میکروبلیدینگ ابرو دخترانه❤️【سال 1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با میکروبلیدینگ ابرو دخترانه آشنا کنیم. امروزه داشتن ابروهای پرپشت، پررنگ و صاف بسیار رایج شده است و می توان گفت یکی از دغدغه های اصلی خانم ها است و تقریبا هر خانمی دوست دارد ابروهایی بی نقص و زیبا داشته باشد. شاید به همین دلیل است که در سال های اخیر روش های مختلفی مانند کشیدن ابرو، فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، میکرو تلفیقی ابرو و … ابداع شده است تا همه بتوانند بهترین مدل ابرو را داشته باشند و زیباترین مدل ابرو را داشته باشند. یک فرم نیمه دائمی روی صورت آن ها است و بدون آرایش ابرو زیبا و جذاب به نظر می رسد. در ادامه برای آشنا شدن با میکروبلیدینگ ابرو دخترانه با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو دخترانه چیست ؟

یک متخصص زیبایی از یک ابزار میکروبلید برای اعمال رنگدانه های رنگی که شبیه موهای واقعی هستند استفاده می کند. در واقع با ابزار دستی و قلم، رنگدانه ها به صورت ترکیبی و خاص به زیر پوست ابرو منتقل می شوند و می گویند میکروبلیدینگ ابروها را طبیعی و مشخص جلوه می دهد، اما این فرآیند زمان می برد. عمل اولیه ممکن است تا چند ساعت طول بکشد و ابروها بلافاصله پس از میکروبلیدینگ تیره تر به نظر می رسند. رنگ ممکن است پس از چند هفته محو شود و نیاز به اصلاح و ترمیم داشته باشد. تمام روش های زیبایی، از جمله میکروبلیدینگ و تاتو آرایش دائمی، خطرات بالقوه ای در ارتباط با آن ها دارند. مهم است که به یاد داشته باشید که سازمان غذا و داروی ایالات متحده مواد افزودنی رنگ و رنگدانه های مورد استفاده در این روش های آرایشی را تنظیم نمی کند. برای انجام این روش به بهترین مرکز میکروبلیدینگ در شرق تهران مراجعه فرمایید.

میکروبلیدینگ ابرو دخترانه چیست ؟

روش انجام میکروبلیدینگ ابرو

در روز میکروبلیدینگ، مهم است که با متخصص میکروبلیدینگ خود بنشینید و در مورد هرگونه سوال یا نگرانی صحبت کنید. آرایشگر باید روش و گزینه ها از جمله مدل و طرح و رنگ ابرو را برای شما توضیح دهد و توصیه هایی به شما بدهد تا نگران نباشید. قبل از شروع میکروبلیدینگ، متخصص زیبایی از یک پماد بی حس کننده موضعی در ناحیه ابرو استفاده می کند تا به کاهش ناراحتی در طول روش میکروبلیدینگ کمک کند. هنگامی که مشتری راحت شد، تکنسین این روش را آغاز می کند. این فرآیند بسیار دقیق است و می تواند تا 2 ساعت طول بکشد. مهم است که آرایشگر وقت بگذارد زیرا نتیجه چندین سال دوام خواهد داشت و باید به خوبی انجام شود. مشتری ممکن است کمی خراش ابرو را تجربه کند، اما این روند به طور کلی با حداقل درد و بسیار قابل تحمل است.

قبل از میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

از نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار یا الکل در روز میکروجراحی ابرو خودداری کنید. 3 روز قبل از نوبت از برنزه کردن خودداری کنید. 2 روز قبل از برداشتن یا اپیلاسیون ابروها خودداری کنید. حداقل 2 تا 3 هفته قبل از عمل از لایه برداری شیمیایی و مانند آن خودداری کنید. قبل از عمل موهای خود را بشویید و حالت دهید، زیرا ابروها نباید حداقل به مدت 7 روز با آب در تماس باشند. استفاده از ویتامین A و بوتاکس را حداقل به مدت یک ماه متوقف کنید. مصرف روغن ماهی یا هر ضد انعقاد طبیعی دیگر مانند ویتامین E حداقل یک هفته قبل از متوقف کنید. قبل از جراحی از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن برای تسکین درد خودداری کنید زیرا این نوع داروها رقیق کننده خون هستند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو دخترانه :

ابروها را به آرامی با نوک انگشتان خود برس بزنید و با آب و صابون آنتی باکتریال حدود 10 ثانیه بشویید و سپس خشک کنید. از حداقل مقدار مرطوب کننده استفاده کنید. ابروها را به مدت 7 تا 10 روز از آب دور نگه دارید، حتی هنگام حمام. برای مدتی شنا نکنید. از آرایش کردن روی ناحیه ابرو در حالی که به طور فعال در حال بهبود است خودداری کنید تا این ناحیه تا حد امکان تمیز بماند. حداقل تا 4 هفته پس از جراحی از برداشتن دلمه خودداری کنید. از نور مستقیم خورشید یا برنزه شدن خودداری کنید. حداقل تا 4 هفته پس از جراحی از اسکراب یا لایه بردار صورت استفاده نکنید. حداقل تا 10 روز پس از جراحی روی صورت نخوابید.

