تاتو خط چشم برای پلک افتاده❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تاتو خط چشم برای پلک افتاده آشنا کنیم. خط چشم یک تکنیک آرایشی است که چشمان شما را چندین برابر زیباتر و جذاب تر می کند. اما در هیچ شرایطی نمی توان خطوط صاف، یکنواخت و مشابه ترسیم کرد. در این شرایط خطر اتلاف وقت زیاد یا نادیده گرفتن خط چشم را دارید. راه حل پیشنهادی برای این مشکل خط چشم دائمی است که شما را از بازی با خطوط نامتقارن نجات می دهد. در ادامه برای آشنا شدن با تاتو خط چشم برای پلک افتاده با ما همراه باشید.

تاتو خط چشم چیست ؟

خط چشم دائمی یا خط چشم تاتو نوعی آرایش نیمه دائمی است. در این روش جوهر تاتو توسط تکنسین آموزش دیده زیر پوست و در امتداد خط مژه قرار می گیرد. جوهر تاتو و رنگدانه استفاده شده با جوهر تاتو بدن متفاوت است. این نوع جوهر فقط روی اولین لایه پوست رسوب می‌کند و با گذشت زمان محو می‌شود. بنابراین نیمه دائمی است. این نوع تاتو معمولا بین 8 تا 18 ماه طول می کشد و نوع پوست و عوامل دیگر مانند مصرف مواد مخدر ممکن است متفاوت باشد. بر طول مدت خط چشم تأثیر می گذارد. اما به طور کلی توصیه می شود بعد از 12 ماه خط چشم خود را ترمیم کنید. تاتو خط چشم روی خط مژه اعمال می شود و می توان آن را در سبک های مختلف از خط چشم بسیار نازک و طبیعی تا خطوط متوسط ​​و حتی ضخیم استفاده کرد. برای انجام این روش به بهترین مرکز تاتو خط چشم در تهران مراجعه فرمایید.

تاتو خط چشم چیست ؟

انواع مدل های تاتو خط چشم

طرح های مختلفی برای خط چشم وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. خط چشم ها از نظر ضخامت و رنگ در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند که انتخاب را آسان می کند. در ادامه با انواع مدل های تاتو خط چشم آشنا می شوید :

خط چشم ضخیم :

خط چشم ضخیم برای همه مناسب نیست. بلکه فقط برای کسانی که از آرایش و خط چشم سنگین به صورت روزانه استفاده می کنند توصیه می شود. این خط چشم ظاهری جسورانه به شما می دهد.

خط چشم ظریف :

این نوع تاتو به تاتوی بن مژه معروف است و یک نوع خط چشم بسیار ظریف است. برای ایجاد یک تاتو مژه، یک نقطه جوهر در کنار هر مژه تزریق می شود و باعث می شود مژه های شما بلندتر و پرپشت تر به نظر برسند. همچنین می توان آن را به عنوان خط چشم بدون رگه، فقط تا نوک مژه ها طراحی کرد.

خط چشم متوسط :

خط چشم با عرض متوسط ​​طرفداران خاص خود را دارد و مورد علاقه افرادی است که به آرایش علاقه دارند.

خط چشم نازک :

خط چشم ظریف برای کسانی که آرایش طبیعی را دوست دارند مناسب است. این نوع خط چشم در عین حفظ ظاهر طبیعی، چشم های شما را برجسته می کند. خط چشم ظریف برای استفاده روزانه و شرکت در کار بسیار مناسب است.

میزان ماندگاری تاتو خط چشم چقدر است ؟

در واقع مژه ها همان تاتوی خط چشم بدون ردی هستند که ماندگاری آن مانند تاتوهای دیگر است که به عواملی مانند نحوه مراقبت از آن، نوع پوست فرد و آب و هوای منطقه زندگی بستگی دارد. طول عمر طبیعی تاتو خط چشم پنج سال است و پس از آن نیاز به ترمیم دارد، زیرا رنگ آن کدر شده و از زیبایی چشم شما می کاهد. البته ماندگاری تاتو روی بدن یا صورت افراد بسته به نوع پوست آن ها متفاوت است، بنابراین ماندگاری تاتو در افرادی که ترشح چربی بالایی دارند کمتر از خانم هایی است که پوست خشک و بدون چربی دارند.

انواع مدل های تاتو خط چشم 

عوارض کشیدن تاتو خط چشم برای پلک های افتاده :

اگر تاتو توسط یک متخصص با تجربه و آموزش دیده انجام شود، بسیار ایمن و معمولا بدون درد است. در غیر این صورت، خطر عوارض و آسیب های مختلف وجود دارد. در ادامه به عوارض تاتو خط چشم برای پلک های افتاده می پردازیم :

بهتر شدن جای زخم :

برخی از افراد مستعد ایجاد جای زخم هستند و نسبت به دیگران زمان بیشتری برای بهبودی آن ها نیاز است. اگر جزو این گروه هستید، بهتر است قبل از انجام تاتو با پزشک خود مشورت کنید.

