این سوزن ها، یک هچ روی ابروی شما ایجاد می کند.

سوزن های میکروبلیدینگ از تیتانیوم ساخته شدند و زخم های عمیقی روی پوست ایجاد نمی کنند. هر سوزن برای یک نفر استفاده می شود. زیرا در غیر این صورت احتمال ابتلا به انواع عفونت ها به شدت افزایش می یابد.  هر چه پوست و موی شما نازک تر باشد، باید از سوزن های باریک تری برای میکروبلیدینگ استفاده کنید.  اگر پوست و موی شما ضخیم تر است باید از سوزن های ضخیم تر استفاده کنید. قبل از شروع میکروبلیدینگ، مطمئن شوید که سوزن ها انعطاف پذیر نیستند. زیرا سوزن نباید در طول درمان حرکت کند. همچنین حتما از سوزن های ضد زنگ با کیفیت بالا استفاده کنید.

میکروبلدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

یک روش درمانی تقریبا دائمی محسوب می شود و ابروها را کاملا طبیعی رشد می دهد. البته این ماندگاری مربوط به ابروهای اعمال شده است و مدت زمان کاشت ابرو در این روش برای بسیاری از افراد سوال باقی مانده است. از آنجایی که میکروبلیدینگ یک روش کاملا طبیعی است و خراش های آن سطحی و کوتاه است. در مقایسه با سایر روش های مشابه، ماندگاری کمتری دارد. میکروبلیدینگ به طور متوسط ​​بین 6 ماه تا 2 سال طول می کشد.

نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو

نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو عبارتند از :

طراحی ابرو :

ابتدا قبل از شروع کار، ابروهای مشتری را به دقت ترسیم کنید. طراحی ابرو با توجه به سلیقه مشتری، فرم صورت، فرم چشم و اندازه پیشانی انجام می شود.

قرینه سازی ابرو :

بعد از کشیدن ابرو، ابروها را با خط کش، نخ و کولیس هماهنگ کنید. ابروهای نامتناسب از زیبایی ابرو و صورت می کاهد.

انجام تاتو :

پس از کشیدن و فرم دادن، از قلم و فشار دست برای اعمال هش به ابروها استفاده کنید. هاشورها خطوط ظریفی هستند که شبیه موهای ابرو هستند.

تزریق رنگدانه ها :

در میکروبلیدینگ ابرو با ایجاد برجستگی روی ابرو، رنگدانه های تاتو به پوست تزریق می شود. پس از اتمام سایه زدن ابروها، کل ابرو را با رنگ تاتو بپوشانید. این مرحله را برای پاک کردن رنگ ابرو و بررسی تثبیت رنگ ابرو تکرار کنید. این مرحله را تکرار کنید تا رنگ تاتو ابرو ثابت بماند.

میکروبلدینگ ابرو و فیبروز چه تفاوتی با هم دارند ؟

مهمترین تفاوت این دو روش را می توان پایه گذار آن ها دانست. فیبروز توسط یک آکادمی زیبایی معتبر و شناخته شده بر اساس استانداردهای عملی جامع طراحی شده است. در حالی که میکروبلیدینگ عمومی تر است و در مناطق مختلف به روش های مختلفی انجام می شود. هر دو روش به صورت دستی انجام می شود. اما فیبروز استانداردهای خاصی دارد. البته میکروبلیدینگ در مورد اصول و قواعد است و دست تکنسین بازتر است. از سوی دیگر، سوزن ها و رنگدانه های مورد استفاده در فیبروز می توانند کیفیت بسیار بهتری نسبت به نمونه های مورد استفاده در ریز ساخت داشته باشند.

نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو

عوارض میکروبلدینگ ابرو :

پس از انجام روش میکروبلیدینگ، پوست در اثر خراش های ناشی از تزریق رنگدانه ها آسیب دیده و پوست فیبروزه می شود. احتمال انتقال بیماری های عفونی و باکتریایی در این روش ها زیاد است. روش میکروبلیدینگ یک روش تهاجمی برای سیستم ایمنی بدن است. اگر سیستم ایمنی بدن شما به دلیل بیماری ضعیف شده است از این روش استفاده نکنید. این روش برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مضر است. بهتر است چنین افرادی با مشورت پزشک از روش های دیگر استفاده کنند.

