میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه 【سال1402】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه آشنا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو یک روش طراحی ابرو است که در دسته آرایش دائمی قرار می گیرد. در این روش رنگدانه ها به صورت رشته های نازک مو با استفاده از وسایل مخصوص از جمله سوزن های بسیار ظریف به زیر پوست تزریق می شوند. این روش به قدری با ظرافت انجام می شود که نتیجه آن ایجاد ابروهای طبیعی و بدون قاب است. تکنیک فوق برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند و یا در جاهای خاصی ابروهایشان خالی است بسیار مناسب است. اگر درست حدس زده باشیم، دلیل کلیک شما بر روی این مطلب این است که هر روز باید ابروهای خود را با ابزارهای مختلف آرایشی پر کنید و این کار برای شما طاقت فرسا است. همه خانم ها هر روز زمان زیادی را صرف پر کردن قسمت های خالی ابروهای خود با مداد، ژل یا سایه می کنند. امروزه برتری آرایش دائمی بر لوازم آرایش ثابت شده است. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو است. بسیاری از خانم ها هنوز از مداد یا ژل ابرو برای پرکردن ابروهای خود استفاده می کنند. اما این روش ها در دراز مدت خسته کننده می شوند. میکروبلیدینگ روشی است که شما را به مدت 1 سال از آرایش دائمی نجات می دهد. ابروهای کوچک یا نازک را می توان با استفاده از میکروبلیدینگ ابرو پرتر کرد. با کمک میکروبلیدینگ می توانید فرم دلخواه ابروهای خود را ایجاد کنید. فرآیند میکروبلیدینگ ابرو یک فرآیند دقیق است و با ابزار خاصی انجام می شود. به همین دلیل برای اجرای آن باید با یک متخصص مشورت کنید. برای انجام این روش سعی کنید به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو 

میکروبلیدینگ با یک قلم مخصوص انجام می شود که دارای یک سری گرادیان با حدود 10 تا 12 سوزن کوچک در انتهای آن است. این سوزن ها به داخل پوست نفوذ نمی کنند بلکه سطح پوست را سطحی و چیزی شبیه برش با کاغذ می برند. این سوزن ها خطوط ظریفی را به سمت ابروها ایجاد می کنند و رنگ خاص از طریق آن ها به لایه زیرین پوست نفوذ می کند. این فرآیند مانند موهای ابرو خطوط ظریفی را در جهت رشد ابرو ایجاد می کند.

در جلسه اول، عمل میکروبلیدینگ حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد و بهتر است اگر آمادگی قبلی برای انجام این روش داشته باشید تا زودتر و راحت تر به این روش بیایید. برای انجام این عمل ابتدا از کرم های بی حس کننده برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود. یک تکنسین حرفه ای در تمام مراحل قدم به قدم شما را همراهی می کند و تمام نکات میکروبلیدینگ را به شما می گوید. اطلاعات کافی در مورد مراقبت های بعد از عمل به شما می دهد.

در مراحل زیر شکل ابروی جدید مورد نظر با دست کشیده می شود و پس از انجام مقایسه های لازم رنگ مورد نظر به ترتیب و با ابزار کار مخصوص روی الگوهای خاصی کشیده می شود. گاهی از ماسک رنگدانه برای ابرو استفاده می کنند و در نهایت اگر ابرو همچنان نیاز به تغییر رنگ داشت به آن رنگدانه اضافه می کنند. ابروها در پایان کار بسیار طبیعی به نظر می رسند و اگر مراحل ذکر شده توسط تکنسین در خصوص مراقبت های بعد از عمل را رعایت کنید، می توانید از عمل خود راضی باشید.

آیا میکروبلیدینگ ابرو را می توان پاک کرد ؟

رنگدانه های مورد استفاده برای میکروبلیدینگ هیچ نوع لکه یا تغییر رنگی روی پوست ایجاد نمی کنند. برای حذف میکروبلیدینگ و در واقع حذف آن، می توانید از حلال رنگی مخصوص استفاده کنید. به یاد داشته باشید که 7 تا 10 روز پس از میکروبلیدینگ، ابروهای شما 40 درصد تیره تر از نتیجه نهایی می شوند. با شروع فرآیند ترمیم ابرو، این رنگ نرم تر و روشن تر می شود. افرادی که در روزهای اول میکروبلیدینگ انجام می دهند معمولا از رنگ پرپشت ابروهای خود شکایت دارند و حتی می ترسند. اما باید صبور باشید تا رنگ ها به حالت عادی برگردند. بعد از 7-10 روز می توانید رنگ نهایی را مشاهده کنید که روشن تر از چند روز اول است. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با بهترین پزشکان مشورت کنید.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو :

اگرچه میکروبلیدینگ ابرو به اندازه کاشت ابرو پیچیده نیست و در آرایشگاه ها انجام می شود. اما حواستان باشد که اگر این کار توسط افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای انجام شود، ممکن است به ابروهای طبیعی شما آسیب برساند و شکل آن را تغییر دهد. به همین دلیل قبل از هر چیز باید با مراجعه به نمونه کار از کار فرد اطمینان حاصل کنید. در ادامه با مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

مشاوره و طراحی ابرو :

قبل از هر چیز لازم است متخصص با بررسی آناتومی صورت فرد و آگاهی از انتظارات او بهترین فرم ابرو را برای او طراحی کند. در جلسه مشاوره علاوه بر فرم نهایی ابروها، می توان بررسی کرد که آیا این روش برای فرد مناسب است یا بهتر است روش های دیگری را انتخاب کرد.

