زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو آشنا کنیم. با بهبود شرایط زندگی و روی آوردن مردم به مدلینگ و زیبایی، بسیاری از خانم ها به خصوص خانم های شاغل که زمان زیادی برای آرایش منظم ندارند، به روش های جدید و آرایش دائمی روی آوردند که یکی از این موارد میکروبلیدینگ است. با استفاده از این روش می توانند ابروهای خود را به صورت طبیعی طراحی کنند و برای مدتی از مداد کشیدن و کشیدن راحت شوند. در ادامه برای آشنا شدن با زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

در بین انواع میکروبلیدینگ، میکروبلیدینگ ابرو پیروان زیادی دارد. در این روش برای خط کشی و دریچه از قلم و سوزن یکبار مصرف استفاده می شود و از وسیله ای استفاده نمی شود. در این روش با استفاده از سوزن، رنگدانه ای طبیعی از برندهای معروف به لایه میانی پوست القا می شود. این کار در همه روش های زیباسازی پوست مشترک است. در این روش، مدل‌های خاص، مشاغل خرد محسوب نمی‌شوند. اما به دلیل آگاهی بیشتر از اشکال مختلف صورت می تواند توصیه های خوبی به سالک میکروبلیدینگ ابرو ارائه دهد.

اما نظر نهایی متعلق به متقاضی است و میکرو کار تمام تلاش خود را برای جلب رضایت آن می کند. در این روش از سوزن های موجود در دو نوع کلی موجود در بازار استفاده می شود که کارگر میکرو بنا به سلیقه خود یکی از مدل ها را انتخاب می کند. اما نوع سوزن به نوع پوست و ضخامت آن بستگی دارد. قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، بهتر است در مورد مدل مورد نظر خود تصمیم بگیرید تا بتوانید به منظور خود از کار میکرو برسید. بهتر است چند روز قبل از رقیق کننده های خون خودداری کنید. پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو، باید به پوست خود زمان دهید تا بازسازی شود و پس از چند هفته می توانید برای افزودن جزئیات، میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو :

پس از تحقیق و انتخاب میکرو کار و مرکز نظر، نوبت به انتخاب مدل ابروی مناسب برای خود می رسد. بهتر از این، الگو را انتخاب کنید و به میکرو کار خود نشان دهید تا بداند در سر شما چه می‌گذرد. بهتر است به نکاتی که میکرو کار شما می گویید گوش دهید زیرا اطلاعات کاملی در مورد انواع فرم صورت مناسب و مدل ابرو دارد و شاید چیزی که دوست دارید برای شما مناسب نباشد.

سپس میکرو کار با بی حسی ناحیه ابرو شروع می شود و در حین بیهوشی در صورت وجود مورد خاصی از شما در مورد بیماری های خود سوال می شود. سپس با کشیدن ابروی مورد نظر روی صورت کار را ادامه می دهد و با استفاده از ابزار اندازه گیری دقیق ابروها را با هم مقایسه می کند. این گام بسیار مهم است زیرا اگر ابروها همرنگ نباشند، نه تنها چهره زیبا نمی شود، بلکه زیبایی سابق خود را از دست می دهد.

نحوه نگه داشتن قلم و میزان فشاری که توسط سوزن به پوست وارد می شود بسیار مهم است. اگر فشار کمتری به سوزن وارد شود ماندگاری رنگ کمتر از حد استاندارد خواهد بود و اگر فشار بیشتری به پوست وارد شود امکان دارد بافت پوست به شدت آسیب ببیند. پس از کشیدن خطوط اصلی، پوشش رنگی ایجاد شده و ابروها تمیز می شوند. برای انجام ترمیم میکروبلیدینگ ابرو از قبل وقت قبلی گرفته شده و تا چند روز آینده آموزش های لازم میکروبلیدینگ را خواهید دید.

میکروبلدینگ چه معایبی دارد ؟

میکروبلدینگ معایبی دارد که در ادامه با معایب میکروبلدینگ آشنا می شوید :

محدودیت اجرا :

آرایش دائمی برای همه مناسب نیست و محدودیت هایی دارد. برای مثال افرادی که پوست چرب دارند از این روش نتیجه مطلوبی کسب نمی کنند.

دوره ترمیم طولانی :

این روش برای تزریق رنگدانه ها با خارش کوچک همراه است، بنابراین باعث التهاب و زخم در سطح پوست می شود. برای ترمیم ابروها و این زخم ها حدود یک هفته زمان نیاز است تا پوست جدید جایگزین شود.