احساس درد :

قبل از تاتو، یک کرم بی حس کننده به ناحیه مورد نظر اعمال می شود. اما برخی از افرادی که حساس هستند یا آستانه درد کمتری دارند ممکن است همچنان درد را تجربه کنند.

واکنش آلرژیک :

اگرچه به ندرت گزارش شده است. اما برخی از افراد ممکن است به جوهر تاتو حساسیت داشته باشند. تحریک ناشی از رنگدانه های تاتو ممکن است به صورت قرمزی، تورم، سوزش یا احساس سوزش ظاهر شود.

عفونت :

استفاده از تجهیزات غیر استریل، بهداشت نامناسب یا رعایت نکردن توصیه های مراقبت پس از تاتو می تواند منجر به عفونت شود.

بعد از تاتو خط چشم چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از تاتو دوره نقاهت بسیار کوتاهی وجود دارد و تنها برای هفت تا ده روز باید نکات خاصی را رعایت کرد. 48 تا 72 ساعت پس از انجام تاتو، از شستن صورت و تماس آب با چشم خودداری کنید. در صورت احساس خارش یا پوسته پوسته شدن از دست زدن به چشم خودداری کنید. در این مدت از آرایش چشم خودداری کنید و از ریمل استفاده کنید. روتین پوست خود و استفاده از محصولاتی مانند مرطوب کننده یا ضد آفتاب را کاملاً کنار بگذارید. در طول دوره نقاهت، از رفتن به استخر، سونای عمومی، باشگاه ها و ورزش های شدید خودداری کنید. برای اطلاع از هزینه خط چشم دائمی با بهترین پزشکان مشورت کنید.

عوامل موثر در ماندگاری خط چشم

در ادامه عوامل موثر در ماندگاری خط چشم تاتو را برسی می کنیم :

عمق تاتو :

روش ها و دستگاه های مختلفی برای تاتو خط چشم وجود دارد. به همین دلیل بسته به نحوه انجام تاتو، عمق تاتو ها متفاوت خواهد بود. باید بدانید که به طور طبیعی، هر چه خط چشم در تاتو شما عمیق تر باشد، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

نوع رنگ خط چشم :

یکی از عوامل موثر در ماندگاری خط چشم تاتو، نوع رنگ استفاده شده برای خط چشم است. با وجود اینکه رنگ های طبیعی و ارگانیک فاقد هرگونه مواد مضر و حساسیت زا هستند، باید گفت که این رنگ ها ماندگاری زیادی ندارند.

نوع پوست :

دلیل عدم ماندگاری خط چشم برخی خانم ها چرب بودن پوست آن ها است. چرب بودن پوست و وجود منافذ باز در پوست از جمله عواملی است که باعث کاهش ماندگاری تاتو و ایجاد مشکل خط چشم سبز می شود. پس اگر پوست معمولی یا خشکی دارید، بدانید که خط چشم تاتو شما ماندگاری زیادی خواهد داشت.

رنگ خط چشم :

در مورد رنگ خط چشم باید گفت که هر چه رنگی که برای تاتو خط چشم استفاده می شود تیره تر باشد ماندگاری آن بیشتر می شود و سبز شدن خط چشم دیرتر اتفاق می افتد.

عوامل محیطی :

عوامل خاصی مانند قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید، طول عمر خط چشم تاتو شده را کم می کند. دلیل آن این است که اشعه ماوراء بنفش خورشید به راحتی رنگ جوهر تاتو را از بین می برد و در نتیجه رنگ خط چشم تاتو سبز می شود. بنابراین اگر به تازگی خط چشم خود را تاتو کردید، سعی کنید پوست خود را کمتر در معرض نور خورشید قرار دهید. اگرچه تاتو خط چشم اخیرا بسیار رایج شده است و خانم ها با این کار از آرایش روزانه خلاص می شوند، اما به مرور زمان ممکن است رنگ این تاتو به دلایل ذکر شده تغییر کند و به سمت سبز متمایل شود. بنابراین بهتر است قبل از انجام تاتو از کیفیت جوهر استفاده شده اطمینان حاصل کنید و به عواملی که در طول عمر خط چشم تاتو تاثیر می گذارد توجه کنید تا خط چشم تاتو شما برای مدت طولانی سالم بماند.