آیا میکروبلدینگ در بارداری خطرناک است ؟

با توجه به ضعف سیستم ایمنی مادر در این دوران، استفاده از سوزن های آلوده خطرات جبران ناپذیری را برای او به همراه دارد. اگر این اتفاق بیفتد، فرد امکان دارد به عفونت های جدی مبتلا شود و در مراحل بعدی، سلامت جنین به خطر بیفتد.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو :

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 • از این روش در دوران قاعدگی استفاده نکنید.
 • قبل از میکروبلیدینگ کارهای سخت و ورزش های حرفه ای انجام ندهید.
 • در روز میکروبلیدینگ از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • 2 روز قبل از میکروبلیدینگ از قرص آسپرین، ویتامین، ایبوپروفن و رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • 36 ساعت قبل از میکروبلیدینگ ابروها را با موچین، موم یا نخ تمیز نکنید.
 • قبل از میکروبلیدینگ پوست صورت خود را برنزه نکنید، از آفتاب سوختگی خودداری کنید.

آیا میکروبلدینگ ابرو درد دارد ؟

قبل از شروع میکروبلیدینگ از داروهای بی حس کننده و پماد استفاده می شود. حتی برای افرادی که پوستشان دیرتر از حد معمول بی حس می شود، این پمادها دوباره بارگیری می شوند و تنها پس از بی حسی کامل شروع به کار می کنند. بنابراین اگر احساس می کنید پوست شما به درستی بی حس نشده است، به آرایشگر خود اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

 • از ایستادن زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • تا 3 روز بعد از تاتو ابرو با روش میکروبلیدینگ ابروهای خود را نشویید.
 • به مدت 1 هفته از شنا و رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • پماد چشم ویتامین A را روی ابروهای تاتو شده به مدت یک هفته، 3 بار در روز با استفاده از گوش پاک کن تمیز کنید.
 • برای جلوگیری از ابروها به مدت 7 روز به صورت نخوابید.
 • پماد هیدروکورتیزون را به مدت یک هفته و روزی یک بار با گوش پاک کن روی ابروهای تاتو شده بمالید.
 •  هرگز ابروهای میکرو شده را لایه برداری نکنید و ابروها را نخارانید.

در چه مواقعی نباید از میکروبلدینگ ابرو استفاده کرد ؟

در دوران بارداری و شیردهی، هنگام آفتاب سوختگی، استفاده از داروهای بیهوشی، شکستگی ابرو، بیماری پوستی، دیابت، صرع و اختلالات ایمنی نباید از میکروبلیدینگ استفاده کنید.

مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ :

زمان بازیابی میکروبلیدینگ 10-14 روز طول می کشد. در طی این فرآیند پوست شما حساس می شود. پوست ابروهای شما در نهایت کنده می شود. در ابتدا نواحی مورد نظر قرمز می شوند. در حالی که شکل جدید ابروی شما در حال بهبود است، پیشانی خود را لمس نکنید یا خراش ندهید. این کار میکروب های زیر پوست شما را فعال می کند و در نهایت باعث عفونت می شود. چیدن پوسته ها می تواند محو شدن ابروهای شما را تسریع کند. در طول این دوره نقاهت، باید از هرگونه رطوبت در ابروهای خود اجتناب کنید. این شامل تعریق زیاد بعد از ورزش و خیس شدن آن ها در حمام یا استخر است.