تزریق بی حسی :

از آنجایی که در این روش از سوزن برای سوراخ کردن پوست و ایجاد خراش استفاده می شود، ممکن است کمی احساس درد کنید. به همین دلیل از مقدار مناسبی بی حس کننده در ابروها استفاده می شود تا در حین انجام عمل دردی احساس نکنید.

ترسیم فرم ابرو :

پس از بیهوشی پوست، فرم نهایی ابروها با استفاده از ابزار مخصوص کشیده می شود و مورد تایید شما می باشد. این به متخصص این امکان را می دهد که در حین عمل محدودیت های ابرو را بداند و شکلی کاملا طبیعی به آن ها بدهد.

افزودن رنگدانه ها :

در طی این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص با 10 تا 12 سوزن بسیار ظریف، سوراخ هایی در پوست ایجاد می شود و رنگدانه ها به آن تزریق می شود. عمق این سوراخ ها و خراش ها کم است و رنگدانه ها به سطح پوست تزریق می شوند. در پایان پس از اتمام کار، رنگ های اضافی روی ابروها حذف شده و کار به پایان می رسد. کل این روش 2 ساعت طول می کشد و پس از آن باید 4 تا 6 هفته بعد برای تمدید نهایی اقدام کنید.

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو 

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز یا فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی است یعنی برای همیشه دوام ندارد و البته نیاز به ترمیم دارد. میکروبلیدینگ معمولا بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. البته ماندگاری رنگدانه ها به نوع پوست بستگی دارد. برای افرادی که پوست چرب دارند، میکروبلیدینگ تا 12 ماه قبل از نیاز به ترمیم نیاز دارد. افراد با پوست نرمال می توانند تا 18 ماه از میکروبلیدینگ بهره مند شوند. اگر ترمیم ابرو را ادامه ندهید، به تدریج محو شده و در نهایت ناپدید می شوند. اما اگر می خواهید میکروبلیدینگ روی پوست بماند، باید آن را هر 18 ماه یا کمتر لمس کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو :

صبح و عصر ابروها را به آرامی با آب و صابون های آنتی باکتریال بشویید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل از صورت پاک شده است. ابرو را با یک حوله یا دستمال نرم خشک کنید. نگران نباشید زیرا این کار رنگدانه ها را از بین نمی برد. از شوینده های حاوی اسید یا لایه بردار استفاده نکنید. روغن های طبیعی مغذی مانند روغن نارگیل را به هر ابرو بمالید. امروز صبح و عصر تکرار کنید. از روبالشی های تمیز استفاده کنید. ابروهای خود را دستکاری نکنید. به مدت 4 هفته از انجام بوتاکس یا لایه برداری صورت خودداری کنید. یک هفته ورزش نکنید به مدت یک هفته زیر نور مستقیم آفتاب نمانید. به مدت ده روز از حمام بخار طولانی خودداری کنید. به مدت 10 روز شنا نکنید. تا زمانی که ابروهای خود ترمیم نشدند از لوازم آرایشی و مراقبت از پوست استفاده نکنید.

آیا میکروبلیدینگ باعث آسیب به ابروهای طبیعی می شود ؟

همه روش های آرایشی از ساده ترین تا پیشرفته ترین، عوارض خاص خود را دارند و هیچ روش زیبایی در دنیا وجود ندارد که به هیچ وجه مضر نباشد، اما میزان این آسیب به عوامل زیادی مربوط می شود. انتخاب کلینیک زیبایی که در آن عمل را انجام می دهید یا مواد استفاده شده در میکرو و بهداشت رعایت شده در حین عمل یا حتی صلاحیت فردی که عمل را برای شما انجام می دهد از عوامل بسیار زیادی است. که بر کیفیت مداخله تأثیر می گذارد.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