احتمال عفونت و آلودگی :

احتمال عفونت و آلودگی در سطح پوست یکی از معایب میکروبلدینگ است که البته چندان رایج نیست. این عفونت ها زمانی اتفاق می افتد که از ابزارهای غیر استریل و بی کیفیت استفاده شود. بنابراین هنگام انجام این عمل به کلینیک و متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

پاک کردن سخت :

وقتی از آرایش دائمی خود پشیمان می شوید و می خواهید آن را پاک کنید، با مشکل مواجه می شوید. حالا اگر ترمیم ابرو انجام ندادید، کار راحت تر می شود. بنابراین مراجعه به متخصص نقش مهمی در رفع ابرو دارد.

واکنش های آلرژیک :

برخی از افراد به مواد بی حس کننده یا جوهر حساس هستند که در نتیجه واکنش های آلرژیک نشان می دهند و تا زمانی که ماده حساسیت زا وجود داشته باشد این واکنش ادامه می یابد.

میکروبلدینگ ابرو چه معایبی دارد ؟

چند روز بعد از تاتو ابرو می توان استحمام کرد ؟

مهم ترین مراقبت بعد از هاشور جلوگیری از رطوبت است. پس تا حد امکان از رسیدن رطوبت به ابروها جلوگیری کنید. این رطوبت شامل حمام کردن، شستن ابروها بعد از میکروبلیدینگ و تعریق است. برای سه روز اول، تنها رطوبتی که به ابروها می رسد باید همان گاز استریل باشد که رنگ را از ابرو می گیرد. پس از سه روز سعی کنید از استحمام مرطوب و گرم خودداری کنید. شستن ابروها بعد از فیبروز باید به هفته دوم و سوم موکول شود. سعی کنید در هفته اول ابروهای خود را نشویید. در این زمان حتی هنگام استحمام بهتر است تا حد امکان از رسیدن آب به ابروها خودداری کنید. اگر صورتتان عرق می کند، سعی کنید از پدهای جاذب برای جذب رطوبت استفاده کنید.

زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو

زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

نوع پوست :

میکروبلیدینگ برای انواع پوست های خشک تا معمولی بهترین عملکرد را دارد. افرادی که پوست بسیار چرب دارند کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ نیستند آن ها باید ابروهای نانوبلیدینگ یا نانو ابرو را امتحان کنند. بنابراین از افرادی که پوست خشک تا معمولی دارند می توان انتظار داشت که طول عمر بهتر و نتایج بهتری داشته باشند. میکروبلیدینگ احتمالا در پوست های چرب سریع تر بهتر می شود، اما ابروها مشخص تر به نظر می رسند و رنگدانه ها در پوست های خشک محو نمی شوند. بهبودی پوست مسن مدت زمان بیشتری طول می کشد، بنابراین عاقلانه است که 8 هفته کامل قبل از ترمیم صبر کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ :

مراقبت های بعدی مناسب برای انواع تاتو ابرو بسیار مهم است. چه درمان خشک یا مرطوب برای شما تجویز شود، مهم است که ابروهای خود را روزانه مسواک بزنید. این به این معنی است که پرز، گرد و غبار و کثیفی را با پنبه مرطوب پاک کنید، سپس ابروها را خشک نگه دارید. اگر ابروهای خود را نشویید، می تواند منجر به پوسته پوسته شدن شدید شود که می تواند زمان بهتر شدن میکروبلیدینگ ابرو شما را طولانی تر کند.

مقدار دلمه میکروبلدینگ :

هر فردی امکان دارد به طور مختلفی بهبود یابد. میزان لایه برداری برای همه یکسان نیست  برخی افراد دچار دلمه های شدید می شوند، در حالی که برخی دیگر امکان دارد اصلا متوجه پوسته نشوند. این مرحله حدود پنج روز طول می کشد، گاهی اوقات کمی کوتاه تر و گاهی اوقات کمی بیشتر. بنابراین اگر این مرحله بیشتر از حد انتظار طول بکشد، زمان ریکاوری میکروبلیدینگ ابرو بیشتر خواهد بود. اگر مرحله تراشه بیش از 10 روز طول کشید، با هنرمندان خود تماس بگیرید.