آیا مدل میکروبلیدینگ ابرو را می توان تغییر داد ؟

در جلسه اول قبل از کار یک مدل ابروی مناسب توسط پیگمنتر برای مشتری طراحی شده و پس از تایید نظر مشتری با هم مقایسه می شود. رنگ بر اساس نوع پوست و رنگ مشتری با مشاوره پیگمنتر و مشتری انتخاب می شود. جلسه یا تعمیر دوم شامل تثبیت کار و اصلاح هر گونه نقص است. تمام مراحل با دقت و توجه بیشتر به جزئیات انجام شده و تغییرات قابل اعمال است. بعد از یک سال می توان آن را تغییر داد و به طور کلی طراحی مجدد کرد. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با پزشکان با تجربه مشورت کنید.

روش انجام میکروبلیدینگ ابرو 

عوارض میکروبلیدینگ ابرو دخترانه :

در ادامه با عوارض میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

نیمه دائمی :

اگر میکروبلیدینگ به اشتباه انجام شود، نمی توان آن را به راحتی پوشاند. اگر این اتفاق بیفتد، هزینه های اضافی برای مدیریت و اصلاح فرآیند متحمل خواهد شد. بهترین راه برای اطمینان از انجام صحیح این روش، بررسی سابقه پزشکی و نوع پوست فرد است.

ریسک ها :

با توجه به SPCP، مشکلات مربوط به روش های آرایش دائمی زمانی که تمام استانداردهای بهداشتی رعایت شود بسیار نادر است. مشکلات پزشکی می تواند مربوط به مراقبت های پس از درمان باشد، اما زمانی که فرد دستورالعمل های لازم را به درستی و با دقت انجام دهد، این خطرات کم می شود.

واکنش آلرژیک :

اگرچه واکنش های آلرژیک مربوط به رنگدانه های آلی مورد استفاده در این روش نادر است، اما ممکن است رخ دهد. مهم است که بپرسید از چه نوع رنگدانه ای استفاده می کنند و چه آلرژی هایی ممکن است.

عفونت :

از آنجایی که پوست توسط میکروبلیدینگ شکسته می شود، خطر جدی انتقال بیماری های عفونی از جمله عفونت HIV و عفونت های پوستی وجود دارد. ابزارهای استریل نشده و سایر تجهیزات خطر اصلی انتقال عفونت هستند. لطفا توجه داشته باشید که تمام تجهیزات قبل از شروع میکروبلیدینگ باید استریل شوند.

فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو چه تفاوت هایی دارد ؟

این دو روش یک تکنیک نیمه دائمی برای اصلاح فرم ابروها هستند. شاید از نظر ظاهری تفاوت چندانی با هم نداشته باشند. هم در میکروبلیدینگ و هم در فیبروز، شکاف هایی در پوست با استفاده از سوزن های مخصوص ایجاد می شود و رنگدانه ها به پوست نفوذ می کنند. در این روش ها تارهای مو باید کاملا طبیعی و به گونه ای طراحی شوند که دوستدار پوست باشند. فیبروز و میکروبلیدینگ به صورت دستی انجام می شود اما روش فیبروز قوانین و چارچوب های خاص خود را دارد.

رنگدانه ها و سوزن های مورد استفاده در تکنیک فیبروز کیفیت بهتری نسبت به میکروبلیدینگ دارند. فیبروز را می توان برای انواع پوست انجام داد اما میکروبلیدینگ روی پوست های چرب نتایج و ماندگاری ایده آلی نخواهد داشت. طول عمر فیبروز بیشتر از میکروبلیدینگ است. تمرین فیبروز بسیار کامل تر، دقیق تر و واضح تر از روش میکروبلیدینگ است. در تکنیک میکروبلیدینگ، اگر از جوهرهای بی کیفیت استفاده شود، ممکن است رنگ ابروی شما پس از مدتی نارنجی، قرمز، زرد یا خاکستری شود.

عوامل تاثیر گذار در هزینه میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه با عوامل تاثیر گذار در هزینه میکروبلیدینگ ابرو آشنا می شوید :

حجم و میزان کار در هزینه میکروبلیدینگ :

میزان ترمیم ابرو بر قیمت میکروبلیدینگ ابرو تاثیر می گذارد. آخرین فاکتور مهم در قیمت میکروبلیدینگ ابرو میزان کار است. میزان کار مورد نیاز روی ابرو یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در قیمت میکروبلیدینگ می باشد. هر چه تعداد ابروهای بیشتری نیاز به ترمیم و فرم دهی داشته باشند، هزینه میکروبلیدینگ ابرو بیشتر می شود. به عنوان مثال برخی از افراد نیاز به پوشاندن کل ابروی خود دارند، برخی دیگر فقط با تاج ابرو مشکل دارند یا در مواردی که قسمتی از ابرو زخم یا بخیه قدیمی داشته باشد و این مستلزم زمان و کار بیشتر است و هزینه میکروبلیدینگ بیشتر می شود.

