آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟ ❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • فیبروز ابرو
  • -
  • آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟ ❤️【سال1403】⭐
آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟ ❤️【سال1403】⭐

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟ امروزه روش های زیادی برای فرم دادن و حالت دادن به ابروها وجود دارد که یکی از این روش های جدید، فیبروز ابرو است. فیبروز یک روش تاتو نیمه دائمی شامل ایجاد خطوط دریچه برای زیباتر شدن ابرو و اصلاح هر گونه نقص است. روش فیبروز بر اساس اصول میکروبلیدینگ است. نام روش فیبروز برگرفته از آکادمی فی در صربستان است که توسط برانکو بابیچ تأسیس شد. در ادامه برای آشنا شدن با فیبروز با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

اصطلاح فیبروز از نام شرکتی گرفته شده است که این روش را برای زیباتر شدن ابروها پایه گذاری کرده است. در لغت فیبروز نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابرو است. شرکت فیبروز در صربستان واقع شده و دانشجویان ایرانی زیادی دارد. در حال حاضر در ایران از فیبروز ابرو برای فرم دادن و حالت دادن به ابروها استفاده می شود. فیبروز ابرو یکی از انواع روش های نیمه دائمی آرایش ابرو است. در این روش از سوزن های یکبار مصرف به صورت دستی برای شکوفه دادن و سایه زدن ابروها استفاده می شود و پس از اتمام فرآیند فیبروز، ابروهایی با فرم زیبا و طبیعی خواهید داشت. برای انجام این روش سعی کنید به بهترین مرکز فیبروز ابرو در شرق تهران مراجعه فرمایید.

فیبروز ابرو چیست ؟

مراحل فیبروز ابرو

امروزه فیبروز ابرو روشی بسیار پرطرفدار و پرطرفدار است، مخصوصا خانم هایی که علاقه زیادی به مد و زیبایی خود دارند این روش را می خواهند و گزینه بسیار مناسبی برای آن ها است. با ابداع و معرفی این روش آرایش ابرو به سرعت در سراسر دنیا مورد استقبال و توجه قرار گرفت، به طوری که پس از مدت کوتاهی برانکو از روش فیبروز ابرو راضی نشد و شروع به ابداع روش هایی برای فیبروز لب، خط چشم و مژه کرد.

ابتدا باید خطوط ابرو را روی تاج ابرو کشید، هر خط کشیده شده باید 2 بار کشیده شود، سپس نوبت به شوک زدن رنگ می رسد، پس از 3-4 دقیقه ابروها رنگ می شوند و نوبت به بی حس شدن می رسد. نکته 10 روز قبل از زدن فیبروز ابروها را رنگ نکنید، رنگ انتخابی خیلی روشن نباشد، در مرحله بعد استخوان ابرو و دم ابرو کشیده می شود. در چند مرحله انجام می شود و پوست خشک و نرمال به اجرای بهتر این روش کمک می کند.

فیبروز ابرو چگونه انجام می شود ؟

فیبروز ابرو یکی از تکنیک های آرایش دائمی است که به صورت دستی انجام می شود. خطوط ابرو با هدایت رنگ به لایه های زیرین پوست پس از برش پوست با تیغه فیبروز ایجاد می شود. در این تکنیک تطبیق ابرو با استفاده از تجهیزاتی مانند تقسیم کننده، اعمال کانتور ابرو و کولیس انجام می شود. این روش نیمه دائمی است و پس از مدتی نیاز به تعمیر دارد. برای داشتن ابروهایی زیبا و خوش فرم کافی است این تکنیک آرایش نیمه دائمی را در یک مرکز تخصصی انجام دهید. اجرای خطوط از تاج ابرو شروع می شود و به سمت قوس و دم ابرو می رود. خطوط مشترک چندین بار تکرار می شوند. تکنیک شوک رنگی از دیگر راه های افزایش ماندگاری رنگ فیبروز است.

دستگاه فیبروز ابرو فقط یک تیغه فیبروز است و در این تکنیک از هیچ وسیله ای استفاده نمی شود. فیبروز بلید دارای سوزن های یکبار مصرف بسیار ظریف است. ظرافت خطوط در این روش دقیقا به این دلیل است که این تکنیک به صورت دستی انجام می شود. فیبروز در دوران بارداری، شیردهی و قاعدگی به دلیل اختلالات هورمونی اکیدا ممنوع است. با توجه به احتمال بروز واکنش های آلرژیک در بدن جنین، توصیه می شود در دوران بارداری از انجام هیچ گونه تکنیک آرایش دائمی خودداری شود. اختلالات هورمونی باعث کم شدن رنگدانه های پوست خواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که اگر در چنین مواقعی بازدید می کنید، این موضوع را با مشاور خود در میان بگذارید.