بعد از میکروبلدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

دوری از رطوبت :

شما باید حدود ده روز ناحیه میکروبلیدینگ را از رطوبت دور نگه دارید. این بدان معنی است که شما باید ابروهای خود را حتی در هنگام حمام از رطوبت محافظت کنید. تا حد امکان باید ابرو را خشک نگه دارید و مراقب باشید تا 10 روز مرطوب نشود. هرچه ابروها خشک تر باشند، جزئیات بیشتری حفظ می شود، رنگ بهتر و خطوط کشیده شده طبیعی تر و ظریف تر می شوند. 2-3 ساعت پس از میکروبلیدینگ، پماد ابرو را با آب تمیز و استریل و گاز یا گوش پاک کن پاک کنید. این تنها رطوبتی است که ده روز پس از میکروبلیدینگ باید به ابروها برسد.

تا حد امکان از حمام های مرطوب دوری کنید و هنگام شستن موها مراقب باشید که ابروهایتان رطوبت نگیرد. همیشه یک حوله یا دستمال خشک در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر به طور تصادفی ابروهایتان خیس شد، بتوانید به سرعت آن ها را خشک کنید. مدت زمان حمام را به حداقل برسانید زیرا بخار می تواند به عنوان رطوبت برای ابروهای شما مضر باشد. هنگام شستن صورت توجه داشته باشید که نباید مانند یک شستشوی معمولی آب به صورت خود پاشید. از یک حوله مرطوب یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن دور ابروها استفاده کنید تا اصلا خیس نشوند.

زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو 

دوری از دستکاری ابرو :

اگر پوست اطراف ابروهای شما خشک یا پوسته پوسته شده است، هرگز آن را لمس نکنید، خراشید یا پوست آن را جدا نکنید. این دانه ها به طور طبیعی می ریزند. کندن آن ها می تواند باعث ایجاد لکه یا حذف رنگدانه شود. اپیلاسیون، گره زدن یا موچین تا چند روز پس از میکروبلیدینگ ممنوع است.

دوری از مواد آرایشی :

استفاده از لوازم آرایشی در روند ترمیم پوست اختلال ایجاد می کند و رنگ نهایی کار را تحت تاثیر قرار می دهد. تا ده روز از هیچ گونه لوازم آرایشی استفاده نکنید. همچنین از استفاده از وازلین یا هر فرآورده دیگری خودداری کنید. همچنین به مدت یک ماه نباید ناحیه میکروبلیدینگ را رنگ کنید. در مرحله ترمیم ابرو از محصولات ضد آکنه یا کرم های روشن کننده استفاده نکنید. استفاده از هر محصولی که حاوی بنزوئیل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم های سفید کننده و روشن کننده باشد ممنوع است. محصولات ضد پیری پوست حاوی ترکیباتی مانند آلفا هیدروکسیل هستند. استفاده از این محصولات تا چند روز پس از میکروبلیدینگ ممنوع است.

جلسات ترمیم میکروبلدینگ ابرو چگونه است ؟

اولین جلسه ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بسیار مهم است. این جلسه 6 هفته بعد از جلسه میکروبلیدینگ ابرو انجام می شود. در این جلسه میکرو کار خطوط اصلی را ترمیم می کند و در صورت وجود مشکل آن را برطرف می کنند. از طرف دیگر، افزودن جزئیات باعث می شود ابروهای شما طبیعی تر به نظر برسند. این جلسه علاوه بر اینکه ابروهای شما را زیباتر و طبیعی می کند، در ماندگاری بیشتر آن ها بسیار موثر است. بعد از این جلسه وقتی احساس کردید که ابروهایتان کم رنگ شده و خطوط رنگ خود را از دست دادند، می توانید ترمیم میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب کنید. این تاریخ به شما بستگی دارد، اما این روش بین 8 ماه تا 1 سال دوام دارد

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو

آن ها دوام میکروبلیدینگ ابرو را بین 8 ماه تا 1 سال تخمین می زنند. اما اگر مراقبت های بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو را رعایت کنید، ماندگاری آن را افزایش دادید. این مراقبت ممکن است شامل عدم استفاده از لوازم آرایشی، دور ماندن از آب، رطوبت و عدم برداشتن پوست های جدا شده باشد. در صورت عدم توجه به این موارد، رنگ ها قبل از سفت شدن از لایه های پوست پاک می شوند و ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به میزان قابل توجهی کمتر از حد معمول خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو عدم حضور در جلسه تعمیر میکروبلیدینگ ابرو است. این جلسه بسیار مهم است. زیرا خطوط اصلی ترمیم شده و ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو را افزایش می دهد. انتخاب رنگ بسیار مهم است. زیرا رنگ های روشن ماندگاری کمتری دارند. نوع پوست عامل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. اگر پوست شما چرب و خشک نیست و پوست معمولی دارید، ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو در پوست شما بیشتر می شود.

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله زمان ترمیم میکروبلدینگ ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.