موقعیت و امکانات کلینیک :

کلینیک زیبایی که انتخاب می کنید در قیمت میکروبلیدینگ تاثیر دارد، این موضوع تاثیر غیرقابل انکاری در هزینه میکروبلیدینگ ابرو دارد. بسته به شهر و منطقه آرایشگاه یا سالن زیبایی در شهر شما، ممکن است قیمت این خدمات تغییر کند. در واقع کلینیک های زیبایی که در مرتفع ترین و گران ترین مناطق شهر واقع شدند، به ویژه اگر شهرت داشته باشند، هزینه خدماتشان بیشتر خواهد بود.

البته امکانات کلینیک در قیمت ها تاثیر دارد و بسیاری از مراکز از مواد باکیفیت تر و تجهیزات مدرن و قابل اعتمادتر استفاده می کنند که این امر منجر به افزایش قیمت خدمات ابرو از جمله قیمت میکروبلیدینگ ابرو می شود، به خصوص زمانی که نوع و برند قلم و رنگ می تواند بسته به کار تغییر کند. می توانید قبل از مراجعه به موسسه زیبایی از طریق تماس تلفنی یا شبکه های اجتماعی از قیمت میکروبلیدینگ در کلینیک های مختلف مطلع شوید.

مهارت و سابقه متخصص :

سطح مهارت آرایشگر بر هزینه میکروبلیدینگ ابرو تاثیر می گذارد. بنابراین یکی از عناصر موثر دیگر در تعیین هزینه میکروبلیدینگ ابرو، سطح مهارت فرد انجام دهنده این کار است. بدیهی است که در کارهای خدماتی، هر چه شخصی که کار خود را با صلاحیت و مهارت بیشتری انجام دهد، دستمزد بیشتری دریافت می کند. میزان مهارت فرد انجام دهنده کار نقش موثری در تعیین هزینه میکروبلیدینگ ابرو دارد و بهتر است در انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید تا در نهایت از نتیجه کار راضی باشید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه میکروبلیدینگ ابرو 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

میکرو ابرو بین یک تا سه سال طول می کشد و مطمئن باشید که از این مدت کمتر یا بیشتر نخواهد بود. ماندگاری میکروبلیدینگ به نوع پوست شما بستگی دارد. اگر پوست نرمال یا خشک دارید، معمولاً بین 1.5 تا 2 سال نیازی به ترمیم نخواهید داشت. اما اگر پوست شما چرب است، ممکن است لازم باشد قبل از یک سال برای ترمیم به آرایشگاه خود مراجعه کنید.

نحوه شستن ابروها بعد از میکروبلیدینگ ابرو دخترانه :

پس از انجام میکروبلیدینگ هرگز نباید آب روی ابروهای خود قرار دهید و از شستن ابروها پس از میکروبلیدینگ خودداری کنید، اما اگر در این بین نیاز به شستشوی ابرو دارید، باید قوانینی را رعایت کنید. بعد از میکروبلیدینگ برای شستن ابروها به تنهایی از آب استفاده نکنید. هنگام شستن ابروها از قرار دادن اجسام سخت روی ابروها خودداری کنید. پس از شستشوی صورت پس از میکروبلیدینگ، پماد ویتامین A را به ابروها بزنید. هنگام حمام کردن صورت خود را با آب سرد بشویید زیرا این امر باعث می شود بعد از میکروبلیدینگ از شستشوی جدی خود مراقبت کنید زیرا این کار عمر ابروهای شما را افزایش می دهد.

چند روز بعد از میکروبلیدینگ می توان صورت را شست ؟

میکروبلیدینگ یک روش زیبایی شناختی است که برای تقویت و فرم دادن به ابروها و لب ها استفاده می شود. برای شستن صورت پس از این روش، بهتر است بین 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا پوست به خوبی بهبود یابد. در این مدت سعی کنید صورت خود را با آب داغ و شامپوهای خشک کننده یا صابون های قوی نشویید. این می تواند به پوست آسیب برساند و باعث عفونت شود. بهتر است از آب خیلی سرد یا خیلی گرم برای شستن صورت خود استفاده نکنید. در عوض، می‌توانید از آب خنک و تسکین‌دهنده برای شستشوی صورت خود پس از میکروبلیدینگ استفاده کنید.

می توانید از محصولات شوینده ملایم مانند شوینده های بدون صابون مناسب برای پوست های حساس استفاده کنید. سعی کنید از قوطی یا پمپ ضربه ای برای شستشو استفاده نکنید و در عوض از پنبه یا دستمال نرم استفاده کنید. اگر پوست شما بسیار حساس است، بهتر است قبل از شستشو با پزشک خود مشورت کنید. همچنین بهتر است پس از شستشو از لوسیون های مرطوب کننده و تسکین دهنده برای جلوگیری از خشکی و التهاب پوست استفاده شود.

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چقدر است ؟

کلام آخر

سعی کنید قبل از انجام این روش به بهترین کلینیک و بهترین پزشک مراجعه کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.