آیا مدل میکروبلدینگ ابروها را می توان تغییر داد ؟

در جلسه اول یک مدل ابروی مناسب توسط پیگمنتر برای مشتری طراحی می شود و پس از تایید نظر مشتری، مقایسه انجام می شود. رنگ با توجه به نوع و رنگ پوست مشتری با نظر پیگمنتر و مشتری انتخاب خواهد شد. جلسه یا تعمیر دوم شامل تثبیت کار و رفع نقص می باشد. تمام مراحل با دقت و توجه بیشتر به جزئیات دوباره انجام شده و تغییرات قابل اعمال است.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو 

هزینه میکروبلدینگ ابرو :

این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است. هزینه ای که برای ترمیم ابرو در روش میکروبلیدینگ باید بپردازید به رنگ و مواد انتخابی شما بستگی دارد. هر چه مواد با کیفیت و بهتر استفاده شود، قیمت میکروبلیدینگ ابرو بالاتر خواهد رفت. البته متخصصی که برای این شغل انتخاب می‌کنید بر قیمت نهایی تأثیرگذار خواهد بود.

آیا میکروبلدینگ دائمی است ؟

میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای تاتو ابرو است و ناحیه میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می شود.

اگر مراقبت ها را انجام ندهیم چه اتفاقی می افتد ؟

اگر مشکلی پیش آمد، با میکروبلید کار خود در تماس باشید. در صورت عفونت، واکنش آلرژیک یا زخم بیش از حد، حتما باید با یک متخصص پوست مشورت کنید. ممکن است احساس کنید که ابروهایتان با وجود مراقبت به سرعت در حال محو شدن هستند. در این صورت حتما باید با میکروبلید خود مشورت کرده و از آن ها کمک بگیرید.

اگر چند روز اول ابروهایتان خیلی تیره است، اصلا نترسید. این کاملا طبیعی است و تا پایان دوره درمان نباید انتظار نتیجه ایده آلی داشته باشید. ابروها به تدریج شروع به محو شدن می کنند. اگر ابروهای شما قرمز یا پف کرده است، نترسید. این برای 3 روز اول کاملا طبیعی است. اگر بعد از میکروبلیدینگ مراقب باشید، جای نگرانی نیست.

بعد از انجام میکروبلیدینگ چطور از پوست ناحیه ابرو محافظت کنیم ؟

اگر هنگام انجام میکروبلیدینگ تمام مراقبت ها را در مدت زمان لازم در اولین ویزیت رعایت کردید، برای اولین ترمیم نیازی به سخت گیری برای اولین بار نیست. پس از اولین ترمیم، روند مراقبت از ابرو به همین صورت است. شما باید اولین ترمیم را جدی بگیرید و آن را به موقع انجام دهید. اگر ترمیم ابرو را جدی نگیرید، پولی که برای میکروبلیدینگ خرج کردید هدر خواهد رفت.
برای جلوگیری از کم رنگ شدن ابروها بهتر است ترمیم های بعدی را به موقع انجام دهید. از کرم ضد آفتاب فقط در ناحیه اطراف ابرو استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب باعث می شود ابروها دیرتر محو شوند. به یاد داشته باشید که از محصولات حاوی رتینول در اطراف ابروها استفاده نکنید. رتینول از بین بردن رنگدانه ها را تسریع می کند.

میکروبلیدنیگ ابرو برای پوست های چرب

اگر پوست چرب دارید، می توانید میکرو ابرو را انجام دهید. باید در نظر داشته باشید که رنگدانه سریعتر محو می شود. این به این دلیل است که روغن ها از پوست شما عبور می کنند. رنگ میکروبلیدینگ ابرو توسط این روغن ها رقیق می شود. اگر مشتری جدیدی با پوست چرب هستید و اولین روش میکرو ابروی خود را انجام دادید، به احتمال زیاد باید زودتر از قرار ملاقات توصیه شده یک ساله مراجعه کنید.

اگر پوست چرب یا خیلی چرب دارید و می خواهید رنگ شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، یک ابرو پودری دائمی که به عنوان ابرو، سایه یا ابرو شناخته می شود، گزینه بسیار بهتری است. اگر پوست شما چرب است، مراقبت های شما به چند مرحله اضافی نیاز دارد. درمان بعدی شما برای پوست های چرب و مختلط از چند جهت متفاوت است. اگر تمایل به داشتن ناحیه T چرب دارید، پوست مختلط باید چرب در نظر گرفته شود.