مراحل فیبروز ابرو

مدل هاشور ابرو با فیبروز :

ابروها در طرح های مختلف بر اساس روش فیبروز بر اساس سلیقه، فرم صورت و قوانین طلایی آکادمی فی ساخته می شوند. باید مدلی را انتخاب کنید که با فرم صورت و ابروهایتان هماهنگ باشد. در ادامه با انواع مدل هاشور ابرو با فیبروز آشنا می شوید :

مدل spine-3 :

تمام هاشور ها به سمت نقطه کانونی که قوس پایینی است زده می شود و به آن ابروی کلاسیک می گویند.

مدل spine-5 :

نقطه کانونی در قسمت پایین ابرو و بین ابتدا و استخوان ابرو قرار دارد و به عنوان ابروی آسیایی ارائه می شود.

مدل spine-6 :

تمام هاشور ها به سمت نقطه کانونی که قوس پایینی است زده می شود و به آن ابروی کلاسیک می گویند.

upper spine :

نقطه کانونی این استایل بالای ابروها است و تمام هایلایت ها در بالای ابروها قرار می گیرند.

فیبروز ابرو چه مزایایی دارد ؟

فیبروز باعث می شود ابروها متراکم شوند و ضخیم به نظر برسند. این کار با ظرافت و دقت خاصی انجام می شود و زیبایی فرد بر اساس نسبت های ریاضی در نظر گرفته می شود. اگر در این کار از رنگ های درجه یک و با کیفیت استفاده کنید پس از طول عمر و ماندگاری مشخص شده از روی پوست شما محو می شوند و به شما حق انتخاب مدل های دیگر را می دهند. به طوری که بعد از 2-3 سال بتوانید مدل ابروهای خود را تغییر دهید و درگیر فرآیند پوشاندن و پاک کردن ابروهای خود نشوید.

رنگ های مورد استفاده در فیبروز بر پایه مواد معدنی هستند و نباید حاوی فلزات سنگین باشند. آن ها به راحتی جذب پوست می شوند و ظاهری طبیعی ایجاد می کنند. پس از فیبروز کردن، رنگ قرمز باقی نمی ماند و نتیجه فوری فوق العاده است. یکی از تکنیک های شکل دادن به استخوان ابرو شامل فرم دادن، شکل دادن به تاج ابروها و تغییر شکل آن به نوع دلخواه است. این تکنیک به راحتی پاک می شود و از آنجایی که دستی است، به دقت زیادی نیاز دارد. فیبروز التهاب و درد کمی ایجاد می کند، نسبت به روش های دیگر ایمن تر است و ماندگاری بسیار خوبی دارد و نتیجه طبیعی دارد. برای اطلاع از هزینه فیبروز ابرو در تهران با بهترین پزشکان مشورت کنید.

تفاوت فیبروز با میکروبلیدینگ و تاتو

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز بهترین تکنیک آرایش دائمی است. تفاوت بین فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ در سوزن استفاده شده برای هر کدام است. سوزن های فیبروز بسیار ظریف تر هستند و در نتیجه خطوط بسیار ظریف تری در این سبک ایجاد می شود. تاتو یکی از قدیمی ترین روش های تغییر فرم ابروها است. پاک کردن تاتو دردسرهای زیادی را به همراه دارد. در تاتو ابرو رنگ به داخل پوست نفوذ کرده و پس از مدتی تغییر رنگ می دهد. اما در صورت فیبروز، رنگ به عمق پوست نفوذ نمی کند. همچنین این تکنیک فرم ابروها را به صورت کاملا طبیعی با خطوطی شبیه به ابرو اصلاح می کند.

تفاوت فیبروز با میکروبلیدینگ و تاتو

فیبروز ابرو چه معایبی دارد ؟

یکی از نکات مورد توجه این تکنیک، دستی بودن آن است که می تواند یک عیب بزرگ باشد. متخصص زیبایی و متخصصی که این روش را روی ابرو انجام می دهد باید بسیار قوی و با تجربه باشد و با سوزن دستی به ابرو آسیب نرساند. مواد ارگانیک با کیفیت بالا و رنگ های الیافی نباید به مواد بی کیفیت تبدیل شوند. فشار دست پیگمنتر باید طوری تنظیم شود که مشکلی برای پوست ایجاد نشود. در صورت استفاده از رنگ های سربی و فشار دستی بالا، آسیب بیشتری نسبت به آسیب ناشی از میکروپیگمنتیشن وارد می شود و مشتری دچار خراش پوست، خونریزی و ریزش ابرو می شود.