از انجام لیزر، حذف موهای زائد با موچین و موم ابرو یک هفته قبل خودداری کنید. دو هفته قبل از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. یک هفته قبل صورت یا پوست خود را تمیز و لایه برداری نکنید. از یک ماه قبل از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید. در روز میکروبلیدینگ ورزش نکنید و سه هفته قبل از میکروبلیدینگ از بوتاکس استفاده نکنید. یک هفته قبل از روغن ماهی و ویتامین E استفاده نکنید، زیرا این مواد باعث رقیق شدن خون می شوند. سه روز قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون یا رنگ آمیزی خودداری کنید. میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی ممنوع است. 24 تا 48 ساعت قبل از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید. یک ساعت قبل قهوه ننوشید. 24 ساعت قبل از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو 

میکروبلیدینگ ابرو چه مزایایی دارد ؟

یکی از مزایای اصلی میکروبلیدینگ ابرو، موقتی بودن آن است. اگر به هر دلیلی از ابروهای خود راضی نیستید یا احساس می کنید مدل ابروی طراحی شده به شما نمی خورد یا با سلیقه شما همخوانی ندارد، اصلا نگران نباشید، رنگ های استفاده شده در ابروهای میکروبلیدینگ حساس به آفتاب و بعد از آن است. با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تدریج رنگ خود را از دست می دهند. ابرو ناحیه ای است که نمی توان آن را پوشاند و به همین دلیل ماندگاری این روش بین 8 ماه تا 1 سال تخمین زده می شود.

مزیت دیگر این روش درد کم آن است. زیرا قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، این ناحیه بی حس می شود. فرم دادن به ابروها، طبیعی بودن ابرو در انتهای کار را می توان از دیگر مزایای این روش دانست. کسانی که میکروبلیدینگ ابرو را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که داشتن ابروهای مرتب چه لذتی دارد. برای هر خانمی خیلی سخت است که برای از بین بردن موهای زائد به آرایشگاه مراجعه کند و سپس روزانه یک مداد بکشد تا ابروها پرپشت تر شوند، اما اگر یک بار ابروهای خود را با این روش آرایش کنید، نگرانی در مورد ابروها خواهد بود. از کارهای روزانه شما حذف شده است.

میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه

برای انجام میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه نیاز به وسایلی است که کار با آن ها صورت گیرد. در ادامه با وسایل مورد نیاز میکروبلیدینگ آشنا می شوید :

نگهدارنده جوهر یا رنگ :

این یک حلقه پلاستیکی یا فلزی است که برای نگه داشتن رنگ میکروبلیدینگ استفاده می شود که برای دسترسی سریع به رنگ در طول عمل ضروری است و با فرو نکردن مکرر قلم میکروبلیدینگ در محل رنگ، کار را تسهیل می کند.

مقیاس اندازه گیری :

ترازوهای مختلفی برای اندازه گیری ابرو وجود دارد. یکی از آن ها کولیس ابرو است. اگر چه بیشتر افراد ترجیح می دهند از ترکیب کولیس و ترازوی ابروی T شکل استفاده کنند اما مقیاس سنج هایی که می توان به پیشانی وصل کرد موجود است.

تیغه :

تیغه های میکروبلیدینگ انواع مختلفی دارد. تیغه های میکروبلیدینگ از چندین سوزن که در یک ردیف قرار گرفتند تشکیل شدند. بسته به نحوه اتصال آن ها، می توان آن ها را به عنوان انعطاف پذیر، صلب یا ترکیبی از هر دو طبقه بندی کرد. سوزن های انعطاف پذیر با پلیمر انعطاف پذیر بسته می شوند و برای مبتدیان مناسب هستند.

تیغه های سخت تنها در صورت نیاز به ضربه محکم و عمیق استفاده می شود. بسته به تعداد سوزن های تیغه، تیغه ها در تعدادهای مختلفی مانند 7، 9، 21، 12 موجود می باشند که ضخامت هر سوزن از 0.4 تا 0.16 میلی متر متغیر است. هر چه سوزن ها ظریف تر باشند، خطوط ظریف تر و ظریف تر هستند. سوزن ها می توانند زاویه دار یا U شکل باشند. سوزن های تک ردیفی و دو ردیفه وجود دارد. سوزن های دو ردیفه به ایجاد بخیه های موازی بیشتر کمک می کنند.

قلم میکروبلیدینگ ابرو :

این یک ابزار دستی تخصصی است که حاوی سوزن میکروبلیدینگ است. از 3 قسمت دسته ثابت، تنطیم کننده چرخشی و نگهدارنده تیغه شیاردار تشکیل شده است. این قسمت سوم یک ضربدر متقاطع در نوک است که با چرخاندن سوزن در خلاف جهت عقربه های ساعت باز می شود و پس از ثابت شدن سوزن می توان آن را با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت سفت کرد. یک قلم میکروبلیدینگ یکبار مصرف از قبل نصب شده وجود دارد. بسته به سوزنی که استفاده می کنید، قلم های سبک وزن، ارگونومیک، سنگین، ضخیم و دو سر در اشکال و پیکربندی های مختلف وجود دارد.

میکروبلیدینگ ابرو با دستگاه 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کندی بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.