به جای پاک کردن میکروبلیدینگ ابروی خود با یک پارچه مرطوب و آب به مدت 15 دقیقه به مدت 1 روز، این کار را تا 3 روز انجام خواهید داد. چربی اضافی پوست شما باید قبل از خشک شدن و تبدیل شدن به یک لایه پوسته پوسته که منجر به تغییر رنگ می شود، پاک شود. امکان دارد از شما خواسته نشود که از ژل استفاده کنید. آن ها به شما ژل می دهند تا پوست شما خیلی خشک نشود. اگر پوست چرب دارید، بعید است که خشک شوید زیرا پوست شما این کار را به طور طبیعی انجام می دهد. ممکن است به جای کرم یا ژل سنگین، یک کرم سبک به شما داده شود. کرم‌هایی برای پس از درمان وجود دارند که به اندازه کافی سبک هستند تا برای مشتریانی که پوست چرب دارند، استفاده کنند، اما ضروری نیستند.

میکروبلیدنیگ ابرو برای پوست های چرب

مقایسه میکروبلیدینگ و سایه ابرو :

سایه ابرو که به نام میکروشیدینگ هم شناخته می‌شود روشی است که در آن با استفاده از رنگ‌دانه‌های سطحی فرم ابرو را کامل‌تر می‌کنند. این کار را در واقع می‌توان فرم دادن ابروها با نوعی مداد ابروی دائمی دانست. سوزن مورد استفاده در سایه ابرو دارای سری گرد و تیزی است که نقطه‌هایی ریز بر روی ابرو ایجاد می‌کند؛ این نقطه‌ها درنهایت با استفاده از رنگ‌دانه‌هایی شبیه به رنگ طبیعی ابروها پر خواهند شد. این در حالی است که در میکروبلیدینگ سوراخ‌هایی ریز و کنار هم ایجاد می‌شوند که کمی عمیق‌تر هستند و رنگ‌دانه‌های آن نیز ماندگاری بیشتری دارد.

می‌توان گفت که در میان سایه ابرو و میکروبلیدینگ روش اول برای افرادی که پوست چربی دارند مناسب‌تر است و ماندگاری بیشتری دارد. نکته دیگر اینکه این روش خراش و زخم‌های کوچک‌تری ایجاد می‌کند و به همین دلیل کسانی که پوست حساس و آسیب‌پذیری دارند می‌توانند از سایه ابرو به جای میکروبلیدینگ استفاده کنند.

مقایسه میکروبلیدینگ و تاتوی ابرو :

تاتوی ابرو یکی از راهکارهای پرپشت کردن ابروها یا فرم دهی به آن‌ها است که برای مدت چند سال طرفداران زیادی پیدا کرد؛ اما بعد از پیدایش روش‌هایی مانند میکروبلیدینگ که نتایج طبیعی‌تری داشتند کم‌کم فراموش شد. البته ممکن است هنوز هم افرادی وجود داشته باشند که نتایج تاتوی ابرو را به دیگر روش‌ها ترجیح دهند. در این روش به جای رنگ‌دانه از جوهر استفاده می‌شود و سوزن‌های آن نیز در عمق بیشتری از پوست وارد خواهند شد.

در مقایسه با میکروبلیدینگ ماندگاری تاتوی ابرو بسیار بیشتر است؛ اگر به افرادی که قبلا تاتو انجام دادند نگاهی بیندازید کاملا متوجه این موضوع خواهید شد. نکته اینجا است که نتایج تاتو چندان طبیعی نیست و جوهر آن بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهد و گاهی به رنگ سبز یا آبی درمی‌آید. همچنین اگر منطقه‌ای از ابرو تراشیده شده باشد، رشد این قسمت‌ها می‌تواند ظاهری ناخوشایند و نه‌چندان زیبا به چهر شما ببخشد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.