عوامل موثر در ماندگاری خط چشم تاتو 

قبل از تاتو خط چشم برای پلک های افتاده چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

در روز مراجعه از لنز استفاده نکنید. سعی کنید قبل از کشیدن خط چشم استراحت کافی داشته باشید. در دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی از خط چشم استفاده نکنید. لازم است هنگام کشیدن خط چشم پوست شما عاری از هرگونه آرایش و آلودگی باشد. قبل از مراجعه از مصرف مواد کافئین دار، نوشیدنی های الکلی و رقیق کننده های خون خودداری کنید. لازم است حداقل سه هفته قبل از کشیدن خط چشم از اقداماتی مانند بوتاکس، تزریق چربی، انرژی خورشیدی خودداری کنید. اگر اکستنشن مژه دارید لازم است یک تا دو روز قبل از مراجعه آن را بردارید تا چسب های مژه کاملا پاک شوند.

نکات مهم در هنگام آموزش تاتو خط چشم :

در آموزش تاتو خط چشم باید احتیاطات لازم را رعایت کرد، زیرا چشم یکی از اعضای حساس و آسیب پذیر بدن است و در حین آموزش تاتو خط چشم باید تمام تلاش خود را کرد تا مشتری راضی باشد. اگر در حین انجام این کار دچار خونریزی از چشم شدید، به محض مشاهده خون، دستگاه را خاموش کرده و کنار بگذارید، پارچه مرطوب را بردارید و پلک مراجعه کننده را پاک کنید. برای بی حس کردن چشم ها از پماد بی حس کننده استفاده کنید. اگر آلرژی پوستی دارید یا دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

تاتوهای خط چشم ماندگاری بیشتری نسبت به سایر تاتوهای مشابه دارند و در صورت ترمیم برای شما ماندگار خواهند بود. باید به کاربرد و بهداشت توجه کنید. امروزه افراد زیادی در کشور تمایل به یادگیری این هنر دارند و درآمد قابل توجهی برای آینده خود دارند. این افراد برای جنبه مالی به دنبال این شغل هستند. افرادی هم هستند که صرفا برای خودنمایی و سهولت کار خود با یادگیری به آموزش تاتو خط چشم روی می آورند. تاتو های رنگارنگ بیشترین استفاده را در بین این افراد دارند.

خط چشم با تاتو های معمولی چه تفاوت هایی دارد ؟

تاتو های منظم دائمی هستند. اما تاتو خط چشم در واقع نیمه دائمی است. این نوع تاتو حدود 12 تا 18 ماه دوام دارد و پس از آن نیاز به ترمیم دارد. فشار سوزن دستگاه در حین تاتو خط چشم بسیار کمتر از تاتوهای معمولی است. در حین تاتو خط چشم، فشار سوزن به صورت سطحی تنظیم می شود و جوهر تنها به لایه اول پوست زده می شود. به همین دلیل رنگ آن به مرور زمان کمرنگ شده و پس از مدتی نیاز به ترمیم دارد. جوهرهای مورد استفاده برای تاتو خط چشم با جوهرهایی که برای تاتوهای معمولی استفاده می شود متفاوت است. جوهر تاتو آرایشی پایه فلزی کمتری دارد و ایمن تر است. با توجه به ماهیت حساس ناحیه چشم، انجام تاتو با خط چشم ایمن تر و کمتر از تاتوی معمولی روی پوست است.

استحمام بعد از تاتو خط چشم :

توصیه می شود تا 3 روز بعد از آن صورت خود را نشویید. این بدان معنی است که آب نباید به مدت 3 روز با چشمان شما تماس داشته باشد. پس از این مدت می توانید به توالت بروید. اما از رفتن به استخر یا سونا خودداری کنید. زیرا بخار شدید سونا و کلر موجود در آب استخر می تواند باعث کمرنگ شدن رنگ جوهر روی تاتو شما شود.

آیا تاتو خط چشم درد دارد ؟

اولین نکته این است که تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد به راحتی می توانند این روند را تحمل کنند، اما برای برخی دیگر تحمل درد بسیار دشوار است. اما جای نگرانی نیست. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که آستانه تحمل درد پایینی دارید، برای شما از پمادهای بی حس کننده استفاده می شود تا فرآیند تاتو با کمترین درد ممکن انجام شود.

علت آبی شدن تاتو خط چشم :

علت تاتو خط چشم آبی به کیفیت جوهر استفاده شده در تاتو بستگی دارد. جوهر سیاه از رنگ های پایه آبی یا سبز ساخته شده است و از آنجایی که رنگ مشکی بیشتر برای آرایش دائمی چشم استفاده می شود، به مرور زمان رنگدانه های سیاه جذب پوست می شود و رنگ پایه سبز یا آبی روی پوست باقی می ماند. این مشکل عمدتا زمانی به وجود می آید که کیفیت جوهر مورد استفاده شما پایین باشد این اتفاق بیشتر می افتد.

خط چشم با تاتو های معمولی چه تفاوت هایی دارد ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت هاو دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.