می توانید طرحی را انتخاب کنید که الان و برای مد خوب به نظر می رسد، اما چند سال دیگر خراب می شود و پشیمان می شوید. به همین دلیل، بهتر است با یک مشاور متخصص مشورت کنید و احساسی انتخاب نکنید. آرایشگر یا پیگمنتر شما باید در مورد رنگ ها آگاه باشد. اگر ترکیب رنگ را نداند، ابروها خیلی تیره، روشن یا کم رنگ می شوند. یکی از مشکلات دیگر فیبروز این است که پیگمنتر باید خطوط کاملا مشابه ایجاد کند و اگر حرفه ای نباشد نمی تواند این کار را انجام دهد.

درمان ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو :

برای درمان ریزش ابرو بعد از فیبروز، متاسفانه اگر ریزش ابرو بعد از فیبروز شدید باشد، با روش های غیر تهاجمی قابل درمان نیست. در برخی موارد استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل می تواند موثر باشد، اما در اکثر موارد باید از روش های کاشت مو و ابرو در کلینیک های معتبر کاشت مو استفاده کرد تا موهای جدید به خوبی رشد کنند. البته این نکته را باید مورد تاکید قرار داد که در برخی موارد پس از فیبروز ریزش ابرو خود به خود از بین می رود، به همین دلیل باید حداقل چند ماه صبر کرد و سپس به فکر استفاده از روش هایی مانند کاشت ابرو بود.

آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟

انجام صحیح میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو باعث می شود تا پیاز ابرو بهبود یابد. شاید در روش های قبلی مثل تاتو چون سوزن ها و رنگ های تاتو به عمق پوست نفوذ می کرد، احتمال آسیب رساندن به فولیکول ها وجود داشت، اما چون در روش میکروبلیدینگ کشیدن ابرو با ظرافت تمام انجام می شود، این امکان وجود ندارد. هر گونه مشکل تا حد امکان حداقل و احتمال ریزش ابرو کم خواهد بود. به دلیل تحریک ریشه فولیکول در حین میکروبلیدینگ یا فیبروز، ابرو حجیم‌تر از قبل می‌شود.

جلوگیری از ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو 

تنها و موثرترین کاری که می توانید برای جلوگیری از ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ انجام دهید مراجعه به مراکز معتبر و کلینیک های کاشت ابرو برای استفاده از این روش است. مراجعه به مراکز معتبر این امکان را به شما می دهد که این کار را با بیشترین دقت و ظرافت انجام دهید و به فولیکول ها آسیب نرسانید زیرا کلینیک ها و آرایشگاه های معتبر جدیدترین، موثرترین و کم خطر ترین تکنیک ها را برای انجام این آرایش نیمه دائمی ارائه می دهند. علاوه بر استفاده از مواد و ابزار مرغوب، از تیمی مجرب و توانمند برای انجام روش میکروبلیدینگ استفاده می کنند. با این حال، هیچ روشی نمی تواند با اطمینان تضمین کند که ابروها پس از میکروبلیدینگ ریزش نمی کنند.

فیبروز ابرو چه خطراتی دارد ؟

عوارض جانبی میکروبلیدینگ فیبروز ابرو از مهمترین مواردی است که همه کاندیدهای فیبروز باید از آن آگاه باشند. در ادامه با خطرات فیبروز ابرو آشنا می شوید :

عفونت :

بروز عفونت شایع ترین عارضه ای است که می تواند پس از ایجاد فیبروز اتفاق می افتد. مهمترین عامل عفونت استفاده از تجهیزات آلوده و غیر بهداشتی است. برای جلوگیری از عفونت، مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد باکتری ضروری است.

حساسیت :

عملکرد فیبروز ابرو ممکن است با حساسیت و آلرژی همراه باشد. حساسیت پوستی بعد از فیبروز ابرو با علائمی مانند خارش و قرمزی پوست ایجاد می شود.

نامتقارن شدن ابروها :

عدم تقارن ابروها پس از فیبروز یکی دیگر از عوارض ظاهری است که می تواند اتفاق بیفتد. نارضایتی از وضعیت کشیده شده ابرو پس از فیبروز می تواند برای فرد ناراحت کننده باشد.

ناهماهنگی رنگ ابروها :

گاهی اوقات پس از فیبروز، رنگ منتقل شده به پوست با رنگ طبیعی ابرو بسیار متفاوت است. این عارضه ظاهری غیر طبیعی به ابروها می دهد و از زیبایی آن ها می کاهد. برای جلوگیری از ناهماهنگی رنگ ابرو توصیه می شود تا چند ماه قبل از فیبروز از رنگ کردن ابرو خودداری کنید و در انتخاب رنگ فیبروز نهایت دقت را داشته باشید.

در فیبروز ابرو از چه رنگ هایی استفاده می شود ؟

فیبروز ابرو در رنگ های مختلف وجود دارد. رنگ های مورد استفاده در این روش زیباسازی ابرو از انواع مواد معدنی تهیه و تولید می شوند و به دلیل اینکه فلزات سنگین ندارند به راحتی جذب پوست می شوند و بنابراین ظاهر ابروها بسیار طبیعی است. یکی از دغدغه های خانم هایی که قصد استفاده از این روش را دارند، ترس از جا گذاشتن رنگ تیره از این روش است. پس با اطمینان می توان گفت که جای نگرانی و استرس نیست و رنگ مورد استفاده در این روش به راحتی زیبا می شود، کاملا از روی پوست پاک می شود و هیچ رنگ قرمزی باقی نمی ماند. نیازی به گفتن نیست که تکنیک دیگری به نام نانوفیبروزیس وجود دارد. نانو فیبروز جدیدترین تکنیک برای زیباسازی ابروها پس از فیبروز است که با استفاده از دستگاه و سوزن‌های نانو انجام می‌شود.

آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می شود ؟

فیبروز ابرو با بهترین مواد :

فیبروز ابرو با بهترین مواد در بهترین مرکز تخصصی بدون بروز عوارض و کسب بیشترین میزان رضایت انجام می شود. مدل ابرو فیبروز برای صورت کشیده باید براساس ابروهای مشتری و سلیقه او باشد. فيبروز ابرو برای رفع نواقص ابرو انجام می شود و هدف اصلی از انجام این تکنیک زیبایی افزایش رضایت بانوان می باشد. به همین دلیل فیبروز ابرو طبیعی برای تمامی افراد که مدل ابروهایشان مورد پسندشان نیست قابل اجرا است. هرچند که مدل فيبروز بستگی به مشتری دارد ولی باید در آموزش فیبروز روی سایه ابرو در نظر داشته باشید که ابروها باید با سایر اجزای چهره همخوانی داشته باشند. و مدل نهایی ابرو و بهترین فيبروز ابرو باید فرمی باشد که به زیبایی چهره بی افزاید. بهترین متخصص فیبروز ابرو طراحی ابرو را با مهارت بالایی انجام می دهد.

برای انتخاب مدل ابرویی که با چهره تان همخوانی داشته باشد بهتر است با کادر مجرب سالن زیبایی صحبت کنید. زیرا فردی که سال ها سابقه انجام فيبروز ابرو برای افراد زیادی با چهره های متفاوت را دارد بهتر می تواند کمکتان کند که چه فرمی با اجزای دیگر چهره تان همخوانی بیشتری دارد یا در زمینه تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ و از جهت عوارض فیبروز و ماندگاری فيبروز ابرو با انتخاب بهترین سالن فیبروز و بهترین فیبروز کار ابرو و یا با دیدن عکس فیبروز ابرو بعد از یک هفته خیال آسوده ای خواهید داشت و زیباییتان را افزایش می دهد.

مراقبت بعد از فيبروز ابرو :

با انجام فیبروز، یک زخم سطحی ایجاد می شود که می توان گفت آن قسمت از ابرو که فیبروز خورده مانند یک زخم باز است و نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا سریع تر بهبود یافته و عفونت نکند.  از زمان انجام فیبروز ابرو تا سه روز به هیچ وجه ابروهای خود را نشویید. از روز اول فیبروز تا حدود یک هفته بعد از پماد ویتامین آ استفاده کنید، روزی سه بار به این  صورت که با استفاده از یک گوش پاکن مقداری از پماد ویتامین A را به آن آغشته کرده و به آرامی روی ابروهای خود بزنید. احتمالا در چند روز اول پس از انجام فیبروز، ابروهایتان خارش داشته و یا پوسته پوسته شوند، اکیدا از خاراندن و یا کندن این پوسته ها پرهیز کنید، در صورتی که این پوسته ها را بکنید ممکن است رنگ فیبروز ابرو خیلی زود کمرنگ شود.

تا یک هفته پس از انجام فیبروز ابرو از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید. تا زمان بهبودی کامل فیبروز ابرو در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. از روز اول تا حدود یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید که در روند بهبودی سریع اثر فیبروز خورده بسیار موثر است. البته دقت داشته باشید که اگر پوست چربی دارید مقدار و دفعات استفاده از پمادها را کاهش دهید. به مصرف خوراکی‌های حاوی ویتامین E از قبیل اسفناج بپردازد، چرا که مصرف ویتامین E باعث کمک به افزایش سرعت ترمیم زخم‌ها می‌شود.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.